Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

ikilledjenny

Jsem na začátku druhé řady, ale musím se k tomu, alespoň trochu vyjádřit. Upřímně nechápu, proč na to koukám... ale jo vlastně chápu. Kvůli Madsovi a Hughovi. Už když jsem viděla Hon, přišel mi Mads, tak nějak nesympatický, slizký a nebezpečný, dokonce jsem si ho představila v nazi uniformě. Myslím, že je na Hanniba příliš dokonalý, až mi z něho leze mráz po zádech. Pokud jde o atmosféru seriálu, tak je opravdu nepřekonatelná, mrazivá, psycho. To vše je podporováno představami Willa, hudbou a zvuky (jako neustálý zvuk tekoucí vody). Vraždy jsou morbidní a moc detailní a Hannibalovo večeření také nepůsobí dobře pro oči člověka slabé povahy. Uvidíme, jak se to vyvine. Každopádně se u mě vyvinula jistá fascinace tímto dílem. Zatím 4*. ()

Bifftekk

Napětí od začátku až do konce, každý díl je skvělý a hlavně ta ponurá atmosféra skvěle podtrhuje emoce psychiatra Dr. Hannibala. ()

bodula

Po první sérii slabé tři hvězdy a váhání, zda dám další sérii. Jsem ráda, že mě první série neodradila, protože druhá je o hodně výše, skoro bych uvažovala o pěti hvězdičkách, ale to si nechám, ať mohu zvyšovat po sérii třetí :-) ()

IceWine

Jedním slovem - epické. A když to rozvinu, Hannibal je pro mě jedním z nejlepších seriálem současnosti. Stylové a originální vraždy a skvělí herci. Pomalejší rozjezd, který ale rychle nabírá na obrátkách. Mads Mikkelsen hraje božsky a i přesto, že je zápornou postavou, je zároveň i mojí nejoblíbenější. Finále druhé řady bylo jedno z nejlepších "season finale", co jsem kdy viděl. Napjatě čekám na další sérii. ()

Pochtli

Velice zajímavý seriál, jen je nutné překousnout 2-3 nezáživnější epizodky, pak seriál konečně nabere především díky požitkářskému estétovi Hannibalovi alá M. Mikkelsenovi obrátky a zastaví se až u finále druhé řady, které jsem si tak nějak přál :o) ()

intro

Zatím po první řadě jsem velmi spokojen a dávám 75%. Moc jsem zvědav na druhou řadu, k úplnému spokojení chybí málo. Tak uvidíme ()

Paja.93

Tak dobře. Po dlouhé době bych zase mohla napsat nějaký komentář. Na Hannnibala jsem začala koukat tak nějak, protože bylo po zkouškovém a já měla čas koukat na seriály od rána do večera. Ale jaký seriál by to měl být? Madse jsem jen párkrát viděla po očku v telce právě v tomto seriálu nebo v Honu (Jagten), ale vždy tak 2 minuty. Jenže ten chlap v sobě něco má, takže jsem si řekla jdu na to a nelitovala jsem. Postava Hannibala se asi bude řadit mezi mé další filmové lásky. Seriál je propracovaný do nejmenšího detailu. Místa činu, Hannibalův šatník je dechberoucí s jakou přesností si s ním vyhráli, tak jeho interiéry v ordinaci nebo doma. Postavy jsou uvěřitelné a sympatické nebo nesympatické (Freddie) jak mají být. Hannibalovy večeře atd. Nic není odfláklé. Samozřejmě ženy se budí a chodí spat v make-upu a vždy mají lokny jako od kadeřníka, ale vem to čert. Děj jsem hltala a hltala a překvapoval a šokoval a znechucoval a pobuřoval a ohromoval! A poslední co mi přišlo geniální jsou názvy dílů (v originále), protože ty jsou tak důmyslné a je vidět, že si s němi ten člověk vyhrál, že mu na tomto projektu záleželo a bavilo ho to a byl do toho ponořen. No a to mě tak hřeje na srdíčku, když někdo dělá něco rád :) no ne? takže šup šup! Koukat na toho sexy strašnýho kanibala! ()

Ocelotr

Ucházející, přesto se nedostavil pocit "musím vidět další díl" jako u DEXTERa nebo u GAME OF THRONES. Samozřejmě, že divák ví co je LECTER zač a seriálové postavy ne, ale já bych ho okamžitě podezříval. Jeho chování, mluva a hlavně poslouchání vážné hudby ho okamžitě pasují do role maniaka (ostatně jako každého člověka co poslouchá vážnou hudbu :-) ) ()

vieriX

Podle mě naprosto vynikající ztvárněni Hannibala v jeho začátcích. Casting se povedl nad míru dobře a Mads je prostě neskutečný hajzl a naprosto klidně působí, ale to je jen poza. Co bylo naprosto extrémní a šokující byla jednotlivé vraždy zde tvůrci našli neskutečnou fantazii a chvílemi se mi až obracel žaludek. Škoda, že jsem seriál objevil až teď. ()

adamix

Na seriál dnešnej doby musím povedať, že sa celkom vydaril. I keď patrí medzi moje obľúbené, má to aj veľké mínusy. Napr. veľká chyba je tá, že skoro v každej jednej epizóde viac vykecávajú, ako konajú. Ani nechcem vidieť scenár, ktorý sa herci museli naučiť.Keď si zoberiete Mlčanie jahniat, Červeného draka a Hannibala, tak by som uveril, že v týchto filmoch tie vraždy by bol v skutočnosti niekto spáchal, ale tu ? Dám príklad - ako môže nejaký starý dedko postaviť obrovský totem z aspoň stovky mŕtvol ? Alebo ako si človek dokáže ,, vypestovať '' mŕtvolu, alebo spraviť z mŕtvoly anjela? Tie vraždy boli úplne nereálne a skoro ani jedna nebola dokonalá. Na starého Hannibala moc fantasy. No jedno veľké plus je Mikkelsen v roli môjho idola a moc prekvapivý záver druhej série. Fishburne celkom sadne, Caroline strašne nesympatická a Dancy mi po čase začal liezť na nervy. Cez všetky tieto nedostatky stále musím uznať, že to celkom ujde. Pre fanúšikov doktora Lectera odporúčam, ale nehľadajte v tom veľkú dokonalosť. ()

XXXXXXXX

Seriál mi mnohdy připomínal podobné myšlenky, ale o to víc zaujal. Celý koncept chytání sériových vrahů v čela s úhlavním vrahem byl zaujímavě zpracovaný. Jenom mě trochu zaskočilo, že ačkoliv byl seriál natočen na motivy knihy Červený drak, nalezneme zde i oslí můstky k Mlčení Jehňátek a dokonce i něco málo z Hannibala. Ty tři série prostě nemůžu než doporučit... ()

Vojtarr

Zatímco v první sérii je mnoho odboček od hlavního děje, druhá série rozvíjí především hlavní děj. Zakončení druhé série je naprosto dokonalé. Třetí série také dost dobrá, zvláště poté co na scénu vstupuje "víla Zuběnka" a zakončení celého seriálu. No chvíli jsem byl naštvaný, ale pak jsem si uvědomil, že takto to prostě muselo skončit. Bylo jen otázkou jak a kde. Poslední scéna za titulky také stojí za to! ()

lusa

Takto.. Sto krát lepšie než Horácio a iné podobné patetické americké klišé. Mads Mikkelsen je pre mňa jeden z najlepších hercov súčasnosti a dokázala by som mu uveriť aj reklamu na suchý šampón. Ale..... Predávať takú ZNAČKU akou je Hannibal, to nie že niekto nedokáže, to sa skrátka nedá! Chémia medzi Grahamom a Lectrom je ako medzi mnou a mojím bratom, nefunčkná. Nemôžem sa ubrániť provnávaniu s Červeným drakom, kedy Norton a Hopkins ladili ako Paganini. Do druhej série sa mi už ani nechce, aj prvú som dotiahla len tak tak. Od začiatku do konca ma rušili Grahamove snové vízie, rozťahané dialógy plné intelektuálnych, psychoanalytických múdier. A hlavne (a to najviac), pohľad na odstrihnutý necht a následné zhodnotenie, že vrah je beloch, 35r., ženatý, s dvoma synmi a jednou dcérou + korytnačka v teráriu, znamenie váhy, obľubujúci pečené kura s ryžou a Celine Dion. Mala som veľké nároky a som sklamaná. Zopakujem, stojí to zato, lepšie ako iné krimi, ale Hannibal je len jeden. 2* ()

regentor

Tohle už není nadstavovaná kaše ale použitá žvýkačka vyplivnutá před masnou. Nebrat ani po částech natož v celku.Překombinovaná vyčurávka aneb jak napálit diváka hromadou kecou a pseudozápletek které jsou samoúčelné k natočení dalších dílů.Přechytralý agent FBI s mindrákem ve službě slasti, nebo vlasti ?.?Děkuji nechci ! ()

Brano

Videl som len prvé dve časti z prvej série, ale nezaujalo ma to natoľko, aby som to pozeral ďalej. Prišlo mi to strašne nezaujímavé, ta výprava bola chaotická a hlavné postavy nesympatické. Takisto tempo seriálu bolo strašne pomalé, uťahané až nudné. Očakával som niečo v porovnaní s filmovou trilógiou. Ale dostal som úplne niečo iné. ()

Viper86-V1

Na aktualni trend prevadeni filmove klasiky z 90. let do serialove podoby s o tridu horsimi herci se divam spis s despektem, je tu ale jedna vyjimka porvrzujici pravidlo. Prvni dve rady epicke, uzasna imaginace, atmosfera, demonicky Mads Mikkelsen v hlavni roli strka do kapsy Anthonyho Hopkinse a o dechberoucim zaveru druhe serie ani nemluve. Bohuzel, tou to taky melo skoncit. Treti serie je uz docela vycucana z prstu, hlavni zaporak se nevyrovna svemu puvodnimu predstaviteli z filmove trilogie a cele mi to prislo uz moc natahovane a hlavne artove chladne a ukecane. Osobne mi taky dost zkazila zazitek vymena daberu vsech hlavnich roli. Kdyz puvodni predstavitele byli lepsi jak original a najednou je uplne vsechno jinak, nezvykl jsem si na to do konce serialu. Kdo vyrostl na Matrix trilogii vi, ze Fishburna proste MUSI dabovat Petr Oliva :) Celkove tak za me jen silne 3/5. ()

WolfIssen

Tak nám seriál s velikým potenciálem nechtíc skončil. Je to velká škoda a o to větší a zarážející je údajně nízká sledovanost v televizích. Hlavně herci a atmosféra jsou silnou stránkou seriálu, naopak slabou stránku jsem spatřil v nekonečných a neustále se opakujících vizích Willa Grahama. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)