Kto nastaví kožu

• Česko Kdo nastaví kůži (viac)

Bývalý inšpektor Choucas, ktorý sa živí ako súkromný detektív, sa pustí do pátrania po slepom dievčati Marte. Čoskoro potom ho navštívi muž, ktorý sa ho snaží presvedčiť, že dievča utieklo s milencom do cudziny. Skôr, ako sa Choucas o tom stihne porozprávať s matkou nezvestnej, niekto ju zastrelí. Čoskoro potom sa pokúsia uniesť aj jeho samotného... (STV)

ostravak30

Alain Delon režíroval jen dva filmy. Víckrát psal scénář a produkoval. Zde si střihl všechno. A pro mě je to starý dobrý Delon ve své nejzajímavější podobě. Vedle sebe má Michela Auclaira a Anne Parillaud. Společně jim to skvěle klape. Film není nudný, pořád se v něm něco děje a divák je do poslední chvíle v napětí, co se stane. Pravdou je, že po jeho skutečně akčních a vážně myšlených filmů se možná pokusil o krimi lehce belmondovského typu. Takové jsou vždy akční kriminálky, ale kus toho komediálna v sobě nezapřou. Pro mě osobně se jedná o jeden z nejlepších snímků Alaina Delona osmdesátých let. Pak už to šlo s kvalitou jeho filmů dolů, ale tady ještě ukázal, že na prahu padesátky to v sobě stále má. ()

Vojta00

Narazil jsem na úvodní titulky filmu, když jsem přepínal televizi před tím, než ji vypnu a půjdu dělat něco jiného. Ale - nevypnul jsem. Řekl jsem si, že tomu dám deset minut a po nich bylo už jasné, že tomu dám celých sto pět minut. Nechybělo napětí, šarvátky, střelba, kladivo, humor ani krásná Delonova parťačka, která se nebála hrát i bez prádla. Jen musím říct, že jak jsem se od začátku úplně nesoustředil, nebyl bych schopen ani bezprostředně po filmu vysvětlit všechny souvislosti a vyjmenovat ani polovinu důležitých postav. ()

radimartin

Těžko zařaditelný žánr tvářící se jako klasická kriminálka, ale obsahující neuvěřitelné množství komických scén. Bez této poměrně jasně patrné nadsázky by to byl průměrný kriminální francouzský film ve stylu 70. let, ale s ní je možné brát ho i jako výbornou parodii plnou skvělé hudby (zvlášť titulní píseň). Jeden z mála filmů, kterému daleko více sluší výborný český dabingu než originál. --- Řidič auta vidouc zrádně vypadající bouračku: "Je vám něco?" Delon: "Sem v pohodě, normálka." Řidič: "A co tenhle?" Delon: "Taky normálka - je po něm." ()

Stanmi

Režijní debut Alaina Delona mohl dopadnout lépe, ale také hůře. Alan si ve svém filmu střihl postavu bývalého policisty nyní soukromého očka, který má vyřešit přípád zmizelé nevidomé dívky Marty Ze všech stran je přesvědčován, aby případ nechal být, ale ve chvíli kdy je zavražděna její matka, je jasné, že tady jde o mnohem víc. Film tedy nabízí vše co klasická delonovka - neohroženého hlavního hrdinu, krásnou přítelkyni, lehce překombinovaný příběh a kvalitního postařšího vedlejšího herce (v tomto případě Michela Auclaira). Celkově vzato se stále jedná o dobrý film, zvlášť pro milovníky francouzských kriminálek, ale snímek nemá možnost nabídnout nic víc. ()

honzic

Pro mne slabší delonovka, kterou si herec sám i režíroval, určitě to šlo zahrát lépe a scénář taky nebyl nejlepší a ani režie. Hodnocení: 45 % ()

ALchemik

Tento film se mi opravdu vryl do paměti už v osmdesátých letech, kdy mi rodiče dovolili ho sledovat v pozdní noční hodině. Od té doby, když mám chuť na kvalitní francouzkou detektivku (a zároveň i vtipnou), pustím si právě tuhle. A vstřebávám vše, co zůstalo ležet tam v osmdesátých letech na gauči v desetiltým klukovi... ()

Tempest

Alain Delon ve francouské kriminálce jak z americké drsné školy od Dashiella Hammetta. Hlavní hrdina někdy víc střílí než mluví. Ve filmu se vůbec docela dost střílí a na francouzskou kriminálku je tady dost mrtvol. Ale je to docela oddychovka, děj rychle ubíhá. Snad jenom moc neuvízne v paměti, je takový snadno zapomenutelný. Zajímavostí je i účast "Brutální Nikity" Ann Parillaud. ()

Winster

Škoda těch příííšernejch odrhovaček co tam hrajou. Jinak se na to celkem dá koukat, ikdyž je to takové ulítané a neuvěřitelné. Nicméně Delonovka se vším všudy i moc hezkou sekretářkou :) ()

AlDelon

Kdo nastaví kůži začínal opravdu lákavě. Úvodní scénka nabízela tutovou francouzskou krimi, jenže sotva dozněla, film začal upadat do vzorce většiny Delonových posledních filmů: zapeklitá, ukecaná zápletka, osudová plochá milenka, jedna/dvě přestřelky, jedna/dvě automobilový honičky, sprcha před přestřelkou a happy end, s modrými procenty (až na Tři muže na zabití). Mnohdy film doprovází progresivní skladba v angličtině.....nutno uznat že Alain Delon všechny tyhle stejnolitý filmy táhne slušným způsobem. ()

PTuranyi

Slušná policajná dráma s drsným hlavným hrdinom, v ktorej predvádza svoj talent Alain Delon. Súkromný detektív, ktorý ráno nefunguje, kým si nevypije kávu. Rieši prípad zmiznutia slepej dievčiny, od ktorého dáva polícia ruky preč. Pretože je niečo zhnitého vo francúzskej polícii. Nie je v tom sám, má tajného spoločníka a šarmantnú sekretárku. Okrem rýchlej streľby si Delon zahrá aj milovníka a scenár mu nadelil aj slušnú porciu vtipných dialógov. V oboch mu sekunduje jeho krásna asistentka. Plus neobyčajná hudba. ()

Moraldo

Tenhle film s A. Delonem jsem viděl dnes poprvé a musím říct - mě se to líbilo. Hlavně mě překvapila ta neostrá hranice mezi komedií a krimi, která tomuhle filmu fakt sedla a krásně se doplňovala s hudbou. ()

gizi

Trochu moc zamotané, mírně přehnané (beru s nadsázkou a odpouštím), příjemná hudba, sem tam odlehčené humorem a ta sekretářka je k nakousnutí. Moc se mi líbil vztah Delona a sekretářky. Celkově oddychová detektivka za 75%. (3.11.2009). Podíval jsem se na film znovu 13.4.2013 a opět se dobře bavil zajímavým dějem a taky trochu humorem, tentokrát až na 80% (ale nelze říct, že je to nějaký nadprůměrný film, prostě slušný). ()

whitewater

Brilantní komentář uživatele "sud", není co dodat... vlastně ano! Ústřední píseň (nevím, kdo ji vymyslel, nahrál a nazpíval... nemusím přece vědět všechno) je absolutní ŠPIČKA. ()

Dr.dogous

scenář 3 režie 3 herci 4 výprava 2 celkem 12 hodnocení 60 % hezká delonovka. No ty máš, ale ránu, zdravá pěst, základ zabijáka, být blízko smrti je také štěstí. – ()

J. K. Lister

Krimi, které celkem ujde. Je v něm téměř všechno, co detektivní film přináší: napětí, chladnou logiku stoického detektiva, kterého jentak něco nepřekvapí a ve vyhrocených situacích si dokáže poradit.an Zde mne Alain Delon dostal narozdíl třeba od Fanfana Tulipana. ()