Plyšový medvídek

• Francúzsko L'ours en peluche (viac)
všetky plagáty
TV spot

Jean Riviere je celosvětově vyhlášený porodník. Na jeho klinice rodí dámy z těch nejbohatších kruhů. Jean má krásnou ženu, dospívající dceru, ale také mnoho vedlejších vztahů, některé na delší dobu, jiné na jedinou noc. Jeho klidný a sobecký život přeruší telefonát, který mu vyhrožuje smrtí. Riviere pátrá po motivu hrozby, až mu neznámý připomene jednu noc, na kterou už dávno zapomněl a která pro něj nic neznamenala. Riviere hledá někoho, kdo by s ním sdílel jeho obavy a podpořil ho, ale... Film je adaptací románu známého spisovatele Georgese Simenona. (oficiálny text distribútora)

shantim

Pokud to má být psychologické drama, není dost psychologické, pokud thriller, není dost napínavý, pokud kriminálka, není tam pořádné vyšetřování, pokud .... Takže je z toho takové psycho krimi drama, které není napínavé, je nemastné neslané a snad jen ta atmosféra nejasnosti a jemné ponurosti dává tomuto snímku smysl. Jo a taky závidím Delonovi ty muchlačky s tou prsatou kočkou. Ale to jen tak na okraj. 60% hvězdiček ()

Markussis

Naprostý souhlas s mými souputníky. Tohle je prostě slabota. Deray a Delon dokázali společně točit filmy jiného kalibru a jiné třídy. Film je nudný, příběh téměř až blboučký. Delon mi v roli šéfa kliniky vůbec neseděl. Jediné co se mi líbilo, byly jeho filosofické rozpravy s přítelem. Pohled na jeho manželku a milenku a tedy pohled na tisíckrát otřepané téma, mne po pěti minutách, zejména v úvodu snímku, dovedl do pocitu takové nudy, že jsem dokonce zvažoval vypnutí, tedy mého vlastního mozku. Mít plyšového medvídka pro štěstí je možná dobré, možná je to pověra, nevím. Každopádně vlastnictví takovéhoto medvídka by mělo zůstat v utajení a ne o něm točit film. ()

Anianna

Tuhle předlohu od Simenona neznám a nedokážu posoudit, zda je i próza tak nezajímavá. Divila bych se. Simenon je excelentní vypravěč a ani jeho psychologické romány nepostrádají napínavé zápletky. Třeba film Kočka podle jeho románu je úžasný, ač je postaven na zdánlivě všedním soužití dvou starších manželů, takže v mých očích nasadila Kočka dost vysokou laťku a nemůžu se ubránit srovnávání. Delon hraje v Medvídkovi povrchně, navíc povrchního děvkaře... Nic víc.  Plytkost umocněna na druhou. Jestli mám něco ocenit, tak hudbu Romana Musumarry. ()

Amonasr

Poněkud křečovitě mravokárný příběh, v němž se ani Delonovi nedá věřit postava, kterou hraje. Tedy dá věřit jen napůl - jeho cynismus, nikoli však to, že je světově uznávaným šéfem porodnické kliniky, ta role mu zkrátka nesedí. Možná je to podtrženo ještě obvyklým lhostejně stylizovaným dabingem Pavle Trávníčka, který mě u Delona už dávno irituje. ()

SAINTS

Sledovanie tohto filmu je totalna strata času.Postavi sa v tomto filme spravaju ako keby im niekto vyoperoval čast mozgu.Velke sklamanie s dementnym zaverom. ()

ostravak30

Jacques Deray a Alain Delon spolupracovali poměrně často. Plyšový medvídek je o lhostejnosti a nakonec i svědomí, které nás nakonec jednou dožene. Stejně jako sobectví. Dlouhé minuty jsou nám předkládány právě tyto vlastnosti Jeana Riviera, abychom si o něm udělali obrázek. To pravé drama však přijde až na konec a bohužel trvá příliš krátce. Ti dva se tu potkali naposledy. A je to loučení spíše smutné než ve velkém stylu. Přesto ani jednomu z nich nedám méně než tři hvězdy. Dvojice D. D. je prostě pořád kvalitní. Deray umí vyprávět i nudnější příběhy, když do nich sem tam vloží nějakou zajímavou vložku, zde jsou to hlavně krásná ženy a dost odvážná sexuální scéna, Delon je výborný herec a jeho standart je pořád mnohem výš než u mnohých jiných herců. ()

ALchemik

Film byl napínavý a nenechal mně ani na chvíli vypadnout z tempa. Delon dokázal i mlčením a pohledy vytvořit atmosféru, kdy jen s napětím čekáte, co se semele. Podle mne dobrý film srovnatelný s jinými ze spolupráce Deray-Delon. ()

spawnxp

Kvalitní příběh (Georges Simennon), pěkná "francouzská" muzika ale Delon je na zabití - skoro nehraje nebo co. Vlastně film pro starší pány. Celý to samozřejmě zachraňuje Holly (Francesca Dellera) - za tu plus 2... ()

tatka

Delon si nedal dolu kabát a kamenný výraz z tváre skoro po celý film. Je to o tom, ako sebecký, zlý, svinsky bohatý hajzel prišiel na to, že život má aj iné hodnoty, ako šukačku, krásne ženy a peniaze. Mali to natočiť Amíci, tým idú takéto agitky lepšie. ()

zigy

Dokoukat se to dá jen kvůli tajemné atmosféře a atraktivní milence pana AD. Kvůli němu rozhodně ne, jede jen na půl plynu, jako celý film. To natočili za víkend jako vedlejšák?? Konec akorát naštve. tajemno zmizí a zbyde nechápavý úžas nad blbostí a ztraceným večerem. ()

gizi

Obrovské zklamání. Takový skvělý režisér a takto propadnout?! Jedna velká nuda. Snad aby se na to někdo chytil, jsou tam trochu sexy scény, které ale za moc nestojí, a taky tam hraje, nebo spíš nehraje Delon - jeho výkon se ani nedá nazvat výkonem. Prostě jeho léta jsou již pryč. 35% ()

Johgas

Příběh o sobeckém muži, který střídá ženy častěji než ponožky. Nicméně jednou narazí kosa na kámen, někdo mu začne vyhrožovat smrtí "za to, co udělal" a záporňák ve skvělém podání Alaina Delona začne přemýšlet, proč vlastně. Co že se to stalo. Zavinil to opravdu on? Bude schopen sebereflexe? A proč se od něj přátelé odtahují, když je žádá o pomoc? Konec se dal předvídat, protože tyhle sobecké typy mužů přeci známe ;-) Silně psychologické a vrcholně neakční drama, ve kterém kdyby nehrál Alain, tak by bylo nezáživné. ()

Ludva

[2010-09-25] * Veleváženému gynekologovi (Delon), který je však v soukromí nestydatý proutník a neuvěřitelný sobec, vyhrožuje anonym smrtí za vraždu, o které neví. * Jedno z mých mála setkání s Delonem. Čekal jsem kriminálku, dostal jsem převážně psychologický příběh, který mne však kupodivu celkem zaujal a asi jsem jej i pochopil. Nebýt poněkud podivného konce, neměl bych větších výhrad. Postava Francescy Delleraové do příběhu moc nezapadá, ale chápu, že když má režisér po ruce něco takového, je škoda nevyužít příležitost. ()