Šumavský hájnik Straka dostane list, že jeho vnuk Vašek k nemu nepríde na prázdniny, pretože s rodičmi pôjde na dovolenku k moru. Je mu to ľúto, pretože na chlapca sa veľmi tešil. Netuší, že Vašek do Bulharska ísť nechce, a preto utiekol z domu a tajne sa vydal za ním do útulnej šumavskej chalupy. Kým Vašek spoznáva zmeny, ktoré nastali za posledný rok, Straka s kolegom Antošom plánujú odhaliť pytliaka, ktorý začal vyčíňať v ich revíri. Podozrievajú tak lovca zmijí Pernikára, ktorému nikto nepovie inak než Zmiják, ako aj dvoch veselých trampov, ale aj mladého vodiča, prezývaného Dlháň. Keď Straka objaví čerstvo nastražené oko, rozhodne sa na pytliaka číhať. Vaška, ktorý mu nesie na postriežku zásoby jedla, však prekvapí búrka. Ukryje sa v kŕmidle pre zver. Rovnaké miesto na ukrytie si však vyberie aj hľadaný pytliak... (TV JOJ)

Frajer42

Kdo rád chodí do lesa, toho zřejmě okouzlí velmi příjemné prostředí, kde se děj odehrává. Kdo rád volí rudé barvy, toho zřejmě okouzlí nepříjemná komunistická agitka v pozadí s těžce odmítavým až nenávistným postojem vůči pravicovým hodnotám. A kdo má rád filmy s dějem, ten bude zřejmě nasraný. Zaplať pánbůh za tu zápletku s pytlákem. Jinak si nedovedu představit tu nudu, která by nás čekala. Prostředí je nádherné, ale za 30 minut se okouká, pokud v sobě nemáte zakořeněné nějaké nostalgické kotvy. Dnešní diváky tohle zřejmě už nemá čím okouzlit. Trošku si na filmu pochutnal pověstný zub času. [50 %] ()

Tosim

Tenhle díl mám z trilogie nejvíc rád. Hlavně kvůli napínavému, skoro detektivnímu pátrání po pytlákovi. Samozřejmě, že je to nakonec někdo, do koho byste to neřekli :-) Navíc komediální role pánů Zedníčka a Heřmánka vždy pobaví... ()

gouryella

Trilogie s Tomasem Holym mela bohuzel trosku sestupnou tendenci, ale tento druhy dil jeste staci uspokojit slusnym pribehem i nadhernymi zabery prirody. ()

Ainy

Prázdniny u babičky a dědy byly ty nejkrásnější, na které vzpomínám. Žádné počítače, fejsbůky, mobily, v televizi bylo taky prd, ale jen lítání po venku, v lese, na louce, na klepači. Hry s kamarády v reálném světě, koupání v řece ... prostě šťastný život. Já to chci zpátky!!! ()

sud

Asi nejlepší díl z trilogie. Tentokrát Véna Straka (Tomáš Holý)raději uteče k dědovi na prázdiny, aby nemusel s rodiči jet do Bulharska. A zažije pořádné dobrodružství s pátráním po pytlákovi. Dalšími plusy jsou některé nové postavy a komické role čundráků pro Pavla Zedníčka a Karla Heřmánka. ()

MM_Ramone

Nebohý Tomáš Holý je mnohými dodnes považovaný za žiarivú českú detskú hviezdu. Sympatický klučina s obrovským hereckým talentom. Možno čosi na tom bude. Mal svojráznu charizmu. Mne však nikdy nijak zvlášť neučaroval. Objavoval sa vo filmoch, ktoré ma nevedeli zaujať. Ani príbeh malého pražáka, ktorý sa ocitne u svojho starého otca hájnika na Šumave ma moc nepobavil. Takže preto filmu "Na pytliackom chodníčku" dávam len dve hviezdičky. ** ()

Hrabka

Ty tři filmy s Tomášem Holým (Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce, Za trnkovým keřem) jsou téměř na jedno brdo a nabídnou nám to samé. Podle mě je jejich kvalita i zajímavost klesající. Takový typický rodinný film s dětskou hvězdou, kterou jen ztěží někdo překoná. Dětské dobrodružství na několik způsobů. 55% ()

cheyene

Druhé dobrodružství Vény u dědy na Šumavě je kvalitativně srovnatelné s prvním dílem. Pro dětského diváka tu není nouze o humor, ale také napětí a lehkou detektivní zápletku, kdy se snaží hlavní hrdinové přijít na to, kdo je pytlákem. ()

mzss1

Stejně jako první díl téhle série mě moc nechytnul. Nuda, divné scény, Holý to zachranuje trošku a i prostřefí filmu. Tohle je trošičku záživnějšáí než jednička, ale ne o moc. Hodnotím na 44% = ** ()

kingik

Dětská detektivka na úrovni. Holý už sice trochu ztrácel ze své autentické přirozenosti, ale nejen on film dokázal držet v kvalitních intencích. Pátrání po pytlákovi je místy zajímavé, místy napínavé a režisér Gajer si se zvolenými přírodními lokalitami zručně tyká. Přesto mě tento film až tak nezaujal. S odhalením pytláka v tmavém lese a za urputné bouřky film ztratí na zajímavosti. Největší potíž je však hlavně v tom, že druhé zhlédnutí pekelně nudí. 60% ()

nash.

Pytlácká dvojka je napínavější a dějovější než "seznamovací" jednička, ale nechybí jí ani humorné odlehčení, třeba v podobě čundráckého dua Zedníček-Heřmánek. Při některých reprízách se mi líbí víc než jednička, při některých méně. Záleží na momentálním rozpoložení. Každopádně je to stále hodně dobrý rodinný film, kde Holý s Valachem vytvořili natolik povedenou a výraznou dvojicí, že ji pak ostravská televize úspěšně "vytěžila" v seriálu Přátelé Zeleného údolí. ()

Crocuta

Mám rád Šumavu, Tomáše Holého i Gustáva Valacha a tenhle film byl z celé trilogie podle mne nejlepší, takže tentokrát za čtyři. V téhle sérii mi mimo jiné asi nejvíc vadily hojně užívané sborové halekačky v hudebním doprovodu, na ty jsem si vypěstoval úplnou alergii. Pro zajímavost: kdyby někdo hledal hájenku, kde byly tyhle filmy natáčeny, jedná se o tzv. Klostermanovu chatu, která se nachází po pravé straně silnice ze Srní k rekreačnímu středisku ZČE Vydra. ()

marhoul

Druhý díl je slabší než první, ale dá se. Navíc, člověk se na něj, po pěkné první části, těšil. Příjemný film pro děti i dospělé. ()

triatlet

"Na ty prázdniny nezapomeneš," prorokuje Vaškovi maminka. A Vašek místo plánovaného Bulharska ujíždí na zapřenou za dědou na Šumavu. Začátek zase trochu časově krkolomný: poslední školní den a Vašek si má vzít sáčko, protože venku je zima... Děda na něj čeká, poslouchá vysílání rozhlasu, kde připomínají začátek prázdnin, a rozlepuje dopis, ze kterého se dovídá, že Vašek nepřijede. Pravda, na konci 70. let nejen že nebyly mobily, ale telefon v domácnosti, to byla vymoženost. Ale proč Vénovi rodiče nezavolali hajnému na pilu, jako to v průběhu filmu činí opakovaně? Ale po pomalejším rozjezdu následuje parádní dobrodružství, v němž se míhají trampové (Heřmánek - Zedníček), padouch Ungeler (Augusta) a Perníkář (Kemr). Lesního dělníka (Vinklář) z prvního dílu vystřídal Čahoun (Sloup). ()