Veľký blondín s čiernou topánkou

• Československo Velký blondýn s černou botou (viac)

Vo francúzskych tajných službách zúri boj o moc a v rámci neho vznikne diabolský plán na skompromitovanie protivníka - na letisku bude vybraný náhodný cestujúci, ktorého budú vydávať za agenta z USA. Keď sa na druhý deň na schodisku objaví muž, ktorý má jednu topánku čiernu a nesie puzdro na husle, ani jedna so znepriatelených strán netuší, že bude pre nich nebezpečnejší ako James Bond... (STV)

dopitak

Je s podivem, že se dosud žádnej šulda nepokusil tenhle film předabovat. Mělo by to být trestné. Původní práce pod taktovkou K.M.Walló (Oliva, Voska, Holý, Morávková, Cupák...) je novým originálem a vylepšením jinak dějově poněkud tápajícího snímku (ač širokou veřejností právem považovaného za kultovní dílko). Mireille Darc se mohla vysvléct i pro kameru. ()

bassator

Do třetice všeho dobrého musím říci a jsem stále více a více nadšen. V tomto filmu je Pierre trošku méně "roztržitý" a vypadá to více přirozeně a uvěřitelně, i když příběh uvěřitelný moc není ... - Viděno 1x cca + 21. 6. 2011 - 60% ()

marhoul

Ve svém juniorském věku jsem se snad nejvíce smála v kině u filmů s Pierrem Richardem. Velký blondýn je klasika. Pobaví mě dodnes. ()

heyda

Výborný Pierre Richard v klasické komedii, která vždy za každého počasí, za jakéhokoliv psychického stavu, prostě kdykoli a kdekoli potěší. :-)))) ()

honajz

V oddělení kontrašpionáže se náměstek Milan snaží dostat na šéfovské křeslo řadou intrik. Když je šéf prohlédne, nechá Milana sledovat náhodně vybraného chlapíka – zmateného houslistu. Mimochodem, na Panovu flétnu hraje známý George Zamphyr. ()

eraserhead666

Velký blondýn s černou botou zřejmě patří ke klasickým a asi i nejznámějším richardovkám, mezi mé nejoblíbenější ale nepatří. Což ovšem, při takovém géniu, jakým Pierre Richard oplývá (a přesně jak to zní v tom reklamním sloganu - když ho miluješ, není co řešit), vůbec nic neznamená. Vše je jak má být, takový ten klasický richardovský humor, ztřeštěnost, trapnost, náhodnost a Richardova pohyblivost. Pokračování se mi ale líbilo více. ()

Kimon

Jak už bývá u P. Richarda zvykem, jedná se o promyšlený a skvěle zahraný humor. Vážně, takové komedie se už dnes netočí. ()

aniiicka

Můj milý Perrachi....Naprostá klasika francouzské komedie, na kterou nedám dopustit. Pierra mám moc ráda a tady se k němu navíc přidala sestava dalších francouzských velikánů jako Jean Rochefort, Jean Carmet nebo krásná Mireille Darc. Za hudbu pak geniální Vladimir Cosma, který vytvořil známou ústřední skladbu. Mám celý soundtrack i s hudbou ze (SKVĚLÉHO) druhého dílu, to znamená plus brazilské rytmy a je to vážně fajn hudba. Když si připočtu množství hlášek (Udělej koně., A pročpak jde vlastně k jezírku?, Přískříp se prevít. Můj milý Móórisi - Dobrá to stačí), určitě nejvtipnější koncert Mozarta a celkově francouzský punc, vychází mi...bomba. Rozhodně doporučuju skvělý druhý díl a taky bych zvýšila hodnocení :). http://www.youtube.com/watch?v=kzjNlbOntBQ&feature=channel_video_title ()

Una111

Dívala jsem se po mnoha, mnoha letech a dozvěděla jsem se něco nového spíš o sobě. Kdysi se mi tenhle film hodně líbil. Teď se mi hodně nelíbil. ()

Pierre

Velký Blondýn je zkrátka a dobře můj velký filmový kult. Geniální hudba Vladimíra Cosmy ze které místy až mrazí, spousta humorných situácí (Udělej koně) slizký Jean Rochefort a kouzelná Darcová. Jo, jo proč se takové filmy už dnes netočí?? ()

Orlau32

Rok 1972, to je doba mých děti. Smály se až slzely. Žáden film s Pierrem RICHARDEM nevynechaly. Mě takový humor bere méně, ale tím nechci říci, že by byl špatný. Je to jiný komik a já mám ráda spíše slovní humor. ()

blackrain

Zcela určitě nejznámější film s Pierrem Richardem v hlavní roli, který hraje údajného agenta. Je opět roztržitý, roztěkaný a nemotorný, prostě Richard jakého všichni známe. Vlastně v téhle roli si ho vždycky vybavím. Krásná parodie na špionážní filmy. Podle mě nesmrtelný film. ()

kaylin

Pierre Richard zde předvádí své komediální schopnosti, a to i v tom smyslu, že není zbytečně teatrální, i když si neodpustí, aby byl místy trochu trapný. Ale nikdy to není nad míru, vždycky je to se vkusem a snímek proto baví. Navíc je to scenáristiky tak krásně ujeté, že se film prostě musí líbit a musí bavit. ()

topi

Pro mnoho lidí je Velký blondýn kultovním filmem, pro mě je spíše průměrnou podívanou s absurdními situacemi a skeči, které mě zas až tak humorné nepřipadnou. Mnohem radši mám pokračování Návrat velkého blondýna, kde vtip už jede na plné obrátky. Český dabing je zde fakt pecka - Oliva, Cupák, Morávková, Andresíková, Rázlová, Holý, Voska. Nádhera. Jako cameo si zde střihl roličku dirigenta orchestru samotný režisér Yves Robert. ()