Banshee

USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (viac)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Idahou

Přes držku a vyhodit. Ne Banshee, ale ty ostatní seriály, který se tvářej jakože bez nesmyslných mystifikací, trapných zápletek a klišé už to nejde. Banshee nejen že začíná s neokoukaným námětem, ale ani v momentě, dky to všichni očekávají, se neuchyluje ke klišé a povětšinou ho spíše obratí. I těch mystifikací se dočkáme, ale jsou umně vpleteny do děje a nepůsobí jako pěst na oko. Mno, musel jsem sáhnout k nejvyššímu hodnocení a to i přesto, že mi vývoj hlavních postav moc nesedl ()

Withree

Nevídaná brutalita (konec 3. dílu o.O), přehršel sexu a vynikajícně napsané postavy dělají z Banshee nejlepší a nejzajímavější seriálovou novinku roku! Škoda pak trošičku slabších epizod uprostřed sezony. ()

Oonika

Výborný!! Už dlouho mě žádný seriál nedokázal zvednout takhle ze židle. Je to dost předvídatelné, ale v podstatě to ničemu nevadí, podívaná je to skvělá. A Anthony Starr!!!! Hraje naprosto výborně, ty jeho ksichtíky jsou snad nenapodobitelné. ()

Mira90

Vítejte v Banshee, jednom z nejzkaženějších seriálových městeček. Kde vám i pomoc největšího z místních darebáků přijde nejednou velmi vhod. Komu nevadí (opravdu nadměrné) množství prolité krve, rozhodně by si Banshee neměl nechat ujít, má totiž opravdu skvělý příběh, jehož finále vlastně přineslo jen další otázky. I proto se těším na druhou sérii, jejíchž prvních pár dílů už je na světě. ()

Rawar

Perfektní zápletka, nevšední a zajímavé místo kde se příběh odehrává, postupné rozplétání a odkrývání tajů postav, bezchybně napsané role obsazené dobře vybranými herci, výborná hudba k tomu navíc spousta krásných ženských, sexu, krve, rvaček, polámaných končetin a oddělených částí těla. Hlavní hrdina, sympaťák šerif "Hood", tajemná Ivana Milicevic s pohyby kočkovité šelmy a rozporuplný mafián, bývalý člen amišské církve, Kai Proctor, tvoří pevný základ geniální první série. Všechno ostatní kolem rovněž na jedničku, už se nemůžu dočkat 2. řady, až bude kompletní. 100% ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak druhá řada dle očekávání opět plná palba 5/5, příběh se nám konečně pořádně rozplete a divák se začne cca od půlky plně orientovat a nadšeně čeká na finální střet dobra a zla. Také se značně pohneme směrem k poznání v historii mého oblíbeného Kaie Proctora a v této sérii jsem také propadl kouzlu Lili Simmons, po jejím geniálním finiši. Tu holku potom prostě musíte milovat. Až do konce napjatý jak struna, závěr nechává větší, než dostačující prostor pro třetí sérii. Už aby to bylo, luxusní záležitost ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Z třetí řady zatím shlédnuto sedm epizod a nutno poznamenat, že tvůrci měli mít víc času, si pokračování promyslet a nebo se měli na ty rádoby novinky vykašlat. Je jasné že po smrti hlavního záporáka v druhé sérii, bylo nutné najít nějaký jiný element. Ovšem dva styčné body a sice šéfko vojenské základny na jedné straně a odporná hrouda masa v podobě indiánského patriota na straně druhé, ačkoliv se v prvních dílech tvářili jako zajímavé objekty, se postupem stávají tupým klišé. Možná křivdím vojáčkovi, ale indoš každopádně totálně zesračkovatí a chová se jako úplné hovado, kdy jeho hnusné chování naprosto odporuje předchozímu podání jeho osoby, zásadového čejena. Šerif Hood je hodně zmatený, ale na to jsme si dávno zvykli. Kai Proctor je naštěstí pořád excelentní, včetně jeho kultovního bodyguarda a stále se zde pro mne najde několik důvodů, proč se dokoukat. Mno, uvidíme jak to dopadne a zdali to vůbec k nějakému konci směřuje. Z posledního dílu jsem postřehl další novinu. A sice, že naprosto zbytečné a pitomé záběry z vlastní osoby, ala Call of duty, se nám museli vecpat i sem Jako by se jednalo o nějaký "faund futič" horor, nikoliv o seriózní seriál... WTF ??? Prosím nedokurvěte to úplně.... ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak změna, nakonec to dopadlo na výsost dobře. Lehce naivní rozjezd (subjektivní dojem) se ukázal nakonec velice dobře stravitelný, díky šťavnatému finále. Jediné co mi teda vadilo, byl opravdu nechutný čejen, nebo čejton, nebo jak se to prase jmenovalo, což může být v podstatě plus a dál se mé obavy ukázali zbytečné. Hodně adrenalinový závěr a velké téma pro čtvrtou sérii. Tak to bylo nakonec zase fajn ;) () (menej) (viac)

Franc1s

Welcome Banshee! Zlodějíček, který si přijede do prdelákovic a rukou mu spadne odznak šerifa a děj se co děj. S žádným případem se nesere, do všeho jde po hlavě a držky rozbíjí na potkání :) Vše pěkně šlape, promyšlený postavy, nechybí mafie, drogy, bitky, sex, atmosféra, jen sakra ta ženská Anna mi vůbec nesedla, ten obličej nemůžu vystát :D Holt nemůže tu být vše stoprocentní. Tak 3.sérka pěknej masakr! Akce, napětí, Bunker, vše se zde vešlo. Finále jsem čuměl s otevřenou hubou a rozjeté linie na další sérii - palec hore :). Záverečná 4.série zakončila vše tak, jak se patří...díky! ()

Slavomír

"Ty si ten typ, čo si všade hneď nájde kamarátov, že?" Prepustený mukel prichádza do zapadnutého amišského mestečka. Chce späť svoju lásku a diamanty, ktoré mu patria... lenže roky všetko zmenili, z jeho femme fatale je hospodyňka, diamanty sú v prdeli... ako bonus k plejáde prúserov mu zastávka na jednu whisky nečakane ponúkne nové možnosti. Z trestanca sa stáva nový šerif a sranda sa môže začať. Krv, trtkačka, krv, pošahaný majiteľ mäsokombinátu, trtkačka, streľba, ruský gangstatko, ázijsky transvestita... sťahujem sa do Banshee!!! ()

Parm1

Tento seriál sleduju od 1. dílu 1. řady a je to zaručeně to nejlepší, co v tomto žánru bylo kdy natočeno. Lucas Hood je "drsnej týpek", co všechno řeší silou, se štěstím a někdy v tom docela plave, ale nejlepší postava seriálu je Kai Proctor. Tento Quaker, Amish, Mormon, nebo co je vlastně zač s tím svým křížem vytetovaným na zádech a svatyní ve sklepě, mi hned přirostl k srdci a i když většinou jdou s Hoodem proti sobě, docela rád bych je viděl i jako spojence a myslím si, že v další, ve 4. řadě by se mi to mohlo i splnit. Navíc tu kromě obyčejných lidí máme indiány, nacisty, černošské a jižanské drogové party, bývalé vojáky zabijáky, zloděje, hackery a barmana, takže je na co koukat :) ()

LabySo69

První řada 80%. Druhá řada za rovnejch 100%, a to finále je to nejepičtější finále všech seriálovejch finálí, co jsem kdy viděl.. Těšim se na třetí řadu a doufám, že to bude minimálně stejnej mazec jako řada druhá. ()

West

O Banshee už vím nějakou tu dobu, a až teď jsem se k tomu dostal. Lucas Hood je policista, za kterého se vydává hlavní představitel Antony Starr, který zrovna vyšel z basy (a to po 15. letech za krádež diamantů). Jediné co ho napadne, najít dávnou lásku , brzy ale zjišťuje ,že ta má už svou novou rodinu,.. a to ve městě Banshee, tam také úplnou náhodou odprásknou policistu, který se v tomto městě měl hlásit jako Sheriff. A tak Lucas převezme ruku zákona, a novou identitu. Jeho nová práce je konat dobro a chránit své (nové) město, ale ve volném čase (ojíždí všechny nejkrásnější brunetky v okolí a) rozjíždí znovu svou kriminální dráhu, a to na plné obrátky. Seriál má opravdu propracovaný děj a hlavní postavy (a že jích není málo) , které se postupem času zajímavě vykreslují (a to až naprosto nepředvídatelně). Ani jeden díl nenudí, a pořád se něco děje.. Nasilí, akce, drama, sex, mafie, a nádherné ženy.. takto by se dalo popsat ve zkratce základní prvky 1.serie. Dlouho jsem se nesžil s takovou partou zlodějíčků, (..jako právě tady..) a proto všechny ty trable, a jejich akce prožíváte naplno s nimi.. 1.Serie - 95% Druhá sezóna, a musím říct, že serial má pořád nekompromisně stále vysokou úroveň. A poslední díl je naprosto bezkonkurenční, ne-li nejlepší a nejsilnější co jsem viděl. 2.Serie - 90% Pokračováním třetí, se to trochu vleklo a mírně přibrzdilo. Jediný způsob jak oživit seriál je nechat některou z hlavních postav zabít, aby se znásobila osudovost Hoodova příběhu.. Ale máme tu novou náhradu (jako další do týmu) - bejvalej "nácek" , ale je to celkem sympaťák.. Poslední díl nás nechal dost na holičkách, jsem zvědavej jak to bude dál.. 80% ()

AspireHD

Jestli milujete seriály typu Dexter nebo Ray Donovan, tak tohle je seriál přímo pro vás. Seriál vás zavede do malého městečka, kam si jede zločinec vyzvednout své diamanty, ale ještě předtím se zastaví na nějaké té pořádné whisky. Zde začíná celý našláplý děj, ve kterém se nikdy nenudíte! Přecházíte z rvačky do rvačky a neustále čekáte, kdo dostane kulku nebo železnou tyči přes obličej. Lucas Hood je nekompromisní "šerif", který se nemazlí vůbec s nikým! Najdete tu vtipy, rvačky, nahé ženy, alkohol, krev - Je zde všechno dobré. Marně bych hledal nějakou chybičku, ale bohužel nenajdu, protože seriál končí po čtyřech sériích. Není to kvůli tomu, že by se mu nedařilo, ale autoři vědí, kdy mají přestat. ()

bearmeedek

S01: Když člověk hledá, na co se dívat, tak minimálně 2x se spálí a pak to třeba vyjde. Banshee jsem vůbec neznal, neslyšel o tom, nikdo nedoporučil. Prostě jsem o něj zakopnul a vydržel do druhé epizody. Pak už to bylo jasné. Zajímavý nápad - propuštěný trestanec schovaný za maskou šerifa. Neustálé napětí, tvrdé rvačky, když přijde na věc, tak i dost krve. Každá epizoda dodržuje pravidlo pravidelného sexu, třeba i 2x za příběh, což je při celkové stopáži dost. Akorát v posledních dvou epizodách nastal pohlavní půst, protože kvůli neustálým řežbám na to prostě není čas a pravděpodobně ani chuť. Béčko v tomto seriálu není sprosté slovo, spíš se chová "přirozené" vykreslení života v jednom zajímavém městečku. S02: Druhá řada přímo navazuje, Brutalitou opět nešetří a je to taková ta brutalita, na kterou divák čeká, prostě tam patří. Horší je, že se tempo trochu zpomalilo, nacpalo se tam ne málo retrospektiv a závěr byl taky skoro uměle natahovaný. Ale nic to nemění na tom, že seriál má výjimečné "kvality". Trochu jsem ubrat musel. S03: Pořád je to jako akční seriál úžasná pecka. Opakují se prodlevy, vzpomínky a představy, jako ve druhé sérii. Jednička byla přímočará. Zabití jedné důležité postavy jen tak pro radost - to byla dost podpásovka na diváka. Jinak opět brutalita "bez ochrany" a přepadení vojenské základny na konci série, to byla legální válka. Ještě tedy dva nejmenované postřehy. Úvodní znělka dost dobrá a pokaždé je v ní nějaká malá změna (fotografie). Po každé epizodě je mini po-titulková scéna. Ze začátku jsem to netušil a přeskakoval k dalšímu dílu. S04: Zmizelo umělé natahování série. Nálada první části se ale nevrátila a prostě to ani nejde. Nikdy nic nebude jako dřív. Naopak tato série se proměnila v temný thriller. Takže taky zajímavé. Namíchaná kriminálka o hledání sériového vraha (byl to čert), trochu drogové mafie, neposední náckové a nové vyřizování starých účtů. Tento projekt jako celek se určitě povedl! ()

Nix

Do tohohle seriálu jsem se zamiloval, Cinemax mne přesvědčuje o tom, že jejich seriály začínají být tím, co budu nadále vyhledávat. Je pravda, že jsme si s falešným šerifem na první setkání moc nesedli, ale pak jsem mu dal znovu šanci i když po delší pauze a musím se přiznat, že ukápla slzička, že už je úplný konec. Takhle se dělá akční seriál, samozřejmě nahotiny a násilí jsou tady taky v plné míře, i když to zrovna nejsou mé důležité ingredience pro akční seriál, je to takový dobrý bonus. Bitky jsou skvělý a poslední série je udělaná s potřebnou grácií a s respektem, jde vidět, že i tvůrci se chtěli důstojně rozloučit. Každopádně do Banshee se budu povinně vracet a rád uvidím pana šerifa zase v akci. ()

PanPaniscus

Potenciál to má. Kamera výborná, herci na svých místech, jen možná lehce přepálená stopáž, to se ale překousnout dá. Třetí díl a potenciál se začíná naplňovat. Ivana Milicevic se mi zamlouvá čím dál víc, Antony jede pořád tu svou stoprocentní drsnost. Zvláštní, že sex a drogy jsou až na druhém místě. ()

Conducteir

Teda lidi!!! Ja mám pocit že jsem asi koukal na něco jiného. Protože na Banshee na kterej jsem koukal já se prostě koukat nedá. Hlavní hrdina hraje jak ochotník divadla v Postoloprtech stejně jako většina jeho kolegů. Ve filmu se šoustá jak o život a děj je předvídatelný a hloupý. Po třech dílech jsem to musel vzdát. Nezbývá mi nic jiného, než ostatním popřát příjemnou zábavu. ()

sigin21

Po šesti dílech musím přihodit na plný počet. Hood je nejdrsnější týpek této TV sezóny a to jsme teprve v půlce. Rylan Givens z Justified by před ním utíkal na první bus směr Aljaška a ještě by si u toho káknul do kalhot. PS: Dánská laskomina v podání Ulricha Thomsena je kapitola sama pro sebe. ()

vozralec

Hodnocení první série: Brutalita, násilí, soft porno. Tohle se hodně povedlo. Nic pro slabé povahy. Celkově super. Hodnocení druhé série: Vše parádní z první série nejen zůstalo, ale dokonce se navýšilo. Prostě vymakané postavy a nevšední děj. O nějaké korektnosti nemůže být vůbec řeč. A to je moc dobře! Hodnocení třetí série: Banshee jede stále na plné obrátky. Pořešíme indiána, Proctora, nového policajta a vojenskou základnu. Burton předvede na televizi nevídaný fight. Další série bude nutností. Hodnocení čtvrté série: Jízda trošku zpomaluje. Řeší se sériový vrah a Proctorovo spojení s nácky a drogovým kartelem. Hood má trošku delší vlasy, stejně tak Job. Na scénu přichází nová vyšetřovatelka z FBI. Burton forever. ()

Paviozo

Super první polovina série, pak to trošku ztrácelo dech. Herecké obsazení je jednoznačně povedené, hlavně dívčí část týmu, a to nemyslím jenom proto že jsou všechny hezké a nahé. I když jsem se celou dobu těšil až se svlékne i policajtka, tak bohužel. Snad tedy příští sérii, na kterou si sice možná tvůrci zadělali až moc okatě, ale alespoň zadělali. Jenom se mi nezdály nějaké absurdity, něco tam občas nesedělo, taky šerif Hood měl v nadpoloviční většině scén místo obličeje krvavou kaši....ale jinak jo, dobrý, příjemný, těším se na další díly. ()

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Zemřel herec Ben Cross

Zemřel herec Ben Cross

19.08.2020

Ve věku 72 let zemřel britský herec Ben Cross, kterého mohli diváci znát například jako Spockova tátu ze Star Treku J. J. Abramse, případně atleta Harolda Abrahamse v Ohnivých vozech nebo ještě ze… (viac)