3 dni na zabitie

• Česko 3 dny na zabití (viac)

Ethan Renner (Kevin Costner) celý život pracoval ako agent tajnej služby. Bol jeden z najlepších. Teraz, keď vážne ochorel, rozhodol sa skončiť a venovať tomu, čo pre prácu odsúval na vedľajšiu koľaj - svojej rodine. Vždy sa totiž dokázal efektívnejšie postarať o nebezpečného zločinca než o vlastnú dcéru. Jeho manželka Christine (Connie Nielsenová) pracovne odchádza z Paríža do Londýna a Ethan bude mať prvýkrát celkom sám na starosť svoju dospievajúcu dcéru Zooey (Hailee Steinfeldová). Netuší, že bývalý zamestnávateľ má s ním iné plány. Ponúkne mu liek na záchranu života, ale zároveň ho poverí poslednou zákazkou. A keďže v stávke je nielen jeho život, ale aj osud celého sveta, túto úlohu Ethan nemôže odmietnuť. Má tri dni na to, aby zneškodnil svetovo najhľadanejšiu teroristickú organizáciu a zároveň sa osvedčil ako dokonalý a starostlivý otec. (TV JOJ)

lioncel

Na ty čtyři hvězdičky to asi popravdě nemá .. místy je to sice pohoda - ale přijdou i mírné rozpaky (velmi kulantně řečeno) .. jenže v tom hrají mí velikánští oblíbenci Costner / Ethan Renner a Connie Nielsen / Christine Renner a těm já vždy v případě potřeby trošičku pomáhám - abych nezapomněl, klasicky sexualisticky dráždivě zde působí Amber Heard / Vivi Delay (moc jsem nechápal, co chtěli autoři její postavou říci, ale jinak je na ni vždy moc hezký pokoukáníčko ..) ... ()

Jigy

Celkem průměrné dílko. Od Costnera jsem čekal více. Nakonec tu máme něco co neurazí, ale ani nenadchne. NA pár celkem vtipných scén a celkem pružné akci upadá do šedi. Třeba se znova kouknu, až to poběží na nově. ()

zbyshek

Spíše rodinná komedie než akční thriller. Moc dobře se na to nekoukalo, tedy pokud nebyla v záběru kamery Amber Heard, to se situace trochu měnila. Čekal jsem poněkud jinou cestu, než kterou se vydal pan režisér. Ne že by to byla nuda, ale k zábavě to mělo taky hodně daleko. Prostě průměr, a to ve většině aspektech. 50% ()

M.i.k.e

mám tyhle Bessonovi oddechovky hodně rád,protože to jsou ideální kousky na to vypnout a nad ničím moc nepřemýšlet.Občas se to sice ne tak úplně povede,ale to naštěstí není tento případ.3 days to kill je hodně svižná a hlavně i poměrně vtipná záležitost,kde se sice na logiku moc nehraje,ale na druhou stranu to není noc co by divák nečekal (nebo naopak čekal).Costner navíc s věkem zraje jako víno a svým charismatem by utáhnul i mnohem horší kusy...80% ()

kaposlav

V komentári je vela spoilerov: "Tak to teda bolo dojemné". Teroristická organizácia CIA zamestnáva zabijákou, aby chodili po svete a násilne zvrhávali v iných štátoch režimi a dosadzovali si tam oligarchovia ľudí podla svojej potreby. CIA je taká celoplanetárna samozvaná polícia. Zabíjaju bez vedomosti, kto to je, z kadial je, čo je vlastne zač. Aby nie, keď to robia za tučné prachy. Potom jeden zabiják Ethan Renner s minimom súcitu, ktorý zabil tolko ľudí, že ich nedokáže sám zrátať, po jednej nepodarenej akcii skonči v nemocnici, kde mu diagnostikujú rakovinu. Skončí s týmto ušlachtilím remeslom a zbytok života chce stráviť s rodinou a najviac s dcérou, ktorú zanedbával. Objaví sa však brutálne nesimpatická kača, ktorá vypadá ako prefajčená feťanda, čo to má rada za prachy. Ponúkne mu liek, ktorý je ešte len v štádiu testovania, možno ani to nie. On však nie je hlúpy a chce dôkaz o testoch, že to bolo testované. Samozrejme mu stačí lajster papiera, ktorý mu aj ja zoženiem a vytlačím. Uveril a neprekvapilo ma to, keď na základe pár viet zabíjal aj nevinných ľudí. Keďže je chytrý, tak si ten cár papiera ani neprečítal a pri potiažach zavolal tej sliepke a ona mu poradila zmiernovať ťažkosti vodkou. Tak to je chitré. A ešte si dáva aj prášky na spanie a to nemá ponatie o kontradikciach s liekom, ktorý užíva na rakovinu. Samozrejme ten liek mu dáva za protislužbu a to opäť zajíjať ľudí o ktorých nič nevie. Film smeruje k tomu aby sme súcitili na strane zabijáka a boli na jeho strane a fandili mu pri potičkách s ľudmi o ktorých nič nevieme, lebo vo filme nemali ani snahu ich vykresliť. Film končí cinicko-pokritecky, keď masový vrah opäť pozabíja hromadu ľudí a ostane šťastne žiť so svojou rodinou, akože to dobre skončilo. Nesimpatická kača mu ešte aj k vianociam pošle ďalšiu dávku lieku. "Dúfam že sa uzdraví." Nehodnotím film s morálneho hladiska a už vonkoncom nie ako propagandu, lebo to by bol jasný odpad!. Aby divákovi bolo hrdinu naozaj ľúto, tak tam ešte do deja zakomponovali akých si černochov z Mali, ktorý sa mu nakvartírovali do bytu a ono to bolo zákonne, či tak nejak. To by som ako obyvatel Francúzka nešiel ani na dovolenku, lebo po dovolenke by som vo vlastnom byte mohol mať niekolko ďalších spolubývajúcich a nemohol by som ich vyhodiť. To akože vážne? Scénar: Luc Besson a Adi Hasak. To je na oskara :) ()

SallyZen

Další z vlny nových akčních filmů, které toho moc nemají nabídnout. Pohádka je stále stejná a už ohraná. Costner není špatnej, ale sám toho moc nevymyslí. Alespoň, když příběh hoří, na akci se celkem koukat dá. Takže spíše takový lehký podprůměr. 45% ()

Figu

Filmek, kterej se divoce přelívá ze tří hvězd na čtyři a naopak. Vždy, když jsem byl roztržitej z nudných scén, přišla nějaká hrubá akce. Po této akci z osmdesáti procent opět nastala roztržitost z nudy. Pravdou je to, že po první automobilový honičce jsem stoprocentně věděl, že do toho je namočenej Besson a to beru jako velký pozitivum! To co pozitivní není a nebylo, byly pasáže s fialovým kolem a rozmazlenou dceruškou! Přesně tyto dva body mě srážely ke třem hvězdám. Jenže Kevin je prostě sekáč, šála a bouchačka mu jde k tělu parádně a ten chlapík mě fakt baví. Čert vem to okolo jeho rodiny a sladký stopy filmu. Akce a Costner rozhodly. 70% ()

rakovnik

Komediální rodinný akční thriller, který s nadhledem a humorem popisuje návrat agenta-otce k rodině. Mezi (a při) honěním, střílením a mučením padouchů se věnuje porozumění a výchově své pubertální dcery, zapojuje squattery do tajných akcí a nakonec se setká řízením osudu (a příjemného scénáře) s cílem své mise. Prostě zábavná Bessonovská jednohubka. ()

Martin741

Teda McG /Charlieho Andilci, Charlieho andilci 2 na plny pecky/je teda reziserske motovidlo, co ten stvara za kamerou, to je bieda a utrpenie. Dalsim film, ktory prepadol, k tomu este scenar od Luca Bessona. Costner /Postman, Tanec s Vlky/ sa snazi ist prilis v stopach Neesona a nejde mu to. Vlozky o tajnych sluzbach - pravdepodobne zas nejaka ta trojpismenkova organizacia su umele, nic nefunguje, scenar je blby, napady detto a kopa dialogov vyfuci do prazdna. Este aj ta akcia bola tam jaxi umelo vlozena : 30 % ()

carlos 2010

Akčno-rodinno-komediálny mix. Odohráva sa to v Paríži a hlavný hrdina má 72 hodín (nie 96). Hrá ho Costner (nie Neeson). Má to spád a hlavne sme zistili, že PEUGEOT 208 je lepšie, silnejšie a najmä rýchlejšie auto ako AUDI 8. Ale je to dobra oddychovka. ()

bourec

Bylo znát, že produkce patří Luc Bessonovi, protože střídání akce a kecy o rodině jako by vypadly z filmu Mafiánovy. Ale celkově je to fakt slušný. Nevím proč sem to už viděl asi po čtvrtý, a furt jen za tři. Tak to zvednu na čtyři.80%. ()

Streeper

Velkou nevýhodou filmu je rozhodně jeho délka. Není tam dostatečně akčních scén a příběh není dost zajímavý na to, aby mě to zaujalo na celé 2 hodiny. Kevin Costner je ale skvělý a sem tam přítomnost Amber Heard potěší, ale bohužel převažuje ta nudnější část, jinak by to mohl být povedený film. ()

laik_60

Ďalšia Costnerova naháňačka pokladníka, tento krát to nie je strielačka cez detský kočiarik na stanici, ale pekne s lepiacou páskou prilepenou na chlpatom podpazuší. Aj tento film „má gule“, bol tam vtip, ostrosť, bitka (škoda , že v tom obchode to s tým strojom na krájanie salámy nedotiahli ďalej), malo to búchačky, kopačky aj trocha humoru aj trocha romantiky. Ja som sa pobavil. A nezabudnite . na pravú taliansku omáčku ku špagetám potrebujete rajčiny, kapari, cesnak a .... ale ved sa kuknite pokladník vám to povie ()

Flynn

Jak si dal Kevin pauzu od filmu, tak mi příjde že tak nějak dozrál. Docela mu ta role sedla. Skoro bych byl zvědavý, jak by vypadal v nějaké úplně bad ass řežbě alá 96 hodin, myslíím že na to má předpoklady.... takže to beru jako takový hooodně povedený předkrm a budu se těšit dál, pro co se Kevin rozhodne... ()

Wormboy

Paraaadny Kevin Costner a ultra otravna Amber Heard, pri sledovani ktorej som sa veru Johnnymu Deppovi nedivil, ze jej mohol eventualne aj par krat jednu-dve-tri prijebat...Velke pozitivum vidim v celej rodinnej linii, ktora bola pre mna podstatne putavejsia ako ta akcna...prijemne 3,5/5* ()

Pajky3

Kevin Costner ve výslužbě se prohání po Paříži, zatímco se snaží najít cestu ke své odcizené dceři. A ještě předtím než jsem se podíval, kdo za filmem stojí, tak jsem z té akce měl pocit, že sleduju Taxi, takže rukopis Luca Bessona se nezapřel. Costnerovi to sedlo a film utáhl, ale na opakované sledování to bude málo. ()

Juto

McG môže podávať rôzne úhľadné a dobre sa rozvíjajúce prestrelky a automobilové naháňačky, ale jeho technické schopnosti nedokážu celkom prekonať lenivý zmysel pre humor a nepochopiteľné rozprávanie o medzinárodnej špionáži. 4/10 ()

c.tucker

Celkově to bylo takové rozblemcané. Nečekal jsem od toho zázraky, ale jediné, co to drží nad vodou je Kevin a vtipné scény, když mu v té nejhorší chvíli někdo volá. Občas jsou tam dost nepochopitelné střihy a příběhově to taky není super bomba. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (viac)