Dobrý policajt

John Paul Rocksavage je pochůzkářem v centru Liverpoolu. Když někdo zavolá policii, Rocksavage vyráží do akce a setkává se tváří v tvář se všemi extrémními podobami života. Ale když během služby brutálně a zákeřně zavraždí jeho partnera Andyho, Rocksavage zjišťuje, že má náhlou potřebu překročit všechny hranice a zasáhnout proti zločincům takovým způsobem, jaký si předtím nedokázal představit. Ze strážce zákona se stává někdo, kdo ho porušuje. Už není cesty zpět. Případy jsou najednou vyloženě osobní záležitostí. Rocksavage prosazuje vlastní představy o spravedlnosti a přitom se musí vyrovnat se svými vnitřními démony. Nezabíjí náhodně, ale systematicky... Dobrej policajt je stylové kriminální drama s nečekaným koncem. (TV Prima)

roorybacky

Některé momenty jsou krapet nelogické a často je zde k vidění scénáristická vykonstruovanost, nicméně této minisérii podle mého nešlo v prvé řadě o jednolitou celistvost a bezproblémovou uvěřitelnost příběhu, nýbrž především o přesvědčivou ilustraci jednoho extrémního případu policisty, který svým protizákonným počínáním vlastně koná více dobra než nepropracovanými a dost možná že rovněž přespříliš mírnými zákony zkostnatělá policie. Poslední díl je jednoznačným dramatickým a emocionálním vrcholem tohoto zajímavého počinu, který je celý vhodně a silně prodchnut odérem špíny a zmaru... Wanna do some good? ()

BarryLyndon

V klidu by to mohl být sidekick prequel Luthera, vlastně ani nechápu proč není. Totální pecka všech pecek. Přesně takhle jsem byl ze začátku nadšen z Luthera a Sherlocka. Ten liverpoolský feeling je prostě boží. Warren Brown odvádí špičkovou hereckou práci. Myslím, že to hodně sedne lidem, kteří přes počáteční nadšení moc nemuseli pozdější díly Luthera. Zkrátka naprosto neskutečná věc. Lepší vývoj postavy nepamatuju. Jestli někdo vyzdvihuje vývoj Waltera Whitea, tak tady se posere. A nějakej dark passenger se může jít taky klouzat, tohle je věc! Seriál nebyl obnoven pro další sezony díky podobnostem s jedním případem z reálu. Je to škoda, ale nemužu se zbavit dojmu, že to tomu pomáhá, špičkoidní jednohubka. ()

papaJA21

Minisérie BBC jsou rok od roku lepší. První série byla vynikající, těším se na druhou řadu. Good Cop je hodně depresivně a psychologický natočená detektivka. Sherlock je docela moderně a vtipně natočený, Luther už je docela drsná detektivka, ale má své vtipné chvilky, Good Cop je opravdu ryzí thriller, kde pro srandičky není místo. ()

klida

Je to dobrý, nebo možná ještě lepší než to, ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že tomu něco chybí. Jestli by tím, ehm, X faktorem mělo být větší napětí nebo nějakým způsobem výraznější Brown. Jednoduše jsem do toho nedokázal, i přes nespornou kvalitu, nějak dostat, což by byl určitě problém, když by to mělo víc než čtyři díly. ()

Cedr

Řadový policista shodou okolností donucen vzít zákon do svých rukou a to velmi chladnokrevným způsobem. Příběh o tom jak je obtížné najít cestu zpět, překročí-li se pomyslné hranice. Vyzrazovat zápletku či ji takto takto vágním způsobem naznačovat nemá smysl, představte si Luthera (stejný režisér) velmi mírně střihlého Dexterem očima běžného ochránce zákona (Warren Brown aka Detective Sergeant Justin Ripley z právě onoho Luthera) v Liverpoolu. Dextera si zase ale rychle odmyslete, protože Good Cop je v tradiční BBC kvalitě a tedy o několik tříd výš. Atmosféra nepřekvapivě na úrovni, prostor dostává i běžnější policejní pracovní náplň, která v záplavě over-the-top detektivek působí svěže a o to temněji a napínavěji. Warren Brown hraje naplno a poutavé jsou i scény dokreslující jeho charakter (trable s ex-přítelkyní, nemocným otcem, ...), které často v podobných seriálech nudí a bývají díky své umělosti na obtíž. Jedinou vadou na kráse jsou pouhopouhé 4 díly, ale druhá sezóna se snad MUSÍ dřívě nebo později objevit. ()

filmmovier

Další kvalitní dramatická minisérie od BBC. Je to silné, reálné, perfektně zahrané a s vynikajícím scénářem (a navrch to má i výborný český dabing). Tahle temná detektivka je plně uzavřena, takže nevadí, že druhá série nebude, stejně jako spoustě dalších britksých detektivek, formát čtyřdílné minisérie Good Copovi naprosto perfektně sedí - a díky BBC je i skvostně zpracována. Sav je sympaťák a jeho postupná psychologická proměna z čestného policajta na Dextera (tak trochu) je podána opravdu skvěle, jak je u Britů dobrým zvykem. Je to temné, občas depresivní, sem tam filozofické - a je to mnohem víc než jen obyčejná dramatická detektivka. A to je dobře, neboť takhle se mi to líbilo. 80%. ()

kinghome

Temná, depresivní kriminálka o "dobrým policistovi". Miluju tyhle minisérie. Žádný okecávání a jde se rovnou na věc. Pokud máte rádi Luthera tak si zamilujete i good cop. Poprvé se mi stalo, že jsem ani nefandil hlavnímu hrdinovi. Upřímně za všechno si může sám. I za smrt jeho nejlepšího kámoše mohl z části on. Tohle je zas jiný směr kam by se mohl seriál dát. Zatim asi nejtemnější seriál co jsem viděl. Pořád jsem to viděl na lepší 4* ale poslední díl ve mě vyvolal strašně moc pocitů a úplně se mi sevřel žaludek. Takže si plný počet určitě zaslouží. ()

Tosi

Vynikající Warren Brown v roli frustrovaného pesimistického poldy, kterému jedna osudová policejní směna nedala dvakrát na výběr. Bud‘ postupné duševní zhroucení, nebo při hledání spravedlnosti zajít do extrému. Tahle sestupná spirála s otevřeným koncem byla parádní a zastavila se jen těsně pod nejvyšší metou. ()

Jizni Tlapa

Nemůžu si pomoci, ale tím, že hodnotím 3kou jsem rozhodně větší drsňák, než hlavní hrdina tohohle přeznámkovaného seroše! On totiž vypadá jak mongol a vymanit se z jedné herecké pózy, v tom mu scénář rozhodně nepomáhá. Celé je to v jedné emoci, zahalené do temna, nicterak zajímavého. 60 % za nápad, vedlejší role a dobře odvedenou akci! ()

MI-380

Neobyčejně působivé (pouze čtyřdílné, takže žádné zbytečné natahování!) liverpoolské policejní drama s výborně rozehranými vedlejšími motivy. Dexter mi teď připadá jak barvami hýřící pohádka. 95% (jsem třináctý hodnotící, těch dvanáct přede mnou dává průměr 87%). ()

ti88na

Dala by som aj štyri hviezdy, ale kvôli pár nudným miestam a bez nádeje na nejaké pokračovanie sa prikloním k trom. Pretože toto nie je typ seriálu, kde by mi otvorený koniec vyhovoval, veľa otázok zostalo nezodpovedaných a čo ako skvelo to rozbehli, chce to ísť ďalej. ()

kolemjdouc

co to bylo?Amanda mi přišla jakoby naše Pyšná princezna když vrazila obličej do pytle s moukou...Policajti kteří dělají vše pro to aby se zesměšnili.To není o tom jak se chovají ale o tom že divák je v řešení vždy o krok vpředu.To vám potom začnou vadit i uši Johna ()

Disease

Zdá se mi, že tvůrci si ukousli větší porci, než zvládli. Alespoň rozpačitý konec bez vyhlídky na další sérii tomu nasvědčuje. ()

NJD

Tak jsem se po čtyřech hodinách solidního policejního dramatu těšil na nějakej velkolepej závěr (přecejenom různých minipříběhů se v sérii rozběhlo až až), ale nakonec jsem si spíš říkal, jestli jsem se náhodou nespletl a nekoukám teprve na předposlední díl. Každopádně jinak to byla kvalitní podívaná. ()

Bukk

Kde je hranice mezi dobrem a zlem? I když co si nalhávám, o to tady vůbec nejde. Good Cop zachycuje život jednoho obyčejného člověka a jeho každodenní boj s liverpoolským podsvětím. Zde je krásně ukázáno, jak jedno hloupé setkání může změnit život k nepoznání (ať už se jedná o bývalou lásku nebo o neznámého jedince). John Paul je hodný chlap se smyslem pro spravedlnost a konání dobra a ztráta přítele se na něm projeví asi víc než čeká a je schopen unést, což vede k několika zajímavým momentům, které nelze vzít zpět. Teď už jen zbývá být obezřetný a dát si pozor na to, komu co sděluje. Žít ve lži nikdy není jednoduché. ()

Illy

Opět povedená miniserie od BBC. Herecký koncert Warrena Browna. Tenká hranice mezi zločinem a spravedlností a postupná cesta do pekel. Výborné. ()

sandinista

BBC a seriály, tady by se měla inspirovat ČT. A ne německýma detektivkama z 90. let. Škoda jen té nedotaženosti / otevřenosti. Čtyři díly jsou na jednu stranu docela krátká platforma, na druhou je to přesně to pravé pro ty, které nebaví sledovat čtyři série po dvanácti dílech u jiných seriálů. Warren Brown mi sednul. Na jednu stranu poctivej 'bobík', na druhou nasranej chlap a mstitel, co mu zabili parťáka. Pokud bude další série, určitě do ní půjdu. HDTV ()