Kto nastaví kožu

• Česko Kdo nastaví kůži (viac)

Bývalý inšpektor Choucas, ktorý sa živí ako súkromný detektív, sa pustí do pátrania po slepom dievčati Marte. Čoskoro potom ho navštívi muž, ktorý sa ho snaží presvedčiť, že dievča utieklo s milencom do cudziny. Skôr, ako sa Choucas o tom stihne porozprávať s matkou nezvestnej, niekto ju zastrelí. Čoskoro potom sa pokúsia uniesť aj jeho samotného... (STV)

andrii

Alain Delon v kůži frajerského soukromého očka. Kdo se nastaví jeho odlehčenému pařížskému čaji o páté, nebude zklamán. Delon - ležérní a in neodhazuje ani zde svůj širák sólo zvyků investigativních, přidává smysl pro trefné ostří černohumorných kudrlinek, bez bázně klepe na dveře, odrovnává darebné padouchy, oplácí jim stejnou mincí "sametovou," pomrkává po své pravé ruce (nebo ona po něm) - cinefilní šedé myšce, sekretářské Anne Parillaud, jejíž utajené křivky pozvolna prosvítají zpod rtěnky svůdně líbající. Zapletené zápletkové finesy řeší se šarmem nenuceným, převázaným mašlí hlášek imponujících. ()

JohnSmith

Původně jsem chtěl dát jen 3*, za lehce nadstandardní krimi, ale ve finále mi ten film příjemně utekl a byl docela vtipný a Delon byl ze všech nejvtipnější. ()

MI-380

Francouzská detektivní klasika. 1981, Paříž, kde se dá snadno zaparkovat, jednobarevní místní, štíhlí a šarmantní, telefonovat se chodí do budky, nikde žádná webkamera. Úžasný spád, žádné zbytečné hry na efekty (s výjimkou přehnané automobilové honičky, bez té by to v té době asi nešlo), dobrý humor. Delon výborný, Parillaud ještě lepší, a to nejen proto, že je krásná, ale její role má neskutečně vtipné hlášky. V záplavě moderních seriálových kriminálek jde o oscarové dílo: druhé zhlédnutí, zvyšuji hodnocení o hvězdu na 90% (zatím 1184 hodnotících s průměrem 69%), ale ani tak se mi nepodařilo dostat film do červené. ()

venca163

Oldschoolovka, taková kompaktní krimi fraška s Delonem, kterýho začínam mít rád. Jen mě mrzí, že při nahý scéně s Anne Parillaud jsem se asi zrovna šel vychcat, protože tu jsem nějak minul a jen tu teď vidim ty fotky. (70%) ()

ZkuKol

Moje nejoblíbenější Delonovka. Drsná, ale se spoustou humoru. Delon dějem prochází jako tank, jehož pásy drtí protivníky i ženská srdce. Navíc se zde objevuje víla Anne, aby nám ukázala, jaké to bude v nebi, kam se nikdo nedostanem :-) Soukromé očko Choucas se pustí do případu, jenž mu doporučí policie, brzo zjistí, že to nebylo jen tak a že se měl radši koukat na ten film se svou vtipnou sekretářkou... 80% ()

vitekpe

Mohlo z toho byt leccos, ale vznikl podivny mix mezi detektivkou a komedii, presne jak se zminuje v okolnich komentarich. Mozna melo jit o belmondovsky odlehcenou krimosku plnou hlasek, ale Delon proste neni Belmondo... Na druhou stranu film neurazi. A ta motorka je Kawasaki Z 750 L1. 3- ()

asanakis

Televizní pohodička...jediná zásadní věc kterou bych vytkl je poměrně dost zamotaná zápletka u které si nejsem jistej, zda jsem ji pochopil na 100%. ()

mira007

Osmdesátková syrová krimi s Delonem jako soukromým detektivem, který pátrá po ztracené slepé dívce. Inspirované americkými detektivy alá Marlow zkombinované občas absurdní komedií se zlatou tečkou Delonem v nemocnici jako sádrovým trpaslíkem, který kouká jedním okem. Pokud vás minula éra Delona, tak to budete považovat za celkem nudné statické obstarožní nic. Fascinující je stoické chování postav v jakékoliv dramatické situaci - viz. unesená sekretářka " brutální nikita" Anne Parillaud, která nahá připoutaná v posteli po přestřelce prohlásí v klidu, že znásilnění stejně nezabránil. ()

Brejlil

Dá se vidět. Je to sice dlouhé, docela překombinované, a zápletka je spíše neuvěřitelná, ale pár hezkých okamžiků se najde. A nahá Parillaudová je neodolatelná. ()

Greg25

Hodně nadprůměrná kriminálka s Delonem, které nechybí nadhled, hlášky, dobří herci, solidní krimi příběh, svižnost, dynamika ani automobilová honička. 80% ()

waits

Inspektor Choucas a jeho milenka Charlotta (hezky ji dabuje Medvecká) s hezkými nadry mi už jako teenagerovi přišli jako pěkně v pohodě a přijdou mi tak kupodivu i ted. Mě se tahle Delonova záležitost dost líbí i dneska. A přílišnou zamotanost a jistou nereálnost neřeším. ()

Vesecký

Napínavý příběh rozhodně měl hlavu a patu, takže bych ho nenazýval thrillerem, alespoň ne tím dle amerického střihu. Přes spoustu postav i mrtvol se v něm člověk dobře vyznal, rozhodně byl psán podle pevného scénáře. Takové jsou takřka všechny Delonovy filmy. Příběh detektiva, který nevědomky odkrývá drogovou mafii s centrem v rehabilitačním středisku s podivnými výsledky, nese s sebou všechno, co má dobrá detektivka mít, napětí, řadu zápletek, trochu humoru a romantiky (mimochodem dabérský výkon Delonovy sekretářky byl skvělý), snad až na tu nepravděpodobnou honičku v protisměru dálnice, aby si i kaskadéři něco vydělali, na tyhle scény opravdu nejsem dělaný.,.. Dobře se na to zkrátka koukalo, nenudilo to. Pět hvězdiček. ()

Heavyman

Pár děravejch hlav a výstřelů, ale nemělo to tu správnou šťávu,ovšem kdo má slabost pro žanr galský krimi bude spokojen!! Hrála tam dobrá písnička, ale pořád dokola!! ()