Dobrý policajt

John Paul Rocksavage je pochůzkářem v centru Liverpoolu. Když někdo zavolá policii, Rocksavage vyráží do akce a setkává se tváří v tvář se všemi extrémními podobami života. Ale když během služby brutálně a zákeřně zavraždí jeho partnera Andyho, Rocksavage zjišťuje, že má náhlou potřebu překročit všechny hranice a zasáhnout proti zločincům takovým způsobem, jaký si předtím nedokázal představit. Ze strážce zákona se stává někdo, kdo ho porušuje. Už není cesty zpět. Případy jsou najednou vyloženě osobní záležitostí. Rocksavage prosazuje vlastní představy o spravedlnosti a přitom se musí vyrovnat se svými vnitřními démony. Nezabíjí náhodně, ale systematicky... Dobrej policajt je stylové kriminální drama s nečekaným koncem. (TV Prima)

DaViD´82

Dobrák od kosti, toho času liverpoolský pochůzkář, na cestě do zatracení... Naplnění rčení, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly. Psychologické, reálné, nekompromisní. A (bohužel/bohudík) otevřené bez naděje na druhou sérii. Sam Miller zas a znovu prokazuje, že pro jeho tvorbu pod záštitou BBC platí, že na co sáhne, to se ve zlato mění. Kam se na něj hrabe nějaký Midas. ()

emma53

Warrenovi Brownovi ta role sedla jak přišitá na míru. Psychologický thriller z liverpoolského policejního sboru a jednom pochůzkáři, který se dostal ani ne v jedné minutě za hranici zákona a zhroutil se mu tak celý jeho zatím poklidný život. Kdyby bylo pokračování, vůbec bych se nezlobila. ()

hellstruck

No one can tell me he didn't deserve it. Do téhle minisérie jsem šla z toho důvodu, že Liverpool je mou srdeční záležitostí a těšila jsem se, že když nic jiného, uvidím povědomá místa, když tu žiji. Good Cop ale nakonec nebyla jen pastvou pro mé oči kvůli nádherným záběrům z Crosby Beach, katedrály anebo Liverpool One. Zapomeňte na Dextera nebo Kriminálku Miami, protože tohle je skutečně temný, "realistický" náhled na život jednoho policisty, který sejde z cesty po tom, co se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Celou dobu balancuje mezi zákonem a touhou se mstít, což zajišťuje překvapivě temnou a mrazivou podívanou. Kdyby nebylo té hlavní zápletky a jednalo se jen o jednotlivé případy, i tak bych nebyla proti, protože byly neskutečně zajímavé a musím přiznat, že se mi po tom všem americké kriminálky jeví jako hloupé pohádky (přestože Dexter je u mě stále na prvním místě). Na Britech obdivuji právě tu "syrovost" a autentičnost, s jakým umí příběh podat, zkrátka žádné přikrášlování. Je to tak na ty 4*, ale za můj milovaný Liverpool a strhující scény dávám 5. A Tobě, kinghome, moc děkuji za tip:) ()

*CARNIFEX*

Keď tento počin porovnám s úspešným snímkom "Patrola", doslova mi to trhá kútiky. Z môjho pohľadu absolútne neporovnateľné. Áno, aj tu občas logika "pokľakne", no samotné situácie pochôdzkára Rocksavage sú rozhodne stráviteľnejšie, reálnejšie, ako v spomínanom filme, ktorý opantal pol zemegule. "Patrola" bol filmom postaveným na propagande pre americký ľud, ktorý doslova opovrhuje tamojšími mužmi zákona. "Good Cop" je realita, ktorú žandár prežíva v uliciach, v bytoch, či domoch. Takto nejako si predstavujem snímok, ktorý je poňatý za správny koniec špagátu. V kombinácii s hlavnou pointou vzatia spravodlivosti do vlastných rúk navyše získava akýsi status (ne)-ľudskosti či (zlyhania) morálky, vďaka ktorej sa vynára otázka: "je správne, aby človek zobral opraty spravodlivosti do vlastných rúk a domohol sa tak práva - oko za oko, zub za zub??" Prvá séria na výbornú, pričom by ma zaujímalo - je rok 2016, druhá nie je??? ()

Aky

Ne ne, není pomoci - šikmá plocha se pod tebou už nikdy nenarovná, můžeš být sebevětší dobrák a sebevíc se snažit, každým krokem, kterým se budeš pokoušet dalším zlem napravit to předchozí, budeš zabředat hloub. Povedený film silně motivovaný Dostojevského Zločinem a trestem. Téměř v každém okamžiku nepředvídatelný až po samotný závěr, po kterém jsem si až po chvíli uvědomil, že to má konec, i když se na první pohled zdálo, že ne. ()

sochoking

Jednoznačne najlepšie napísanou postavou tejto štvordielnej pochmúrnej psycho- drámy z Liverpoolu bola sestra Justine ( Christine Tremarco), ktorá sa starala o jeho fotra. Mihla sa tam len pár sekúnd v každej epizodke, ale kecy mala výborné a na pravom mieste. Nebyť toho jej divného úškrnu, ktorý mala nahodený na tvári furt namiesto sexy úsmevu, asi by som sa do nej i zamiloval... ()

Sonnery

BBC prostě seriály umí mnohem lépe, než jakákoli jiná produkce a Good copem to jednoznačně potvrzuje, protože se výčet těch nejlepších kriminálních seriálů zase o jednoho rozrostl. ()

Arsenal83

Každý, kto si pozrie tento krátky seriál, sa musí pripraviť na to, že druhá a tretia časť ho do deja absolútne vtiahne, no v poslednej časti odkrajuje čas a pomaly si začína uvedomovať, že ten záver nebude taký uspokojivý, ako očakával, a mnoho vecí ostáva nedoriešených. Akoby sa tvorcovia pripravovali na ďalšiu sériu, ktorá nikdy neprišla. A tak to zrejme aj bolo, pretože napriek dobrej odozve divákov Netflix v tom čase oznámil, že pre nízku sledovanosť druhu sezónu ruší. ()

Yardak

Temná kriminálka z krásného Liverpoolu o řadovém policistovi, kterému se kvůli jedné dobré věci naprosto změní "svět". Přitom hlavní postava, John Paul Rocksavage, je obyčejný člověk s klasickými osobními problémy jako zažívá každý z nás. Síla tohoto mini-seriálu je hlavně v síle příběhu a psychologickém rozpoložení hlavní postavy, která začne brát boj dobra se zlem opravdu svébytným způsobem. Dále musím zmínit, že policejní práce je zpracována velmi realisticky. Především ale Warren Brown hraje perfektně a celý seriál stojí na jeho výkonu. Škoda jen otevřeného konce, chtělo by to druhou sérii. ()

VenDulin85

Velice silné drama o čtyřech dílech, ze kterého na vás dýchá chlad a opět ta britská uvěřitelnost.. Co se mi hodně líbilo, bylo synovo předčítání otci, ty knihy se vinuly jako mozaika a zapadaly do děje, temného jak železniční tunel.. Jen ten konec mě poněkud.. rozvrkočil, takže musím dát 4,5*, jinak to bylo bezchybné. ()

evulienka3

"Chcem vrátiť čas. Chcem začať odznova. Ten deň, keď som ich uvidel na pláži...ten deň keď zabili Andyho. Chcem, aby ten deň začal odznova." Áno v teň deň to všetko začalo a zároveň aj skončilo všetko čo bolo doteraz. Policajt John Paul zablúdil do slepej uličky vlastných činov a rozhodnutí, z ktorej už niet návratu. Dostojevkého Zločin a trest v inom šate, alebo v podstate jednoduchý námet, ktorý zase raz Briti dotiahli k dokonalosti. ()

Pítrs85

Teda takhle nejednoznačného hrdinu aby jeden pohledal... Další z řady vynikajících britských minisérií, z poslední doby mi to hodně připomnělo výtečné Happy Valley, i tady je hlavní postava vyobrazena trochu jako mučedník, někdo, s kým by jste si svůj život měnit rozhodně nechtěli. Jako velké plus bych určitě uvedl už výše psaný charakter liverpoolského policajta John Paula (John, Paul, Liverpool... aha :-)) "Sav" Rocksavage, páč po dokoukání posledního, čtvrtého dílu vůbec nevím, co si o něm myslet... Temné, nekompromisní, avšak uvěřitelné- tak, jak to Angláni umí a tak, jak to má Ramirez rád :-) Jen ten zatrolenej konec, takhle ne, pane scénáristo... :-) ()

Thomick

Ready to do some good? A pak že Britové umí uzavírat seriály. Otevřený konce mohou být príma, ale pokud jsou otevřený takhle dokořán, působí to spíš jako trademark NBC a jejich aktuální zvyk kvapně rušit solidní projekty. Na druhou stranu, ne že by to konkrétně Good Copovi neslušelo. Něco jako kompromis neznal celou dobu a i perfektní dialogy s otcem, milenkou či ex-milenkou ve skutečnosti odhalují spíš míň než víc. ()

evapetra

Výborná minisérie o policistovi, který se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou. Určitě ne náhodou předčítá hlavní hrdina v poslední části svému nemocnému tatínkovi z Dostojevského Zločinu a trestu. Otázka viny, spravedlnosti, výčitek svědomí, to všechno se prolíná oběma příběhy a nutí člověka k nejrůznějším úvahám o tom, co je vlastně správně. Atmosféra je v obou případech stějně ponurá a depresívní. Příběh dobrého poldy je skvěle natočen, působí pravdivě , uvěřitelně a nepostrádá napětí. ()

ARI50

Kratší ale v celku zajímavé místy mě provázel vztek, někdy mírně nepřijemné ale celkem se zadařilo silnější 2. ()

Morholt

Další policista z produkce BBC, který se prakticky nesměje, má osobní problémy a působí na diváka depresivně. Tentokrát se jedná o obyčejného liverpoolského pochůzkáře, kterému se vraždou jeho kolegy změní život. Seriálu dominuje Warren Brown, jemuž zdatně přihrávají vesměs méně známí herci, což ale nijak neubírá na kvalitě. Zamrzí snad jen příliš málo Stephena Grahama. Škoda, že se Angličané neodhodlali k pokračování. John Paul by si ho zasloužil. 80% ()

O.Peta

Pro Warrena Browna mám slabost, tenhle chlapík mi sednul od první chvíle, co jsem ho spatřil na obrazovce ve vedlejší roli v Lutherovi a od té doby hledám vše, kde se objeví. Good Cop je vyloženě jeho, nesleze z obrazovky a servíruje zatím nejrozmanitější ukázku jeho hereckých poloh. Těším se na pokračování (pokud nějaké bude). 75% ()

erased

Skoro jako by se Warren Brown shlédl v poslání zločince ze svého posledního případu v Lutherovi, v roli toho dobrého poldy si z něj bere to nejlepší a svým jedinečným charismatem ho i překonává. Srovnání s Lutherem se nabízí i proto, že stejně jako on je sympatický John Paul tragický človíček bojující se zločinem, nepřízní osudu i se sebou samým, ale postava řadového strážníka bez zvláštního nadání tyto konflikty více přiblížila každodennímu chladu liverpoolských (nebo jakýchkoli jiných) ulic. Občas mu sice scénář tu dobrými úmysly dlážděnou strastiplnou cestu do pekel maluje až příliš jasně, závěr je ale i přesto naprosto odzbrojující. Přitom za to částečně může náhoda - neobnovení série na druhou řadu totiž z jejího otevřeného konce dělá syrově bezvýchodné zosobnění beznaděje. ()