Bez jakéhokoli varování zmizí po celém světě jen tak miliony lidí. Zbudou po nich pouze šaty a osobní věci... a pocit hrůzy. Není nikdo, kdo by komukoli mohl poskytnout nějaké informace.
Pilot Ray Steele se pokouší přistát s poškozeným letadlem plným hysterických lidí, kteří viděli své blízké mizet přímo před očima. Ovšem každé letiště je plné hořících vraků, a tak mu nezbývá, než doufat, že bude moci alespoň jednou v životě ještě mluvit se svou rodinou. Jeho dcera Cloe Steele se pro změnu vydává nalézt svou matku a bratra ve světě, kde zavládlo zoufalství a chaos. A Bruck Williams bojuje s pochopením nepochopitelné zničující události. Toto je příběh těch, kteří zůstali. (Zuzik.Bubu)

becki_tu

Cage mám rád a tak jsem se opět hecnul, abych zjistil, jestli se od jeho posledních filmů něco změnilo. A byl z toho jeden z nejzvláštnějších filmů za poslední léta. Jde totiž o podivný mix mysteriózního dramatu, (nechtěné) parodie, katastrofického žánru, komedie (trpaslík v letadle) a snad všeho myslitelného klišé v té nejsurovější podobě. Samotná zápletka je na jeden velký facepalm a nedivil bych se, kdyby se na závěr zjevil na obloze sám velký fousatý pán, který by pronesl "I told you so". Pozitivem je ovšem objevení sympatické herečky Cassi Thomson. Takže úplná ztráta času to nebyla. ()

Bauer odpad!

Nicolas Cage asi v největší kravině, kterou jsem pravděpodobně za posledních 10 let viděl! První půl hodina zbytečná. Druhá půl hodina ještě zbytečnější a závěr filmu debilní! Žádné nic moc vysvětlení, co se stalo, proč se to stalo. Velmi vtipná scéna, kdy letadlo jde na přístání a slečna se snažila na sebe upozornit blikajícími světly auta, aby letadlo mohlo přistát. To bylo vážně vtipné! Totální ztráta času a hrozně moc "panbíčkaření" a k tomu jeden Umpa Lumpa v letadle. Díky, ale nikdy víc! A Nicolas Cage už nemůže klesnout do větší filmové žumpy! ()

Lacike odpad!

Konceptom je to klasicky katastroficky film. V uvode je nam predstavenych niekolko postav s ktorymi sa mame zblizit. Potom nastane zlomova udalost a po zbytok filmu sledujeme ako sa s ňou jednotlive postavy popasuju. A tentokrat tu zlomovu udalost predstavuje biblicky koniec sveta behom ktoreho lusknutim prsta zmiznu zo zeme vsetci dobri a hlavne veriaci ludia a ten zvysok hriesnikov ostane na zemi napospas svojho osudu snad dokial sa z nich nestanu poriadni veriaci ludia. Spracovanie je hrozne. Postavy su napisane plocho a neskutocne otravne jak z nejakej telenovely. Akurat Cage tu ako jediny nie je neznesitelny a tentoraz ani trapne neprehrava. Triky su slabe. Akcne sceny boli prakticky komplet v trailery. Bohuzial su aj debilne zostrihane. Takze som pôvodne chcel dat jednu hviezdicku, ktoru davam zvycajne filmom, ktore su tak mizerne az su zabavne, ale pointa filmu ma nasrala natolko, ze davam odpad. Zas a znova tie klasicke zvasty. Mozete byt najväcsi ludomil, ale nie ste veriaci, tak mate smolu. A na druhej strane mozete byt cely zivot totalna svina, ale staci svoje hriechy uprimne olutovat a pomodlit sa k tomu spravnemu bohu a ste na veky vekov v siedmom nebi. Fuck off. ()

Gary

Nicolas Cage v tomto filmu bohužel nemá žádné herecké záchvaty, neuhodí žádnou ženu ani medvěda, do letadla nevlétne roj včel a lidé nezmizí kvůli úrodě medu. A stejně je to horší než Rituál. ()

JohnCZ

Rozhodně ne tak strašné, jak jsem očekával. Náboženského kecání nebylo moc a očekávaný závěr, kde si všichni včetně Cage kleknou na kolena a začnou se hystericky modlit za svou spásu se nedostavil. Problém bych viděl především v tom, že filmu chybí napětí a takové to thrillerové vtáhnutí. Kamera je zvláštně nedynamická, jako bych se díval na melancholickou romantickou komedii a ne na akční film. S tím souvisí i hudební doprovod složený z různých slaďáků. Herecky to není zlé, Cage se celkem i snaží, na mladou Thompson se dobře kouká, ale pocit ze zhlédnutí je prostě béčkový - připomnělo mi to takové ty televizní letecké katastrofické filmy, které jsem s napětím sledoval jako dítko. (Ne)logika filmu se odráží od (ne)logiky Bible, takže v tomhle ohledu radši hodnotit nebudu. ()

DEXTER099

Nooo tak nevěděl jsem co čekat když jsem viděl ve filmografii Nicolase Cage film co tu sice má relativně málo hodnotitelů,ale už je to v černých číslech.Film jsem spustil a pořád čekal co z toho vyleze a nevěřil jsem svým očím...Chápu,že to mělo náboženskou tématiku,ale to provedení a celkově scénář snad psal někdo na záchodě když se nemohl vys....jinak si to neumím vysvětlit.V poslední době jsem viděl jiný náboženský film a i když to taky není pro každého tak se to s tímto nedá srovnat (jde o Nebe existuje).beru,že je Nicolas Cage zřejmě věřící,ale pokud si předtím přečetl scénář tak nemohl říct,že je to dobré a jdu do toho.Nechápu to o to víc u herců co jednou dokáže zahrát na Oscara a pak hraje v něčem takovém kde bych spíš čekal někoho jako je Casper Van Dien a ne jednoho z nejtalentovanějších herců své generace.No opravdu tento snímek nedoporučuji ani silně věřícíma a za mě jen za Cage 25 % a dvě hvězdy. ()

Tryskomyš

Opravdu nízké hodnocení na Cageův film. Děj zajímavý, ovšem pouze do té doby, kdy to totálně pohnojili závěrem. Ztratily se děti ...ale není to nijak vysvětleno. A stačilo ta málo, dopsat slušný konec. V tomto případě mi vůbec nevadilo, že je to trochu moc náboženské. Ale slušný konec chybí. ()

Andersis

Ano, plno náboženských keců. Ale tenhle film konec konců o náboženství (nebo spíš o splnení jednoho proroctví) přece je. Tak se nikdo nemůže divit, že se cituje z bible. První zmizení mě docela příjemně překvapilo. A ani se mi nezdá, že Cage hraje nák mimo. Spíš si myslím, že je to už taková zarytá věc ostatních recenzantů. Protože na rozdíl o Tokarev, tady hraje docela slušně. Nenáročná průměrná zabava na zabití jednoho deštivého odpoledne. ()

Kryton odpad!

Nicolas Cage je stejně jako divák vhozen do trýznivého mučení ve formě křesťanské agitky pro tupé a jednoduché Američany. Výraz jaký má Nicolas Cage má i divák. Ta tvář jasně říká celému okolí - Zabijte mě, já už tu bolest nevydržím. Nicolas Cage byl však povolán na Zem, aby na sebe bral veškerou bolest a utrpení lidstva. Z toho důvodu se zabít nemůže. Je to náš Mesiáš, který nemůže zemřít! Zakládám církev věřících Nicolase Cage - cageologie je otevřená všem.Hodnocení OST: Jediná hudba přípustná pro věřící v Nicolase Cagea je jen jeho hlas. Vše ostatní je výtvor samotného Satana! 0/10 ()

kaylin

Tady někdo opravdu nevěděl, co chce natočit, jestli mysteriózní sci-fi snímek, katastrofický film, anebo lidské drama. Problém je, že nefunguje ani jedno. Úvod je moc roztahaný a v podstatě nic se neděje. Seznamujeme se s postavami, které nás nezajímají a pak ještě více jak hodinu sledujeme něco, co nás ani nebaví. Ani jedna linie není pořádně uzavřena, a to nejen proto, že jsou všechny špatně napsané i natočené. ()

vegetol.mp

Tak jsem tenhle majstrštyk konečně viděl a dostavilo se zklamání. Film není rozhodně tak špatný, jak se tu píše, ale není ani dobrý. A v tom je ten zásadní problém. Left Behind je film nijaký. Chybí mu jakýkoliv drajv. Všechno tak nějak bez zájmu existuje. Pokud si nějaký naivka myslel, že ho čeká napínavá jízda, kde se ve vzduchu odehrává drama ala Tajemný let s Jodie Fosterovou, zatímco na zemi zuří apokalypsa jako vystřižená z prvních minut Úsvitu mrtvých Zacka Snydera, bude šeredně zklamaný. Left Behind vypadá překvapivě levně, za což může nejen plochá televizní kamera, ale i nedostatek zvolených prostředí. Tvůrci naprosto rezignovali na nějaký globálnější rozměr katastrofy a monotónně přepínají mezi událostmi v letadle a osudy dcery pilota Raymonda Steela na zemi. Antikrista Nicolase Carpathiu tentokrát scenáristi decentně vynechali, což je velká škoda, protože by mohl příběh alespoň trochu oživit. Bohužel je vidět, že většina rozpočtu šla na Cageův honorář. Pokud by někomu nešlo na rozum, jak je možné natočit za cca 15 milionů dolarů katastrofický film globálních rozměrů, tak odpověď je: NEJDE! Nedivím se Cageovi, že to vzal, protože tohle byla evidentně lehká práce. Veškeré jeho scény jsou uzavřené do interiéru letadla a takhle rozsáhlá role se dá v pohodě natočit za 14 dnů. A je fér říct, že Cage hraje fajn a špatní vyloženě nějsou ani ostatní herci v zásadních rolích. Naopak, pozitivně ovlivněný Lundgrenovkou Čas pomsty, čekal jsem od Vica Arsmstronga mnohem víc. Jako režisér se vůbec nesnaží a těch pár akčních scén nestojí za zmínku. Dokonce i závěrečná scéna, kdy dcera Raymonda Steela jede na motorce k rozestavěné dálnici, kde má nouzově přistát letadlo jejího otce, je místo dynamické stíhací jízdy o život, natočená jako nudná zívačka. Kapitolou samou pro sebe je kvalita triků u závěrečného přistání. Ty sice nejsou tak strašné, jak se tu píše, ale na film, který šel do kina v roce 2014, jsou překvapivě mizerné. Zázrak se bohužel nekonal. Left Behind není Emmerichovým 2012 s božím poselstvím. Je to sterilní televizní film, kterému by to nejvíc slušelo v neděli večer na tv Barrandov. Není to nuda, dá se na to v pohodě koukat, ale kdyby v tom nehrál Cage, nikdo si to dobrovolně nepustí. Jediná pozitivní zpráva tak nakonec je, že ve filmu je překvapivě málo náboženských blábolů. To ale obávám se nestačí. ()

lioncel

Tak opravdu nevím, já se ale vážně dobře bavil, a po celou dobu .. ostatně jako vždy, když mohu sledovat akci, kde Nicolas Cage /zde Rayford Steele/ svým roztomile zarputilým a sobě zcela vlastním způsobem ukazuje, co vše pochytil od toho slavného Rusa se jménem Stanislavskij .. a dále v neposlední řadě .. jako beznadějně nevyléčitelný něžný romantik musím nadšeně zatleskat i té krásně vypasované nepřehlédnutelné bílé halence Hattie Durham /fotogenická Nicky Whelan/ a zároveň ocenit i velmi sympatickou Chloe Steele /Cassi Thomson/, která se tu navíc dokonce projede městem bez přilby na biku ... prostě, já si to užil - zajímavý originální námět, hezký čistý obraz, výborný zvuk a třešnička na dortu: dvě moc hezké tvářičky, co si zcela zaslouženě vysloužily při mém hodnocení navíc prémii, tj. dvě hvězdičky ... ()

Martin741 odpad!

Presne jaxa pise v biografii samotneho Kejdze : sam je to podivin, ale to mne az tak nevadi. Vyslovene co mi vadi je, ze nevie kedy skoncit a ze najvacsim umenim je odist /z filmu prec do dochodku, aby bolo jasne, ne zabit sa/ na vrchole. To Kejdz nikdy nedokazal a myslim, ze to ani nikdy nedokaze. Nema na to : 0 % ()

majo0007

Celý film je jedna veľká katastrofa! Námet bol síce sľubný, ale to prevedenie... Scenár plný drístov o Bohu, osud každého človeka je Vám úplne u riti a bože môj, tie efekty. Ako z minulého storočia, také vám dnes vyrobí každá regionálna TV. Cage si z honoráru odpísal ďalšiu splátku na hypotéku, a nám nezostáva nič iné, len krútiť hlavou. ()

st.jim

Ach, Nicolasi, jak hluboko jsi klesl. Tento filmový počin je bahno dost velkého kalibru, nemá žádnou logiku, nikam nesměřuje. Spousta nesmyslů, chyb a trapnych dialogů. Každopádně bylo dobré tento film vidět. To abych si připomenul, jak špatný se dá ještě dnes natočit film :) ()

viperDavid

Tak tohle vážně můžou vymyslet snad jen američani, možná ještě katoličtí poláci. Nakonec si to ale přeci jen tu hvězdu zasloužilo a to jen díky záchvatu smíchu téměř na konci. Přistává letadlo - "potřebuju světlo abych věděl kde začíná ramway, dobře blikám na tebe dálkovými světly" :D ()

Ryuuhei odpad!

Prvních zhruba 30 minut se absolutně nic neděje. Ano, začátek je míněn jako seznámení s hlavními postavami, jenže to se dá udělat i jinak a nezabere to takovou úmornou a těžce nudnou dobu. Po půl hodině hurá - začínají mizet lidi, odteď to snad bude konečně zajímavé! Houby! Dějství se překlenuje do letadla a žánr se mění v řadovou misi o přežití s cílem přistát i navzdory unikajícímu palivu, panikařejícím cestujícím a dalším hovadinám. Hrdinka byla natolik dobrá, že mezitím dokázala na zemi mimo neustále bezcílné přecházení z místa na místo řídit postupně auto, motorku, válcovač a div ne i letadlo. A mizení lidí, to se mezitím přece dá svést na víru v boha. Nicméně co mě drželo až do konce, byl zájem o to, jak vše dopadne a co bude nakonec moct za to tajemné mizení. I když nedávalo žádný smysl, jelikož zmizely nejen všechny děti, ale pak i náhodně co oné podivné síle přišlo pod ruku. A jaký byl teda závěr? Takový, že jsem nevěděl, jestli si ze mě film celou dobu dělal srandu a nebo to opravdu myslel vážně. Závěrem, je to hovadina, je to odpad a ztracených 110 minut času čekáním na něco, co vůbec nepřišlo. Nudné, navíc i škaredě natočené a vůbec, nenacházím jediné pozitivum. Opravdu se hodně divím, že se zrovna Nicolas Cage upsal něčemu takovému. Myslel jsem, že se díky němu bude jednat alespoň o trochu dobrý film. Ale ne. 14% ()