Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

Anfag odpad!

Uběhlo už několik týdnu od chvíle, kdy jsem seriál viděl, ale těch osmi hodin jsem ještě nepřestal litovat. Mohl jsem je využít mnohem zábavněji! Například zíráním z okna .. Nebo návštěvou stoleté sousedky a vyslechnout si po dvacáté tajemnou historku o tom, jak jí v 64. roce za záhadných okolností zemřelo morče. Ve vší vážnosti, kdyby bylo v popisu uvedeno, že se jedná o psychologické, existenční nihilistické podobenství, určitě bych šel s hodnocením nahoru. V tomto směru se seriálu nedají upřít jisté kvality. Ale já hodnotím dílo, které má v popisu slova Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller. Krimi ..?? Tím bude asi myšlen ten úchyl s jizvou přes ksicht, který všechny dvě oběti zavraždil. Opravdu mimořádně nápadité krimi, hlavní podezřelý je doslova podezřelý tak moc, že by jej i strážmistr Doofy odhalil 17 x rychleji, než filozofující expert Rust a beze smyslu kurvící se ještěvíc expert Hart. Drama? Thriller? Ano, jímal mne děs z dalších nudných historek o tom, koho kde Woody ohnul a postmrtviční výraz Matthewa mě naplňoval záchvaty úzkosti a napětí, kdy už ta ukecaná nuda skončí. Zkrátka HBO vypustila obrovskou bublinu s úmyslem udělat z ní naprostou bombu, což se díky "hrdobcům", kteří ji s povděkem kouleli dál a dál, podařilo. Odpad dávám záměrně, ačkoli si jej seriál nezaslouží, ale je to můj vztyčený prostředník nadhodnocovačům a posránkům, kteří tu True Detective kritizují, ale ze starchu, že budou místními pseudointelektuály označeni za ignoranty, radši nehodnotí. TAK! A jdu si pustit Bergmana, který si na nic nehraje a u toho se těšit na další sérii Sherlocka a Ripper Street. ()

Anubiska

Oh....téměř dokonalé...nevadilo mi nic,bavilo mě vše. Kéž by druhá řada,i když s jinou úvodní dvojkou,byla alespoň ze 3/4 stejně skvělá! A aby UŽ byla! :-) Druhá řada jiná a v něčem hodně stejná jako první. Herci si to užili,já taky. Laťka zůstává vysoko,já jsem spokojená. Obě řady mají zatraceně dobrou atmosféru,to se zas často nevidí! ()

Lazy87

Vážně to bylo až tak temné? To si sice nejsem jistý, nicméně svojí atmosféru tento seriál má. Do čtvrtého dílu je to především psychologické žvatlání, které ovšem nenudí, spíš naopak. Pak nějaké akční scénky, které jsou mimochodem příjemné pro oko diváka a na závěr relativní happy end. Jinak Matthew McConaughey v roli Rusta byl solidní pesimista a zároveň vyníkající postava. Tato řadaje celkově hodně kvalitní věc. Co se týče samotného případu, tak tady si nejsem úplně jist, má své světlé, ale i něco slabší chvilky a téma poslední dobou klasické, ale stále zajímavé. ()

mirasul

(S01) Hodně depresivní záležitost. Extrémně pomalé, ale strhující vyprávění. Co to je proboha za krajinu! Odteď sekám trávu jenom v pruzích, nikdy dokola. Tenhle seriál jde hodně na kost, s americkými evangelikály se zrovna nemazlí a nihilismus Rustyho Cohla je odzbrojující. Nejsilnější momenty: Kostel, Přestřelka, Doupě, Carcosa. Oblíbené epizody: 06. "Yeah, most of the time, I was convinced that I'd lost it. But there were other times I thought I was mainlining the secret truth of the universe." "All my life, I wanted to be nearer to God. But in the only nearness... Silence." "My family's been here a long, long time." ()

djpatrick

Nevím nějak moc mě to nechytlo a hlavně neumím tak dobře anglicky, takže jsem to sledoval v českém jazyce a Jakub Saic (Matthew McConaughey) mě totálně iritoval, takže možná i proto jsem si to tak neužil a to i přesto, že tento žánr mám rád. ()

allthistime

Naprostej souhlas s verbalem. Kdo máte problémy s nespavostí, vřele doporučuji! Protože jsem tu nekonečnou nudu vydržela jen do 51. minuty prvního dílu, nebudu hodnotit... ()

adamqq468

Strašne som sa na ten seriál tešil ale už po prvých troch epizodach som mal dosť . Určite tomu dám ešte druhú šancu./////Bože aký som bol hlúpy.Prvá séria TOP. McConaughey&Harrelson to tiahnu parádne. ()

monika_cz

Jeden z nejlepších seriálů, těšila jsem se vždy na každý nový díl. Skvělé obsazení, super atmosféra a také prolínání časů. Líbila se mi rozdílnost dvou hlavních hrdinů a to, jak je vyšetřování postupně stále sbližovalo, ale v mnoha věcech také oddalovalo. Klasická detektivka podaná neklasickým způsobem. Velice jsem byla potěšena úvodní hudbou, která se stala součástí mého playlistu. ()

poola

Špinavé, realistické, drsné. Perfektní. Matthew si v mých očích zahrál asi nejlepší roli a celý seriál nás provází neskutečně dobře. Těžko naleznete lepší detektivní seriál s tak hutnou atmosférou. Uznávám některé výtky ke "kecům" o existenci v autě apod. Pro mě osobně však nedávají do seriálu vatu, ale spíš vykreslují charaktery a vlastně díky těmto "kecům" jsem měl tak trošku pocit, že čtu knihu a to se u filmu resp. seriálu jen tak nevidí. Takže jasných 5* ()

mushroom72 odpad!

mega bullshit - Killing, Homeland ma navnadili aj na serialy, hoci som ich predtym v laske nemal, ale to co predvadzaju Woody Harrelson a Matthew McConaughey nema s herectvom nic spolocne, vydrzal som dva diely, na treti ma uz nikto nenahovori, klise na klise a pod pozou frajerov s policajnym odznakom absolutne nic. ()

Martazoe

Wow, opravdu povedený noir detektivní seriál, kdy se klepete a čekáte jaké hnusy se ještě odhalí a bojíte se o hlavní hrdiny. Matthew McConaughey byl naprosto úchvatně cynický a ulítlý, Woody Harrelson zase pěkně při zemi a tak vznikla pěkná detektivní dvojice, která se skvěle doplňovala. Seriál taky dobře ukazuje geografickou část Ameriky, která není příliš atraktivní bez iluzí, příkras, přesně jak je. Musím dát za pět a budu doufat, že přijde pokračování. ()

BranuliQ

No teda, som unesený tou neuveriteľnou kvalitou tohto počinu. HBO ma zase raz presvedčilo o tom, že takmer všetko, čo pochádza z jeho produkcie, je majstrovské dielo. Táto detektívka je naozaj neuveriteľne prešpekulovaná do najmenších detailov, všetko do seba po čase zapadá, a občas mi dokonca ani nepripadalo, že sa práve pozerám na seriál, ale na nejakú oscarovú krimi drámu. Dej sa pomaly ale isto rozbiehal a už od polovice som vedel, že sledujem naozajstný skvost, čo sa týka seriálového spracovania. Scenár, ako som už spomenul, ozajstný klenot, dialógy boli miestami síce na môj vkus až príliš zložité, ale nejako som sa nad tým ani nepozastavoval, herecké výkony v hlavných úlohách, najmä ten McConaugheyho, sú taktiež brilantné, (aj Michelle predviedla, že vie hrať), atmosféra alá Se7en, hudba taktiež dokonalá. A ten záver bol nervák "jak prase" :). Som nadšený dúfam, že 2. séria nesklame. 1. SÉRIA: 100% Druhá séria bola úplne iná ako tá prvá, spoločný majú len názov. Rozdielny dej, miesto, herci, no bohužiaľ aj kvalita. Po druhom pozretí mením svoje predchádzajúce stanovisko a bohužiaľ musím povedať, že druhá séria je už len priemerné krimi, ktoré svojmu predchodcovi nesiaha ani po členky. 2. SÉRIA: 70% ()

vincenzzo7

Serial který chytne každého milovníka detektivek. Největší plus je hvězdné obsazení kvalitních herců Matthew McConaughey, Woody Harrelson, a jejich velmi dobrý herecký výkon. film má strhující spád až do konce. ()

Klofa

Vleklé a nepřekvapivé. Jediné, co se dá ocenit je větší realističnost než v případě jiných mainstreamových kriminálek. To je ale zabité velkou nudou, která má jen máloco dočinění s vyšetřováním. Konec byl absolutně neuspokojující. A to jsem opravdu neočekávala americký happy end. Hodnocení zdejší většiny je pro mne trochu záhadou... ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)