Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Aywes

Mám rád Terryho Gilliama je to skvělý režisér, který jako jeden z mála dokázal spojit vícero žánrů do sebe i když na první pohled vypadají naprosto opačně.Dokáže vytvořit napětí a využít skvělé herce.Musím uznat, že Johnny Depp možná trošku přehrával, ale to přeci patřilo k postavě ne?Tento režisér vám prostě mrskl výborně udělaný film o drogách a záleží jak si ho přeberete.Jsou vážně tak škodlivé nebo je s nima sranda?Pro mě se tímto filmem Johnny Depp stal symbolem drog.Skvělý soundtrack,super herci a zábavné dialogy.Stále se něco děje a to je důležité.Sice jsem nějak moc nepochytil zápletku, ale byla to paráda :). ()

BenchPress

Tak tohle byla opravdu šlápota hodně vedle. Čekal jsem aspoň trochu zábavy a nějakou myšlenku, která v průběhu filmu stále ne a ne přijít. A najednou byl konec. Příběh se vlekl, mě to nudilo. Nevím, jaká je kniha, ale asi si jí přečtu - ta myšlenka tam přece musí být. Dvě hvězdičky dávám za neskutečné herecké výkony a ukázání možných stavů některých jedinců po aplikování nějakého toho svinstva. 2/5. ()

P33t33

Tento film patří k těm (a zas tolik jich neni), kde odpočítávám minuty do konce a budu konečně vysvobozen z vězení nudy. Přesto jsem ho dokoukal s tím, že třeba skončí nějak neskutečně zajímavě (což se samozřejmě nestalo). Nemá prakticky žádný příběh a ani herecké výkony nijak neoslní (asi jsem taky ovlivěn tím, že jsem ho viděl s dabingem). Sečteno, podtrženo, za jednu hvězdu můžou být tvůrci ještě rádi. ()

Beda

Šílená a rozhodně ne mainstreamově stravitelná drogová road movie s Deppem změněným k nepoznání v hlavní roli aneb encyklopedie všech možných omamných látek a jejich účinků. There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die. ()

mArtinko5MB

Čítam: šialený roadtrip movie s Deppom? Tak to môžem !! Nadšenie ma prešlo cca po dvadsiatich minútach a v nasledujúcej polhodine bohužiaľ nenastal zvrat. Vtipné mi to prišlo maximálne dva krát, a to vážne nepreháňam - navyše dej stojí za deravú belu. Drogy sú drohy, vďačná téma. Založiť však na nich celý film mi príde hazard pričom Fear and Loathing in Las Vegas prehral. Hodnotenie: 40% ()

klichem odpad!

Niektore filmy su proste take... Bez zelenej zasulanej nepochopite co tym chcel autor povedat. S nou zrejme najlepsi trhak roka. Bohuzial pre mna tentokrat bez nej slabota. ()

pafka

Coze? Roadmovie, coz znamena, ze film je plny deje a dobrodruzstvi? Kdepak, tady je jen fet a fet a fet a dva skveli herci, kteri hraji o sto sest. Ale dohromady to nedava nic. Kdyby aspon to melo odstrasujici efekt pred drogama. To ani trosku. ()

elanista1

Dám dve, ale to som vážne štedrý. Nemá to žiadny príbeh, vôbec to nie je vtipné, nie je to ani dostatočne seriózne aby to človek bral vážne...nie, ja neviem čo sa týmto filmom sledovalo...lebo ak pointa filmu mala byť, že drogy sú zlé, tak potom som to asi zle pochopil. Každopádne to je bláznivý film, očividne nie pre všetkých. Herecká dvojica však zahrala dobre, a to je u mňa všetko. ()

Parabot

Strach a hnus v Las Vegas patří vedle Trainspottingu a Requiemu za sen mezi nejvýraznější filmy s drogovou tématikou. Je také završením nejplodnějšího období T. Gilliama. Nechci nikoho falešně obviňovat ale myslím, si, že jak Gilliam, tak Depp i Del Toro měli v době vzniku bohatou osobní zkušenost s pestrou paletou měničů nálady a vědomí.___Tento film ale není pouhou taškařicí, kterak si dvě rozklížené individua vyrazila vyhodit z kopýtka do centra amerického hazardu. Obsahuje tři scény, které mu dávají postatně hlubší podtext. Tou první je scéna s nožem v zapadlém bistru na periferii Las Vegas, která poměrně jasně ukazuje odvrácenou tvář gigantické továrny na zábavu. Druhá je tzv. "wave speech" a třetí samotný závěr ve zničeném pokoji. Ty představují svědectví doby a jedné ztracené generace. Studenou sprchu po idealistické dekádě, kdy čelní ikony zemřely dřív, než stačily dospět, vystřízlivět a alespoň trochu zmoudřet. ()

pollstro

Období 60. let, kultura hippies a doznívající vietnamská válka. V těle kolující psychedelické narkotika všeho druhu. Typicky Gilliamova nádherná vizualizace, skvěle vyjadřující stavy a nálady, hrající několika barvami a všemožnými druhy vizuální efektů patřičně přizpůsobených právě používané droze, využívající hloubku a ostrost záběrů, rozostření obrazu a jednotlivých předmětů, dojem úzkosti a prolínaní různě bohatých kombinací barev za doprovodu halucinogenních zvukových jevů. Příběh roztříštěn do několika volných nenavazujících epizod, nevyprávějící žádný příběh. Obrazově neuvěřitelně bohaté, takřka neuhlídatelné, využívající veškeré lidské smysly na absolutní maximum. Vynikající živá ruční kamera a bláznivý střih, tvořící společně nevšední filmově vizuálně bohatý, nekompromisně vtahující filmové umění, paradoxně o drogách, ale nejen o nich. Las Vegas je pouhou metaforou a obrazem těch nejhorších extrému Ameriky. Film, který je nutno prožít a vnímat. Johhny Depp dokázal s největší pravděpodobností ztvárnit nejlépe v celé kinematografii člověka pod vlivem drog. Drogové šílenství, jehož cesta je nepopsatelným vjemovým prožitkem plný neobvyklých zkušeností a zážitků, které by jste těžko u filmu někdy hledaly. "There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die." ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)