Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

Mouzon

Báječné, nádherné, úžasné, skvělé... Už první scéna s halekačem hrajícím na ukulele mi vehnala slzy do očí a Bob Saint-Clare vystupující z letadla v huňatém kožichu tomuto stavu neulehčil. Je zde vše, co má každý akční fanda rád - svalnatý hrdina s úsměvem na tváři, krásná Arianne, slizký padouch, který dostane vždy po papuli... Co na tom, že je to vlastně ušmudlaný pisálek, socioložka, která nestojí nohama pevně na zemi a bonbonofilní nakladatel, kterému jsem měl v určitých chvílích (ti, kteří viděli, vědí v jakých) nutkání rozbít zobák... Tenhle film je geniálně vymyšlený, napsaný, zrežírovaný a samozřejmě zahraný - jak se takovýto nápad někomu může zrodit v hlavě, to mi bude asi nadosmrti záhadou. Perfektně vypilované gagy, scény neuvěřitelně vtipné mistrovsky říznuté citlivým příběhem s mozkem, ale hlavně duší. Herci v linii Boba Saint-Clara celou dobu tak citlivě přehrávali, že jsem se až leknul nadupaného závěru a hrdlo se mi zděšením sevřelo. Nic naplat, 176. (psáno 20.5. 2009) je pro tenhle skvost, skoro se odvažuji říci, až urážkou. Všichni jistě pochopili, že si mě toto veledílo naprosto získalo. Bez výhrad. 100% "Ten Bach Vám krásně sedne k pleti." "Händel..." YES! NO! OK! ()

AIMÉE

Jedna ze skvělých francouzských ulítlých komedií jedné velké éry, kdy to Francouzům šlapalo. Tahla parodie, ve které Belmondo paroduje všechny možný vlastnosti a činy velehrdinů akčních filmů, a především sám sebe. Scénář je také podařený. A propos, bazénová scéna či přestřelka na pláži, kde si to vtíravá uklízečka luxuje po písku a elektrikář jakoby "pokropen" paintballovými kulkami patří k těm nejlepším kouskům. ()

Mikino00

Klobouk dolů před každým, kdo si dovede dělat takhle stylově srandu sám ze sebe. Belmondo to předvedl se vší parádou a to celé se zabalilo do originálního hávu. ()

laepus

Jestli budu muset někdy volit nejlepší komedii s Belmondem... při vší úctě ke všem jeho ostatním skvělým veselohrám, zřejmě zvolím tuhle - vyrostl jsem na ni a dodnes mě zaručeně rozesměje a hlášky z ní jsou nesmrtelné a citovatelné kdekoli a kdykoli... pokud ten film ovládáte zpaměti... Jen přijď, ty oceáne temný jak duše má z vln tvých teskných sten dých a zoufalost moji dobře zná. ()

Garch

"Zuby napuštěné prudkým jedem?" Nejlepší Bondovka Forever :-) aneb Belmondova božská "dvojrole" spisovatele akčních příběhů, kde jeho alter ego hravě zastiňuje i Conneryho Bonda ;-) Skvěle zahraná a skvěle napsaná komedie z nejlepšího období francouzského filmu. ()

mira007

Belmondo v parodii na svoje vlastní dobrodružné legendární filmy, přičemž tahle parodie je dobrodružnější, vtipnější a legendárnější než ty parodované filmy. ()

filipvrbik

Je to dost bláznivé a částečně i zmatené.. Po divnějším začátku se to však docela super rozjede.. Nemyslím si, že je to nejlepší Belmondův film, ale je to i tak dost dobré, a jako parodie vynikající. Ale četnické filmy s Louisem De Finesem jsou ještě o level výš...80% ()

hacho

Ku-ku-ru-kukuuu a Belmondo naskakuje ladne do kabrioletu....a naprosto dokonale se mu to nepovede :o)) A podobnych nezapomenutelnych scen je tam vic. ()

Suchinnen

3 za geniální parodii (a nejen parodii), 1 extra za Belmonda a 1 za dabing, který ladnými kroky šelmy uniká ze spárů dnešní české produkce ()

RomanHyde

Muž z Acapulca je klasika. Plně rozumím zdejším pětihvězdičkovým hodnocením a chválám z řad ostatních uživatelů. Já dokážu nadhled a parodii taky ocenit, ovšem zde se mi to zdálo až moc. Belmondo se mi více líbí v jiných filmech kde je humoru taky dostatek, ale nemusí se tak "přestřelovat". Muž z Acapulca je každopádně dobře koukatelný a zlepší náladu. ()

papyrosaurus

Kupa kultovních hlášek této skvostné parodie klasických "špionských/James Bond" filmů, k tomu neodolatelný Belmondo a krásná J. Bisset to vše tvoří koktejl, který je třeba jen protřepat, ale nemíchat. Jen tak si pořádně vychutnáte tu správně potrhlou atmosféru s perfektním českým dabingem. Nesmí vás však překvapit kapsle s prudkým jedem, která ještě během líbání nikdy nevypadla, Arianna která nesehnala chleba .....nebo instalatér na pláži....Bob Saint-Clare si poradí v každé situaci! ()

thunnus

"Ty se mi moc líbíš, hochu" :-))) Geniální zvrat v geniálním filmu s geniálním scénářem. Dokonalý prostředek na zlepšení nálady. Aneb jak jde udělat z jednoduchého příběhu a motivu pomocí skvělých dialogů a herců klasiku. Takové filmy se už dnes (moc) netočí. ()

Haniczka

Nejlepší film, kde Bebel předvedl svůj herecký rejstřík od ušmudlaného romantika až k sebeparodujícímu Bob St. Clarovi. Patří ke špičce francouzských komedií a komedií vůbec. A malá poznámka - je velice dobře možné, že jméno z Tatiany na Arianu bylo pozměněno právě díky tomu, aby se ruské jméno Tatiana neobjevilo v tomto "západním" kousku plném výtečných kousků a nepošpinilo tak celý film tím, že by se hrdinka jmenovala rusky. Tatiana je pro Francouze velmi exotické jméno, ale pro nás ne. Jméno Ariana je pro naše uši více hrdinské a má rozhodně větší šmrnc. ()

Hepy13

Neodolatelný "dvojitý" Jean-Paul Belmondo jako románový hrdina a idol všech že, ale i jako spisovatel který má své problémy. Skvělá komediánlí zábava! Pro mě ale Zvíře zůstává "Belmondovkou" číslo jedna. ()

bambusacek

Já jsem vlastně hrozně citový a nedokážu to překonat. Já když vidím včeličku... Bum. Aááááá!. Co jsem to říkal? No to o té včele. Brilantní Belmondo ve své snad nejlepší (dvoj)roli. Nemám co vytknout, francouzská komedie v nejlepší formě. 90% ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo