To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

Catella

Asi takhle. Před naším domem je silnice, a kraj týhle silnice se používá jako parkoviště. No a na kraji tý silnice je kanál. Takovej úplně vobyč, mřížovanej kanál, kterej pokaždý, když jsem u něj zaparkovala a vystupovala přímo řval, "dělej, hoď do mě něco"... A i přes mou neopatrnost a roztržitost se mi povedlo do toho kanálu, i přes jeho usilovný každodenní volání, nic nehodit. NIC! Takže tím jen chci říct, že jsem ten kanál měla docela ráda, ráda jsem u něj parkovala a ráda jsem si oddychla vždycky, když mi do něj nic nespadlo. Jenže pak jsem viděla film To, a od tý doby už tenhle kanál nemám moc ráda. Vlastně od tý doby nemám ráda kanály obecně. Mám dojem, že na tenhle film, by se neměl dívat žádnej dlaždič. Aby pak neměl strach jít do práce. Nevim proč, ale něco ve mě vyvolává dojem, že dlaždiči dělaj s kanálama, jestli to tak není, tak jsem asi na základce nedávala pozor, ale přece se říká, "nemluv jako dlaždič" a pak taky "muvíš jako kanál". Takže je to jasný, dlaždiči a kanály jsou jedna parta. Když se teď nad tím tak zamyslim, tak vlastně vůbec nevim, co to tady blábolim, páč to nemá vůůůbec nic společnýho s filmem, ale doufám, že jsme si díky tomu všichni ujasnili situaci ohledně kanálů a dlaždičů. A teď druhá věc. Mám pocit, že napsat takhle veřejně, že mám ráda kanál je dost divný, nebo ne? No každopádně film byl super, herci podávali opět parádní výkony, klaun z kanálu byl super děsivej a já to celý sledovala s napětím, jak to vlastně celý dopadne. ()

bonovox

Slabšie ako jednotka, predsa len báť sa o detských hrdinov je lepšie ako o dospelé verzie. Aj keď po hereckej stránke veľké plus ohľadne podobnosti s detskými predstaviteľmi. Niektoré lakačky fajn iné dosť mimo. Veľkým problémom aj dlhá stopáž. ()

KukulienkaHO

Väčšina ľudí to zrejme vidí inak a "To Kapitola 2" je pre nich sklamaním, ale mne sa dvojka páči proste viac. Neviem či to je už dospelými hlavnými postavami, respektíve ich predstaviteľmi (samozrejme detskí herci z jednotky boli super) kvôli väčším skúsenostiam alebo väčšou dávkou humoru, ktorý film skvele odľahčoval (v jednotke bol humor super, ale tu ho bolo viac a aj mi sadol viac). Každopádne každá hl. postava tu má dostatok priestoru. Príbeh je znovu najhlavnejšia vec. Obrovskú pochvalu si zaslúži casting, pretože vybrali hercov, ktorí sa skutočne podobajú na svojich detských kolegov, a keby mi niekto ukázal ich fotky a povedal, že to je jedna osoba, ale v inom veku, tak mu uverím. Je tu strašne veľa lakačiek, ale aj dosť scén, ktoré desia atmosférou a napätím. A tempo je ustálené, čo je pre mňa najlepší posun oproti jednotke. Bohužiaľ jedným veľkým negatívom je prepísknuté finále. P.S.: "It" 1 aj 2 nie sú určite filmami pre bežného dnešného "hororového" diváka, ktorý sa chce iba báť a dej má u riti. V týchto dvoch snímkoch vidím síce malý, ale aj tak dobrý návrat k pravým hororom minulého storočia, čo ma teší. Ale myslím si, že "It"-i sú záležitosťou, ktorú v najbližšej dobe len tak neuvidíme. Bodaj by som sa mýlil. 😞 ()

Tristanian

První hodina je strašná a druhá půlka taky. Nojo, ale pak ti dojde, že to není odminula strašidelný. Strašně dlouhej horor, kterej není horor a je o něčem jinym 😀 ()

Tomas_PO

Zbytočné pokračovanie remaku z 2017ho, navyše príšerné dlhé. Sci-fi pokus s vysvetlením pôvodu 'kliatby' ostal nedotiahnutý, našťastie. Strašidelný Joker trošku ustúpil do pozadia, no 'náhrady' nijako nezaostali, dokonca sú občas desivejšie. Jeden bod ide za ne, ako aj za výbornú počítačovú grafiku. ()

BLEEDER

Na tento film som sa nesmierne tešil. Po úspechu prvej kapitoly som sa nemohol dočkať pokračovania. Ale tento film ma nesmierne sklamal. Prvých 45 minút filmu bolo úžasných. Naozaj, nemal by som prvých 45 minút čo vytknúť. No potom sa to začalo kaziť... Príšery vyzerali nerealisticky, divne, nechutne a niekedy aj smiešne, čo je neodpustiteľné pri filme, ktorý má žáner horor. Posledný boj s Pennywisom bol nič moc a jeho smrť sa dá opísať slovom fiasko. Jeho finálna (pavúčia) forma bola zvláštna a myslím si, že v minisérii IT z roku 1990 bol Pennywise zvládnutý omnoho lepšie. V tejto minisérii som chápal prečo Pennywise zomrel ale v novom vydaní som nemohol veriť vlastným očiam. Nič viac trápne som asi nevidel. Jeho smrť bola primitívna a neefektívna. Veľké sklamanie. Výkony hercov boli veľmi slušné. Ale aj slušné herecké výkony bohužiaľ zabíjajú veci, ktoré som vypísal vyššie. Za tento film dávam 3/5 a to len kvôli úspešnému filmu To: kapitola 1. ()

Karbos

Tvůrci se snažili jít na jistotu, klasická šablona postupné gradace se závěrečným fightem, plné plochých dialogů s trochu emočního pomatení hlavní ženské postavy (zaplať pánbůh, že aspoň pohlaví si nepletla) a to všechno s důrazem na co největší množství lekaček. Snaha scenáristů o nějakej ten zvrat nebo překvapení se dala zahlédnout mihnutím padající šišky mezi stromy z rychle jedoucího vlaku (japonského). Celkově ale i přes všechny ty klišé, kýče a scenáristický marast se musí nechat, že po vizuální a trikové stránce je to dobře odvedená řemeslná práce. Množství napínavých scén je opravdu napínavých a lekaček a všelijakých hnusů si člověk užije spoustu, slabší povahy budou mít tendenci odvracet i zrak. Proč ale očividně i tak zamýšlenou prosťounkou jednohubku natáhli do skoro 3 hodin je prostě něco tak záhadnýho, že nad tím budou jednou bádat víc než my nad Stonehengem. Sečteno podtrženo slabší *** ale přece jen *** ()

Scaevola

Přešlap o délce půl třetí hodiny, který má asi tolik látky k vyprávění, jež by se vešlo do dvacetiminutového epilogu k první části, bohužel nezpracovává pořádně ani to málo, co jsem od něj očekával, totiž řádné vysvětlení, kdeže se démonicky komický klaun na Zemi vzal a o co usiluje. Vezmu-li pak v potaz rozličné, leč nudné bolístky hlavních hrdinů, patetické monology v závěru a nestvůry, které by v jiném kontextu (alespoň ve tmě) možná vypadaly strašidelně či alespoň podivně, avšak zde jsou jen směšné, a ještě navíc digitálně nepovedené, pak mi vychází zbytečný snímek lačně se přiživující na popularitě prvního dílu. ()

PanPyzamo

Po vynikajícím Partu I musel přijít i Part II, který už pro mě tak vynikající nebyl. Hned ze začátku musím zmínit CGI, které je v některých scénách opravdu hrozné. Co se týče příběhu, tak ten nebyl vyloženě špatný, ale ani ne tak úplně dobrý. Postavy zde už nejsou děti a jsou dospělé a to je podle mě hlavní mínus filmu, protože nejen, že jsem se ztrácel, kdo je kdo, ale hlavně se vytratilo jakýsi to kouzlo, které nám nabídl předešlý díl. Kdybych měl něco pochválit, tak flashbacky, kde hlavní postavy jsou stále ještě děti. Kdyby tak vypadal celý film, možná by to bylo mnohem lepší. Bohužel tomu tak není a za mě se jedná pouze o nadprůměrný horor. 6,5/10 ()

rotator

Ten pribeh by usiel, ale ta kamera. a ten scenar sa nemusel kopirovat. Vyzera to potom ako odrhovacka. Pri druhej postave som sa zacinal nudit. Kde je to tajomno, napinavy pribeh a neistota z pohladu divaka, ktory je ponoreny v neistote a praje si, keby sa radsej nenarodil? ()

Salvator

Zbytečně a nesmyslně zamotané. Současně ale film patří pořád do A série hororů, protože v sobě stále má kvalitu knižní předlohy. ()

aannemer

Po slušném prvním díle přišlo vizuálně naprosto dokonalé pokračování a vyvrcholení celého příběhu. Šestou hvězdu přidávám za skoro absenci hloupých lekaček, které s přibývajícím věkem mám stále méně a méně rád. I bez nich jde natočit skvělý horor. ()

kokofek

Nastavovaná kaše,která ale chutná mdle.Více příšerek,více krve,jediné co mě už podruhé bavilo je Bill Skarsgard.Asi bych jej v této masce nechtěla potkat.Ach jo, asi jsem už viděla hodně hororů a tak uspokojit mě není jednoduché. ()

DvoRSTA

Na 90 % vždy platí, že dvojka je horší film, než jednička. To potvrzuje i tento počin. Nezajímavé, zdlouhavé až nekonečné. Herci jsou horší, než děti z jedničky. Herci: nuda | Děj: bída | Celkem: nezajímavé ()

Werrona

Předražené, rozvleklé utrpení. Efekty působí místy jako špatná parodie. Chemie, která bezvadně fungovala mezi dětmi v jedničce, tady zcela chybí. Člověk neví o so to byl pokus. Jestli o špatnou komedii, nebo o špatný horor. ()

Carteriiino

Film pre milovníkov knižnej predlohy ( ja teda som ) ale dokáže zaujať aj širšie publikum. Určite nieje na úrovni Chapter I. ale ako pokračovanie super ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)