Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

Horbet

Klasická přehlídka svalů Dwayne Johnosona, která však příjemně překvapila svým zpracováním známého titulu Herkula, tak trochu jinak, než jsme zvyklí a právě proto si film z mého pohledu zaslouží 4/5. Nenastal ani přehršel scén, ve kterých by Herkules sám ničil celé armády či zkrátka byl jako kráčející skála, kterou nic nezastaví, což je další kladný aspekt filmu. ()

Steel32

Neočekávala sem moc, když už tak zklamání, ale nakonec se mi to líbilo! Je to tak přehnaně přehnaný a nesmyslný až je to vtipný (nepočítám Dwaynovi skvělý vlasy) a dokonce některý scény sršely napětím. Ale je to Hercules, to už samo o sobě naznačuje, že se v tom nedá hledat žádná hloubka. R.I.P nejoblíbenější postavě. ()

Niki__Niki

Takhle naštvaná jsem z kina dlouho neodcházela. Totální ztráta času, nula zábavy, scénář naprosto k ničemu. Takových filmů už tu bylo hodně a Hercules nemá opravdu nic navíc, nebo čím by překvapil. Celou dobu jsem napjatě očekávala co přijde, bohužel jsem se nedočkala. Totální nuda- s mytologickým Herculesem to nemá nic společného. Jak to tak u těhle filmů bývá, trailer nás lákal na úplně jiný film. Pro mě je Hercules béčkový film bez jakéhokoliv děje. ()

Eterninox

Výrazně koukatelnější než nedávný Harlinův výplod, a osvěžující ve svém dekonstruktivním přístupu k herkulovské legendě, i legendám obecně. Na nějakou velkou realističnost se sice nehraje, ale je téměř neustále na co koukat - slušné bitvy, vydařené obsazení (Rock už tvrďáka s dobrým srdcem musí umět hrát i ve spánku), a až na pár kopanců i solidní příběh. Jak je ale u Rattnera už zvykem, režie není bohužel příliš nápaditá, a především v závěru nad netradičním nadhledem spolehlivě převládá hollywoodský pathos. Je to sice trochu smutné, ale dohromady nicméně jde pravděpodobně o nejlepšího filmového Herkula jakého jsem zatím viděl. 65% ()

newmant

Pěkný film , ale myslím trochu podhodnocený nejspíš příliš vysokým očekáváním. Pravda Herkules trochu jinak, ale stále Herkules s velkým H. 75% ()

Flopik

Tak jednoznačne najlepší Hercules.Dwayne sa na túto rolu hodí aj keď dlhé vlasy mu veľmi nepristanú.Je to nabité akciou , síce tam nie sú vôbec žiadne mýtické príšery ale to mi vôbec nevadilo.Ani Hercules nemá tú super power.Hudba je fantastická.Súboje sú spravené fakt super , hlavne tie veľké bitky.Koniec je parádny a riadne akčný.U mňa za 5*. ()

Gore

Co na tom, že to s mytologií má pramálo společné, co na tom, že Rattnerova režie je rutinní, co na tom, že příběh pokulhává a herecké výkony nejsou na Oscara. Důležité je, že to má vcelku svižný spád, akční (soubojové) scény jsou přehledné, hrdinové koukatelní, občas na nás pokukují humorné pokusy, má to příjemný blockbusterový háv a není to tak blbé jako Hercules: Zrození legendy s nehercem Kellanem Lutzem. Na nenáročný večer ve všední den jako stvořené. Téměř jsem váhal na 4*. ()

Hepy13

Napíšu asi tohle...bitvy jsou tady takovej nářez že to zabije všechno ostatní. Ja tyhle řežby jako měl (Pán Prstenů, Gladiátor, Troja, Braveheart) zbožňuju. Škoda že je ve filmu tak málo mýtických nestvůr, ty jsou totiž ještě lepší než velké battly. No a Herkules to tu pěkně lepí, tak jako za časů dávných bohů, mýtů, legend. Když jsem byl ještě dítě, a bohové byli malicherní a krutí :-) ()

Brylin

Slabší tři hvězdičky za sice prostoduchou, avšak pohodovou oddechovku s mytologickým námětem ozvláštněným motivem podvodu a spravedlivé odplaty. ()

Blue.Shark

Ale jo, překvapení se konalo. Tenhle Hercules sází na nemytologické pojetí a popravdě to má větší kule, než jsem předpokládal. Dwayne Johnson se do role polobožího bijce vyloženě hodil (dokonce hraje jako opravdový herec) a i jeho družina byla pečlivě vybrána - všichni měli něco do sebe, což se třeba o trpaslících z Hobita říct nedá. Film na mě atmosférou působil stejně jako osmdesátkový Conan, což je velmi, ale opravdu velmi dobře. Potěšila mě také přítomnost několika větších válečných scén. Tenhle film ve mně vyvolal velmi vzletnou náladu. Nic není ztraceno! Conanovské odvary je stále možno natočit stylově a zábavně! ()

Erik7595

Obrovský nevyužitý potenciál Dwayna Johnsona, čakal som zábavné béčko, dostal som nudné béčko, ktoré dokonca ani v akcií nestrhne. Plus za to, že sa to neberie vážne a za niektoré hlášky.. Celkovo som sa ale nudil.. Ešteže som neočakával od filmu vôbec nič. 4/10 ()

petikacka

Pardon, omlouvám se všem 4 až 5 hvězdičkářům. Já jsem prostě odkojená Starými řeckými bájemi a pověstmi, které jsem četla na základce a žádný film to ještě nedokázal přetvořit lépěji. Tady totiž vůbec nejde o herce a herky a jak kdo vypadá, ale o tu podstatu děje! A to tady naprosto chybí, ovšem všechno přičítám dnešní fantasy psychouctívačské době, která mě totálně sere. Prosím vás vraťme se ke kořenům a začněme opět číst knihy, protože jinak se z nás stanou totální roboblbové. Za mě 65% ()

kijifa

Průměrná oddychovka, u které si dovedu představit, že mohla dopadnout i hůř. Není to úplný nesmysl, ale i tak nad tím radši moc nepřemýšlejte a nechte se vláčet trochu krkolomným dějem. Místy se zasmějete, celé to docela rychle uteče a za pár dní už nebudete vědět, co to vlastně bylo. Dal bych 55% a to u mě odpovídá 2 **, takže toho se budu držet. V každém případě lepší dvě hvězdy než dvojka 300. P.S. The Rock je sice docela fajn, ale tím pravým Herkulem už od základky zůstává Kevin Sorbo ()

dragoliz

Čistý priemer - nenadchne ani neurazí. Príjemný rozsah ponúka nepretržitú akčnú jazdu, kde niet miesta pre hluché momenty. A aj keď ma prekvapilo originálne a trochu alternatívne pojatie legendy o Herkulovi, tak sa tento film nevyhol poriadnej dávky klišé, ktorou vás zahlcuje od začiatku do konca. A tak v niektorých momentoch pripomína Herkules tragikomédiu. "Príbehom"(skôr takou dejovou nitkou, len aby to všetko držalo pohromade) nás prevádza výborne poskladaná parta vtipkujúcich žoldnierov okolo Herkula, kde každý jeden má svoje osobité vlastnosti a charakter. A síce dej toho príliš neponúka, registroval som pár prekvapivých momentov, hlavne okolo výborného Iana McShanea a jeho postavy. Toto všetko boli klady alebo pozitívne faktory, ktoré sa mi na Herkulovi páčili. Niet ich, tento film by bol hodný akurát len ako hlavný trhák večerného programu jednej z našich televízií. 60% ()

Vilg

Příjemná letní vypalovačka, která člověka přinutí nenávidět postavu ještě než se zjistí, že je ve skutečnosti svině, jen opakováním jejího jména. Dabing na hranici tragédie, ale ne za ní. Demytizace výtečná, Herkules ubíjející lidi k smrti palicí rovněž. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)