Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Santino7

Ďalší kúsok z kategórie filmov, u ktorých vopred naozaj ani len netuším, čo by som od nich mal čakať. A táto moja nevedomosť vyústila do prekvapivo zábavného psychadelického úletu, ktorý mňa osobne potešil viac než dosť. Chápem, že niektorých to enormné drogové pozadie môže od filmu fatálne odradiť, s tým sa žiaľ nedá nič robiť - lenže treba si uvedomiť, ako tu už tiež niekde bolo spomínané, v žiadnom prípade nejde o reklamu na drogy. Akurát je to tak trochu bez škrupúľ. Ale priznajme si, čo iné sa dalo čakať od snímku Terryho Gilliama na takúto tému? Niečo prijateľnejšie? Ale no táák! Nech už to je akokoľvek, zvládol to podľa mňa perfektne, a to aj napriek absencii akéhokoľvek súvislého deja, ktorý skrátka nie a nie prísť. No za to jašteríc, chvostov, či pohybujúcich sa vzorov na koberci alebo iných podobných halucinogénnych "vychytávok" tu je skutočne neúrekom. Vidno, že na vcítenie do role feťáka si dali skutočne záležať (celé to ešte umocňuje kamera a strih, to fakt vyšlo, páni). A hoci tu viackrát padol názor, že najmä Depp to v hraní trošku preháňal a vyzeral premotivovane, mne to tak neprišlo vôbec. Podľa mňa to on aj Del Toro zvládli vysoko nad očakávania. Či už všetky najrôznejšie stavy (od kokaínu, cez meskalin až po acid), alebo naopak aj kruté dojazdy (špeciálne Benicio a ten jeho výstup vo vani). Celkovo drog sa tu objavilo naozaj "požehnane", miestami to vyzeralo ako taká malá príručka respektíve rýchlokurz pestrej škály psychadelík - slušná bodka za érou "detí kvetov". Keď nad tým tak rozmýšľam, asi to naozaj nebude film pre každého a je pochopiteľné, že viacerí ho len tak ľahko nestrávia. Stáva sa. Mne sa však táto psychadelická jazda a všetky bizarnosti naokolo páčili veľmi. A just nabudúce možno pridám aj ten posledný :-) 4/5 ()

Heero

Viděno asi ve 14. letech u nás na chatě v Řeži, v dnes již neexistující pinpogárně. Starší vyvolení pustili tento film na plátně a já vůbec nic nechápal. A ani podruhé jsem nic nechápal. Musel jsem tento film shlédnout více krát, abych pochopil časové prolínání, souvislosti a to jak moc jsou Duke a jeho právník moc. Není prostě lepšího feťáka než Johnny Deppa. Výborný snímek doprovázený hudbou světoznámých hitů zapadá do Las Vegasských ulic, hotelů, kasín, kde je úplně jedno jak moc jste sjetý. 95%. ()

Ronaldo79

Subjektivní podívaná bez zápletky jedná se pouze o sled scén, které se liší svojí zábavností a psychedelickými výjevy, které po krátkém čase bohužel působí repetitivně. Ona repetitivnost nejspíš koresponduje se skutečným proplouváním životem z pohledu konzumentů drog, ale že bych kvůli tomu chtěl sledovat dvouhodinovou féťáckou oddyseu. Po čase snímek nutí přemýšlet, jestli vám uniká nějaký skrytý význam, poselství, kterého se snaží tvůrci dosáhnout. Přiznávám se já tam žádný hlubší význam nenašel. Ústřední duo perfektně přehrává, a divák nemá šanci k postavám proniknout, natož se s nimi ztotožnit. ()

petikacka

Já tenhle film prostě miluju...Geniální Johnny a Benicio jedou bomby do Las Vegas a jejich pouť je naprosto šílená a fantaskní...Ty scény jejich výletního tripu jsou opravdu hodny Terryho Gilliama...Miluju scénu, kdy stojí na cestě u auta a Johnny vystřelí a na zem spadne prostřelený netopýr...To je prostě boží...Za mě 100% ()

Muel

| Summit Entertainment | Taký Trainspotting vo dvojici, menej vtipnejší a v USA. Strach a hnus v Las Vegas je solídny film, ktorý ale stavia skôr na absurdnosti situácií, než na nejakú komplexnú dejovú líniu. Depp s Del Torom sú vtipní, ale nemáte pocit, žeby ste im nejak fandili, alebo žeby ste sa pri nich nejak extra bavili. Zhluk vtipných scénok, ktoré pobavia iba v daný moment. Zato ale vizuálne hrátky s jaštermi a Toby Maguire ma pobavili na úplne inom leveli. A nie, nie je náhoda, že toto je moja 420. recenzia :D. Viac TU. | Hodnotenie: 5/10 | ()

Zeek

Jsou věci, které buď miluješ nebo je nenávidíš a někdy pro to ani nemáš důvod. Tenhle film se mi líbí, mám ho moc rád a tak to prsotě je. Moje hodnocení: 80%. ()

filmator

Snažil jsem se, ale nedokoukal. Určitě se hoši u toho při natáčení všichni velice dobře bavili, ale já tam s nima nebyl, a tak to vidím jen jako barevnou, ujetou, pošahanou jízdu o čemsi. Možná ale taky o ničemsi... ()

Wawer

První desetiminutovka je naprosto geniálním koncertem Johnnyho Deppa, po zbytek filmu už je ale jen on tím, co ho drží při životě, pár vtipů se ještě povede, ale to je tak asi všechno ()

TomasKotlant

Pořád se něco děje, až se vlastně nic nestane. Podivný film. Johnny Depp nevypadá jako Johnny Depp. Vlastně všichni kromě Benicia del Tora vypadají dost divně. Celý film je divný. Ale něco na tom prostě je. On i ten název je takový divný. A když nad tím tak přemýšlím, tak ten film se k tomu názvu hodí víc než dobře. Divné. *** Ve zkratce: Divný film. Hodně divný film. Ale má něco do sebe. ()

PanPes

Těžce chaotický úlet. Johnny Depp a Benicio Del Toro u mě jednoznačně bodují na plné čáře. Pro někoho to může být obtížně stravitelný film vzhledem ke zmatku a absenci nějakého smysluplnějšího a spojitého děje. Každopádně to byly orgie šílených představ a naprosto ztřeštěných hereckých výkonů. Je to šílenost a nehledal bych v tom nějakou hlubší myšlenku- skvěle sem se u toho odreagoval a nechal se jen unášet na vlnách fantazie... ()

Saur.us

Úletová feťácká jízda pro dva herce. Film, který je vlastně o ničem a který se soustřeďuje hlavně na aktuální dětí v ringu koksu, meskalinu, LSD, éteru a trávy spojené s filozofickými přednesy hlavního hrdiny. Funguje, zabaví a nepotřebuje k tomu nic víc. Škoda jen té zbytečné délky, jinak by si zasloužil i o hvězdičku navíc. ()

Gastovski

To je vono, to je vono! Film, od kterého jsem moc nečekal, ale dostal mě na všech frontách. Totální nářez! Odysea dvou cápků v podání Depp/Del Toro, který si při výletu do Vegas vezou kufr plný rozesmíváků a oblbováků. Jak tu čtu, tak tu má většina lidí problém s tím, že ústřední dvojice těžce přehrává, až to není hezký. Podle mě však oba dva podali vynikající výkony, který se jen tak nevidí. Souhlasím všaks tím, že film se nemusí každému líbit, někdo to odsoudí jako kravinu. Vynikající režie jde ruku v ruce s haluzním prostředím kasin, motelů, pouště atd. A ty detaily, parádní práce. Scéna, kde Depp vysvětluje ekonomickou podstatu Lucy, tu jsem si pouštěl snad desetkrát. Spolu s 12 opicemi jeden z nejlepších Gilliamových filmů. Hned ho řadím do TOPky. ()

kailik

Tohle je snimek, ktery se nepodoba zadnym jinym ! Gilliam je magor, o tom zadna, ty halucinogeni stavy jsem si uzival na plny care. A vykon Deppa? Vedel jsem ze je to magor, v Kokainu se mi jeho vykon libil neuveritelne, ale tohle ? Ten musel taky brutalne pozivat vsechny drogy, jinak neni mozny aby neco takovyho vubec predvedl ! Del Toro, o nem nemluve, kdybych ho videl v tom jeho sjetym stavu, tak bych mel taky dobre nasrano v kalhotech. Tenhle film bud milujete a nebo se vam proste nelibi, me se ale urcite libil ! ()

ViktorEl

Celkom slušná drogová paródia. Je síce dobre natočená, ale pozerať sa na dvoch zhúlených dementov a na ich stavy, to nie je nič pre mňa. Keď si v budúcnosti budem chcieť pozrieť podobný žáner, tak radšej siahnem po Trainspottingu. Slabých 60%. ()

Druury

haluz... ani nevím co bych k tomuhle filmu řekl.. dokoukal jsem ho až na potřetí.. už jen to je znamka toho, jak to na mě působilo.. skvělý film bych ani nestopnul... bylo to chaotické a ty stavy kdyz byli sjetý na mě nepůsobily moc dobře... ano, věřil jsem jim to.. hlavně johnymu... ale měl jsem k tomu jakýsi odpor.. nejlepsí film týkající se drog je u mě Requiem for dream a tohle k tomu má hodně daleko... jo, johny měl vybornej sestrih..hehe..=3* ()

Flagg

Určitě to není film, který se bude líbit každému, jak už napovídá poměrně rozporuplné hodnocení. Pro mně osobně tohle znamená legendární záležitost, kterou si rád čas od času zopakuji. Rozhodně bych Strach a hnus nedoporučoval lidem, kteří jsou proti drogám, i těm lehkým. Prakticky to nemá děj - Johnny Depp v roli věčně zfetovaného novináře jede se svým taktéž věčně zfetovaným právníkem (Benicio Del Toro) z LA do Las Vegas, kde má Depp napsat jakousi reportáž o pouštním závodu motorek. Jakmile však dojedou do Vegas, začíná šílená psychedelická jízda plná konzumace všemožných drog od marihuany přes kokain až po éter. Pro někoho ohromná zábava, ale věřím, že nemalá část lidí tenhle film po půlhodině vypne. Doporučuji sledovat pod vlivem. Mimochodem - Tobey Maguire tu má boží cameo :) ()

Isabell11

Žurnalista a jeho právník se dají na psychedelickou cestu. Mají s sebou několik druhů drog, dělají bordel v Las Vegas. Výborně a vtipně zvládnuté ztvárnění pohledu sjetých lidí na svět. Film provází vyprávění Raula Dukea, kt. píše svůj článek o těchto letech (60. léta), a je plný skvělých hlášek. Naproti tomu výborné obsazení a hudba taktéž. Tom Jones dodává jiskru světlům centra Las Vegas. A z toho nám vzniká neuvěřitelný snímek. ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)