Blbý a blbší sú späť

• Česko Návrat blbýho a blbějšího (viac)

V živote Harryho (Jeff Daniels) a Lloyda (Jim Carrey) sa toho za posledné roky veľa zmenilo. Samozrejme, okrem ich tuposti. Keď sa Harry dozvie, že má dcéru, neváha ani minútu a beží do ústavu prebrať Lloyda k životu. Ten upadol do stavu letargie potom, ako dostal kopačky od milovanej Mary. Vydajú sa na divokú jazdu krížom-krážom Amerikou v tých najčudesnejších dopravných prostriedkoch a ocitnú sa dokonca na konferencii najväčších vedcov sveta. Asi tušíte, že to nedopadne najlepšie. Bude to bizarné, zábavné, šokujúce... skrátka Blbý a blbší sú späť! (TV Markíza)

PAVLIS

Dva dementi se zase vydali na cestu, a přestože za celou dobu nezařadili víc jak dvojku (v kině bych se možná chvílema nudil), v telce mi to při požadavku na hodně nenáročnou zábavu nepřišlo o moc horší než jednička. Vlastně je to celkem fajn kravina. ()

Romeroo

Komedie není žánr co vyhledávám. Na tento film jsem narazil čistou náhodou. O to větší salva smíchu to pro mě byla, ehm nečekaná salva smíchu. Některé momentky jsem si pouštěl vícekrát a hlasitě se smál i na potřetí...velice mile překvapen dávám skoro celý nasup!!! ()

ostravak30

Jak už to tak v Americe bývá, a nejen v Americe, je to trend tohoto století všude na světě, ze slavného filmu se tvůrci snaží po mnoha letech dostat víc. A ždímají ho tedy dostatečně. Jenže, co fungovalo v devadesátkách těžko může fungovat v novém tisíciletí. Vtipy se do jisté míry opakují v tom smyslu, co asi postavy dělali dlouhých dvacet let, no přece úplně to samé a dělají to dodnes. Blbý a Blbější jsou snad ještě blbější než byly předtím. A přestože se najdou ve scénáři výjimky, je spíše trapný než vtipný. Pár scén za zmínku stojí, ale není jich věru mnoho. Tvůrci ale počítají s tím, že každý věrný fanoušek jedničky si na dvojku zajde už jen z principu a film se tedy výdělečným stane. A to je důležitější než to, co vlastně na trh uvedou. A je to vidět. ()

PlysovyMacko

Film pôsobí silene a zbytočne. Fóry aj aspekty prvého filmu sa opakujú - road movie, kriminálna zápletka. Čakala som ešte väčšiu trapošinu, ale dá sa na to pozerať, pár primitívnych vtipov padne na úrodnú pôdu. ()

McMurphy

První díl byl časopisem Total Film Magazin zvolen jako pátá nejlepší komedie všech dob. Pravdou je, že mě dokázala pobavit i po 20 letech uvedení a vždy jsem ji také řadil mezi to nejlepší z komediálního žánru. Toto pokračování však bohužel nepřináší nic nad rámec toho, co zde již bylo viděno několikrát. Příběh těch dvou pitomců má v podstatě stejný základ, jako dříve, jenže 90 léta jsou pryč a nebýt těch jmen, co za tímto projektem stojí, těžko by to někoho zajímalo. Oceňuji ale, že tuto "značku" pro svou bohatou fans základnu tahle parta obnovila a rozhodně se jí povedlo natočit snesitelnou komedii tak, jak je jí blízké - byť ničím výjimečnou, tak přeci dostatečně zábavnou. ()

Meow86

And the Golden Raspberry goes to... Jedna hvězdička za hozený banán do rakve a druhá hvězdička za jízdu na kole. Jinak je to velký trapas nesrovnatelný se stejnojmennou komedií z roku 94. ()

Zoltar78

Podle mě se návrat k Blbýmu a blbějšímu až nečekaně dobře vydařil. Hlavním představitelům sice přibylo vrásek, ale z komediálního talentu za těch 20 let neztratili nic. Ano, humor je opět častokrát dosti nechutný a nebere si žádné servítky, ale je to stále vtipné. Až mě překvapilo jak moc jsem si to užil. Naprostá spokojenost. ()

_Jimmy_

Velmi dobre spracovaná aj dvojka. Myslel som si, že bude to trocha slabšie ale opak je pravdou. Jim Carrey je klasik a táto rola je stvorená preňho. Jeho pohyby, skeče, mimika sú neskutočné, žeriem ho aj s navijakom. Vždy bude kultové komédie Maska, Ace Ventura, Klamar Klamar. Bolo to vtipné, nenásilné a skvelé. Som rád, že aj po 20 rokov spravili kvalitnú dvojku. ()

HaniRM

Rozuměj - 4 hvězdy v rámci komedií :). Stejně jako jednička je to prostě ujetý, ale už dlouho jsem se u žádné novější komedie takhle nenasmála a navíc Carrey je mistr ksichtů :) ()

George.Camel

Ano, tento typ komedie je úchylárna. V hereckém provedení Jima Carreyho pro někoho těžce stravitelná. Ale pobaví a rozesměje svým drsným humorem. Je v ní hodně nápadů, které se v jiných komediích nevidí. Utkvěl mi v paměti holub zobající šuměnku na hlavě Jima, jenž "vybouchnul" ... ale to se raději běž podívat. ()

gefr

Známá dvojka je zpět a vůbec nedělá ostudu. Od děje nečekejte nic převratného, v podstatě se jede v zajetých kolejích: dva týpci vezou krásné slečně zásilku přes celé státy a zloduši se jim to snaží překazit. Tenhle film si ale na nic nehraje a na návrat k prvnímu dílu přímo odkazuje v úvodních scénách. Kluci na nás chrlí jednu humornou scénku za druhou, některé fóry jsou skvělé, některé (kvůli jazykové bariéře) vyzní na prázdno a vy tak jen sedíte s hubou dokořán a zkoušíte ho pochopit. Každopádně recyklace po 20 letech se velice vydařila a já se královsky bavil ve vyprodaném kinosále. ()

Rastman

Jedna za těch několik velmi povedenejch vtipů (skok autem :D ), jedna za to, že si to nehraje na nic jiného než na to, co to je. Ale jinak to bylo dost....málo snesitelné. Není to můj šálek čaje. ()

elanista1

Nebudem preháňať, keď poviem, že pokračovanie je porovnateľne zábavná komédia ako prvý Blbý a blbší, čo je moja najobľúbenejšia komédia. Obavy, že to už nemôže byť vtipné boli oprávnené, ale nie u mňa, lebo ja som veril že sa budem zabávať rovnako. Úvodná scéna ma pobavila, potom sa dvadsať minút neudialo nič vtipné, ale od toho momentu to bola parádna jazda. Páčilo sa mi, že v takmer každej scéne boli narážky na prvý diel, a v podstate celý príbeh sa javí takou nejakou alternatívou k pôvodnému scenáru...toľko podobností si nejde nevšimnúť. Som veľmi spokojný. ()

nikus120

:D NESKLAMALO!! Jim je proste top vo svojom prevedení a Jeff je tá "zodpovednejšia" kategória. Story jednoduchá ale ten koniec som vôbec nečakala. Nechutnosti znova nechýbali a určite ani čierny humor. Zasmiala som sa po dlhom čase z chuti. Videla v kine **** ()

Blazis34

Už kultovní sága těchto dvou maníků se nám znovu předvedla v zářivém světle. Opravdu gesta a činy Harryho a Lloyda musí vyloudit úsměv snad každému na tváři, kdo má rád (blbý) humor. Líbí se mi, že většina scén končí originálně a prostě bláznivě a vždy obsahuje nějakou hlášku. O humor nebyla nouze, jen nevím zda zrovna hledání "své" dcery byl ten správnej námět na děj. Možná toto bylo největší úskalí filmu a slabá stránka. Jinak se tvůrcům povedlo zakomponovat do díla mnoho super scén i hlášek a film mě určitě nenudil - dávám mu 70% - lepší tři hvězdy. ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (viac)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (viac)