Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

amim odpad!

"Impressive. Everything in this movie was wrong." Po prvním shlédnutí a rozležení v hlavě v šalině dávám 1 hvězdičku a fakt nevím za co. Naprosté plivnutí do tváře fanouškovi Star Wars, kde se autoři rozhodli, že Piráti z Karibiku přece nesou dostatek peněz, tak uděláme něco podobného. Ve své podstatě by to ani nebyl špatný film, ale jsem toho názoru, že když člověk pracuje s nějakou značkou, tak by měl do jisté míry udržovat to, co na značce mají lidi tak rádi. Nový SW místo toho vymýšlí nový věci, který jsou v SW prostředí úplná blbost, ale jsou strašně cool. Staví příběh vlastně na ničem, když se značná část stopáže dá smrsknout na jeden rozhovor, kde si dvě postavy vysvětlí, proč dělaj to, co dělají. Snaží se budovat vážné scény, které ale zadupává do země vtípek každých 5 min. Zkrátka já se hrozně divím, jak tenhle hnus může mít tolik % a tentokrát ani nemám pocit, že bych chápal proč se to lidem líbí, jako například v případě Mad Maxe, kde jsem aspoň trochu tušil. Doufám, že po druhém shlédnutí prozřu nebo alespoň prozřou všichni ostatní. ()

junglewar

Ty vole, to bylo tak malý, taková epizodka. Už si píšu seznam co všechno mě tam nasralo a bude to asi dlouhej list. Ach jo! EDIT: Ty vole ono to bylo ještě horší, než jsem si to pamatoval.. Haha. Aspoň moje nerdské Star Wars srdíčko začalo díky The Mandolorian zase tlouci! ()

Pathrose

Mě byl asi promítán jiný film. Začal bych asi u toho nejdůležitějšího, u děje. Veškeré dějové linky osmého dílu celou dobu někam spějí, jen aby se na jejich konci stal přesný opak. A přitom se vlastně za 150 minut skoro vůbec nikam od konce sedmičky neposune, což je opravdu podivuhodný počin. Zatímco hlavní dějová linka First Order vs. Resistance by se dala vyřešit za 5 minut, z děje jasně plyne, že létat umí jen Tie Fightery a X-Wingy, nikoliv velké křižníky. Postavy mizí a objevují se bez jakéhokoliv vysvětlení a mezitím ještě stíhají popírat veškeré zákony SW univerza předchozích šesti (sedmi) filmů. Namátkou uvedu 18hodinový štít lodě, která v předchozích filmech vybuchuje po třech zásazích, nesmrtelná teta Women of Steel Leia teď-už-určitě-bez-jakýhokoliv Organa, duch Yody ovlivňující realitu jelikož si to děj vyžaduje a to i přesto, že svým činem popírá svou předchozí existenci a odkaz, Martin Luther Finn, kterého před naplněním osudu absolutně zbytečné oběti černého hrdiny sejme japonská kamikaze Yoko Ono, protože John Lennon ji vždy tvrdil, že peace & love vždy nakonec vyhraje. Yoko sice dosud zametala podlahy, ale se stíhačkou umí lítat, protože dějová linie se musí posunout z místa nula na místo nula. Nejlepší pilot galaxie Anakin Skyw... eh, Edgar Alan Poe dokáže ve svém X-Wingu zničit celý First Order. Teda dokázal by to, kdyby ho v tý stíhačce nechali sedět a neposlali ho do gender války o vedení Rebelů. Vše završuje Emo Mark Hamill, kterej se podle mě půl filmu snaží všechny ze štábu přesvědčit, že v tomhle debilním pokračování opravdu hrát nechtěl. Nakonec se poddá jelikož scénář a taky mu Yoda zkazil bydlení na vejminku. Vzhledem k tomu, že celých X let ve vyhnanství poslouchal Jay Zho, stihne nejtrapnější scénu v historii SW (a to počítám i Jar Jara), jelikož Jay Z přece říkal ‘nigga get that dirt off your shoulder’. A to vše jen kvůli tomu, aby ukázal rebelům cestu ven a naplnil svůj Emo osud, přestože jede celou dobu na trenažeru. Vzhledem k tomu, že všechny coiny z trenažeru beztak spolknul BB-8, rozhodne se Luke odejít na zasloužený odpočinek, aniž by vystrčil paty z předsíně. BB-8 posilněn dávkou železa se najednou vyskytuje na všech místech, a to hlavně když je třeba. To na jednu stranu chápu, protože když už jste do BB-8 lootboxu naházeli tolik peněz, tak s ním prostě budete hrát v kampani za každou cenu, i když na to chudák nemá dost vysokej level. Phasma přichází a odchází jak se píše ve scénáři a navazuje tak na svou roli ze sedmičky. V devítce tedy čekám podobně laděný výstup. Všichni tvorové buď ječí nebo se tváří roztomile na kopačku a je jich všude tolik, že už to ani Chewie nežere. Ten mimochodem načerpal všechny schopnosti mrtvýho Hana, který jediný věděl, kdy natáhnout bačkory. Jeho Millenium Falcon záhadně nepotká ani jedna závada, protože na to prostě není čas. A tak se nakonec Kylo Ren a Rey schází díky všemocnému Supreme Leader Snokeovi, který sice umí číst myšlenky a všechny by během chvíle rozdrtil, ale bývá často nepozorný. Kylo a Rey si ale nakonec nesednou, jelikož největším odhalením je, že žádná čistá rása neexistuje a Jedi může být i normální nuzák. Dokonce ani na těch zkurvených midichlorianech již nezáleží. Jednoznačně nejhorší Star Wars ze všech. Nikdy se mi nestalo, že by mi u nějakého filmu bylo tolikrát trapně. Zlatý I don’t like sand a Meesa representative Binks. Bezmoc. Frustrace. Tragédie. Takhle umírá největší filmová sága v dějinách, za bouřlivého potlesku. () (menej) (viac)

255085349

Nejsem Star Wars fanda, a nejstarší trilogii znám jen zběžně. 8. epizoda je nabušená tak, až mě ta neustálá akce nudila. Malé i velké postavy umírají tak trochu bez mrknutí oka jak na běžícím páse. Je tam bohužel hodně příběhových lapsů a trapných WTF momentů (vtipkování Poea ohledně Huxe, Superman Leia, zrcadlo v jeskyni, odfláknutý hlavní záporák). Porgové-papuchálkové mi nevadili, jsou docela roztomilí. Nové postavy se staré generaci samozřejmě nevyrovnají. Kylo je sice zajímavý, ale pořád působí jako uplakánek a Rey má bohužel málo prostoru na nějaký vývoj, i když jejich vzájemné dialogy byly určitě tím nejlepším z filmu. Asiatka údržbářka je vrcholně nesympatická, celý film jen mudruje jak o biblické hodině a tváří se tragicky. Nevím, jestli to chtějí vést k nějakému love triangle, ale její vztah s Finnem nemá žádný progres a ta pusa je jednak trapná a jednak se tam vůbec nehodí. Ale 9. epizodě rozhodně dám za dva roky šanci. ()

HawkeyP

Nejhorší film z celé ságy (zlatá Epizoda I), ve kterém Rian Johnson ničí vše staré, aniž by nabídl adekvátní náhradu. Vůbec nepochopil, o co jde ve Hvězdných válkách, protože celý film působí jako hodně rozvleklá epizoda jakéhokoliv sci-fi seriálu, ale nikoliv jako Star Wars. V předchozí epizodě šlo o to najít Luka Skywalkera, ovšem celá ta snaha nyní působí směšně, protože MISTR SKYWALKER dostane jen velmi málo prostoru a není to vlastně nic víc než jen jedna z vedlejších postav. Právě nevyužití této postavy je asi největší slabinou celé "osmičky" a když se k tomu připočtou i ostatní kiksy (např. celá linie s hledáním "Lamače kódů" je zcela zbytečná), jedná se o hodně velký průšvih. Ano, triky, kostýmy a přítomnost postav z starých epizod z toho pořád dělá nadprůměrný film, ovšem film, který vlastně celé původní Hvězdné války posílá do kytek a začíná úplně znovu, bohužel s tupými a naprosto zbytečným postavami jako například Finn. ()

Charpy

Proč se to nikam neposunulo? Proč je dějová linka č.2 (Finn+korejka) naprosto neúčelná a zbytečná ? Proč je Poe degradován za neuposlechnutí, když v dějové lice č.2 si jedou na vlastní pěst a de facto způsobí genocidu odboje ? nemastné, neslané, nudné a smutné, žádný vývoj žádný posun jen nádherný vizuál, ale to je pro mě málo. Škoda, velká škoda, když se tímto směrem vydala taková obrovská popkulturní značka. PS: nabízí se mi srovnání se syndromem Hobit. ()

bearmeedek

Z předchozího dílu (Síla se probouzí) jsem byl docela nadšený. Před novou částí ságy jsem si na připomenutí pustil tu minulou na DVD. Podruhé už mě to tak nebralo a nevím, jestli to bylo tím, že jsem to už znal, nebo to bylo zážitkem z pouhé obrazovky. Zatím poslední díl sice na velkém plátně, ale velké nadšení se nekonalo. První polovina filmu byla rozvleklá, aniž by to mělo nějaký účel. Čím víc se to posouvalo ke konci, tak se stupňovalo napětí nebo akce, ale nezachránilo to celkový dojem. Řekl bych, že to působilo tak trochu chladněji. Minulý díl mě přišel víc „lidský“ (to je blbost u vesmírné ságy, že?) a nemalý podíl na tom měl ještě živý Han Solo. Ať další díly provází Síla, tohle bylo tak na 70%. ()

vikino1

Ono to je tak nějak pořád dokola. Co nový díl, to líp a líp zvládnuté vesmírné bitvy (teda když pominete takovou maličkost jako je bombardování ve stavu beztíže), co díl to nové vesmírné lodě. Kdo si myslel, že Nový řád má jen křižníky clonů a velký dělo tak uvidí jeden supr křižník a zmenšenou mobilní podobu děla z předchozího dílu.. Bohužel tím klady končí. Hvězdné války bez rytířů Jedi jsou jako Syllvestrovský večírek bez chlastu. Černoušek mě nějak za oba díly nechytil, kočka o síle nic neví, s mečem ji nikdo neučil - kam se hrabe na dosti opomíjenou Ahsoka Tano z Clone Wars a Luke Skywalker celej film jen čumí jak kdyby měl v pr....i strčenej anální kolík. Jeho fajt s Harrisonovým spratkem není kdo ví co.. Svý 4 hvězdy to dává docela s přehledem, ale pět je dost vzdáleno... Do dalších dílů by to chtělo přeskočit pár let (než se počet Jedi opět aspon ztrojnásobí), nebo aspon Rebelům nějakou zajímavou zbran, čím by se dokázali ubránit. Protože už ted jich zbylo maximálně na 30 minut dalšího dílu... ()

Hunadarik

Komentár obsahuje spoilery! Zvláštne Deja Vu. Rovnako ako po Sila sa prebúdza som odchádzal z kina tak trocha nerozhodný. Bolo to to čo som očakával ? Lepšie/Horšie? . Po vizuálnej stránke a efektoch sa mi to naozaj páčilo a s tým by som problém nemal. Aj príbeh ma zaujal , hoci si myslím, že nemuseli uťať niektoré dejové linky. Naopak , vývoj Rey sa mi páčil. Aj ten zvláštny pokus Rey previesť Bena (hoci by si už mohol vybrať ako sa cíti.) Ja mám ale pocit že bitky so svetelnými mečmi sa proste nedočkám. Ak odrátam spomienky a boj proti tým ochrancom, tak sa meče zrejme ani nestretli. A už keď som sa tešil na duel Luke vs Ben , bum. Zas nič. Neviem ale mne tieto súboje strašne chýbali, premňa tieto boje boli vždy dôležitou súčasťou a dôvodom prečo sa mi star wars tak páči. Ale chápem že niekomu to chýbať nemusí a neodchádzal tak trocha sklamaný. Koniec koncov , "Great film it was. See it you should" ()

Melvej

Zklamani. Nic vic me k filmu nenapada. Ze Star Wars se stala neuveritelna fraska. Je mi lito tech penez, co jsem za to dal. Patosu je tam plno, stejne tak uplne neuveritelne hloupych momentu. Mozna je cas, aby Star Wars konecne skoncily a nebo zkusily zpracovat jine pribehy z universa. ()

kukkik

Po "The Force Awakens" jsem se výpravy do kina na tenhle pokus oživení klasiky obával. Ale nakonec mě čekalo velice příjemné překvapení. Vizuálně věrné a líbivé retro prvních dílů, camea postav z původní ságy paráda, Luke se předvedl a doopravdy epických momentů nebyl zrovna nedostatek. (Nej)delší stopáž cením a velmi potěšila. 4/5 ()

DarthFailord

Bože...tak jsem se na to těšil. Očekávání bylo velké. Asi až moc velké. Když jsem to dokoukal, tak jsem zůstal pár vteřin zklamaně sedět a hlavou mi běželo "jako fakt se tohle stalo" ? Dal jsem tomu čtyři hvězdy - tři za film a jednu za to, že jsem fanda. S tím, že si komentář nechám na později. Nechal jsem si to pár dní rozležet v hlavě a k mému zděšení mé rozčarování bylo ještě větší a seriózně jsem zvažoval, že tomu dám jen hvězdy tři. Nedalo mi to a vyrazil jsem na to do kina znovu. Zejména proto, že jsem byl napoprvé dost zklamaný z toho, že Rey nepřešla k temné straně síly a prohrál jsem kvůli tomu s kamarádem sázku. Na podruhé už to byl daleko povedenější zážitek a ty čtyři hvězdy si to zaslouží. Ale pojďme to rozebrat objektivně trochu do podrobna. Ano, Force Awakens se vyčítalo, že to byly zrecyklované staré díly ságy, jenže to bylo skvěle kompaktní a fungující. Postavy měl směr a hloubku. Všechny věci v Posledním Jediovi chybí. Celý film je rozervaný na kusy, stejně jako mocný Kylo. Jako sorry ale aby se celý film odehrával jenom během jedné vesmírné honičky s jednou dobrou dějovou linkou – Luke. Jednou dobro podlinkou. Kylo a Rey fungují ve skvělé chemii. A jednou úplně stupidní linkou. Může mi někdo vysvětlit, že dali Finnovi takovýho sidekicka v podobě asijské kulaté verze pokémona Snorlaxe? Bože ten, kdo dělal ten casting by si zasloužil dělovku Thanosovou rukavicí a dosmažit paprskem Hvězdy smrti. Celá tahle linka zbytečná a místy i hodně trapná. Jediný světlý moment téhle linky byl Benicio del Toro a jeho koktavý Klíčník z Matrixu. Chápu, že je to Disney, ale co nechápu je, proč Johson bez jakýchkoliv skrupulí zbořil vše, co Abrams vybudoval a připravil. Staví na hlavu celé principy a fungování ságy Star Wars. Snoke mohl být tak dobrý záporák, i se tak jevil. Ale Johnson ho odpravil stejně rychle, jako spoustu jiných věcí ve filmu. Paradoxně to jak ho odpravil, byla jedna z nejlepších scén filmu se zajímavým twistem. Ale i přesto si říkám kdo sakra byl Snoke? To, že najednou z odboje, rebélie,, La resistence, nebo jak si teď vlastně říkají zbyla taková troška jen ve Falconu ani komentovat radši nebudu. Johnson také zahodil za hlavu jako Luke meč základní princip hvězdných válek o světlu a temnotě. Úplně jsem nepochopil ani funkci elitní stráže Snoke. Jak moc byly jako elitní, když je vyřezala holka co držela světelnej meč dvakrát v ruce? Kylo chápu, ale Rey? Trénink asi nebyl úplně vydatný...No nevím....Jo a Reyiny rodiče? No comment...Strong is not strong with the film here....A nelogičností bylo daleko víc. Každopádně, abych jen neremcal film má hlavu a patu (I když vše mezitím chybí) a má několik opravdu skvělých pasáží a scén. Kdybych měl vypíchnout tak výbuch Snokovi mateřské lodě po nárazu křižníkem Rebelie, který řídila ta divná vyzáblá fialovlasá paní, byla jedna z nejlepších scén ve filmu, co jsem kdy viděl. Hned v závěsu je olejomalebný záběr princezny Leyi na poslední planetě s kabátem jak od Blade Runnera. Ty barvy, ta kompozice. To bylo opravdu mistrovské. Kylo/Adam Driver a Luke/Mark Hammil si v podstatě celý film urvali pro sebe. Daisy sice pěkná s roztomilým anglickým přízvukem, ale tentokrát to nestačilo. Pozorovat Kylův vývoj byla opravdu zábava. Finálová konfrontace Luka byla dobrá, originální a nápaditá, ale když už musel Johnson Čistič zase odstranit jednoho staříka, ještě takovýcho badassa jako Luka, tak mu měl dopřát pořádný Fight světelnými meči. A vůbec, to co odlišovalo Star Trek od Star Wars – světelné meče, tak se celkově z filmů dost vytratilo. Na každých 10 sekund záběrů mácháním světelným mečem připadalo 10 minu kvákání vietnamské rolky Rose, která zdatně nahradila Jar Jara. Ať byla Epizoda 1 jaká chtěla – souboj Dartha Maula a dvojice jediů byl ultimátní. Něco takového tady opravdu chybí. Film jako takový je samozřejmě vizuálně i audio hotový masterpiece. Johnson se odvážně vydal do nových vod a víceméně to zvládnul. Nicméně jsem zvědavý, kam se posune epizoda devět a kam, protože karty jsou rozdány poměrně jasně. Navíc devítku za dva roky bude točit zase J.J.Abrams, kterýmu teď Johnson zbořil celý hrad z písku. Poslení z Jediů je pro mě nejhorší film ze světa Star Wars (ano, podstatně horší než VII Síla se probouzí.) Ale každopádně si to čtyři hvězdy zaslouží. Už jsem málem zlomil nad Star Wars hůl, tedy pardon – světelný meč. Ale nakonec se vše v dobré obrátilo a nestalo se tak. Nic to ale nemění na tom, že očekávání od epizody IX by neměly být tak velké...Ale už vím, že stejně budou....60% a ať Abramse Síla provází.... () (menej) (viac)

Saintcrux

VII epizóda ukazuje, že Star Wars sa nikam neposúva a stále sa točí okolo toho istého ale v inom poradí. Vyhorený bez skutočného nového príbehu, emocií a vzťahov v pozadí. Epizóda v ktorom tvorcovia premrhali dať sérií nový rozmer. Vizualne pekne, milé ale stále to isté len v inom poradí fungujúce na sile zotrvačnosti Luka a Leiy... ale čo keď odídu ? Už pred začiatkom filmu som čakal, kto sa nedožije konca epizódy a aj to sa naplnilo. Ale takto ? ..Vo filme bolo veľa WTF momentov ..Kto sú Reyni rodičia? čo skoro sa to veľkolepo dozvieme pred tým musí ísť do tmavej čiernej diery, treba napínať a nakoniec zistí, že ... WTF ? Ďalšia WTF je Snoke ?? Kto je to ??? Toto je celá jeho misia v Star Wars ? Luke mi v zaverečných scénach pripadal ako Chuck Norris..WTF ? ..Finálne dojmy sú veľmi rozporuplné ...na svoje si prídu hlavne nadšenci bojových scén. štvrtú hviezdičku dávam za vizuálny zážitok. Príjemne prekvapila nová postava Del Toro ..len škoda, že ho bolo málo. Obávam sa IX keďže už vieme ako sú figúrky rozložené a že Carrie FIsher už nie je medzi nami. ()

AloisNeuman

Děkuji Civalovi za trefné pojmenování, které použil na box ofiicu : nedomrlé pokračování, z něhož kdybyste vystřihli třetinu děje a postav, nic se nestane, a které z většiny sestává z vesmírných fackovaček pár lodiček na několika málo metrech čtverečních předaleké galaxie. Přidejte k tomu slabou hrozbu zla, nedomyšlený vývoj postav (přerod z cucáka v galaktického šéfa je k pousmání) a postupnou odstávku legendárních tahounů. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)