V žiari slnka

• Česko V plném slunci (viac)

Alain Delon, Maurice Ronet a žár peněz, kterému nelze odolat. Thriller natočený podle románu Patricie Highsmithové. Tom (Alain Delon) a Philippe (Maurice Ronet) na první pohled dva mladí muži, kteří si užívají život plnými doušky na italské reviéře. Ve skutečnosti je mezi nimi však nepřekonatelný rozdíl, postavení a moc, které člověku dávají peníze. Philippe může rozhazovat plnými hrstmi a Tom, nepříliš úspěšný herec, je závislý na tom, zda zůstane v Philippově přízni. Uzavřel totiž s Philippovým otcem obchod, má přivézt marnotratného syna zpátky domů do Ameriky a pak teprve dostane plnou výši odměny. Philippe dává Tomovi najevo, jak jím pohrdá a jak hluboký je mezi nimi rozdíl. Tom touží nejen po životě, který mu nebyl dán, ale i po Philippově dívce, což ho nakonec dovede k riskantnímu plánu. (oficiálny text distribútora)

spotczek

Tom v podání Alaina Delona působí jako studenokrevný plaz, ale člověk nečeká, že bude schopný vyloženě vraždit. K Delonově postavě si člověk nenajde vztah, na rozdíl od pana Ripleye Matta Damona z novější verze tohoto příběhu. Talentovaný pan Ripley mi přijde tochu psychologicky pochopitelnější, prokreslenější. ()

bigjames

Herecké výkony ústřední trojice nemají chybu, ale mnohem víc jsem si užil dějově obsáhlejší snímek z roku 1999. Ten dle mého názoru lépe ukazuje vztah Ripley/Greenleaf a krásně člověka vtáhne do italského prostředí. Plein soleil mě nedokázal nijak výrazně zasáhnout. ()

Nonna

Vynikající film. Když člověk přibližně zná Delonovo mládí, poměry, z nichž vyšel, pochopí, že tady musel sakra dobře vědět, co hraje. Měl z čeho čerpat a jeho výkon je prostě uvěřitelný. K tomu skvělé ztvárnění atmosféry jihu a stoupající napětí s dramatickým závěrem. Nádhera. ()

Delmondo

V plném slunci se nám sluní Alain Delon, předvádějíc na svůj věk úctyhodný výkon v roli parchanta, co nemá nic, ale snaží se dostat vše, a tak neváhá rozehrát vražednou hru pro dosažení svých cílů. Plein soleil je u mě v plném hodnocení. ()

petr.al

Inspirativní dílo, u kterého mohou potencionální pachatelé nastudovat kterak provésti téměř dokonalý zločin v podání fantasticky vychytralého Alana Delona a nádherně okaté Marie Laforet. Z tohoto mrazivého thrilleru odehrávajícího se pod žhnoucím italským sluncem se s vaší kino-sedačkou rozhoupá paluba. ()

zigy

Nečekaný závěr to nezachránil. Nuda, rozvleklost zabily poměrně zajímavou zápletku. Laforet to sluší, ale má málo prostoru. Navíc na Delona Trávníček z let 90.... ()

Kozlowski8

Vynikající scénář příběhu, který má ohromný spád bez slabších pasáží a velice zručně se v něm prolínají dvě kontrastní polohy - pohodová letní atmosféra a atmosféra zla, chladnokrevné vypočítavosti a podlého zločinu. Na skvělé výsledné podobě díla má, kromě scénáristy a režiséra, značný podíl i mladičký Alain Delon, který se skvěle napsané hlavní postavy zhostil na výtečnou. 75%. ()

nanamarak1

Americký remake je mnohem lepší. Hlavně prvních 45 minut je neskutečná zívačka. Pak se to rozjede a konec je podle mně povedenější než v nové verzi. Přes 60 procent však jít nemohu. ()

gizi

Jelikož jsem již dříve asi dvakrát viděl nové zpracování Talentovaný pan Ripley a Mattem Damonem, které se mi hodně líbí, zde jsem byl bohužel zklamán. Ne že by tato verze nebyla dobrá, ale prostě mi tak nesedla. Taky jsem neměl to správné rozpoložení. Jindy bych dal snad víc, ale teď jen 65%. ()

Zofinka2

Má to být stejné jako Talentovaný pan Ripley. Nevím, čím to je, že tato verze se mi líbí o 2* víc. Delon se na tu roli hodí víc nebo ji lépe hraje než M. Damon. Možná je to hudbou, atmosférou, herci... Hlavně Delon se přičinil k tak vysokému hodnocení. Ale ostatní herci také nejsou špatní. Nenudí to, na rozdíl od Talentovaného pana Ripleye. ()

bertrand

Pan B. osobně preferuje Minghellovu adaptaci kvůli většímu důrazu na detail, Damon se mu zdál také lepším (rozuměj propracovanějším) Ripleym, ale to neznamená, že V plném slunci zůstává nějak pozadu. Naopak, je to film velice moderně zpracovaný, nezestárl za těch padesát let. Výhodou také je, že mladý Delon není tak "delonovský" jako jeho zralejší verze v mladších filmech. Ze zajímavé knížky prostě vznikly dva zajímavé filmy, tramtarára bum. ()

thymus

Senzační thriller charakteristický pro šedesátá léta (tenkrát se ještě říkalo detektivka) - dlouhé záběry, málo slov; děj tak pomalu plynoucí, že člověk stačí všechno zachytit a vnímat. Přes tuto zdánlivou poklidnost je však tempo filmu až do jeho úplného konce tak strhující, že vás udrží v pozornosti téměř dvě hodiny. A ani po jeho skončení nemůžete nemyslet na báječného Alaina Delona, který má téměř dokonalý plán, jak si zajistit vysněný život. ()

Martazoe

Tak tohle je něco. Talentovaný pan Ripley má u mě čtyři hvězdičky, ale tady ještě musím jednu přidat právě kvůli Delonovi. Jeho chladnokrevný plán, výraz a oči - o tom se roztomilému Mattu Damonovi může jen zdát. Navíc je tu skvěle vykreslená atmosféra Itálie, věřím všemu, co se tam děje. Opravdu umělecký zážitek. ()