Muž z Ria

• Československo Muž z Ria (viac)

Vojak Adrien Dufourquet prichádza do Paríža na týždňovú dovolenku za svojou snúbenicou Agnes Villermosovou. Tú však unesú tajní muži, pátrajúci po troch soškách, ktoré sú jedinými pamiatkami na stratenú civilizáciu a zároveň kľúčmi k bájnemu pokladu. Adrien sa okamžite vydá únoscov prenasledovať až do exotickej Brazílie. (STV)

blackrain

Adrien musel být do své snoubenky Agnes ale neskutečně zamilovaný. Normální chlap by tohle neudělal. Příběh je to malinko jednodušší, nikde žádné zbytečné odbočky. Jednohubka pro šedivé a deštivé odpoledne. Nevěděla jsem, že tenhle film byl ispirací pro Indiana Jonese. To je pro mě novinka. ()

topi

Vyměnil bych žánr dobrodružná komedie za ztřeštěný sci-fi film. Protože, co tady se odehrává je sled bláznivých nápadů, které víceméně postrádají smysl a záběry a scény jsou na sebe nalepené jako v grotesce. Je vidět, že Belmondo si s Brocou natáčení očividně užívali, výsledek je ale poněkud neupravený a roztržitý. Belmonda mám přeci jen radši až v pokročilejším věku a ani jeho vlastní hlas mě k němu moc nepasuje. Jan Tříska ho daboval nejlépe. Každopádně jako fantaskní podívaná Muž z Ria funguje. Přece jen ale v dětství jsem se u něj bavil více, v dnešní době zub času už trošku zahlodal. ()

dyfur

..... prvy z “ Mužov” s Belmondom a..... najlepší.Typická “ belmondovka “ - J.P.B. v najlepších rokoch,forme,atraktivny námet, prostredie .... klasika - osobne mi nevadí / a uprednostñujem / prvy dabing s Mrkvičkom. ()

kagemush

Film kde někdo něco pořád odhazuje. Nejdříve Belmondo odhodí meloun, potom ta jeho slečna odhodí nanuk, no a pak ten velký černý pán v báru párkrát odhodí našeho hrdinu.. A co se ten chudák Belmondo v tomhle i na svou dobu slabým kuse naběhal ... . No hrůza, vám povim. ()

Martin741

Reziser Philippe de Broca /Cartouche, Le Magifique/ natocil komediu, ktora bola v 60. rokoch v case uvedenia do kin velkym hitom. Bohuzial, zub casu pracuje aj v tomto filme a dnes je to uz trochu pobledly a matny humor. Belmondo na urovni, Francoise Dorleac krasna a objavil sa tu aj Adolfo celi /bondovka Thunderball/. Belmondo tuna vytvoril prototyp Indianu Jonesa, ktoreho neskor natocil isty reziser Steven Spielberg. 100 % ()

rakovnik

Klasická Belmondovka, dodnes pohodová oddychovka. Trochu mi chybí vtip a nadhled "Muže z Acapulca", protože z pohledu akce už je dnes film dost zastaralý, ale stále atraktivní. ()

pakobylka

Převelice frajerská, nadprůměrně ztřeštěná a francouzsky lehkomyslná ... prostě ta nejsprávnější dobrodružná jízda pojednávající o tom, co všechno lze podniknout se svou dovolenou ... pro svou vyvolenou. P.S.: 1) Při vší úctě ... jsem vděčná osudu, že je to Indy, kdo je kopií, poněvadž Adriena mám raději; 2) Pointa je jedna z nejpůvabnějších, které jsem měla tu čest poznat. ()

Martrix

Přiznám se, že s Belmondem mám raději filmy, kde už je starší a jde znát jeho herecká vyzrálost; nespoléhá jen na fyzický výkon. Typickým příkladem je Muž z Acapulca. Těch 9 let je velký rozdíl. Nicméně tohle není důvod, proč mě MzR zrovna neuchvátil. Belmondo si i tak svoje odvedl... byť se mi víc líbila Françoise Dorléac. Vlastně jsou to především jejich postavy, které drží film aspoň v lehkém nadprůměru. Prostředí Brazílie, honičky a naklepávačky hlav, na mě totiž dojem neudělaly. Především díky nim zbytečně nabobtnala stopáž do téměř nesnesitelných 110 minut. Dějově to žádná sláva není....předobraz Indiany Jonese bych tam nenašel....snad jen ty sošky. Potíž je prostě v tom, že za těch 60 let vzniklo mnoho lepších dobrodružných komedií a v této konkurenci už MzR zaostává. Ale chápu, že ve své době to mohl být kinohit. Podvědomě jsem se Muži z Ria desítky let vyhýbal.... měl bych asi víc dávat na intuici. ()

mortak

Dvouhodinová slapsticková groteska, která je vynikající v momentech, kdy Belmondo blbne (jako Chaplin, Keaton či Lloyd), ale zpomalí skoro na nulu, když se snaží vyprávět tuctový brakový příběh. Spojit story s akcí se povedlo až následníkovi Indianu Jonesovi (sošky, jeskyně, francouzský archeolog...) ()

Radiq

Tohle se tempem vyrovná snad jenom filmu Copak je to za vojáka. Belmondo se nikde nezdržuje, furt je splašenej a v nebezpečí, ale on si s ním dycky poradí důvtipem, kaskadérským kouskem či humornou hláškou. Děj nápodobně. Je to klasickej děj a klasické typy nebezpečí z těchhle starších dobrodružnejch filmů. Ocitáme se na zemi, ve vzduchu, ve vodě. Tu krokodýl, tu pohyb ve vejškách, tu zabijáci, tu proletí něčím ze dřeva. Tu nějaká vedlejší postava, která nemá skoro žádnej význam. Je to klasika let šedesátejch, kterou nás krmil komunismus a mátl nás tím, že se to jmenovalo "Muž z ..." a všichni si mysleli, že to je pokračování z trilogie Acapulco a Hongkong. A všechny to bavilo. Akorát nevim, co je to za happy end, když to skončí kácením pralesů kvůli silnici. ()

vesper001

Vojín Adrien dostane dovolenku a vyrazí si do Brazílie. Není to ovšem žádný plážový povaleč. Celou dobu je v patách bandě proradných hamižníků, kteří neustále unášejí jeho snoubenku a cválají za bájným pokladem a zazobanými zítřky. Adrian má šarm, vtip a fyzičku, je zkrátka takovým koktejlem z Bonda a Indiany s kouskem Tarzana (protřepat, nenamíchnout). Nehledí na nebezpečí, na výšky, vozíčkáře ani na to, že je jeho vyvolená často na zabití a pronásleduje padouchy na zemi i v podzemí, ve vzduchu i ve vodě, pouští i pralesem s vytrvalostí ohaře po dietě. Zábava to je, ale po těch letech přeci jen trochu vybledlá. ()

sator

Archaické....a ta idiotka au... Tento film považuje "Bebel"za začátek svých kaskáderských variací... Nechybělo však mnoho a natáčení skončilo smrtí Belmonda.Ve scéně kdy se přesouvá na laně mezi domy, spodní lano praská a Belmondo zůstává desítky minut viset na jediném, až do situace kdy v rukou ztratil cit...Život mu zachránil slavná francouzský kaskadér: https://www.csfd.cz/tvurce/70525-gil-delamare/, který sám o dva roky později umírá při natáčení filmu. ()

andrii

... a záhada tria. Jean-Paul - to je ale neposeda! Nezastaví se a nezastaví, utíká a utíká. Perné dovolenkové dny má, a k tomu kupu odvahy, síly za dva, mysl dobrodruha. Viva Brasil! Viva Rio De Janiero! Le magnifique homme de France arrive... Mezi rajóny si ukrojil "ráj." ()

LadyPupu

Muž z Ria není o nic horší než Muž z Acapulca. Je jen jiný. Trochu vážnější možná. Ne tak ztřeštěný. Zároveň je to pro mě nestárnoucí klasika s okouzlujícím Bebelem. A jsou scény, které si pamatuji i po x letech... "Je to daleko? - Ne, ne, asi 1000 kilometrů. - Hmm, tak to budeme potřebovat auto. - A jakou chceš barvu? - Počkej to není jenom tak. - Růžové s hvězdičkama." ()

Mrkvič

Sice ne až tak zlidovělá klasika, ale dalo se na to před xx lety koukat každý rok, kdy nám to televize znovu nabízela. Kromě nádherné hlavní hrdinky, jejíž představenkyně zemřela bohužel pár let po filmu, je nepřekonatelný Belmondo. Bez těchto jeho rolí by nikdy nevznikl Muž z Acapulka a v pár scénách zde Belmondo překonává i svého budoucího agenta. Celkově jde o hodně povedený mix akce a komedie a navíc jsou v dnešní době zajímavé záběry budované Brazílie. ()

filmmovier

Další sympatická belmondovka. Jean-Paul je šarmantní a okouzlující, scénář je napaditý, exotické lokace nádherné a funkční, mix dobrodružné komedie a akce skvělý, holky hezké, zápletka zajímavá... jenže jsem se nebavil úplně intenzivně a grády to vlastně mělo jen na začátku a pak až ve druhé polovině. Je to ale sympatická oddechovka, kde to dobrodružství skvěle funguje, takže si rozhodně nemůžu stěžovat, prostě další kvalitní Francie, ke které se určitě ještě časem vrátím. 70%. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo