Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

kaylin

K dokonalosti tomu přece jen ještě něco chybí, ale těšil jsem se na Luka a dostal jsem ho v takové podobě, která se mi líbila. Jeho finále je úchvatné. Stejně tak snímek obsahuje výborné scény, kdy soubojům, vesmírným nebo osobním, není moc co vytknout. Scénář navíc překvapí i novými momenty, stejně jako touhou vzdát hold minulým dílům. Myslím, že fanoušci dostali, co si zaslouží. A ještě něco navíc. ()

Tony.cs

Je těžké ohodnotit pokračování ságy, které již ztratilo kouzlo návratu a přesto lákalo návratem nejzajímavější postavy. Jako filmařina je to krásné. Vesmírných scén je plno a jsou poutavě natočené. Bohužel osobní akce, na kterou čekáme, ta je oproti Lucasově trilogii žalostná. Souboje se světelnými meči jsou nenápadité, málo akční a ztrácejí kouzlo. Vlastně jako celý nový start. Styl vyprávění už není tak poutavý a postavy jsou prapodivně nedokreslené. Jako samostatný film je to slušné dílko, kamera, režie, hudba... vše funguje (i když režie není ani zdaleka tak působivá jako Abramsova, je to vcelku rutinní práce). Ale jako pokračování něčeho tak silného a atmosférického, bohužel. Lucas byl vizionář a to i stylem podání příběhu, nejen universem, které stvořil. Na tohle noví autoři zapomínají. A vůbec nejhorší je vykreslení Luka, který s tím starým Lukem nemá mnoho společného. Chová se, jako dement. Za mě, rozpačité. ()

gogos

Tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Výprava je samozřejmě úžasná, efekty boží, tu a tam utrousený vtípek možná až kvantitativně zbytečně nadsazen. Místo Ewoků tu máme šílené papouchy, kteří hrají na notu dětem. Luke je i po letech cool, Leia je plná zkušeností, avšak mladé postavy nejsou prostě dotažené dokonce. Kylo Ren mě prostě neskutečně sere, ústřední prcina jakbysmet. Na druhou stranu některé menší charaktery, jako třeba Del Torův klíčník je vyloženě super. Ze všeho nejvíc mě ale pije krev několik wtf momentů, jako třeba obléhací dělo, který jsem vydejchával ještě dlouhé minuty. Nové Hvězdné války nejsou lepší než předchozí díl, ale jsou tak nějak kompaktnější, člověk si už pomalu začíná zvykat a za pár let třeba vyvstane nadšení. Po prvním shlédnutí ale ne... ()

Alementina

Myslím, že tohle už je snad poslední chybějící kousek, co jsem neviděla... Ach jo, kde jsou ty doby, kdy max stačilo 120 minut a i tady by stačilo, kdyby se někdo soustředil na hlavní linii. Luke je mi nesympatický, princezna patetická, Ben nevyrovnaný, Rey naivní... A pořád jsem nepochytila celou tu historii SW...co kde kdo proč. ()

Kaluž

Přesně takhle to dopadá, když se vyserete na storytelling a natočíte jen dvou a půlhodinovou reklamu na hračky. Prvotřídní set-up nastřelený sedmou epizodou se tak roztříštil ve změti prvoplánových akčních scén bez duše. Je mi z toho celkem smutno. #PrayForStarWars ()

Mikita

Každá dějová linka příběhu mi přinesla něco a nebyla pro mě zbytečná. Pobavila jsem se, nasmála se, obávala o osud rebelů, nechybělo mi dojetí. A pokaždé budu věřit, že se lidé mohou změnit, že může zvítězit dobro. Ale je dobré si připomínat, že to někdy prostě nejde. A další poučení.... za jiskru, co dokáže zapálit plamen, bude vždy stát za to zemřít. ()

movieband

U The Force Awakens, a u Rogue One se před premiérou tvrdilo, že se jedná o novou vizi SW. Omyl. Tohle je úplně, nová vize Star Wars a Johnson se s tím opravdu nepáral. (4K, Dolby Atmos, Olomouc). ()

italka63

Konečně jsem se k tomuhle filmu propracovala v luxusní kvalitě a ani vlastně nebyla zklamána, přes brblání mojí dcery kačule007 o nedostatku soubojů, koukatelné, místy vpašovaný nenásilný humor, takže shrnuto se skvělým vizuálem za čtyři hvězdy a Carrie Fisher zde byla krásná žena, zamlada se mi fakt nelíbila a jejího skonu mi je opravdu líto. ()

Helo

Těžko napsat něco smysluplnýho, chce to asi ještě pár promítaček. Na první dojem tu byla snad jedna jediná věc, kterou bych vytkl, a to lehkej přebytek toho dneska klasickýho blockbusterovýho humoru. Jinak jsou to opravdu výborný SW, sic poněkud jiný, ale zároveň některýma podzápletkama povědomý, leč nepůsobící remake dojmem jako E7. Johnson sází jeden parádní moment za druhým, vede příběh netradičníma cestama a nebojí se hrát s divákovýma očekáváníma (podpořenýma i kampaní), jen aby je pak obrátil úplně na ruby. Škoda, že se nechopil i další epizody... na druhou stranu se začínám těšit na tu novou trilogii, kterou snad chystá. ()

stration

Nový kabát Hvězdným válkám rozhodně prospěl. Všechno do sebe zapadá, nové postavy skvěle doplňují staré, děj sice nijak komplikovaný není, ale posouvá celé universum Hvězdných válek dopředu. Nejvíce potěší návrat Luka a v podstatě celá psychologická rovina a rozpolcenost hlavních postav, kde nevíte, na kterou stranu se zrovna přikloní (Kylo), nebo jestli se vůbec zapojí do války (Luke). Vadily mně vlastně jenom dvě věci, a to přece jenom přílišná délka, kde scény na ostrově a mnoho konců trochu rozmělnily závěrečnou katarzi a příliš hrubé střídání vážných hovorů a humoru, který sice situaci odlehčil, ale mnohdy zabránil vnitřně prožít danou situaci. Nejsem vyloženě fanoušek Star Wars a díly se mi trochu pletou, ale Poslední z Jediů je rozhodně pro mě jeden z nejlepších dílů. Jednu hvězdu přihazuju za synka, který mě do kina dotáhl a který je pro mě rozhodně ten Poslední a Největší z Jediů. Ať vás síla provází! ()

major.warren

Není to špatné, ale je to až příliš přeplácané zbytečnými podzápletkami a postavami. Navíc mě doslova ničí pomyšlení na to, co Disney provedl s postavou Lukea Skywalkera, hrdiny galaxie (jako by Han Solo nestačil). Kdo se za to hodlá zodpovídat?? Jinak se mi ale Poslední z Jediů vcelku líbil. Pořád jsou to zkrátka Hvězdné války, a byť mi celá nová trilogie připadá příliš mechanická, snažím se si ty filmy užít. V epizodě VIII má více prostoru hrdinka Rey (Daisy Ridley je čím dál krásnější), tak konečně i vskutku zajímavě zestárlý Mark Hamill (Luke Skywalker), popř. Adam Driver (Kylo Ren). Chybí mi ale Han Solo, Chewbacca a Lando. Konec není vyloženě zlý, ale působí až trochu moc úsměvně. Jak jsem psal v recenzi na Síla se probouzí: Původní kouzlo a filmařskou sílu Star Wars to nemá, ale důstojné pokračování to je. Jsem zvědavý na závěrečný díl. ()

Colby Sawyer

Posuzovat díly Star Wars mezi trilogiemi moc nejde, v rámci trilogií ovšem ano a epizoda VIII je rozhodně lepší, než epizoda VII. Rian Johnson se utrhl a natočil skvělé Star Wars, které sérii zase posouvají o něco dál. Nejsou tu až na jednu mechaničku žádné nové hlavní postavy, pouze se chytře a zajímavě rozvíjí ty z Force Awakens. Ne všechny linky jsou prvotřídní, ale všechny jsou zábavné. Po vizuální stránce se nové Star Wars povedly, ať už jde o roztodivné mimozemšťany nebo o ladění do červené. Jak se na tohle bude vzpomínat po pár letech těžko říct, nyní jsou pocity nadšené. ()

Blackhand47

Nejtemnější epizoda vůbec, to určitě. Poslední z Jediů je stupidní komedie a akční slátatina zároveň, kde příběh nemá hlavu ani patu. Polovina dějových linek nedává vůbec smysl, přičemž má film ze celé ságy nejdelší stopáž, aby měl dost času všechny detailně vysvětlit. Co se tedy ve filmu stalo? Vůbec nic. Všechny otázky, které daly za vznik hromadě skvělých teorií, byly rázem smeteny ze stolu. Noví hrdinové dále dokážou věci, které by byly v předešlých příbězích nemožné, jednotlivé situace jsou pak vyřešeny stylem Deus Ex Machina. Musím ale říct, že tomuto filmu se povedlo něco, co žádnému jinému – nevyvolal ve mně žádné negativní emoce, jelikož jsem byl po celou dobu v naprostém šoku, co si to tvůrci vůbec dovolili. Pokud bych si měl mezi novými postavami vybrat nějaké favority, byly by to pilotky Odboje Paige Tico a Tallie Lintra, které byly ve filmu asi pět minut. Rose, DJ i více admirálka Holdo jsou naprosto příšerné charaktery, za které bych chtěl tvůrcům dát pár facek. Hlavní hrdinové sequelové trilogie jsou samozřejmě taktéž přiblblí a chovají se naprosto nelogicky. Jediná postava, která prošla nějakým vývojem je Poe, kterého mám rád už od minulého filmu. Rey, Ben a Finn pak u mě šíleně klesli, Disney z nich prostě musel udělat klasické hrdiny s neomezenou silou. Roztomilý robůtek BB-8 je novou zbraní hromadného ničení, jež dokáže napáchat větší škody než nejnovější kanón Prvního řádu. Přítomnost humoru jsem po sedmé epizodě samozřejmě čekal, ale ne na úrovni pětiletého dítětě. Zasmál jsem se možná tak u pár scén s Porgama, kteří měli vtipné momenty s oblíbeným chlupáčem Žvejkem. A co klasické postavy? Ty samozřejmě zničili úplně. Jestli toto mělo být důstojné rozloučení s princeznou Leiou, tak jsem asi králem vesmíru. Lidi její výkon budou ale přesto opěvovat, na mrtvé se musí přeci vzpomínat jen v dobrém. Disney z Hvězdných válek udělal přesně, co chtěl, značku pro masy, která jim vydělá peníze, ať bude kvalita jakákoliv. Jaký je verdikt? S menšími úpravami nové Star Wars dokonale vystihuje věta senátorky Amidaly: „Takto umírá sága, za bouřlivého potlesku.“ Lidé budou nové filmy vychvalovat a Disney na nich vydělá. Pro původní fanoušky je toto jeden velký prostředníček, novou generaci odkojenou na moderních blockbusterech to naopak potěší. Za vizuál a jméno Star Wars dávám filmu krásných 20%. ()

runner85

Tento film ma donútil si tu celú ságu pozrieť ... Takže aspoň vidíte že ten film musí mať gule. P.S kto by sa (ne)chcel pritúliť k Daisy(Rey)? ()

Hamaradža

Ako inak ohodnotiť film ktorý technicky funguje po všetkých smeroch, ale nezanechal vo mne absolútne nič? Odškrtnuté ako videné. Marketingový produkt - odvážiť, zabaliť, predať. ()

JohnMiller

Kým prvá časť novej série bola iba čisto kopírka v Disney šate (nehnevajte sa ale to bolo fakt prehnané) tak druhé pokračovanie si ide aspoň svojou cestou. Hodnotenia už nie sú také vysoké no mňa to rozhodne zaujalo. Nehovorím, že mi sadlo všetko, niektoré scenáristické ťahy som celkom nepochopil, no bolo to napínavé, malo to nečakané zvraty a netušil som ako sa veci vyvinú. Za odvahu režiséra dávam 3*. Nepovažujem to za taký krok vedľa ako The Force Awakens, hoci si už séria meno ru mňa rozhodne neopraví. Neverím tomu, ()

marleyy

85% Kino. Pravý hák na bradu. Moc se mi nové Star Wars líbily, akce, charisma, temné a světlé chvilky Síly. Nakonec i dost místa pro vtip a moudrosti od mistrů Jedi. Nečekané okamžiky a parádní výprava s hudbou dělají taky mnohé. Čekal jsem hodně a dostal jsem na podnos jednu z nejlibovějších epizod. Super a Doporučuji. ()

Aleee89

Trochu slabší čtyři hvězdy, a to hlavně kvůli nekompaktnosti příběhu. Spousta menších epizod se sice na konci jakž takž spojí v jeden celek, ale neměla jsem úplně pocit, že by to fungovalo po celou dobu snímku. Jinak je to ale vizuálně výborné dílo, které se musí vidět v kině. Akce, souboje, humor, sem tam napětí, to tam je. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)