Šumavský hájnik Straka dostane list, že jeho vnuk Vašek k nemu nepríde na prázdniny, pretože s rodičmi pôjde na dovolenku k moru. Je mu to ľúto, pretože na chlapca sa veľmi tešil. Netuší, že Vašek do Bulharska ísť nechce, a preto utiekol z domu a tajne sa vydal za ním do útulnej šumavskej chalupy. Kým Vašek spoznáva zmeny, ktoré nastali za posledný rok, Straka s kolegom Antošom plánujú odhaliť pytliaka, ktorý začal vyčíňať v ich revíri. Podozrievajú tak lovca zmijí Pernikára, ktorému nikto nepovie inak než Zmiják, ako aj dvoch veselých trampov, ale aj mladého vodiča, prezývaného Dlháň. Keď Straka objaví čerstvo nastražené oko, rozhodne sa na pytliaka číhať. Vaška, ktorý mu nesie na postriežku zásoby jedla, však prekvapí búrka. Ukryje sa v kŕmidle pre zver. Rovnaké miesto na ukrytie si však vyberie aj hľadaný pytliak... (TV JOJ)

gutshoter

Pro mě osobně o něco málo slabší druhý díl, ovšem přenádherná příroda Šumavy a herecké obsazení je nad míru dobré. Super podívaná "po česku". ()

herr_carter

Celá trilogie byla výborná, hodně citlivý výběr ústřední herecké dvojice Valach+Holý, kterým jsem opravdu věřil jejich filmový příbuzenský stav.................. moje hodnocení = 8 z 10. ()

Jiří K.

"Srdečně vás vítáme, haťa paťa, už v tom zase lítáme - od rána až do noci, už nám není pomoci" - zpívající duo Zedníček - Heřmánek, jsou jedni z kladů tohoto dílu známé trilogie. Druhým pozitivem je skorokriminální zápletka, jak jinak než o hledání pytláka a o hereckých výkonech dalším slovem není potřeba se zmiňovati. ()

klúčik

Musím povedať, že tento film sa mi páči asi najviac. Je tu humor (Heřmánek + Zedníček ) a je to trochu aj krimi. Opäť výborný Tomáš Holý spolu s Gustávom Valachom. 70%. ()

Wally

Souhlasím, že z dané trilogie asi nejlepší díl...ze kterého se mi hlavně vybavuje písnička dvou trhlých trampů 'Pěkně vás tu vítáme, haťa paťa...' a podivín v podání Josefa Kemra. ()

Lukoboss

Toto jsem nikdy nemusel, nevidím na tom nic extra, ale tak proti gustu... Spíš, když toto vidím, vzpomenu si na Tele Tele a jejich parodii. No a to asi není úplně v pořádku, že parodie předčí originál a nechá za sebou větší brázdy než samotnej film. ()

Paity

Tomáš Holý dělá na horách u dědečka další supervylomeniny. Tentokrát si "vyšlápne" na pytláka, který na Šumavě řádí. ()

mirkaaa

Pokračování filmu o malém Vaškovi, který tráví prázdniny u svého dědečka na Šumavě, kde zažívá další dobrodružství. Tenhle díl je nejlepší z celé trilogie. ()

Paldiny

Druhé prázdniny na Šumave sú detektívkou. Dedovi robí vrásky zločinec čo poľuje na srnky a podozrivých pribúda. Pri akcii nesmie chýbať verný pes Brok a samozrejme malý Vašek, ktorý uprednostnil domáce hory pred Bulharskom. A dobre spravil, nuda tu určite nehrozí, minimálne aj preto, že zdrhol mamke poza chrbát. Vec druhá je nevyspytateľná príroda. Minulú misiu skomplikovala snehová nádielka, tu budú vo finále metať blesky a strhne sa búrka čo vyvráti nejeden storočný porast. Všetko ale detskými očami, takže zlo zostane potrestané a nik sa nevydrží dlho na nikoho hnevať. Teda až na otca a deda, ktorí spolu už dlhé roky neprehovorili skrz takú malichernosť akou je nepotatenie sa. ()

Zeek

Dětská klasika s tím nejlepším, s Tomášem Holým, který jako obvykle dělá z obyčejného filmu neobyčejný, ale tentokráte v nekomediální roli. Film mého mládí, na který se kdykoliv rád podívám znovu. Moje hodnocení: 80% ()

Eva_Krejcova

Tenhle film mám moc ráda je tam krásná Šumavská příroda a také je to napínavé málem detektivka pátrání po pytlákovi A malý Véna si to užije takové prázdniny u dědečka nemá hned tak někdo. ()

zdeny99

Druhý díl příjemné oddychové trilogie pro děti i dospělé ze Šumavy. Tentokrát se již Tomáš Holý zná se svým dědou a na prázdniny znovu odjíždí do hor. A to tentokrát sám dobrovolně, ačkoliv měl původně jet na dovolenou do Bulharska. Na Šumavě prožívá krásné prázdniny, jejichž vrcholem je pátrání po pytlákovi. A celým filmem provází dva trampové, Zedníček s Heřmánkem, svojí vlezlou písničkou: A už v tom zase lítáme, haťa paťa. [10155. hodnocení, 108. komentář, 65%] ()

Ham.and.eggs

Všechny tři díly mi splývaj, takže budu hodnotit dohromady. Nejradši bych dal 2 rudý hvězdy, ale na druhou stranu to má alespoň trochu poetiky. A nostalgie je svině. Takže za 3 ... ()

chrispe

Útěk před Bulharskem, pátrání po pytlákovi i srnce Líze je fajn pokračování prvního dílu. U tohoto dílu si vždycky vybavím "zmijáka" Josefa Kemra a dva trampy v podání Karla Heřmánka a Pavla Zedníčka... i ten jejich song! :) ,,Ááá... srdečně vás vítáme, haťapaťa, už v tom zase lítáme... od rána, do noci, už nám není pomoci." ()