Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

marhy1992

Fanstastický Mads Mikkelsen. Asi jediné čo ma držalo pri tom aby som ten seriál pozeral. Aj ostatné postavy boli zahraté super, najmä čo sa týka Grahama. Rozvíjanie postáv a ich charakteristík sa rozvíja skvele počas riešení prípadov, ako ich ovplyvňujú. Od prvej časti to naberalo grády, ale niekde v strede to pre mňa akosi oprchalo, viac sa zameriavajú na postavy ako na jednotlivé prípady čo začalo robiť seriál trochu nudným. Herci su skvelý, dialógy tiež aj všetko ostatné ale niečo tomu vždy chýba, aby sa pre mňa stal tento seriál skvelým. Nemá to iskru, ktorá vás núti vidieť ďalšiu časť okamžite po zhliadnutí predchádzajúcej, a to je pre seriál to najdôležitejšie (aspoň pri krimi seriáloch). Hodnotenie : 80 % ()

numan

Silně psychedelický psychothriller s několika psychopaty, z nichž někteří pracují jako psychiatři. Dokonale zahraná zvrhlá dekadentní nádhera, plná inteligentní konverzace, bizarních krvavých obrazů, mrazivého šílenství a dokonale připravených jídel z lidského masa, zakončená v první sérii magickou árií, kterou podle sonetu Dante Alighieriho pro původní Scottův film Hannibal z roku 2001 složil Patrick Cassidy v koprodukci s Hansem Zimmerem. Dokonalé. ()

AltairAhad

Nečekala jsem, že se někdo bude moci "vyrovnat" hereckým umem, takovému charakteru, za kterého je zodpovědný Hopkins. A zatraceně Mads, to v seriálu docela dost dobře dokazuje. Nechtěla jsem tomu dávat moc šancí, protože miluju klasického dr. Lectera, ale tohle? Je to skvělá podívaná a po 2 dílech sem měla pocit, že první sérii shlédnu celou za jediný den. Will je také velice dobrý charakter, ale myslím si, že člověk už pak jen čeká, kdy se na scéně objeví Mads, který je v roli Hannibala, jako kapr ve vodě. Už jen čekám na další sérii. "Psychopaths are not crazy. They are fully aware of what they do and the consequences of those actions." ()

TommyLee

Bohužel velké zklamání, na seriál jsem se začal dívat převážně kvůli Madsovi, ale ani on tu bídu nezachránil, seriál se snaží být strašně mysteriózní, prostě za každou cenu, ale efekt je spíš trapný, dále se snaží vyvolat zhnusení v divákovi, což se taky moc nepovedlo, dále je seriál zbytečně přetažen, stačilo 8 dílů, případy, které se řeší paralelně jsou řešeny příliš jednoduše... o výkonu Fishburna netřeba mluvit, mně se nelíbí skoro nikdy, ale v tomto seriálu mně přišel až příliš tragický.... za mě jedna hvězda a to jen díky Madsovi.... ()

HonziKaja

Mám problém si dát Hannibala dát do topky. Nevím jestli si to chci někdy zopakovat. A kašlat na tu všechnu fyzickou brutalitu. Ta je tam jenom za "ozdobu". Ta psychická brutalita je to v čem je Hannibal jako postava i jako seriál tak mrazivý. Mrazivá bromance mezi démony. R nápady lítají vzduchem a Hannibal je krásně chytá, některé zamrazí, některé vyloudí úsměv... A navíc to obsazení. Dancy je v této podivínské poloze odzkoušen a prošel i tady, Mikkelsen si to vyloženě užívá, na nejkrásnější Kanadské oči se krásně kouká ale i Caroline umí hrát. Pro druhou serii bych klidně i přitvrdil, trošku víc ulítnul (houby byly prostě úžasný) a jěště víc mě zmrazil s Willem a jeho démony. Jen tak dál. ()

Tomulka

Hanibal v podání Madse Mikkelsena je opravdu famozní a hrůzné v některých dílech (hlavně v těch posledních) vyvolává strach až děsivou hrůzu. Velkým rivalem mu je perfektní výkon Hugha Dancyho v jehož podání je Will Graham až misteriozní postava. Teda jen zpočátku vše se potom docela logicky vykresluje. Každopádně scénář je naprosto dokonalý a režie ho jen podporuje svou perfektní do detailu stvořenou prací. Už se nemohu dočkat pokračování ( zda nějáké vůbec bude) Nebylo by dobré, aby seriál zabřednul do rutiny pro nějákou sledovanost, ale jednu serii bychom se ještě nechali tahat za fusekle. ()

Agnostik

Tak za prvé,netušil jsem že existuje vůbec tento seriál,a ani že by se něco točilo jsem nezmerčil.To byla chyba!Za druhé-Super,skvělé,napínavé a samozřejmě se spoutou skvělých a krvavých záběrů.Konec,pokud se to dá tak říci je velice otevřený a překvapivý.Ovšem i kultovní filmová trilogie překvapovala spoustou nečekaností a nejasností tak jak se na kvalitní příběh sluší,tak aby se sám divák mohl svobodně v příběhu zorientovat a rozhodnout kde je další díl mozaiky k rozřešení příběhu.Pokud tohle je prozatím rozjezdová 1série /jak pevně doufám a věřím že ano/,tak se máme při tomto nastavení latˇky prvotních dílů nač těšit v sakra dobrém slova smyslu!! 1 série-90%! ()

Rozmarýna

Mads Mikkelsen je skvělý herec, objevila jsem ho v tomto seriálu. Když Hannibal vaří, ty pochoutky vypadají nádherně, ale mně je na zvracení. Po shlédnutí 10. dílu už mě ty psychiatrické řeči začínají unavovat. A začíná mi i vadit ta prvoplánová snaha o vyvolání hnusu v divákovi - teda aspoň ve mně. Už je toho nějak moc, asi jsem nějaká útlocitná. A taky mi vadí, že je to málo "detektivní". V jednom z dílů vyšlo najevo, že Crawfordova žena má rakovinu, ale dále se o tom nic neobjevuje a Crawford se v dalších dílech chová, jako by se nic nestalo. Mám pocit, že postavy se nechovají, jako v běžném životě, a tím myslím i to, jak o nemoci Crawford a jeho manželka mluvili. ()

house336

Mikkelsen skvělý, jako pokaždé, ale Dancy je špatný. Není sympatický a vždy, kdy má navodit nějakou hrůznou atmosféru, tak mu to nejde. Možná, že za to může scénář, ale dvě epizody stačili. Třeba se někdy odhodlám to dokoukat... Povedlo se a musel jsem * přidat. A to především za komplexnost obou řad a něco, co jsem nucen označit za přesný konec. Jakkoli může působit nepříjemně, muselo to tak být. Na 5* se bohužel jít nedá kvůli (místy až značným) nedostatkům. Scénaristé si Harrisovo dílo přizpůsobili obrazu svému, což není špatné, jen kdyby to udělali o něco lépe. Will Graham má znázorňovat člověka geniálního, na úkor jeho duševního zdraví. Což se mu sice daří, ale většina jeho dedukcí (a scén končících: "This is my design.") působí spíše jako deus ex machina než cokoliv jiného. Stejně jako morbidita, které je nám předkládáno v hojném množství, není špatná, pakliže je odůvodnělá. Což se místy vůbec nedaří. Když si napíšete do scénáře lidský totem složen ze 17 obětí, měl by být nějak zdůvodněný. Když se vrah 10 minut na to sám udá a nijak to nepodloží čímkoliv hmatatelným, jedná se pouze o výplň epizody a je to naprosto zbytečné. Nicméně nechci to tu výrazněji kritizovat, protože ač mě občas něco irituje a nenechá v klidu navečeřet, Hannibal je nesmírně návykový seriál, se skvělými (a mnohdy krásnými - Lara Jean Chorostecki) postavami, umí dobře navodit atmosféru a s dr. Lecterem sdílím (až děsivě) jeho pohled na svět - přirozeně jen do jisté, nekulinářské míry. ()

Verulinek13

Pokud máte "zlozvyk" pustit si oblíbený seriál a k tomu si dát výborný oběd nebo svačinu jako já, slabším povahám doporučuji, aby se najedli nejlépe před shlédnutím tohoto seriálu. Jídla vypadají velice chutně, možná i chutná jsou, ale neptejte se hostitele, zda je maso skopové nebo kuřecí :) První série velice vydařená, jen mě trošku trápí, že všichni trápí Willa. Nebo se trápí on sám? ()

AlohaAnty

Seriál jako celek geniální, ale až moc psychologický pro diváka, a občas se v dialogách ztratí. Do 4 dílu pomalejší rozjezd, ale pak to nabere ten pořádný spád. Will zmagoří a Hannibal toho využije ve svůj prospěch. Vraždy geniálně propracované, že i z některých jde až hrůza. Nejlepší úseky byli, když si Will představoval vraždy. Jen mě mrzí, že na další serii musím čekat až do dubna, protože 1 serie skončila neúplným koncem. Takže 90% ()

JOFY

Takovou atmosféru jakou vyvolal Hannibal jsem ještě u seriálu nezažil . Audiovizuální zpracování je perfektní a ač stejně jako ostatní vynáším do nebe Madse Mikkelsena , tak bych chtěl zdůraznit , že ostatní hlavní postavy podávají neméně výborný výkon , jen jejich postava není tak , která na sebe váže veškerou pozornost , kdykoliv se objeví na scéně . ()

lajkus

Případ seriálu s negativy zastiňujícími pozitiva... Začněme postavou Hannibala, ta je skvěle zahraná, bohužel je skvěle zahraná jako vrah a úchyl. Potkat tuto postavu ve skutečném světe, je z prvního pohledu jasné, že je s ním něco v nepořádku. Našim ostaním postavám to jaksi nedochází a všichni se kolem něj motaj a moc ho milujou..... Dalším postavám, ty jsou taktéž dobře zahrané, ale jejich inteligence je na výši stolní lampy. Obzvlášť v posledním díle chudák Will, řeší své problémy, tak že vylejvá city a pitomé kecy na všechny strany, ale neni schopen si spojit 2 a 2. Další výtka míří k členům vyšetřovacího týmu. Nějaká ta pomocná mongolojdka se na všechny usmívá přestože před ní leží hromada nechutnejch mrtvol. Další dva panáci z laborky házej vtipnou hlášku za hláškou a na větvích vedle nich jsou pověšené orgány čerstvě zabitých polišů. Co to s těma lidma je?????? Dalším problémem je nelogika scénáře, například vystavit mrtvolu a pověsit ji na lešení v centru města nedělá jednomu sériovému vrahounu žádný problém, stejně tak hledaný vrah se umí dostat kamkoli a nikdo ho nikdy nevidí..... Dále je tu minimum vyšetřování svědků, podezřelých, kamer atd... Celé vyšetřování se spoléhá jen na to, že jeden týpek je blázen a umí se vcítit do vraha. E? No ale je tu i pár pozitiv a to jsou velmi zajímavé a originálně nechutné vraždy, dost nechuťáren je i zobrazeno. Postavy jsou dobře zahrané a tím se vynahrazuje jejich nízká inteligence a hloupost jednání. Halucinace naší hlavní postavy (ne tou neni Hannibal) jsou vážně dost psycho. Celkově i styl jakým je seriál naočen ujde.... ()

Tibb-Shäe

Každou epizódou som viac a viac ohromená. Druhá séria sa zatiaľ drží na ešte vyššej úrovni než prvá a to už je čo povedať. Neuveriteľne a neobvykle dokonalý seriál vo všetkých smeroch. Famózna precízna réžia a kamera, krásny, do detailov prepracovaný vizuál, atmosféra mrazí do špiku kostí, inteligentný prekvapivý scenár, komplexné postavy, ku ktorým si vzťah vytvárate postupne, herecké koncerty v každej epizóde... ak sa to aj naďalej bude držať na "character driven" úrovni, aj totálni odporcovia gore a hororu ako ja budú pripevnení pred obrazovkou od prvej sekundy až po poslednú. Inak Bryan Fuller vyzerá ako strašne milý pohoďák, nemôžem uveriť, že mu napadli niektoré tie ohyzdnosti. ()

looo

Výborná variace na populární literární postavu. Narozdíl od filmů není Hannibal nechutnej psychopat ale spíš prostě jen hodně hodně moc zvědavej člověk se slabostí pro klasickou hudbu a dobré jídlo a pití. Jeho kulinářské dovednosti radost sledovat, lepší jak jakejkoliv pořad o vaření. Každej díl mě přiková k obrazovce, sliny tečou proudem, nevim komu fandit dřív, jestli jídlu nebo kuchaři. Rozhodně to ale není pro každýho, vegetariáni ohrnujou nos a děvčata se dívaj s rukama před očima. plus body za originalitu umrlců, fakt umělecký díla, jedno vedle druhýho (Těhotnej kůň, totem, andělé, strom, lidský houby....).. zvrácenost na entou, utlouct se po tom můžu A možná to tady bude pro spoustu místních rouhání, ale Mads Mikkelsen mi sedí mnohem víc jak Anthony Hopkins ()

Dvyt

Jeden z nejlepších seriálů co jsem měl a mám možnost sledovat. Velmi kvalitně zvolené postavy, které budí ty správné emoce a díky tomu, se dá do filmu vžít, a s reálným napětím očekávat další zvraty v příběhu, to už dnes mnoho seriálů neposkytne. ()

Majxi

Na Hannibala jsem se začal koukat nedávno a docela mě pohltil. První řada zhlídlá hned a teď druhá. Will "Hugh Dancy" Graham roli stvárnil velice dobře. Od psychologických výjevů po naprosté vyrovnání v nesnázích. Seriál mě hned od začátku chytl a nepustil do konce první serie. Psychiatr Dr. Lecter v roli vyšetřovatele FBI je velmi dobře informován o dění situace, a krásně se dokáže infiltrovat. Pár scének mi sice přišlo mírně přehnaných, až velice nereálných, ale myslím si, že se to dokáže vůči skvělým hereckým výkonům vykompenzovat. dávám plných 100% ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)