Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

Guzo

Celkem slušné zpracování známé legendy, The Rock se na tuhle roli hodí asi jako málokterý herec v dnešní době. Postava Herkula je tu ale zobrazena spíše jako hrdina s obrovskou silou, než že bychom dostali nášup řecké mytologie s řáděním bohů. To je podle mě obrovská škoda a určitě nevyužitý potenciál (byť by to samozřejmě znamenalo mnohem více triků a tudíž vyšší rozpočet). Za mě tedy lehký nadprůměr. 6/10 ()

drackula

Hercules by sa dal pokojne označiť ako trailerový odrb roka :) Všetko na čo sa fanúšik mýtov a legiend tešil bolo vyčerpané v prvých piatich minútach. Rozumiem, že tvorcovia chceli uzemniť mýtus a zasadiť ho do reality, ale po úvode Herculesovi došli náboje a do konca už strieľal len slepými. Bojové scény boli nadštandardné, ale boli zavalené kopou dialógového balastu bez vyššieho zmyslu. Dobre sa na to pozeralo, dobre sa pritom driemalo, občas fajn mela ale po nej myseľ opäť putovala niekam do hladiny alfa. Zbytočný a nudný film, ktorý ale pri svojej prezentácii skvele klamal telom. 40% ()

Jacob23

Takové trailerove klamani tělem jsem ještě nezažil.Nerikam že to bylo vyloženě špatné ale tenhle moderní trend snažit se brát většinu podobné látky 'vážně' mě prostě přestává bavit ()

ghatos

Podcenil jsem to. Nakonec to nebyla úplně marná americká hříčka na řeckou báji. Dwayne Johnson neselhal, uteklo to rychle. Od takového typu filmu nelze více očekávat. 60%. ()

Darill

Takže Herkules ve skutečnosti nezabil žádné příšery a není boží syn, jen má dobrého píáristu? Přesně takový film jsem teda chtěl vidět... ()

Bagr_007

Hroznej výplach, kterej nabízí alternativní verzi příběhu prověřeného generacemi, jejíž vznik nedává vůbec žádný smysl a vrší jedno klišé přes druhé. Ratner je prznitel a asi by to už měl zabalit. Zábava si místy najde cestu, ale je toho zoufale málo. ()

dragon94

Docela mě mrzí, že se pravděpodobně nedočkáme pokračování. Hercules totiž narozdíl od soubojů titánů, barbara Conana a dalších obdobných titulů, neztrácí ani na minutu své tempo a po celou dobu své stopáže neuvěřitelně baví. Nehledě na fakt, že po stránce herecké, charakterové, akční, hudební, výpravné, je tak o dvě třídy výš, než zmiňované tituly. Co oceňuji, že je zde Herculova družina opravdu hojně využitá. Každý z nich má epické momenty a všichni hláškují jak na běžícím páse. Tady by se měla Wonder Woman přiučit. Akce mi přišla nápaditá a dobře zpracovaná. Hudební podkres se taktéž velice povedl. Dokonce i ty vtipy a hlášky byli povedené, a v žádném případě rušivé. Člověk má při sledování opravdu pocit, že sleduje legendu. Silné 4* 84% ()

Georgex

Herkules je letos v kurzu, tak nám američtí tvůrci naservírovali už druhý film s tímto mytickým silákem, nutno podotknout nesrovnatelně lepší než první pokus, přesto velmi rozporuplný. Na jedné straně je skvělý Dwayne Johnson se svým antickým komandem, které hází jednu hlášku za druhou a já se opravdu nenudil. Vyzdvihnout musím zejména Iana McShana v roli bláznivého věštce. Na druhé straně je opravdu hloupý a čitelný příběh, nudné a dětinsky vypadající souboje, kde pár jedinců mává klacky a snaží se při tom vypadat hrozně drsně. Navíc na film, který stál 100 milionů dolarů, působí efekty a celé prostředí velmi amatérsky, což je škoda, jelikož lepšího představitele Herkula už tvůrci těžko najdou a nebýt Dwayna tak hodnotím daleko hůře. Moje hodnocení 55%. ()

jenik71

Nečekal jsem žádný zázrak, však také tento Hercules nic extra není. Docela se mi líbila výprava, prostředí a kostýmy. Povedené jsou hlavně souboje armád, to je vlastně na tomto filmu to nejzajímavější a nejpovedenější. A že Američané pojali příběh legendárního hrdiny po svém ? Nezbývá, než si na to prostě zvyknout. Já dávám 60%. ()

Ironfood

Partička antických superhrdinů pod vedením pana kulese vykostí vše, co jí stojí v cestě, ačkoli se přitom neustále musí starat o armádu, která ji bůhvíproč doprovází. Příběh je hodně chatrný a snaha o humor taky příliš nefunguje. Nicméně je tu pár svižných akčních pasáží a Dwayne Johnson má vousy, takže konečně vypadá alespoň přibližně jako člověk ()

upson

No pro kde koho je Bratt Ratner rutinním režisérem, ale valná většina jeho filmů mě bavila. Od Křižovatek smrti až po Červeného draka :-), ten byl obzvláště vydařený. A né jinak je tomu i u steroidy narvaného Hercula. Super herecké obsazení a špinavý nádech béčkových filmů let minulých. No s Herculem to bude asi jako s Riddickem. Najde si své příznivce ALE. Patrně z nedostatečné rentability se dvojky nejspíš nedočkáme ale i tak se jedná o důstojnou popcornovku :-) 75% ()

Fisek

Většinou je to tak, že začátek neboli několik prvních minut udává tón celého filmu (alespoň já to tak vnímám). Avšak nemohl jsem se zbavit dojmu, že Herculesův tón byl poněkud slabší a tzv. o ničem. Zhruba v polovině se to zlepšilo, ale stále žádná sláva. Nehledě na to, že začátek totálně odbyli… to asi aby mohli co nejdříve přejít k dialogům, protože to je ve filmu zasazeného do tohoto žánru nesmírně důležité. A kdybych navíc vystříhal všechny záběry, ve kterých někdo řve, tak by mi zbyl další samostatný film, ale to zbytečně odbíhám… Cítil jsem se, jakoby scénáristi nevěděli, co s Herculesem dělat, a tak se shodli na první pitomosti, která je napadla, a hotovo. Stejně na to všichni půjdou do kina, protože tam hraje Dwayne Johnson (jen se snažím odhadnout jejich myšlenkový pochod). A verdikt? Nuda, nuda, šeď, šeď. Kolik remaků a jiných verzí budu muset ještě přetrpět, než se Hercules někomu povede? ()

Maynard.

Tak tenhle Herkules teda nic moc. A to sem si podle trailerů říkal, že to bude pecka. Ten divočák a lev vypadali fakt dobře. No jo, jenže tenhle film není o tom jak Herkules plní těch 12 brutálních úkolů. (to sem mimochodem dokonce i přečet - Staré Řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky :o). Tenhle film je pouhej historickej americkej akční kousek, kterej je naprosto obyčejnej. Žádní bozi, žádný stvůry a bájná stvoření. Oproti Souboji titánů je tohle slabota. A já se tolik těšil na ten Algijášův chlejf :o) ()

Dinosaurier

Where is the point? Jak já na to chtěla do kina. Ještě, že jsem nešla. The Rock je jako Herkules perfektní, ale vše ostatní v tomhle filmu stojí tak za kyblík fekálií ukradený na veřejných toaletách. Kostýmy, postavy, příběh. Ugh. A to se Dwayne málem přetrhl, aby nabral tu macho tunu svalové hmoty! Pro nic! ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)