To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

Eric.Kosar

Když si vyslýchám různé názory lidí, kteří tohle označují jako "film roku" musím se jim vysmát do ksichtu, protože tohle ani omylem, 1. čast filmu si hraje na Scary Movie, a možná ani to ne, všechny vtipné scénky nebyly vůbec vtipné (maximálně by se 13ti leté ditě lehce pousmálo, ale tím to hasne), a o "hororových" momentkách už radši nemluvim, vždycky když zde byla šance něčím postrašit, udělali si z toho nakonec vtipnou scénku, no a 2. část filmu už se soustředí na to zdlouhavé, akční a snaživě epické finále. Ale abych nebyl takový cynik, musím pochvalit herecký výkon Skaarsgarda, který vložil ochotu a snahu si zahrát násilnýho pedo-klauna, celkově i McAvoy, Chastain a Hader se mi v tomhle filmu líbili, ale toť vše. Suma sumárum, jestli si chcete jít zarelaxovat do kina, mám pro vás jasného favorita. ()

Cybershot

Napriek tomu že som nečítal knižnú predlohu od Stephena Kinga mámm pocit že v tomto filme boli vynechané dôležité informácie o pôvode entity menom Pennywise. Odkiaľ prišiel ? Prečo sa objavuje každých 27 rokov ? Čo sú tri svetlá ?... Musím veľmi pochváliť výber hercov na pokračovanie filmu. James McAvoy (Bill DenBrough) je jeden z hercov na ktorého som si zvykol už počas filmovej série X-men preto mi jeho výkon príde viac než adekvátny pretože podľa môjho názoru počas filmu X-men sa nevedel zosúladiť s legendárnim Patrickom Stewartom. Chvála bohu že mu to v tomto filme podarilo. Ako je známe z prvého filmu klaun Pennywise sa živý strachom. Avšak teraz už dospelá "banda lúzrov" nieje ovládaná strachom ale traumou ktorá bola hlboko v podvedomý každého člena. Bolo pozoruhodné ako na seba tieto charaktery reagovali po 27 rokoch. Bill Skarsgård (IT) mi prišiel veľmi podcenený. Jeho stvárnenie Pennywisa bolo niečo úžasné. Niet diva že Bill máva nočné mori po jeho stvárnení. Iba si predstavte že by ste sa museli chovať ako mimozemský démonický psychopat. Doteraz mám zimomriakvky. ()

Dechman

Začiatok fajn, aj efekty na mňa vcelku fungovali, no postupne sa stratilo všetko v čo som veril, že sa objaví. Spustila sa nuda, zbytočné do vysvetlovanie jednotky (veď je to len dva roky), naťahovanie času bezduchými dialógmi príbehu teda moc nepomohlo. Skôr sklamaný a ako fanúšik dávam tri, ale nebolo snáď ani na dve. Preukrutná stopáž vzbudzovala dojem, že to nikdy neskončí...ani záver už nezmenil môj dojem, že je to skôr hororová groteska. ()

Thug_Leo

Spoiler: Stejný problém jako u prvního dílu, postavám se nic nestane, teda až na bažiňáka nebo týpka co před smrtí řekne že ti vopíchal mámu(není to to pako z Wire co se pokusilo ochočit husu?) Divák netuší co je halucinace a co se opravdu děje, stejně jako všichni ostatní. Jediná děsivá scéna s holkou co chce odfouknout znamínko nezachrání tento mišmaš pop kulturních narážek typu: Dospělý Mike je mladší verzi Davida Palmera z 24, Je tam milášek z LOTRa atd. Pokud Vás neděsí pavouci, francouzák ani klauni není se potřeba obávat zvýšeného srdečního rytmu. Digitální zombie co umí stříhat plot a řídit auto je ok, ale netopír ze sušenky je halucinace. Asi 3-4scény byly vynikající, zbytek je na odpad. Indiáni tam opravdu být nemuseli. Naházet nostalgické kraviny do koženého kuželu je řešení co nefunguje(posmívání ano), stejně jako logika/strach/pointa. Alespoň si rýpneme do tlustých, koktavých, buzíků a starých lidí. 1* za S.Kinga a S.Lillis. ()

AnubisFSH

3 hodiny, kde chvíli trvá, než to bude napínavé a když to začne, tak se objeví rádoby děsivá scéna, která spíše působí komicky a poté následuje zase napínání završené komedií... A tak pořád dokola... Dvěma slovy: promarněný potenciál ()

CaptainAss

Co si budeme nalhávat, že bych z toho byla odvařená jako například z prvního dílu, to se říct nedá. Jakožto filmový fanoušek mi nevadila ani tak délka filmu, jako spíš to natahování celého příběhu. Možná že kdyby se něco useklo, tak by to bylo o trochu poutavější. Navíc mi v tomto dílo přišlo, že je to už moc přeefektované - strašně moc hrůzných postav z Pennywisova podsvětí, které vypadaly jako by se převlékly doma na obyčejný Halloween a potom reakce postav na ně vypadala spíš komicky. Chyběl mi tam ten strach a bezmocnost postav, do které jsem se dokázala vcítit například v jedničce. Jessice Chastain jsem to s prominutím nežrala, i když se snažila. A Bill Hader z celého filmu dělal spíš komedii. Chápu, že postava Richieho je komediant, ale když by po mě šel klaun v podobě hada, moc by mi nebylo do vtipkování. Ještě kor když mám trauma z dětství. Na druhou stranu bych to brala ale i jako kompliment, aspoň jsem se sem tam zasmála, když už nebála. Chybělo mi tam to vcítění do postav, co zažívají nějaký druh nevysvětlitelného teroru, který od hororu očekávám. Atmosféra na mě prostě působila jakoby rádoby horor. Ze začátku to bylo zajímavé, těšila jsem se na to. Ke konci mi to ale už přišlo předvídatelné, jako by to pokračování bylo natočeno jen aby se neřeklo. Taky mi ty postavy ke konci už přišly jakoby "aw shit, here we go again" and that's it. Nerada píšu jen negativní věci, možná bych tomu měla dát druhou šanci, ale zatím mi to stylově připomínalo něco mezi It 1 a Zombielandem. ()

Baru.Class

to je tak, když na jedny Vánoce dostaneš supr dárek a rodiče ti řeknou, že za dva roky dostaneš ještě lepší...tak se těšíš jako debil, nemůžeš se dočkat, abys pak pln očekávání dostal porci celkem slušnejch sraček...teda, jakože úplná debilita jako Midsommar se nekonala, nicméně Chapter 2 jde asi tak o 80% dolů...jako vždy do traileru vtěsnali všechny creepy momenty z celýho filmu, namlsaně vypadají herecké obsazení se snaží ale prostě to neni ono...když se u hororu spíš směješ a smát by ses neměl, tak je prostě něco špatně a když se pak ani nebojíš jet z kina o půlnoci sám domů tak bys měl podle mě požadovat vrácení peněz za vstupenku! Takže 2/5 a to především za dvě lekačky, ze kterejch sem si lehce cvrnkla do textilu ()

pencho

Z nějakého důvodu jsou dobří herci ve Woody Allenových filmech nucení hrát špatně, ale stejně celkový výsledek není tak špatný jako tento snímek. Toto je něco mezi tím typem filmu o kterých slyšíte, vidíte trailery, renomované herce a merch atd. a když se konečně na tento zázrak podíváte, tak přemýšlíte zda to není nějaký podvod vyslaný do světa vyrobený nějakým fanouškem ve svém sklepě, ale pak vidíte, že tam všichni ti herci fakt hrají, a že to není jenom zoufalý amatérský pokus, že je prostě jen zoufalý a špatně udělaný. A filmu, který by nebyl tak hloupý a příšerný, samozřejmě by nebyl furt dobrý, ale alespoň odraz něčeho dobrého kdyby se toho ujal někdo více zodpovědný. Nic Moc. ()

ajaxx

Opět nerozumím zdejšímu hodnocení. Kapitola 2 se drží docela slušně knižní předlohy i když jsou tam odbočky a předělávky, ale veskrze se jedná o hodně povedený přepis s řadou perfektně vyvedených scén a celkem slušné herecké kreativity. Triky jsou na úrovni a budování napětí prochází celým filmem skvělým vývojem. Pro mě to byl výborný zážitek. Dokonce si troufám tvrdit, že jde o kousek zdařilejší počin než v případě první kapitoly. Je zde dobře vidět, na zdejších komentářích, že většina lidí knihu buď vůbec nečetla a nebo ji nepochopila. Za mě 95%. ()

ondra.p

Jen o kousek slabší než první díl. Moc se mi líbil casting, postavy mají dobrou návaznost i momenty překvapení. Jen bych možná se chtěl dozvědět víc o původu To. Celkově opět hodnotím jako pomezí komedie a hororu, protože film má momenty, kdy je poměrně děsivý, i momenty kdy se člověk musí smát. Nebo jsem jen psychicky narušenej, haha. 75% ()

Margareth35

Upřímně vůbec netuším, za co ten film tady má 65%. Těšila jsem se na pokračování jedničky hodně. Nutně jsem potřebovala vědět, kde se TO vzalo, co je zač atd... (knihu doma mám, ale je v ní plno nudných popisných částí, tudíž jsem nedočetla a čekala na film). Čeho jsem se však dočkala? Skoro tří hodin asi miliardy fleshbecků, který tam vůbec nemusely být, děj téměř okopírovaný z jedničky, jen z dospěláckými herci, "příšery" tak moc děsivý, že byly spíš k smíchu, veškeré rádoby lekačky naprosto předvídatelné... Čeho jsem se nedočkala? Téměř nic o původu a historii TO (ty náznaky indiánů neberu jako kvalitní objasnění), nic o příběhu dospělých herců... Shrnutí - ztráta skoro tří hodin času života, obrovské zklamání. Jsem neskutečně ráda, že jsem se na to nedostala do kina, protože by to byla i smutná ztráta peněz. Chtěla jsem původně dát dvě hvězdy, ale stačil časový odstup 3 hodin, abych tento "zážitek" zpracovala a nemůžu dát bohužel víc jak 1 hvězdičku !! ()

Agnostik

Nějak nechápu to nízké hodnocení.Podle mě je TO,jak jeho 1 tak i 2 část na to jak je kniha obsáhlá,tak filmově skvěle zpracováno.Já se teda dobře bavil.Lekačky,hororová atmosféra pěkně po dávkách.Dávám 5 hvězdiček bez váhání. ()

Accuphose

Výborná kamera, zvuk, visuál, TO, hororové prvky, všechno to funguje na výbornou... ALE to co funguje u dětí, tak nefunguje pochopitelně u dospělých, jiné chování, myšlení, dialogy, osudy, a hlavně herci, kteří se sem vesměs nehodí. Ty flashbacky tomu nepomůžou, to je taková berlička. A navíc na špekáčkovi je vidět, že byly dělány až expost při natáčení druhého dílu. Mimochodem ze špekáčka je teď nějakej motorkář či co, což mě vede k myšlence, že tady zasáhl nějaký ideový rovnostář. A nebo opravdu nechce nikdo vidět, že by hezká holka líbala tlouštíka? Samozřejmě dětskej špekáček to zahrál nepoměrně lépe tu svou roli. Přitom tenhle problém s dospěláky šlo vyřešit velmi elegantně, totiž zapojit do celé koncepce jejich děti. A rodiče by plnily spíše podpůrnou roli. Jak by asi dopadl Harry Potter, kdyby ty děti hráli dospěláci? No mizerně. Vlastně mě ten druhý díl naštval, protože kdyby se byť jen polovina nápadů objevila v jinejch hororech, nemusel bych se koukat na sračky, co se dnes ve velkým točí. Dal bych 3 hvězdičky, ale za ten dementní konec si to víc jak 2 nezaslouží :-) ()

Pavelkedar

To byly bída, TO! byla! bída..... Zbytečně asi tak o hoďku delší stopáž, kterou vyplňovalo místy nudné a nezáživné žvanění o ničem. Vizuálně celkem zajímavé, některé scény vyloženě ale prvoplánové - na efekt a bez koncepce. Zvuk v Dolby Atmos 7.2 velmi dobrý, soundrack bez zážitku. Většinu jsem se nudil a těšil jsem se, až to zkončí. NESROVNATELNÉ s 1-čkou. ()

Robbie

Nie strašidelné, ale po celú dobu zábavné, so skvelými, sympatickými postavami. Mal som veľmi príjemný filmový zážitok, a to napriek dosť dlhej stopáži. Veľmi fajn druhý diel bez zbytočného pátosu, viac príšer a menej Pennywisa čo osobne oceňujem, lebo mi z celej adaptácie prišiel ako najslabší článok. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)