Pierre Richard nastoupil do firmy, která se specializuje na reklamy. A jaký je on, takové jsou i jeho reklamy - roztržité!
Pierre Malaquet (Pierre Richard) je přijat do firmy Jerico, která se specializuje na výrobu reklamy hlavně proto, že její šéf má poměr s jeho matkou. A je to zase tato skutečnost, díky níž se ve firmě udrží déle než týden. Má totiž naprosto jinou představu o reklamě a je navíc hrozně roztržitý, čímž přivádí lidi kolem sebe jednak do naprosto neuvěřitelných situací, jednak si je proti sobě značně popuzuje. Ale určitě se najde i někdo, komu se jeho kousky a temperament mohou líbit, nemluvě už, že jeho reklamy mají úspěch. (oficiálny text distribútora)

hippyman

Místy nápaditá kamera a střih; humor je, no... řekněme prostě francouzský, zejména situační či založený na crazy-dialozích a ztřeštěných (až absurdních) scénách. Jednoduchá záležitost, co pobaví (především) v případě, že máte škodolibou náladu a/nebo sedmičku (nejlépe) francouzského vína pod kůží. 60% Update: po druhém (střízlivějším) shlédnutí musím jít skutečně o hvězdu níž. V rámci svého debutu sice Richard ukazuje, že režii zvládá, ale scénář se mu zrovna dvakrát nepovedl. 40% ()

kingik

Potrhlý reklamní tvůrce Pierre Richard má sice geniální nápady, jejich realizace však málem zničí firmu. Jeho šéf se rozhodne, že překážejícího génia pošle coby experta za oceán. Pierre Richard se ve svém režijním debutu neztratil, naopak, bez jeho hereckého výkonu by byl film ztracen. ()

Snorlax

Značně nudná groteska založená na nekonečném opakování stále stejných gagů má velkou výhodu ve výborné hudbě a především v reklamních spotech. Věštecké schopnosti Richardovi rozhodně nechyběly, jeho reklamy značně předběhly dobu, nebo jejich současní tvůrci čerpají právě z tohoto filmu. ()

Smok

Túto komédiu si pamätám ako vynikajúcu zábavu z mladosti, pri ktorej sme sa vždy všetci sledujúci išli udusiť smiechom, ovšem s odstupom času sa mi asi zmenil pohľad na tento film... Ovšem scéna a nápad s Clistaxom je nezabudnuteľný a priznávam, že som ho aj niekoľkokrát skúsil na mladšom bratovi, či funguje :) ()

dopitak

Film je dobrý až od prvního Malaquetova reklamního úspěchu, do té doby je to příliš zmatené a částečně i nudné, protože ne vše roztržité musí být zákonitě roztomilé. Překvapivě funguje romantická linka, pochválit je nutno původní starý dabing s vynikajícím Petrem Olivou (tehdy si ještě role vybíral). ()

bassator

Tak toto je první film z kolekce s Pierrem Richardem který jsem si pustil a na rozjezd myslím, že to nebylo úplně špatné. Jen s tou roztržitostí se to chvílemi trochu přehánělo... - Viděno 1x cca + 20. 6. 2011 - 45% ()

heyda

Pro mě docela zklamání, ale beru to jako jeden z těch prvních filmů, co nastartovali Richardovu kariéru a započaly éru těch lepších a nezapomenutelných filmů. ()

Flakotaso

Klasický Richard, roztržitý až na na půdu, ale méně vtipný něž jeho pozdější a lepší filmy. Přesto jsem se velmi dobře bavil, hlavně reklama na cigarety byla parádní :) ()

eraserhead666

Tímhle filmem jako by chtěl Richard naznačit, kam se budou charakterově ubírat jeho nejznámější role. Pravdou totiž je, že když řeknu Pierre Richard, okamžitě mě napadne roztržitost. A Roztržitý je povedený film, který kromě mnoha vtipných kousků má ještě jeden dosah, odhaluje reklamní šílenství. ()

Pink.Panther

První autorský a vlastně první důležitý film pro Richarda a hned velký hit a jeden z nejpopulárnějších filmů roku 1970. PR se na scénáři jen spolupodílel a tento nemá ucelený narativ, je to spíše sbírka volně propojených komických eskapád v duchu Bustera Keatona a němé éry komedie. Do 70. let transformovaná postava Pierre Malaqueta je mnohem lidštější a sympatičtější než třeba britský Mr. Bean., což je osobnostní rys který Richardovi-komikovi zůstal až do poloviny 80. let., kdy doba příznivá pro nevulgární grotesku náhle skončila. Nadčasová kvalita ale zůstává. 70% ()

Cubinho

Asi nejhorší francouzská komedie, kterou jsem kdy viděl. Místy byl humor natolik trapný (vajíčka, ...), že jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Nedokázal jsem se protrápit až do konce, takže jsem to ještě před koncem filmu zabalil.. 78%? Dobrý vtip. Asi stejně "dobrý" jako tento film. 1* dávám za 3-4 povedené reklamy, ... ()

Pierre

Patřím sice do mladší generace, která film nezažila v době československé premiéry. Ale i tak mám k Roztržitému velmi nostalgický vztah, protože to byl před pár lety první film, co jsem s Pierrem Richardem viděl. A hned to byla láska na první pohled. Toho roztržitého kudrnáče a všechny ty bláznivé gagy v jeho podání jsem si velmi oblíbil. Postupem času jsem film samozřejmě viděl ještě hodněkrát a už navrch oceňoval i tu milou skrytou nenásilnou satiru na reklamní průmysl nebo vynikajcího Bertnarda Bliera s jeho broučky. Dneska už je pro mě tento snímek těžkou klasikou a srdcovkou. Ačkoliv už mám ve své zdejší filmové Top 10 s Pierrem Jsem nesmělý, ale léčím se (které pravda z různých důvodů oceňuji ještě krapet více), nakonec jsem dospěl k názoru, že Roztržitého bych tam měl mít taky  (proč není pro mě speciální kolonka jenom pro filmy s Pierrem?:D) Klidně pochopím, že kdo film uvidí dneska (navíc třeba již ve vyzrálém věku a zvyklý více na současnou tvorbu) poprvé, se znalosti mnoha jiných komedíí, nebude se už tak dobře bavit a vezme film jen jako příjemnou jednohubku. No, ona to vlastně jen taková jednohubka je. Ale ta nejlepší a ve mě naopak pořád utváří dojmy ne jednohubky, ale dokonalého oběda o několika chodech. A na druhou stranu věřím, že kdo se s filmem pořádně náladí na stejnou notu bude se bavit stejně. Roztržitý, to je hravá zmodernizovaná groteska plná gagů. To je satirická parafráze na reklamy. To je mladý nadšenecký debut, který možná nepatří k nejlépe zrežírovaným filmům na planětě, ale mě se na něm líbí i ta trochu ušmudlaná debutanská stylizace, která je někdy docela ostrá v detailech (pasáž s rodinným obědem) a občas zase krásně poetická (tanec v přírodě). Ostatně i velkou poetiku a svobodomysl v tomto snímku právě spatřuji, počínaje nádhernou hudbou Vladimira Cosmy, pokračující třeba dalším tanečním vystoupením (tentokrát mezi klecemi s ptáky) konče tím, že Pierrova RUKA VÁS PŘENESE PŘES VŠECHNY ZÁKAZY, PŘEDPISY, OMEZENÍ, VYKROČÍME SPOLU ROVNOU CESTU K ÚSPĚCHU. A také miluji filozofování nad slovem roztržitý!  Největším  úspěchem nakonec u mě na stejně asi je, jakou je  tento snímek krásnou poctou pro všechny roztržité, což jako roztržitý člověk, velmi oceňuji. Protože věřte: ROZTRŽITÍ JSOU LIDÉ DUCHEM NEPŘÍTOMNÍ A JÁ JSEM NAOPAK DUCHEM PŘÍTOMNÝ. A taky jsem rád konečně zjistil, že: ROZTRŽITÝ, ROZTRŽITÝ, TO NEJSEM JENOM JÁ. ()

topi

"Klistax vede!" Ztřeštěná parodie na reklamní slogany a reklamní kampaň v režii Pierra Richarda, který se s chutí zhostil i hlavní role. Pamatuju se, že jako děcko jsem film miloval. Nejlepší jsou ty morbidní gagy a i když po létech možná trochu zahlodal zub času, v rámci francouzských absurdních crazy komedií je to stále klasika! Navrch jako bonus geniální český dabing z roku 1974! Zdenek Sirový, kterému byla tenkrát po mistrovském dílu Smuteční slavnost zakázána režijní činnost, mohl na Barrandově pracovat aspoň jako dabingový režisér, což se kvalitou projevilo na mnoha dalších filmech ze sedmdesátých a osmdesátých let. ()