Lucifer povýšil, ale fakt tu práci chce? Chloe se chystá pověsit odznak na hřebík a z Amenadiela bude policajt. Kdo ví, co dalšího se ještě semele. (Netflix)

Trsto

výborné nostalgické zakončenie ako má byť... to, že sa tu niekto sťažuje na LGBTI, či čierneho boha ? a čo ? si nejaký zaostalý chalan.. alebo rasista, či niečo horšie :) to je jedno...mne je úplne jedno, že boh je čierny... či ty vieš, či existuje, či akú má farbu pleti ? :) či nemá farbu pre každého inú ?.. fakt riešiť takéto stupidity.. mne síce vadia lgbti, či čierni ale tam kde sú pchaní nasilu ...tu sú od úplného začiatku a vôbec nie nasilu.. ()

Muff

Strašně sladkobolný, některý věci hrozně vatovitý a natahaný, ale jinak obstojný a logický zakončení to napravilo. Snad už seriál touhle sérií skutečně skončil, bylo toho tak akorát a zakončení se vcelku vydařilo (což je dnes docela rarita), tak proč to kurvit pokračováním? ()

hrumsrt

Co na to říct... Každý příběh musí jednou skončit, ale Lucifer by podle mě snad mohl ještě chvíli trýznit jedno policejní oddělení ve slunném L.A.! Bohužel mě moc mrzí, že to hlavní nosné téma v sérii je poměrně problematické - cestování v čase je fenomén a já jsem na něj vysazený. Tvůrci úplně ignorovali butterfly effect, který by následně nastat prostě musel. A poznat svoje rodiče, s tím, že jim o sobě řekneš, je snad jedno z prvních pravidel na nějaký příručce?! Moc jsem se těšil na to, že se zase ve větším množství vrátí mě oblíbená Eve, ano je tady (ba i s Adamem :/), ale nemá už tu svoji parádní trhlost, a aby se tak dlouho zaměřovali na její vztah s Mazikeen... Co výborně vyšlo, je tah s Danem aka Detective Douche! Zkrátka perfektní začlenění do příběhu, vynikají cesta za vykoupením.. Samotný závěr byl vynikající, skvělá emoční hloubka. Prostě tohle jsme si po těch letech zasloužili dostat. Nevím no, říkám si, že to na mě působí, jakoby tvůrci měli napsaný závěr, věděli jak k němu dojít, ale bylo to zatraceně málo materiálu, a tak připsali linku s Rory... Ale za to finále smekám, slzy nepřestávají téct! Lucifer paráda, Dan dostal nádherný závěr a ta závěrečná Chloe.. Byla to radost ty roky sledovat! 80% ()

SmajdalfCZ1

Tahle série je podle mě nejslabší ze všech. Z Lucifera se stal vykastrovaný to anděl. Chloe je opravdu opravdu otravná a dcera z budoucnosti??? To jako vážně? Tohle se podle mě moc nepovedlo a to to byl jeden ze seriálů, který jsem nutil sledovat většinu mojich přátel. Navíc jak se zde přemrštěně řeší černí a homosexuálové, tak je to opravdu nepříjemné se na to dívat. Bohužel Netflix .... Ale když už to opravdu cpou všude, tak to začne vadit i lidem, kteří prostě nic proti ostatním nemají ... ()

Doli10

Solidní rozlučka s tímto mým oblíbeným seriálem, který obsahoval epizodičnost krimi vražd, a připomenulo mi to časy, když jsem se díval na seriály typu NCIS, Beze stopy nebo Mentalista. Nicméně Lucifer přidával něco navíc (mytologii, humor, vztahy a vývoj postav). Z těchto důvodů jsem byl u posledních dvou dílů naměkko, emociální stránka byla skvěla a díky tomuhle jsem schopný odpustit chyby, které bych v této sérii jistě dost našel (např. hrátky s časem, absence Trixie atd.). Rozhodně konec není zpackaný jako u GOT. ()

Simon.Dobes

Pri minulej sérii som písal, že je najslabšia. To som veru netušil, čo príde v tej ďalšej (a chvalabohu poslednej). Opäť, bolo to natiahnuté a uplakané. Nová postava Rory bola nesympatická a úprimne sa mi nepáčila tá linka s ňou a cestovaním v čase. Fakt som si myslel, že to je nejaký podvrh a bude to nakoniec záporná postava, ktorá prišla Lucifera zabiť pre iné dôvody a len ich všetkých zmiatla. A ďalšia vec, ktorú si myslím je, že keď už zabili nejakú postavu, mali by ju nechať mŕtvu. Najväčším sklamaním bolo, že Lucifer sa tým Bohom nakoniec nestal - hlavná vec, že sme tomu (celkom zbytočne) venovali skutočne veľa epizód. K postavám som mal stále vytvorený dobrý vzťah. A natočené to bolo veľmi dobre. Finále sa mi moc nepáčilo, ale v každom prípade bolo obstojné. ()

Predator77 odpad!

Ty vole to to nemohli ukončit 4 serii ? ten konec by byl tak pěkný ale né oni to prostě museli zkurvit přitom jsem do toho vkládal naděje když to dostal netflix ale je vidět že i mistr tesař se někdy utne, tak že pokud se někdy budete dívat na seriál lucifer tak doporučuji skončit u 4 řady protože pak do jde už jenom do háje. ()

Andy.222

"Cože? Vy nevíte, že se blíží konec světa? Táák to není dobrý..." Samozřejmě by se našlo pár věcí, co bych mohl poslední sérii vyčíst, ale popravdě nemám potřebu, protože když je člověk spokojený, vady spíše přehlíží než vypichuje. Linky zajímavé a hlavně: Na konci je každá postava natolik uzavřená, že nemáte pocit nezodpovězených otázek, což IMHO považuji za úžasné. ()

Jitka.D.2639

Fandové o šesté sérii celou dobu věděli, že má být důstojným rozloučením pro všechny postavy. A že o nich jiného, než o loučení tam vlastně pořádně nepůjde. A to Netflix splnil opravdu na maximum. Půlku série jsem byla se slzami v očích a různě dojatá, ale prostě berte v potaz, že jsem máma dvou dětí, no. Chtěla bych pro Lucifera a Chloe jiné zakončení, ale to by seriál ochudilo o nějakou tu hloubku a věci, které člověka donutí v dnešním světě k zamyšlení. Fakt jsem o spoustě věcí z této série musela přemítat. Prostě to nebylo je plytké "tak čau", ale rozloučení, která zanechá v člověku stopu a spoustu dojmů, se kterými se musí poprat. A tady už vůbec, ale vůbec nešlo o žádné řešení krimi případů. Naplno šlo o dějové linky jednotlivých postav. Chválím, že dokázali seriál opravdu uzavřít a nenechali si žádná otevřená vrátka. Jde o velmi důstojné ukončení, při kterém jsem zhlédla sérii téměř v kuse, protože jsem prostě chtěla vědět, jak to skončí. Nudné to rozhodně není. A Lucifer? Je to naprosto jiný ďábel, než kterým byl v první sérii, ale to je dobře. A Chloe? Stejná a přece jiná, oceňuji, jak ji nakonec ztvárnili. Tak říkám sbohem nejlepšímu seriálu, který jsem zatím za celý svůj život viděla. ()

Orion12

Tak poslední řada Lucifera hlavně působí hrozně zbytečně, závěr je fajn, uzavřely se všechny dějové linky, ale to se dalo udělat v dalších 2 dílech minulé řady, kdyby předešlá řada měla o dvě víc. Prakticky každá řada měla nějakého záporáka, šéstá ikdyž tesovala na Rory, tak nakonec se z ní vykopala dobračka. Prostě sledujeme každodenní život lucifera, tvůrci se točí v kruzích, douzavírají dějové linky, co z minulých řad zapomněli, jako rozloučení fajn, ale prostě se nemohu zbavit dojmu, že to bylo navíc. Na konci páté řady jsme měli epickou závěrečnou bitvu o nebe, kdy team Lucifer vyhrál a má nastoupit na trůn po otci jako bůh a zápletka poslední řady je že se mu líbí život na zemi a nechce se mu kralovat ??? To je prostě nepochopitelně hloupé a stupidní, dále sledujeme jak Amanadiel chodí na policejní akademii a to jako proč je tomu věnovaná celá epozoda. Svatba Maze a Eve- epizoda a to jako proč ? Animovaná epizoda- a to jako proč ? Chápu že tvůrci v každé řadě dělají jeden speciál- muzikálový epizoda, černobíla, ted animovaná, ale to je prostě k*rva výpln jenom... Jediná rozumná dějová linka mi přišla s Danem a všechno to s peklem a očistcem, navíc tvůrci se do toho i solidně zamotali v posledních pár epizodách s cestováním časem, to bylo nejhloupější vysvětlení cestování časem jaké jsem kdy viděl. Ale poslední dvě epizody to zachránily, byly dojemné, všechno správně ukončily, dějové linky se uzavřeli, každá postava měla podle mě dobrý konec, takže to nějak tak zachránili. Poslední sérku ale hodnotím určitě hůř než poslední dvě. Dalo se to ukončit právě v těch dvou epizodách v předešlé řadě a nemuseli jsme mít 6-7 výplnových epizod o ničem podstatném. ()

DK197

První tři díly mě moc neoslovily, bylo to zvláštní a jiné. Dalších sedm přineslo nové zajímavé téma budoucnosti a cestování časem. Líbilo se mi to, ačkoli si ta budoucnost zasloužila trochu rozvést v závěru (pro všechny postavy) a ten tolik zároveň nemusel tlačit na emoce. Bylo to fajn, ačkoli mám oblíbenější série. ()

Chenso

Achjo Přidávám se k ostatním a souhlasím že konec mohl být určitě jiný.Stejně jako ostatní chápu že se chtěli "happy end" rozloučit ale zakončít takové velké dílo (které mělo obrovskou sledovanost a skvěle hodnocení) jen kvůli fanouškům takovým cukrovkářským stylem je asi wrong. Neříkám že to nepohladilo u srdíčka,ale tak či onak,to stejně mohlo celé být přece jen jinak. Ovšem ať si každý udělá obrázek sám. ()

Wichan

Pridanie novej postavy bola iba zápletka potrebná k tomu, aby sa dianie 6 série roztiahlo na 10 epizód a nie celovečerný film. Nehovorím, že nová postava prekážala. Skôr naopak, tvorcovia okolo Rory dokázali vytvoriť ( miestami gíčovú ) imidž a dodali jej sympatickosť, ktorá drieme v každej postave z Lucifera. Vďaka tejto sympatickosti pre diváka je Lucifer seriál na takej úrovni akej ho dokázali tvorcovia aj ukončiť. Posledná séria nebola zlyhanie ako 8 séria GoT, scénaristi dokázali udržať aj zápletku o cestovaní v čase, pri tom to nepôsobilo ako klišé pomáhajúce predlžovať obľúbený seriál. Lucifer sa však nevyhol scénaristickým kľučkám a zle podaným zvratom, ktoré ste vďaka chovaniu postáv predvýdali. To nie je myslené vôbec v zlom. Postavy si udržali svoj charakter a bolo cítiť ako sa za toľko sérií posunuli dopredu. V každom treťom monológu bol nejaký nenápadný fan servis.  Nová a zároveň aj posledná séria ukázala Lucifera v tej najčistejšej forme, síce nie v tej, ktorá mi seriál predala niekedy okolo druhej série. Rýdzosť štýlu projektu kombinovaná so zameranosťou na dej oddeľovala 6-stu sériu Lucifera od ostatných. Zhýrilosť a ,,vysmievanie sa z Kresťanstva'' sa vypustila. To preto, lebo seriál sa mení zarovno s hlavným protagonistom Luciferom. Občas mi vadila nevýrazná a tak trochu detská choreografia pri ačních scénach. To mi však nezabraňuje dať poslednej sérii 7,5/10. ()

momomoo22

SPOILER No, na tejto sérii bolo vidieť, ako bolo tá predchádzajúca vyslovene hrozná...Ale ani táto séria nebola žiadna sláva. Teda prvá polka série bola lepšie. Boli tam naozaj prekvapivé momenty a hovorila som si, že to má dobrý nábeh na poriadne finále...(prekvapivo sa mi páčila kreslená časť, prekvapko ohľadne Rory aj keď je to otrepaný námet). Ale potom sa to zvrtlo a až do samého konca to bola vata. Čo mi dosť vadilo bola tá téma, ktorej sa prehnane venovali, ako sú policajti zlí a ubližujú len Afroameričanom....Samozrjme, že Rory musí byť lesbička, lebo je tam len jeden pár lesbičiek. Z poslednej časti sa mi tak páčila scéna,kde nabehli do hangáru a zabíjali kriminálnikov, ale čo na tom že pomoc im nebola treba a pritom od finále sa očakáva veľkoleposť, a teda mali tam nabehnúť s kamošmi. Potom ďalšie nezmysli...ako ten kriminálnik ľahko uniesol Rory aj keď to vysvetlili rýchlim, že Lucifer to povedal Danovi....Alebo Lucifer tam len kľačí a nechá sa zabiť, keď protivník má len dýku....alebo klasické, nevenujem pozornosť zaisteniu kriminálnika (ok chápem, že v seriáloch nepodstatné)..A nakoniec všetko to bolo tak strašne nelogické a zbytočné....Už len základ Roryn prehnaný hnev na Lucifera, ktorý ešte nič nespravil. A osobne mi to ani nevychádza celá to pointa, že Rory to nemohla vedieť, aby sa vrátila, aby jej vlastne Lucifer pomohol..Tak kde je začiatok....Ona všetko zmenila, keď prišla z budúcnosti....ale normálne by sa to toho stavu v budúcnosti ani nedostali...A tak on nemohol odísť z pekla, ale Amenadiel mohol pendlovať hore-dole. A  čo na tom, že Linda podviedla Ameadiela. Ukázali nám a nič...Všetkých zdĺhavo prebrali a neukázali ani ako Amenadiel povedal Linde, že on bude bohom, aspoň malý pokec.Na koniec sme dostali aspoň pohľad na pekné Strieborné mesto,ale to je tak všetko. Škoda, že sme sa nedočkali viac zo Strieborného mesta a linky s tým. Asi Tom zobral veľký časť z rozpočtu a tak to zas bolo nízkonákladové. Celkovo pre mňa veľké skamenie. Posledná séria bola nakoniec len rodinná dráma s nezmyselným dejom. ()

dentalux odpad!

To čo sa stalo z Lucifera je mi na grc. Čistá neobolsevicka sracka 1 stupňa. Vďaka Bohu že to už skončilo. Propaganda LQBTIXYZ transformerov, čiernych rasistov z BLM, proste pīcovina na n-tu ()