Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Skrk

Jásal jsem blahem. 🦇__ Déšť, Noir, detektivní depresivní atmosféra, výborná hudba Michaela Giacchina a Pattinsonův herecký koncert. Nejlepší a nejkomiksovější a nejnediváčtější Batman, který vznikl. ()

Padme_Anakin

Má oblíbená komiksová postava dostala nový kabátek a po pravdě je úplně jiný, než jsem čekala.. Nicméně musím zcela otevřeně přiznat, že ta hutná a temná atmosféra mě vtáhla.. Gotham je špinavý, deštivý, plný násilí, korupce, drog.. Asi mám pocit, že jsem odkoukala drsnou kriminálku, kde se motá v obličeji neduživý a celkově tak nějak tragický Robert Pattinson.. Vyšetřování vražd je ovšem poutavě natočené, hledání vychýleného psychotika napínavé, první půlka rozhodně lepší než ta druhá, tedy mi to vychází na slušné čtyři hvězdy.. ()

corpsy

Každý jeden z hercov, ktorý hral najlepšieho detektíva na svete, dal postave niečo zo svojho čara a áno boli to aj Val Kilmer a George Clooney. Twajlajťák Pattinson, posunul túto postavu opäť iným a vlastným smerom, nie lepším, nie horším, proste iným. THE BATMAN je niečo ako JOKER, viete že sa nepozeráte na iba niečo, čo je zo stránok komiksu, je  to film, ktorý možno neurobil dieru do sveta, ale urobil dieru do sveta komiksových filmov. ()

DEXTER099

Tak dlouho jsem tu už nic nehodnotil a nekomentoval, ale tento počin si to zaslouží. Když jsem se prvně dozvěděl, že se chystá Batman s novým hercem a to konkrétně s Robertem Pattinsonem tak jsem byl podle mě v menšině, která věřila, že mu role sedne jelikož on opravdu hrát umí a otřepané fráze že stmíváním nemá ani cenu rozebírat. No a když jsem dnes s rodinou tento film viděl tak mohu za mě říct, že se pro mě jedná o nejlepší ztvárnění Batmana a celkově film s netopýřím hrdinou od doby filmu Temný rytíř s Christianem Balem. Jednak toto je opravdu odlišné i od trilogie on Christophera Nolana a to hlavně tím, že toto je v první řadě hlavně hutná detektivka a srovnání s filmem sedm které jsem četl před zhlednutim se opravdu nepletlo. Za druhé tu Pattinson opravdu válí a jeho kamenný výraz se sem perfektně hodí. Další herci svoje role hrají precizně a nerad bych někoho vyzdvihoval na jiné, protože opravdu každý i když má menší roli ji zahrál bravurně, každopádně Paul Dano a jeho provedení hadankare a vše okolo toho jako řeč, motivace atd no hmmm lahůdka. Co bych ještě vypichnul je uveritelnost a syrovost prostředí a použitých zbraní nebo Batmanovi vozu ci jeho oblek včetně pláště. Vše opravdu působí parádně a ne jako CGI bordel. Takže herci plus příběh na jedničku a co vše krásné dokreslovalo až mě to úplně zaráželo do sedačky je ta výborně neskutečná hudba, to celé dohromady byl opravdu zážitek až bych řekl filmové porno té nejvyšší kvality. Doufám, že to bude minimálně trilogie a závěr filmu nás už dobře láká na další díl a už teď se těším, hmmmmm. A jaké osvěžení ta syrovost, vážnost a temnost oproti těm omalovánkám a věčně cpaného humoru oproti Marcelu. Takže za mě celkově 95% a pět hvězd ()

PauloZ

A jak lidi pej*ovali že Snyderův BvS byl moc tmavý, ale tady ta tříhodinová tma a déšť vůbec nikoho nesere! Mega lol. Nejtmavější filmy jaký jsem asi viděl a i ta dvouminutová scéna ve dne je tmavá jak ta nejtemnější v BvS. Každopádně mě to vůbec nevadí, jen jsem měl potřebu to srovnat. Film samotný je parádní, mega temný, depkoidní a ponurý. Výborné krimi nicméně hodně podobné Nolanavým Batmanům. Patinson je parádní stejně jako Catwoman o ostatní postavy. Jestlli je to ale nejlepší Batman? To rozhodně ne, ale počkejme si na dvojku. ()

Astaroth12

Videl som veľa spracovaní Batmana a aj keď nie som komixový nadšenec, tento hrdina ma z nich baví najviac. Každý režisér do toho svojho spracovania chcel priniesť niečo nove, neopozerane a svieže a aj Mattovi sa to celkom podarilo. Najprv som sa s týmto Batmanom nejako nevedel vžiť, neviem či to robila ta melancholická atmosféra(nálada) alebo  hlavná postava Batmana, ktorú tento krát zahral R. Pattinson. Bolo tu veľa predstaviteľov Neohrozeného Batmana a to ako M.Keaton, V. Killmer, G. Clooney alebo Ch. Bale. A každý z nich mal charizmu, ale tento mi pripadal v tej roli stratený. Ale po čase som si naň zvykol a musím uznať, že to bol celkom úspešný ťah. Ako som už napísal, nevedel som sa s týmto Batmanom vžiť pre jeho pomalší rozbeh a hlavne kvôli tomu, že je tu Gothem vykreslený ako miesto hriechov. A nepasovala mi ani ta premrštená stopaž, preto je tu niekoľko hluchých miest. Záporak bol do posledku skrytý a to bola tiež celkom novinka a hádankár mi pripomínal Jigsawa a tak tento štýl vraha mi veľmi sadol. Ako to na začiatku vyzeralo ako mierna strata času, tak asi od stredu filmu pol silno pútavý. Dho to vyzeralo, že filmu dám maximálne 3*, ale skutočnosť je taká, že na konci som bol s celým dianím vo filme spokojný, tak tato časť ma solídne 4*. ()

ledzepfan

Gotham je fajn noirový. Farrel hraje svého Penguina hezky tzv.na DeNira. Riddler po odmaskování je tu chvilku taky parádně zahraný. Batmobil (sám o sobě) je super. Pár fungujících obrazů. Asi 3 fungující scény. Pár fungujících hudebních motivů.. To je ale tak cca kompletní výčet pozitiv.. Všechno ostatní v tom gigantickém, takřka tříhodinovém nonsensu je střela mimo terč. Akční scény (ač jich díkybohu není mnoho) příliš často působí jako jakási absurdní parodie, která neví, že je parodií. Stejně trapně nefungují i veškeré (především ty "intimní") interakce Batmana s Catwoman (snad každý polibek vyvolal v kinosále vlnu tichého výsměchu). Scénář nemá organicky působící spád a drive protože nemá koule na to aby byl čistou noirovou detektivkou (pro kterou tam je mocnej potenciál) a musí na sebe, ve svém přizdisráčství, uměle roubovat tu nefunkční akci. Celé je to hrozně zbytečně natáááhooovaaanéé a třeba jen během scénečky kdy Batman šahá do netopýří klece pro obálku s dopisem si divák stihne dát dva rychlé mikrospánky. A celé je to taková ta jakože psychologická hloubka pro puberťáky, jinými slovy emo, jinými slovy rozbředlá sračka. Pattinsonovi a jeho dlouholeté snaze setřepat ze sebe to upírské stigma, mám tendenci v zásadě fandit, ale tady mu to prostě nejde baštit. Zbaštil bych mu toho detektiva v netopýřím outfitu, ale toho rváče prostě nemá ani ve figuře ani v očích. Zdaleka nejpřeceňovanější provar široko daleko. Škoda. ()

kleopetra

Nový Batman mě velmi potěšil. Vypadá to, že DC si začíná brát z Marvelu příklad, když napodobili velmi dobře kostým komiksového Batmana. Po dlouhé době přichází inspirace z komiksů Batman detective. Pattinsonova brada je v batmaním kostýmu prostě dokonalá. Jako Bruce Wayne mě už tolik nepřesvědčil, ale co už. Temný rytíř je za mě stále top Batman. ()

schizmo

Nejsem kdovíjakým fanouškem DC, pač od dob burtonovských Batmanů se jednalo vesměs o pokusy/omyly. Tedy až do doby Jokera. Ukázalo se, že po fraškách se Snider-versem (ještě teď se směju) je civilní tvář a prakticky sociální drama v podání Jáchyma Fínixe jediná šance, jak z této potápějící bárky vyskočit. Měl jsem opravdu velkej strach z Patizóna, ale jeho zádumčivej výraz to vpoho ustojí a táhne celej film. Fo-hok Colin Farrell je k nepoznání a Chesus Turturro je jako záporák famózní, stejně jako jetej Paul Dano (ten si chudák normální roli už nezahraje). Celej vizuál je temnej ako riť, ale oproti burtonovské poetice jde spíše o jakousi pre-apo vizi a do smíchu vám určitě nebude. Největší výhodou je, že více než o komixovou adaptaci se jedná o solidní noirovou detektivku a nonstop hrající sountrack vám prakticky nedá vydechnout. 3 hodiny jsou hafo, ale nenudil jsem se ani na vteřinu. Hádám, že při dalším shlídnutí budu ochoten zvýšit na plnej knedlík. ()

maddy

Matt Reeves si po Planéte Opíc natočil Planétu Zmrdov. Vážne, ak by tu v ktorejkoľvek minúte prišiel na scénu Joker v podobe Joaquina Phoenixa vôbec by to nepôsobilo nijako nepatrične. Môže sa síce zdať, že Batmanov sme dostali za poslednú dobu až až (Nolanova trilógia skončila nie až tak dávno, Affleck sa tu v kostýme premával prakticky ešte minulý rok), ale toto je úplne iný Batman. Batman, ktorý po tom komixovom, aj tom od Nolana má stále čo ponúknuť. Ak sa Nolanova trilógia držala čo sa týka komixovosti na uzde, tak Batman od Reevesa ide ešte oveľa ďalej s dôrazom na absolútnu reálnosť. Batman tu nie je žiaden nadčlovek, údery ho bolia, s húfom nepriateľov sa mu bojuje tažko a prakticky nemá ani žiadne high-tech vychytávky. Kdeže, toto je temná kriminálka, v ktorej ak by hlavný hrdina nenosil netopierí oblek mohlo by sa jednať o klasickú detektívku. Detektívku po vzore Se7en alebo Zodiac, kde svet je jedným depresívnym miestom, všade vládne korupcia a za každým rohom číha zločin. Reeves tak namiesto komixového filmu natočil trojhodinový detektívny epos silne zasadený do uveriteľného sveta, a je to len dobre. V tej záplave „rozprávok“ od Marvelu (nemám absolútne nič proti nim a som fanúšik!) však The Batman pôsobí ako zjavenie. Ako dospelá „komixovka“ bez humoru, bez štipky infantilnosti, a bez čohokoľvek čo súčasné komixové filmy robí komixovými filmami. Navyše celé zaobalené do prvotriedneho audiovizuálneho zážitku, kde každý záber je očiam a ušiam lahodiaci. Síce sa to celé odohráva v noci a za dažďa, no je to jeden z najkrajšie natočených filmov sa posledné desaťročie. Reeves vie presne podať tú temnú atmosféru, ktorú Gotham potreboval, gradovať napätie v miestach kde je to potrebné, aj výborne pracovať s tempom, kde tá trojhodinová stopáž vôbec nevadí, práve naopak, v tomto svete by som pokojne strávil ešte pol hodinu navyše, aby bol čas do detailov rozpracovať každý kúsok tejto dejovej skladačky. Zároveň ak má Reeves šliapnuť  na ten "blockbusterový pedál" a sprostredkovať veľkolepý zážitok (akčný film však nečakajte), tak to je len a len paráda (automobilová naháňačka, vodný záver). Chýbalo málo na jeden z najlepších filmov, ale úplne sa to tentoraz ešte nepodarilo. Napriek chvále a napriek opäť odlišnému prístupu k látke totiž pôsobí The Batman na mnohých miestach ako thriller, ktorý sme už videli inde. Či už spomínaný Se7en alebo aj iné thrillery, v tomto podaní to tu už všetko bolo niekoľkokrát, akurát bez komixového hrdinu v hlavnej úlohe. A aj samotná detektívna zápletka, aj keď bravúrne podaná a rozohraná nakoniec vyústi skôr do banálneho odhalenia o skorumpovanom meste, než do čohokoľvek prekvapivého ako sa po celý čas tvári, tým je aj samotné vyústenie filmu skôr anti-klimatické než by sa po tých troch hodinách strávených v depresívnom Gothame dostavil pocit zadosťučinenia. Nepridáva tomu ani fakt, že napriek fungujúcej atmosfére a strhujúcemu napätiu sa akosi nedostavujú žiadne emócie. O tie sa v mnohých momentoch film vyslovene snaží, ale márne. Trpí tým hlavne ústredný vzťah Batmana a Catwoman, kde nebadať medzi postavami absolútne žiadnu chémiu a ten ich osudový vzťah nemá tak v závere žiadnu razanciu, napriek tomu, že herci v podaní Roberta Pattinsona, aj Zoe Kravitz sa pre rolu snáď narodili. Pattinson opäť dokazuje, že je to pán herec a tú neustálu nasratosť Batmana vie predať priam bravúrne, zatiaľ čo Kravitz vynikajúco balancuje medzi krehkou ženou a sexi femme-fatale. O to väčšia škoda, že ich vzťah nemá na diváka väčší dopad. Vo výsledku tak ostáva Nolanova trilógia neprekonaná, ale o to sa tu nikto ani nepokúšal. Je to zase raz úplne iný pohľad na Batmana a úplne iný film s Batmanom než všetky doteraz. Napriek drobným chybičkám však stále prvotriedny filmový zážitok a trilógiu z toho sveta si dám veľmi rád, mám totiž chuť sa do neho vrátiť hneď po skončení záverečných titulkov a stráviť v ňom ďalšie tri hodiny. CELKOVO: 8/10 () (menej) (viac)

Adasin

Asi první věc, na kterou si v souvislosti s tímhle filmem vzpomenu je, jak ta projekce byla dlouhá. Zvlášť ta poslední půlhodina. Ve chvíli, kdy jsem myslela, že za chvíli se bude končit, se kamarádka koukla na hodinky a řekla, že z času vyhrazenýho pro projekci zbývá ještě půl hodina. Jsem si řekla, že to není možný, ale ono jo, jelo se dál a finále pořád nikde. Už to začínalo být ubíjející. Asi jako když ve Star Dance (v případě, že jste nikdy neviděli, dosaďte si libovolnou soutěž, kde se vyřazuje) Eben/Kostková donekonečna protahuje ten okamžik, kdy řekne jméno vyřazeného - chcete to vědět a ty kecy okolo toho vás nezajímaj, takže vám to připadá jako věčnost. Zkrátit film o tu půlhodinku a hned by byl stravitelnější, takhle si myslím, že se na to davy zrovna nepohrnou. Dál si určitě zapamatuju tu barevnou paletu s dominující černou a oranžovou, naštěstí ten film není "temný" jen v obraze, jako filmy z DCEU. Atmosféra je pořádně hutná, jenom v tý poslední půlhodince už trošku prořídla. Hodně se mi líbil i soundtrack, zvěsti nelhaly a po delší době zase soundtrack, který mi uvízne v paměti. Giacchina mám spojeného spíš s vizuálně barevnějšími filmy, ale i tady si s tím hezky vyhrál a soundtrack filmu dodává jistou jiskru. ----- Další věc, ve které zvěsti nelhaly, je Batman samotný, Pattinson mě jako Batman překvapil, v masce fakt super. Ale Bruce Wayne... no, skoro jak kdyby tam nebyl - což ostatně i trefně poznamenal Alfréd - místo něho nějaká emo verze Edwarda (pardon, musela jsem). Bruce ale není jedinej, kdo moc prostoru nedostal. Na to, jak roztáhlej děj tohohle filmu je, tak krom Batmana, Catwoman a Riddlera nikdo další moc prostoru nedostal, ani ten Gordon ne (i když Jeffrey Wright byl hodně fajn). Docela paradox. K postavám ještě tolik, že Catwoman taky dobře, zahraná, Penguin rovněž, i když Farrell je k nepoznání, takže by pod tou maskou mohl být prakticky kdokoliv. Riddler mě jako záporák moc nezaujal a Paul Dano je mi dost nesympatický (ale k tý roli se to vlastně hodí). Abych to shrnula: Skvěle zahraný, atmosféricky hutný, zajímavej vizuál i soundtrack, ale strašně dlouhý, kdy by neuškodilo to ještě prostříhat. 7/10 ()

agentmiky

Od prvního traileru, který spatřil světlo světa v srpnu 2020, uplynula dlouhá doba. Ale již po zhlédnutí prvních materiálů jsem věděl, že tady Matt Reeves vedle nešlápne. Jako režisér se již dříve vyznamenal v trilogii nové Planety opic, takže v tomhle ohledu jsem neměl strach. A obava z herců? Jistě, u Pattinsona jsem si trochu jistý nebyl, měl za sebou pár zajímavých projektů, ale zvládnout tak těžkou dvojroli (Bruce Wayne a Batman), to patří bezpochyby k obtížným úkolům. Naštěstí se s tím popasoval výborně (ale i tak v porovnání s Balem trochu zaostává). Na výsledném filmu mě již od úvodních minutek chytla ta bezútěšná atmosféra prosáklá skrz naskrz pesimismem a depresí, většina zápletky se odehrává v noci, což též celkový dojem umocňuje. To přirovnání s fincherovskou detektivkou Sedm rozhodně má něco do sebe. Technicky patří k film nejužší špičce, jako divák jsem hltal každý kamerový záběr, potěší fakt, že na CGI se tady moc nehraje. Příběhově se Batman snaží o něco inovativního, u jeho postavy na filmovém poli doposud neviděného, totiž detektivku se vším všudy. Vsadit na Riddlera coby hlavního padoucha osobně považuji za mistrovský tah, notabene když se této role ujal excelentní Paul Dano, jenž ze sebe na plátně vymačkal maximum. I z vedlejších postav zazářilo pár jmen (zejména mistrně namaskovaný Farell coby Penguin si vyloženě svou roli užíval naplno, ale i Gordon a Catwoman nehráli druhé housle). Akce film moc nenabídne, ale když na ní dojde, tak je hezky kontaktní, divák se v ní orientuje na jedničku. Jo a ta hudba, Michael Giacchino je génius! Opravdu málo mi schází k plnému počtu, možná časem fakt půjdu výše, protože tak řemeslně precizní film, to v dnešní době není pravidlem. Za mě 8,5/10 ()

Wysch

Až se dostanu ke klávesnici, napíšu víc než jen to, že The Batman je s největší pravděpodobností nejlepší komiks na filmovým plátně. // výžblecht před spaním v deníčku ()

Paxxx.cz

Popravdě mi ze začátku moc neseděl Pattinson jakožto batman, ale nebyl zas tak špatný. Tento temný film má své pomalé, ale zato velmi atmosferické tempo a co je důležitě tak i přes dlouhou stopáž prakticky nenudí - pár scén se skutečně vydařilo (honička na dálnici nebo spy momentka z klubu). Svým detektivním pojetím mi film velmi silně připomínal videohru Batman od telltale games - především pak tu první sérii. Snímek táhnou kupředu hlavně záporáci - Paul Dano taky nepatří mezí mé velké oblíbence, ale dle mě zahrál velmi dobře (podle mě po Jokerovi od Ledgera druhý nejlepší výkon záporáka), ale palec nahoru si určitě zaslouží i Colin Farell jakožto Penguin Oz. Pěly se i ódy na catwoman, ale z ní jsem nějak zvlášt unešený nebyl. Za mě tedy docela spokojenost a 80%. ()

MartinezZ

Někdo už by měl DC Comics sdělit, že dělají ty filmy blbě. A furt blběji. CGI Super marast tady vystřídala rozhlasová hra, u které z nějakého důvodu bylo na pár okamžiků něco vidět. Udělat černobílý film je umělecké. Udělat film, kde je slyšet jen hlas a obraz je celou dobu černý, to je majstrštyk. Z dialogů jsem ale vyrozuměl zase jedno, další origin záporáků a další psychicky rozložený asi-hrdina, ale celkově vlastně mentální troska. DC by se asi měli nechat odkoupit Marvellem, aby nebyli za úplně idioty. --- 2. hvězdička za originální nápad pustit na plátna rozhlasovou hru. ()

ArsenalEagle

Atmosférou hustou tak, že by se dala krájet, se nese zastřený hlas a pomalým krokem jeho majitel kráčí tmou. Nolanova trilogie je bezpochyb naprosto fantastickou záležitostí, ale nikdy jsem z ní až tak necítil komiks - šlo prostě o skvělé akční filmy s výbornou zápletkou a celkově perfektním zpracováním (u Temného rytíře upřímně řečeno není nikdy dost chvály). U Affleckova Batmana už ano a narozdíl od spousty fanoušků mi Batfleck ve své roli seděl, byť mu táhlo na pade. Battinsonova verze je jiná, mladší a ne tak nabušená jako obě předchozí, přesto z ní sálá temnota a síla na všechny strany. Nikdy jsem neměl problém s tříhodinovou náloží, pokud je na co se dívat. A u Batmana opravdu je. Jde vlastně o složení 2 filmů, které by samy o sobě asi nefungovaly tak skvěle, ale propojení několika záporáků do jednoho příběhu se skutečně podařilo. I když jsem věděl, kdo tučňáka hraje, tak jsem Farrellovy rysy nebyl schopný vykoukat. Přestože bych se určitě nezlobil, kdyby měl Reevesův Netopýří muž Rkovej rating, tak i PG12 v tomto ohledu dokáže fungovat. Akce je zde dost, ale chápu, že vzhledem ke 3 hodinám to může někomu přijít nedostatečné. Sluší se však říci, že výplňková místa rozhodně nejsou hluchá, že atmosféra je neustále perfektní a když už tedy na řadu přijde akce, tak jde o náramnou podívanou - hlavně dálniční honička je pastvou pro oči. Detektiv Batman = nejlepší Batman? Hodně silné tvrzení, ale abych se přiznal, moc věcí, které by to vyvracely, mě vážně nenapadá. Skutečně jde o vynikající podívanou a to, co u DCčka vzniká (Joker a právě tento film) se mi neuvěřitelně líbí - surové, atmosférické, neokoukané, realistické (na komiksovku), silné a především velmi kvalitní. Ještě se uvidí, jestli se dočkáme pokračování a nebo bude film stát sám o sobě, sám. Abych se přiznal, nejsem si jistý, kam přesně v rámci DC světa tyto filmy patří, jestli stojí samy o sobě bez vazeb na Ligu spravedlnosti a podobně, ale to co tu vzniká je top. ()

MICHAEL73

Ponurá detektivka, které noir styl prospívá ve vyprávění komiksového příběhu. Matt Reeves ukázal určitou formu zpracování komiksového příběhu, jakou jsme tu neměli a kupodivu je velmi prospěšná. Zdání a trailery mohlo mnohé filmové nadšence, stejně jako mne, zklamat. Trailery a upoutávky vyzařovaly jako ukázka něčeho naprosto nového, dalšího Temného rytíře, další formy Batmana, jakou jsme tu ještě neměli. Pokud se chystáte podívat na Batmana a přirozeně se ho chystáte srovnávat s předchozími adaptacemi, nejspíš si film neužijete naplno. Pokud ale milujete filmařinu, máte rádi ponurou atmosféru, užíváte si postupné odhalování záhad v příběhu a jste ochotni přijmout novou formu Batmana, rozhodně budete jako diváci spokojeni. Jednoduchý příběh s autentickou psychologií postav. ()

kolda1990

Tak trošku jinak pojatý Batman než jsme byli zvyklí. Taková kriminálka, kde je v hlavní roli Batman. Pohled i do rodiny Bruce Waynea byl zajímavý. Nijak závratné akční scény jako v minulosti, ale přesto 3 hodiny utekly jako voda a nenudilo to. Temná atmosféra a zvrácenost Gotham City opět precizně natočená. Zoë Kravitz jako Catwoman mě taktéž bavila a Colin Farrell jako Penguin super. Vlastně jsem ho vůbec nepoznal, to až později tady na csfd. Pattinson mě jako Batman nezklamal, jako Bruce Wayne už to nebylo ono, naštěstí si tu masku často nesundával:) Každopádně Temný rytíř v mých očích se bude jen těžko překonávat. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023