Prefíkané slúžky

• USA Devious Maids
USA, (2013–2016), 34 h 14 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Marc Cherry

Susan Lucci, Ana Ortiz, Judy Reyes, Grant Show, Rebecca Wisocky, Tom Irwin, Ryan Alosio, Brianna Lynn Brown, Benjamin Ciaramello, Brett Cullen (viac)

Seriál sleduje osudy štyroch hispánskych slúžok z Beverly Hills, ktoré prekonávajú komplikované okamihy spolu so svojimi bohatými a snobskými zamestnávateľmi. Rosie (Dania Ramirez) je slobodná matka, ktorá svojho syna po smrti svojho manžela nechala v Mexiku a teraz pracuje ako opatrovateľka pre párik sebeckých, no úspešných hercov, Peri (Mariana Klaveno) a Spencea (Grant Show). Talentovaná speváčka Carmen  (Roselyn Sanchez), ktorá pracuje o popovej hviezdy Alejandra (Matt Cedeño), dúfa, že jej zamestnávateľ pomôže rozbehnúť jej kariéru. Prekážkou však je Odessa (Melinda Page Hamilton), Alejandrova lojálna a až príliš seriózna domovníčka ruského pôvodu a Carmenina šéfka, ktorá urobí všetko preto, aby prekazila jej snaženie. Zoila (Judy Reyes) riadi domácnosť pre Genevieve (Susan Lucci), bohatej, no emocionálne labilnej a drogovo závislej bohatej ženy. Pracuje u nej spolu so svojou mladou dcérou Valentinou (Edy Ganem), ktorá je zaľúbená do Genevieveinho syna Remiho (Drew Van Acker).  Marisol  (Ana Ortiz) je novou zamestnankyňou, ktorá sa od ostatných líši svojím zjavom, vedomosťami i neprítomnosťou španielskeho prízvuku. Ako upratovačku si ju najme Taylor (Brianna Brown) druhá manželka boháča Michaela (Brett Cullen), ktorého prenasleduje jeho prvá žena.
Všetky sa stretnú v čase, kedy ich priateľku a kolegyňu Floru (Paula Garcés) niekto brutálne zavraždí počas plnenia jej pracovných povinností v dome tajuplnej dvojice Evelyn (Rebecca Wisocky) a Adriana (Tom Irwin) Powellovcov, ktorí organizujú najväčšiu spoločenskú udalosť roka. Stane sa to krátko potom, keď Floru podľa všetkého Adrian znásilní, hoci Evelyn si myslí, že domovníčka jej manžela zvádzala a mala s ním aféru. Čoskoro sa nájde čašníčka s vražednou zbraňou, je však málo pravdepodobné, že to bola naozaj ona a nie niekto z vysokej spoločnosti... (Incantator)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (54)

Terms of Endearment (2015) (S03E11)

Po třech týdnech se Ernesto vrací z Mexika a první, co ho zajímá, je Katy (tahle linie je hodně okatá). Marisol je malou detektivkou už od první série, takže i nadále slídí a snaží se přijít na to, jak zemřela Blanca. A jakou roli v tom všem asi může hrát Jesse? A když už jsme u těch otázek, je doktor Neff skutečně švorc? Hru na zákeřnou nemoc Olivie její okolí velmi záhy prokoukne. „Milovnice“ dětí Carmen je vtlačená do „výchovy“ Powellovic dítka, které si velmi rychle zvyká na luxus a nicnedělání. Je třeba mu přistřihnout křidélka. To samé platí o klaunovi, který se na Miguelově narozeninové oslavě nezdá Spencovi. Zase to schytá: od naivní Rosie i samotného klauna, který ho následně speciálně navštíví. ()

Suspicion (2015) (S03E12)

„Když mě adoptujete, budou si lidi myslet, že jsem bílý?“ ptá se hoch, do kterého se Evelyn zamilovala a Adrian k němu pomalu hledá cestu. A zdá se, že se k Powellům vrací dětský smích. I když se tedy ozve soukromé očko a Adrianovy předešlé plány. Ano, blížíme se do finále série, Carmen předstírá, že je jadernou vědkyní, Taylor mění nábytek včetně krvavých ozvěn minulosti, Zoila řeší po vyhazovu od Genevieve po dlouhých letech svou budoucnost a malá Katy je výrazně v centru zájmu. Ještě, že Ernesto „všechny“ ochrání. V tomhle ohledu zamrzí, že Rosie v souvislosti s oběma pány (Ernesto x Spence) mění názory a city jako ponožky. A celkově je role Ernesta lehce uspěchaná. Tak či onak, před posledním dílem jsou položené zajímavé otázky. ()

Anatomy of a Murder (2015) (S03E13)

Vrahem je zahradník. Nebo vlastně ne! Finále je tady a kvalita neklesá. Carmen má šťastnou novinku, kterou ovšem její kamarádky nechtěly slyšet, Zoila chodí na párovou terapii (nicméně s překvapivým partnerem) a Adrian zřejmě nevyžehlí to, co způsobil. Marisol má sice pracovní agenturu pro služebné, ale klidně by se uživila i s detektivní agenturou. Slídí dál a je blízko. Rosie zase věří, že ji Spence odpustí její kroky – jenže ten si jaksi nic nepamatuje. Škádlení Genevieve se Zoilou má klasické klišovité pokračování ve výtahu. No a samozřejmě všechny zajímá, kdo stojí za smrtí tenisového trenéra a Taylořiny služebné Blancy. Jak už to tak z předchozích dílů známe, mohl to být kdokoliv, nakonec to ale tvůrcům tak nějak zbaštíme. I když finále je pochopitelně totálně přitažené za vlasy. PS: Na vyčíslení Sebastianovy inteligence nepotřebujeme žádnou velkou matematiku. ()

Season 4 (2016) (S04)

Marc Cherry, který stojí za „podobně laděnými“ Zoufalými manželkami, se prostě zdatně vytáhl. Mile naivní, přestřelené a jízlivé. S dialogy, které baví. Platí to i pro finální čtvrtou sérii. Ta hned zkraje poukazuje na to, že nás čeká další kolotoč nedorozumění a nevyřčeného mezi Rosie a Spencem. Marisol dohlíží na natáčení filmu podle své knihy, nakonec bude opět čmuchat a s Genevieve i bojovat o muže. Baví také nekončící třenice mezi Adrianem a Evelyn, Carmen poznává svou dceru a Zoila se dostává „do vyšších kruhů“. Pochopitelně nechybí vražda a brzy se navíc začne skloňovat jistý Kruh. Ve finále to pak vypadá, jakoby snad tvůrci v případě chlípného režiséra předznamenali kauzu MeToo, která později (reálně) spustila jednu z nejdelších sérií „sexuálních obvinění“ a „prolomila vlnu mlčení“. A Evelyn jen suše konstatuje, že jejich „večírky mají opravdu špatnou pověst“. ()

Once More Unto the Bleach (2016) (S04E01)

Další, nyní už závěrečná série hned zkraje poukazuje na to, že nás čeká další kolotoč nedorozumění a nevyřčeného mezi Rosie a Spencem. Ale řekl jsem si, že i poslední sérii dám. Zase uběhlo hodně vody, Marisol půl roku po vyvrcholení třetí série dohlíží na natáčení filmu podle své knihy, jenže hlavní roli dostala nenáviděná Peri (Marc Cherry tady mile využívá Evu Longoriu). Postupně zjistíme, kdo přežil, kdo přišel o dítě a kdo naopak jedno získal. Spence si nadále nevzpomíná, co se událo za poslední roky, což zejména Rosie trápí, ale Peri logicky vyhovuje. Každopádně stačí jeden další úder do hlavy… Evelyn je v šoku z toho, co slyší od doktora. Marisol se snaží přestat myslet na Jesseho. No, a co by to bylo za sérii, kdyby se neobjevila vražda!! ()

Another One Wipes the Dust (2016) (S04E02)

Finální série započala čím jiným, než vraždou. Spence je hlavním podezřelým, Rosie je nešťastná a film na motivy Marisoliny knihy kvůli tragédii stopli. Radost má alespoň stále stejně naivní a nestabilní Genevieve, která v televizi viděla šéfa studia, jinak svého exmanžela. Zhodnotí si to tak, že je to pořád fešák. Carmenina „sestřenice“ Danni našla způsob, jak zůstat v Los Angeles. A nakonec i díky ní zjistí Evelyn pravdu o Adrianově (ne)pohyblivosti („Oba jsme tak krásně zvrácení!“). Zoila nečekaně narazila na zajímavý objev, má to však háček v podobě maminky. Rosie definitivně (už v minulých sériích) převzala po Marisol roli hlavní čmuchalky (ta po propuštění syna z vězení řešila ještě ve druhé sérii tajemnou historii nového partnera a jeho služebné), což bude stát naivku Rosie jeden taneček ve strip klubu. ()

War and Grease (2016) (S04E03)

Spencovo nečekané přiznání pochopitelně leccos zamotá, jeho sponzor a Periin manažer Ben se dle očekávání vybarvil. Ostatně stejně jako Carmenina „sestřenice“ Danni. Na scénu navíc přichází další zmije: sestra mrtvé Peri, o které Spence prohlásil, že za tu hodnou byla v případě sester vždycky Peri. Bitva o muže mezi Genevieve a Marisol se rozhořela naplno. A Zoila se do své nové role bohaté paničky dostala velmi rychle a obětavě. Může ji to stát mnohé. Stále vyprávíme s nadhledem a štiplavým humorem, i když tenhle díl si zasloužil trochu víc dravosti a tahu na bránu. ()

Sweeping with the Enemy (2016) (S04E04)

Stále s nadhledem a štiplavým humorem. Třenice mezi Adrianem a Evelyn odskákala Marisol, která má tak novou náročnou spolubydlící, kterou děsí spojení „najít si práci“. Spence zase děsí pobyt za mřížemi, kde platí za Megan Fox. Carmen přeci jenom pomůže Danni s „kariérou“, Rosie má štěstí v neštěstí: nejprve si vyslechne gejzír vášně a následně i řadu velmi citlivých informací. A vedle „Zoilina domu“ se odehrává v soužití matky se synáčkem něco záludného. Dalo se to čekat. ()

A Time To Spill (2016) (S04E05)

Zoila se dostala do nezáviděníhodné situace, tajemství okolo Kylea a jeho autoritativní matky nepolevuje. Rosie a Spence začínají čím dál tím víc skloňovat jistý Kruh, kult, do kterého byla zapletená zavražděná Peri, i nový nejlepší přítel – kadeřník Genevieve. Evelyn potvrzuje, že je příšerným zaměstnancem, nicméně v uniformě jí to sekne. Adrian by mohl vyprávět. A Rosie (jednou naivka, podruhé s promyšleným plánem) solidně zametla s Benem. Carmen se musí vypořádat s nejtěžším úkolem svého života. Film, který měl vzniknout podle Marisoliny knihy, má po smrti hlavní herecké hvězdy zase šanci. ()

The Maid Who Knew Too Much (2016) (S04E06)

Má to své vztyčené ukazováky, ale celkově pořád tleskám. Kyle je zpátky na scéně, Kruh se zdaleka neuzavírá, ale Rosie se nedaří do jeho blízkosti dostat. Nakonec jí to bude něco stát, protože Ben dostane úkol. Ten ale podle matky organizace nesplní podle očekávání. Rosie tak čmuchá dál a nakonec v případě kultu využije Genevieve. Zoila „z vyšších kruhů“ zase využije Adriana, aby se matka Kylea dozvěděla pravdu. Carmen si nechce přiznat svůj věk a Marisol si nepřeje, aby někdo při vznikajícím filmovém scénáři zásadněji zasahoval do její knižní předlohy. A to bude problém. ()

Blood, Sweat and Smears (2016) (S04E07)

Svérázné latinskoamerické služebné dál řeší své patálie, nešlo by to ovšem bez Powellových. Evelyn má konečně volnou cestu k rozvodovému právníkovi, hříšný Adrian jí ovšem, když přijde s prosíkem, nevěří ani slovo. Kyle zažívá život bez matky a úplně mu to nejde. Vzápětí navíc ukáže krapet jinou tvář. Dozvídáme se, že Tucker Westmore je v případě Kruhu klíčem ke všemu. Celkově ale chybí nosnější dílčí zápletka a díl tak trochu sklouzl do průměru. ()

I Saw the Shine (2016) (S04E08)

Zdá se, že Periina sestra Shannon nebude ke Kultu zřejmě tak loajální. Když ve východním křídle dojde bourbon (jelikož si Powellovi rozdělili své honosné sídlo), bude mít Adrian sakra problém. Rosie je znovu ve svatebním a Zoila má brouka v hlavě v souvislosti s Kylem a jeho matinkou, což se po „požáru“ i projeví. Ostatní postavy se tak nějak točí v kruhu: Marisol zřejmě přišla o prsten, Carmen se pokouší nepřijít o dceru a Zoila o postavení. ()

Much Ado About Buffing (2016) (S04E09)

Stále s nadhledem a štiplavým humorem. Zoila musí zpět do kostýmu služebné, což přinese problémy, potíže přicházejí i v případě „narovnání vztahu“ s Dani, která je potvůrka na druhou. Zoila se snaží dostat k důkazům týkajícím se Kruhu u Kylea doma, ale zatím se jí to nedaří. Marisol řeší dilema mezi dvěma muži a Genevieve se rozvykládala o tom, co se před lety stalo v souvislosti její nevěry směrem k Peterovi. A právě viník toho všeho má zrovna na privátním konkurzu nic netušící Dani. Jdeme do finále!! ()

Grime and Punishment (2016) (S04E10)

Zdá se, že Evelyn chová k Adrianovi dál nemalé city, což se dalo očekávat. Stejně jako to, že zazobaný macho má přichystaný plán. Jsme ve finále a vypadá to, že by snad tvůrci v případě chlípného režiséra předznamenali kauzu MeToo, která později (reálně) spustila jednu z nejdelších sérií „sexuálních obvinění“ a „prolomila vlnu mlčení“? Spence udělá solidní klukovinu, Carmen varuje Dani a ta se překvapivě nezachová jako kráva. A Genevieve se nakonec ocitá v roli dohazovačky. Celé se to (samozřejmě solidně ujetě) vyřeší, najde se vrah, Spence z celé té estrády vyjde jako oběť a Evelyn jen konstatuje, že jejich „večírky mají opravdu špatnou pověst“. No, a na zásnubním večírku by se přeci měl někdo zasnoubit, že Marisol? Naznačeného pokračování další sérií se bohužel už nedočkáme. ()