Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

Lacique odpad!

1.)....... Záver bol sklamaním, posledné dve časti mi to pripadalo ako keby to nevedeli ukončiť. Naháňanie zjazveného úchyla v poslednej časti, ktorý sa objavil od nikial bolo velmi slabé. Rust Cohle a jeho monológy to bolo jediné čo tomu seriálu dávalo šťavu. Štyri hviezdy len za Rusta a jeho kecy... 2.)....... Po zhliadnutí prvých štyroch častí druhej serie mením počet hvizd na dva kusy. Rustyho kecy tam už nie sú........ 3.)..... :D to naozaj ste vsetci mimo? Najpreceňovanejšia srágorina v histórii kinematografie... Menim treti krát hodnotenie........Odporúčam dávkovať pacientom s insomniou... 4.) Nedá mi to...toto je najviac rozpínajúca sa nuda vo vesmíre. Amen ()

xenon96

Skvělý námět a scénář. Vše šlapalo jak mělo a 8 dílů uteklo jako voda. Fantastický je i příběh který je bezchybný, poutavý a hlavně pochopíte o co jde. Ponurá atmosféra a skvělá práce kameramana zajišťuje i skvělý vizuální zážitek. Další obrovské plus je za vybranou hudbu která se mi opravdu líbila, společně s výběrem herců. Prostě a jednoduše, Cary Fukunaga zrežíroval super sérii seriálu který se velmi rychle dostal do prvních příček tady na databázi CSFD. Já jsem se seriálem spokojen a těším se na další sérii. Doporučuji! ()

platzman

Atmosférická pecka, u které jsem se ani na minutu nenudil ale stejně nevím jak ji popsat. Snad mě to časem napadne, až budu doporučovat ostatním... ()

NeverEver

Takhle se to dela. Takhle vypada filmarina dovedena do absolutni dokonalosti. Zajimavy pribeh, skvely scenar, vyborni herci, uzasna hudba a nevsedni misto. Zacinam si myslet ze jediny kdo umi tocit je HBO. Mohu si jen prat vic a vic takovych projektu. Aspon diky tomu preziju tu soucasnou bidnou uroven novych filmu.5***** ( a kdyby to slo dam i 6******) ()

Me.Plus.You.

Dokoukáno! Zkraje jsem byl na vážkách, to se ale po s přibývajícími díly rozplývalo a mé napětí a touha po odhalení stoupaly až k vyvrcholení za které hodnotím pěti hvězdičkami hlavně díky jedinečné atmosféře a dokonalému Matthew McConaugheymu. ps nechci další sérii (pro zachování jedinečnosti) ()

Ivuska71

Vtáhne vás to od úvodní písně. Pak se vydáte s oběma detektivy (jeden je pošahanější jak druhej) na cestu. Ta cesta je drsná a občas z ní a z toho, o co zakopnou, běhá mráz po zádech. Nuda vážně nehrozí a je velmi, velmi těžké nad ránem opustit nedokoukanou sérii a jít se na nějakou tu hoďku vyspat před odchodem do práce. Asi tak. ()

MyFairLady

Bez zbytocnych reci, vsetko co bolo vynikajuce: Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Cary Joji Fukunaga, vyuzitie prostredia Louisiany akoby jednej z postav, hudba, dialogy, scenar - Nic Pizzolato!, dramaturgia, celkove neuponahlane tempo. ()

fabregas1

Naposledy jsem byl ve varu z Bratrstva neohrožených a až do teď nic. Už dlouho jsem nebyl tak nevrlý abych netrpělivě očekával další díl, tak jako u Temného případu. Jeho tajemná atmosféra se mi vryla pod kůži a herecké duo, které se svými výkony dotýká hvězd, je jen třešničkou na dortu. Tenhle kriminální seriál je plný tajemna, napětí, zajímavých charakterů, uvěřitelnosti, a stylově padnoucí hudby, která nemá chybu. ()

jenerikku

Plné unavených klišé, scénaristických nelogickostí a zívanie vyvolávajúcich riešičiek rodinno-psychologických problémov hlavných postáv. Nebyť mojej obľúbenej Southern Gothic témy a obstojných hereckých výkonov, možno by som tých osem epizód ani nedopozeral. Posledná epizóda sa dala zostrihať na zhruba 10 minút, vrátane meganudnej naháňačky v Carcose, ktorá mala pravdepodobne predstavovať napínavý klimax. Tunajšiemu precenenému hodnoteniu vôbec nerozumiem, ale pri aktuálnych zahraničných seriáloch je nedostatok kritického odstupu zjavne pravidlom. ()

D||X

Maximálně poctivé a řemeslně špičkově zvládnuté mysteriózní krimi drama. Mezi hlavními hrdiny funguje přesně ta správná chemie. Dávám za 5*, ale nemůžu se zbavit dojmu, že šlo z první série dostat ještě o něco víc. ()

Apofis28

Cože? zase stejný scénář! zase tajemno, dva různorodí deteckivové, záhadné vraždy prorůstající do různých sfér lidské společnosti.... na první pohled by to už člověk ani nesledoval, ale tohle stále se omílající téma se musí umět dobře zpracovat a to tvůrci TEmného Případu rozhodně udělali. Skvělá atmosféra, vynikající herci, skvěle natočené, výborné dialogy... pokračovat ve výčtu superlativů asi již nemá smysl, takže bez okolků 5* a těším se na další řadu. ()

Chadzi

Tohle je pro mě prostě TOP seriálový počin v poslední době, možná úplně ten nejlepší seriálový počin vůbec. Skvělá atmosféra a brilantně zahraná ústřední dvojce. Nemám slov, tleskám. ()

TripleDouble

Nejlepší z celého seriálu je první díl. Vážně, pokud si nechcete zkazit dojem z celého seriálu, na další díly se nedívejte. Postava Rusta v podání Matthew McConaughey(ho) je tak strašně otravná že jsem měl pokaždé, když začal blít svoje filosofický krávoviny, chuť to celý přetočit a jenom se podívat jak to skončí. Vlatně bych asi o nic nepřišel protože 80% filmu se řeší problémy v kanclu, problémy s rodinou detektiva Martyho, problémy zfetovanýho Rusta až mi přijde že nějaký vyšetřování podivných vražd je až na druhým místě. Celá atmosféra je tak strašně rádoby temná (hrobově mluvící Matthew, pochmurné barevné filtry), že nejtemnější z celého filmu je jeho intro (Které se fakt povedlo). A samotný děj? Spoiler: Je to béčkový klišé. Hned co jsem viděl toho údržbáře na sekačce jsem si plcál že to bude von, a taky že jo! Čekal bych něco velice propleteného a zamotaného. Ale ono to tak vůbec není :( Jsem hodně zklamanej a nějak nechápu co na tom všichni vidí, celá série by se dala vecpat do jednoho celovečeráku. Doufám že další série nezklame. BTW. Proč to nemohl točit Fincher. ()

medveed

1. Série: Skvělá atmosféra, temná zápletka a VYNIKAJÍCÍ herecké výkony! První dva díly budí zvědavost, po třetím jsem si vypěstoval závislost a po dalších dílech už jen rostlo mé nadšení. Závěr není nijak bombastický, ale v duchu celé série a celkový dojem z vyprávění rozhodně nekazí. Jasných 100% P.S.: Dabing špatný... Rozhodně sledovat v originále! 2. Série: Oproti první sérii příliš mnoho postav a rozběhnutých dějových linií. Po páté části se u mne dostavily rozpaky, ale v dílech 6 až 8 děj neskutečně graduje a atmosféra je čím dál tísnivější. Herecké výkony - super. 85% ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)