Český žurnál - Série 3 (2015) (séria)

Matrix AB (S03E02)

(epizóda)

Portrét Andreje Babiše, který je na jednu stranu kamerou Víta Klusáka přitahován, ale zároveň před ní uniká, se mění v paradoxní pokus zachytit prchavou osobnost bez ukotvení. Babišovský matrix se divákům mimoděk odhaluje právě v době komunálních voleb, kdy „politik proti svému přesvědčení" vyráží s koblihami mezi voliče, aby je přesvědčil o svých dobrých úmyslech a vůli konat obecné blaho. Observační dokument nechává nazřít mechaniku Babišovy mocenské politiky prostřednictvím detailů podávaných rukou, letmo prohozených slov či vyskládaných produktů Kosteleckých uzenin. (oficiálny text distribútora)

BubuBubu

No co dodat, stačí když rozdáte pár koblih, pár knížek s pěknými fotografiemi, sem tam dáte bezďákovi pětitisícovku, a na volebním mítinku nejakou tu cukrovou vatu. Pak už vám lidi dostatečně zobou z ruky a zapomenou i na to, že jim skupujete půdu pod nohama. Ono taky proč ne, když je tomu český národ otevřený. Doma na Slovensku by si to pan Babiš asi nedovolil. Je mi z toho smutno. Každopádně dokument velice poučný a povedený. ()

bad_azz

Kdo politiku sleduje, nic nového se nedozví. Rozhodně tim ale nechci říct, že jsem se nudil. Pozorovat Babiše je skutečně zábava. Navíc vzhledem k formátu pořadu šlo asi těžko natočit víc. Chybí mi však notná dávka objektivity (A to fakt nejsem fanda Babiše). ()

RavenSpector

Jeden úhel pohledu a štvavé kecy. Takový mám z tohoto dílka dojem. Dokument to není a výpověď čehokoliv taky ne. Podotýkám, že jak Babiš, tak Klusák jsou mě u prdele. Nestraním ani jednomu z nich. ()

gerojmanus

Tak jen jsem se přesvědčil o tom, co si myslím už delší dobu. Buď půjdete se mnou a budete mít vše nebo běžte a nenechám na Vás nic suchou a už si neškrtnete..Neexistuje nic mezi tím. Je to smutný kino a držím panu Klusákovi palce, aby to přežil bez úhony. ()

TheMarkos

Do očí bijící vypočítavost a arogance, které jsou omlouvány výmluvami. Jsem rád, že se tohoto tématu/portrétu chopil právě pan Klusák, který umí skvěle vystihnout absurditu situace. Moc se mi líbilo, že byl film doplněn o záběry výrazu herce Babiše, na kterých by mohl být natočen i celovečerní film. Všiml jsem si jednoho "vypípnutí" jména, zajímal by mě důvod (ochrana jaké strany). Čtyři hvězdy, pátá hledá lepší konec. ()

DudeLebowski

vidieť seba samého v úplne inom svetle je vlastnosť ktorá sa dá piplať donekonečna.... a pán Babiš je v nej preborník... Vít Klusák si zaslúži medailu za občiansku statočnosť!!! ()

lineker

Vše co jsem si osobně o této kontroverzní postavě české politiky a byznysu myslel se v Klusákově dokumentu potvrdilo. Nějaké shrnující stanovisko nemá cenu předkládat v samotném dokumentu to několikrát zaznělo. Snad jen, že česká blbost, která umožnila tomuto monstru nastoupit na politický eskalátor je do nebe volající. Bohužel účinek dokumentu se rozprskne v několika diskuzích či recenzích a tím to skončí. Obdivovatelé tohoto velmi společensky a morálně ušpiněného guru ho stále vidí v těch nejkrásnějších barvách a na tom bohužel nemůže žádný film nic změnit. ()

Dobry_clovek

Nakouknout do Babisova zivota me zajimalo. Bohuzel jsem ale prave toto postradal. Snad tretinu dokumentu vidime Babise jen rozdavat koblihy, tretinu filmu hovori pouze jeho odpurci (nesoudim nyni kdo ma pravdu) a tretinu dokumentu sledujeme Babise v banalnich situacich, kdy se v podstate nic duleziteho nedozvime. Z celeho dokumentu je navic citit, ze tvurci nataceji nekoho, ke komu od pocatku nemaji duveru a koho nemaji radi a to neni dobre. Babisovi odpurci budou nadseni, jeho priznivci dokument prijmou jako prvoplanovite zmanipulovany. Ale ani jedna strana ve skutecnosti nepozna do hloubky osobu, o ktere tento "dokument" je. Pozna pouze samotneho tvurce, ktery je schopen oponovat druhemu nejbohatsimu muzi v CR az v zaveru, kdy uz vi, ze prace je hotova, material natocen a "objekt zajmu" s tim jiz nemuze nic udelat. ()

Y2ORSI odpad!

"Já nemám rád tebe a ty zase mě, ale PR říkalo, že něco musíme splácat." takto nějak si představuji zrod tohoto "dokumentu". Nevím, kdo byl nakonec ve větších rozpacích, že k natáčení vůbec došlo. Nebyl asi ani prostor ani chuť natočit zajímavý a nezávislý dokument o Babišovi. Zbytečná ztráta času diváka i obou zúčastněných. ()

shakeXL

Všichni okolo jsou zloději, lháři a podvodníci jen téměř svatořečený Andrej je čistý jako lilie. Ještěže dokument toto tvrzení trochu vyvrací. ()