Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

SoolenJV

Neuvěřitelně "tripoidní" - barevné, zběsilé, nespoutané, vizuálně nápadité a typicky Gilliamovské. Bohužel dějově nic moc. Ale kvůli úžasně sjetému Deppovi dávám za čtyři hvězdy. ()

tomeek

Místy jsem se v ději opravdu ztrácel. Někoho tak zfetovaného jsem jaktěživ neviděl ani ve filmu. Scéna s pomerančem ve vaně vede :) ()

wendelin9

Bravo!! Tleskaam!! Nemám slov!! Tahle šílenost mi vážne vzala dech... Je libo LSD? Kokain? Mezkalin? Eter?.. nebo snad obyčejný pivko s cigaretkou? Johnny Depp a Benicio Del Toro mají všechno!!... Joo, tenhle výlet dvou bláznů, kteří jsou neustále pod vlivem (ať už čehokoli), jistě není pro všechny (to je jasné i z předchozích kometářů) ale já ho zbožňovala od první scény až po tu psolední.. Halucinace, nesmyslné žvásty, neschopnost pohybu nebo jakékoli aktivity "normálních lidí"... Nebýt filmů jako Requiem za sen nebo Trainpotting, tak si řeknu, že ty drogy jsou vážně supr a je ze mě podobné individum jako z těchto dvou podivínů :) ()

URBAN

Páni druhý " Hangover" s Johnny Deppem , nechápu proč jsem se shlédnutím tohodle filmu tak otálel Ve Vegas je jako vždycky kopec srandy a když k tomu přiáte kufr plný drog tak máte zaručený recept na kvalitní Road trip . Nečekal jsem nic a dostal jsem naprostý nášup srandy na který jen tak nezapomenu !!! ()

Mylouch

Něco mezi Bezstarostnou jízdou, instruktážním DVD o couvání, chvílemi za školou a tím nejprůměrnějším z MPFC. Cenná Deppova průprava na Piráty z Karibiku ()

Triple H

Mimoriadna bizarnosť zrejme pre každého, kto sa doposiaľ postretol len so strednoprúdovou kinematografiou. Nemyslite si, že film sú nejaké besné Gilliamove fantázie (hoci jeho vizuálne cítenie a predstavivosť tomuto filmu bez debaty pomohli), pretože kniha je taká istá. Cez prvoplánovú štruktúru kalby dvoch neskutočných individuí, ktoré v priebehu niekoľkých dní ukážu kam až sa dá v "opojenom" stave klesnúť, je popretkávaný plán druhý- a to pomerne svojská výpoveď (satira?) o tom ako sa Amerika začala meniť po turbulentných 60. rokoch. Depp je štandardne výborný, ale mne sa viac páčil Benicio Del Toro. Jeho výbušný, slizký právnik je IMHO jeho najlepšia úloha (spolu s 21 gramami). Mňa osobne film veľmi bavil (aj rozosmial), ale poznám ľudí, ktorých to nenormálne nudilo. Takže Strach a Hnus v Las Vegas rozhodne nesadne každému. ()

Cedr

Upřímně řečeno si nejsem moc jistý co jsem to vlastně viděl. Kritiku hippie kultury? Výpověď "profesionálních" uživatelů drog? To je fuk, protože ti bylo skvělé a stylové. Johnny Depp a Benicio Del Toro se svých rolí chopili skutečně famózně a díky úžasné visuální stránce se nyní i vy můžete vydat na pořádnou jízdu po Las Vegas. ()

peteq

Johnny Depp v nejšílenější roli.Výborná podívaná která místy rozesměje a místy je děsivá,ostatně tak jak fungují drogy,které hrají ve filmu vlastně hlavní roli. Del Toro taky vynikájíci,zvlášť scény jako příchod do lunaparku nebo stopař sou nezapomenutelné.) ()

vadic

Del Toro největší blázen zastiňující jinak skvělého Deppa, naprosto absurdní camea a hlavně nesmírně zábavné scény, z nichž některé jsou doopravdy vyjeté až na půdu - nadledvinky či pouť. Největší peklo ale byla scénka, kdy Del Toro sežral celé plato tripů. Tyto záblesky jsou vyplněny už méně povedenou omáčkou, která tam samozřejmě být musí, ale není na takové úrovni jako momenty největšího drogového šílenství. To jest důvod, proč jsem strhl hvězdu. ()

trojtmberk

Dvouhodinovej trip, holohlavej Johnny Depp a Benicio Del Toro po většinu času s holým pupkem, je rozhodně jedna z nejujetějších věcí, na který sem měl čest narazit. Možná sem se nechal napálit, možná ne, ale přišlo mi, že to je ujetý tim správnym směrem a jestli ne a byl to jen nejdelší videoklip co sem viděl, tak taky dobře. ()

Doudis19

Úmorně nezáživná, chaotická obhajoba/obžaloba (na každého asi působí odlišně) psychotropních drog. Bez známky příběhu se zde propojuje realita s halucinacemi a čas přestává platit, jen co se individua přiblíží k Las Vegas. Orientace jak v chování a cílů postav, tak v rozlišení fikce od reality prakticky neexistuje. Tak sledujete rozmanité opice dvou špičkových herců, kteří svým pitvořením občas pobaví, ale rozhodně si žádné silnější sympatie nezískají. Možná jsem filmu nešel dostatečně naproti, nejsem si ale úplně jist, co to v tomhle případě znamená. ()

chelseaman22 odpad!

Tenhle film vám nenabídne vůbec nic. Sto deset minut nudy a drbání ve vlasech - utrpení, jež nemá obdoby. Pokud chcete tenhle snímek pochopit či si ho prostě jen užít, tak při sledování vdechujte toluen jak Romové v Příbrami. odpad! ()

Tyny

Parádní jízda se sjetým Deppem a Del Torem. Tohle nepotřebuje další komentář. Naprosto ujetý film, sice bez příběhu, ale s osobitým kouzlem a drogami, co víc si přát. ()

LeoH

Drogy jsou špatné, áno, ale ne, když o nich točí Gilliam a hraje mu v tom plešatý Depp. Morálka je tu ostatně v oku pozorovatele; jeden by taky mohl říct, že všelijaké ty Pařby ve Vegas zůstávají pokrytecky na půli cesty a proto jsou tak zoufale málo zábavné, kdežto Gilliam koneckonců proti drogám bojuje tím, že vám zařídí dvouhodinový trip i bez kouzelného kufříku. (Knižní překlad názvu – „Strach a svrab…“ – o mnoho onomatopoičtější a vůbec lepší.) ()

andrii

Když najedete na drogy, rázem je realita grogy. Pod nebem opiátovým. Krev narkomanova. Barevně vyladí city na poušti. Hnízdo neřesti. Star surreálná. Dávka závratného, úzkostně nechutného stavu výstřednosti. Šílení vetřelci, punkoví mozkožrouti /ko/operující v otevřených hlavách. ()

Motinski

Ťažká psychošina u ktorej chápem jej kultovosť, no u mňa sa moc často išlo cez čiaru. Humorná stránka fungovala, Depp a Del Toro utrhnutí z reťaze boli tiež fajn a šancu si to podľa mňa zaslúži. Nečakajte ale niečo čo sa dá označiť za normálny film. Terry Gilliam natočil blbosť čo si fantáziou ulietava naprieč žánrami ako máločo. Svojím spôsobom je to ale zábavne. ()

markuc

Znazorneni chovani lidi po pouziti ruznych drog, psychedelicke stavy a ruzne silenosti. To cele v havu bezmezneho pratelstvi (zrovna jsem docetla Kerouaca, takze to na me melo jeste vetsi vliv). Jinak jako film nic specialniho, takze pokud zrovna neujizdite na cemkoli, neni duvod se na film divat. ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)