Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Rayen1

Temný, tizivy, dobře rozehrany... Robert se snad konečně dostal ze škatulky lesknouciho se upíra a Batmana zahrál fakt skvěle. I detektivní zápletka s magorem Hadankarem byla zajímavá a nenudila... Konec maličko pokulhává ("Neviděl jsem takový podobný finále už někde?"), ale jako celek to funguje. Za mě spokojenost. ()

Hawaj

Celkem slušnej souboj koženýho netopejra s odvarem Zodiaka, šmrncnutej kočičí pipkou v kulíšku. :)) Super akce, pěkná kamera a parádní záporák Colin Farrell k nepoznání. Pattison je prostě uvěřitelnej, ale zatím tu balancuje víc na straně emo děcka než vyspělého superhrdiny. To není kritika jen konstatování faktu. Ani jsem si nepovšim té dlouhé stopáže. Rozhodně nebyla na škodu. ()

Arigato

Nejnovější adaptace Batmana je zatím tou nejponuřejší, zato ale vizuálně pravděpodobně i tou nejlepší, byť k celkové dokonalosti zkrátka ještě něco chybělo. Laťka byla nastavena dost vysoko a i tentokrát zůstala nepřekonanou. Robert Pattinson mě ale jako Batman vůbec nezklamal, bylo to zase něco nového, něco příjemně jiného a se Zoë Kravitz to dobře fungovalo. Díky tomuto zpracování jsme navíc mohli konečně zažít i Batmanovu detektivní stránku, což mělo s noirovou atmosférou své jisté kouzlo. ()

JosefTomas

Hodně osobitá a dobře uchopená vize, kde Batman konečně ukazuje svou detektivní stránku v plné míře, protivníky likviduje brutálně a chladně a navíc, má nyní tak tíživou atmosféru, že evokuje styl komiksů poslední doby. Problém s Batmanem přijde v momentě, kdy člověk zkrátka nehodlá Reevesovu vizi přijmout a v tu dobu už se začíná Batman trošičku sypat, ale rozhodně ne drolit. I když v příběhu může člověk někdy zakroutit hlavou, úžasně atmosférický háv celé podívané zkrátka nedovoluje, aby se člověk nudil. Na to si je Reevese až netypicky jistý a sází mix Zodiaca a Sedm v komiksovém prostředí natolik přesvědčivě, že se mile rád nechám unést všemi těmi pozlátky a přimhouřím oči. ()

Filmfactorem

Při oznámení Reevesova Batmana jsem byl lehce skeptický. Je to teprve deset let od Nolanovy trilogie, která nasadila laťku vysoko a nové zpracování se nevyhne srovnávání.  Nicméně Reevesův Batman si jde svou vlastní cestou a ono to funguje. Osobně vítám příklon k detektivním aspektům Batmana, což je pro mě u jeho komiksů zásadní. Řekl bych, že všem pochybovačům už je jasné, že Pattinson byl skvělá volba a těžko bych si teď představil někoho lepšího. Sedla mi také Zoë Kravitz jako Selina, její romance s Brucem krásně doplňovala film. Ovšem to, co mi film zcela prodal, je atmosféra, která srší z každého záběru. Speciálně úvodní sekvence o Halloweenu vám Gotham prodá a úplně vás pohltí, obzvláště v kině. Film se určitě více podobá komiksové předloze než Nolanův realističtější Batman. Ještě bych zmínil kameru, záběry jsou krásné, ale spousta z nich má také skrytou symboliku (viz Batman se světlicí vedoucí dav lidí), vyprávění obrazem má u mě vždy plusové body. Závěrem jde pro mě o jedno z největších překvapení roku a já chci víc. Ještě ke srovnání s předchůdcem, The Dark Knight je obecně lepší film, ale The Batman je lepší film o Batmanovi. ()

ratpile

Inu, Reeves si rozhodně nastavil patřičné kulisy. Neonový noir, před kterým působí John Wick jako magor poletující po parkovišti, zběsile blikající baterkou. Ze samotného vyprávění jsem na větvi nebyl, nicméně mám pocit, že podruhé (ať už druhá projekce či druhý díl) by to mohlo fungovat lépe. Skvělý ústřední hudební motiv. ()

Dinsberg

Konečně zase řádně temná adaptace Batmana jak se sluší. Dokonce i sázka na Pattinsona, ačkoli jsem si ho v této roli nedovedl představit, vyšla. ()

mrclTV

Batman 2022 - film, kde forma ďaleko predbehla obsah. Audiovizuálne majstrovstvo, čo scéna to potešenie pre oko... ale je to proste ďalší, úplne priemerný Batman. Štýlové zábery nezachránia to, že je to obsahovo dosť priemerný film a navyše takmer trojhodinový! Ok ok, aby som len nehanil, naháňačka v strede filmu bola asi najlepšia akčná scéna s Batmobilom vôbec (za tých cca 60 rokov čo je s nami Batman na plátne), mňamózne! Práca s kamerou, so svetlom s uhlami, aj so zvukom, štý-lo-vé! Čo zo skvelého vizuálu, keď zvyšok filmu, je taký "bežný"...  PS: Paul Dano mal konečne dosť priestoru aby zažiarili, všímam si ho už od There will be Blood.... ()

kubas369

8/10. Nevím co se stalo, film šlape jako temný nabušenec na rotopedu, aby ho na poslední cca půl hodinky vystřídal pochcany ožrala povalující se v podchodu. Je to škoda, protože i díky naprosto geniální hudbě dokáže 3/4 filmu svojí atmosférou se nejen vyrovnat ale i možná předčít temného rytíře, jenže konec je tak nudné, tupé a generické svinstvo, až to fyzicky bolí. ()

nula87

Ten příběh je vlastně prostinký, ale Reeves se po skvělém Nolanovi zhostil nového (?) Batmana velmi slušně. Atmosféra hutná a temná, postavy (snad až na Catwoman) zajímavé, vizuálně i zvukově vypiplané. 70% ()

Oliwander

Nejsem fanda komiksů ani filmů podle nich, ale tohle mě příjemně překvapilo. Hodně mi to připomínalo Sedm nebo Zodiac od Davida Finchera , které považuji za velmi povedené. Líbila se mi kamera, zvuk i zpracování. Robert Patizón v roli Batmana příjemně překvapil, ale o to více zklamal v roli Bruce Waynea. Prostě mi neseděl. Kamera je skvělá, ale na velkém plátně (IMAX) z těch častých rozostřených záběrů bolí oči. Určitě ale budete mít lepší zážitek v kině. Ta hudba a efekty jsou znát. ()

Alex_01

Jaaj, já nevím, když vidím ta hodnocení, říkám si, že jsem na tuhle atmosférovku až moc velký dřevák. Film nechal akci stranou a soustředil se na ponurou atmosféru, shnilého, zkorumpovaného, temného a hlavně deštivého Gothamu. Herecky je vše uvěřitelné, záporák má barvitý hlas a vizáž, kamera má nádherné zrno a barvy (exceluje v akčních scénách, kdy je na něco připoutaná) a hlavně "something in the way" overtones prostupující filmem - ta hodnota tam někde leží, ale já jsem k ní nemám klíč. Zoufale kloužu po povrchu a vše co se mi vrylo do paměti jen repetetivní plácání bot v kapkách deště, a dlouhé nádechy před tím než něco řeknu. Batman není pro mě, uznávám. ()

Fnoobroklic

Král je mrtev, ať žije král. Po velkých očekáváních jsme dostali..přesně to, co jsme chtěli. Konečně film s opravdu batmanovským feelingem a atmosférou, zasazený do naprosto reálného světa. To první chybělo tolik opěvovanému Dark Knightovi, který vlastně nakonec v porovnání s novým Batmanem nebyl ani tolik realistický. Tady zasazení do dokonalého Gothamu a syrový příběh prostě krásně hrajou a ani necítím pachuť prvoplánového blockbusteru, režisér si s příběhem, jeho vyprávěním a dopadem opravdu vyhrál, stejně jako s vykreslením postav a jejich motivy (Nolanův Joker nepotřeboval žádnou motivaci pro svoje touhy vidět svět v anarchii, což byla svým způsobem nolanova omluva od toho, muset mu nějak vystavět charakter, zdejší hádankář je o třídu lepší postava) a výsledek je prostě celkově nejlepší Batfilm, alespoň z těch novodobých (Burtonovky už jsou jako alltime klasiky v jiné lize). Bravo, těším se na další návštěvu Pattinsonova Gothamu. 4 hvězdy jsem dal Dark Knightovi, tak tady prostě musím 5. Znovu narážím na nedostatečné rozpětí pěti hvězd, chtělo by to 10 jako na imdb. ()

ScarFace_V8

Na to, že film měl tři hodiny, utíkalo to pěkně plynule a ani minutu jsem se nenudil. Začátek nabídl naprosto skvělé představení kriminalitou prolezlého a špinavého Gothamu, který vypadal naprosto parádně. Artový styl Noir detektivky působil na výbornou. Zdá se, že Matt Reeves si vzal inspiraci z toho nejlepšího a nezapřou se tu díla jako jsou komiksy Batman Ticho, Dlouhý halloween, Rok nula, Země jedna a nebo z videoher především Batman Telltale a Arkham Origins. Opravdu se mi nezdá, že by tu bylo málo akce. Ta je podle mne skvěle vyvážená k celkové délce filmu a to že je tu Batman více detektiv opravdu vítám. Titul ‚World's greatest detective‘ nemá pro nic za nic a konečně to někdo pořádně vytěžil. Ovšem když už na tu akci došlo, byla jedna z nejlepších akcí v současných filmech. Nejvíce mě asi dostala ta automobilová honička, kterou rozdýchávám ještě teď. Od nastartování pekelného stroje, který tu prezentuje Batmobile až po její explozivní finále jsem měl husí kůži ještě dlouho potom. O Pattinsonovi jsem neměl žádné pochyby a filmy jako Maják nebo Tenet mne v tom jen utvrdily. Jako Batman se osvědčil na výbornou. Rovněž i Jeffrey Wright jako Gordon nebo Zoë Kravitz (o které jsem původně nějaké ty pochyby měl) jako Catwoman předvedli naprosto skvělý výkon a Paul Dano jako Riddler… nemám slov. A jeho výslech v ústavu plně srovnatelný s Balem a Ledgerem na policejní stanici. Každá jeho scéna byla perfektní. Alfred v podání Andyho Serkise rovněž nepůsobil jen jako ‚Butler’, ale s Brucem se vzájemně doplňovali kdy mu pomáhal i s vyšetřováním. O to větší škoda, že ke konci filmu na něho úplně zapomněli. Snad jediná výtka snad o tom, že mi přišlo, že film nevěděl kdy chce skončit, protože v jednu chvíli mohl skončit snad čtyřikrát. Každopádně - máme teprve březen, ale filmu roku a Oscarech je už rozhodnuto. ()

hematop92

Pocity, které jsem měl po novém Batmanovi, když jsem odcházel z kina jsem měl naposledy v roce 2003 (Lotr ROTK). Pocity blaženosti a euforie. Tak geniální film jsem ku*** dlouho neviděl a tento film má vše co prostě chcete mít. Nebudu tady popisovat své pocity z příběhu, protože ano po tisícáte všichni víme, že se jedná o drsnou detektivku a neočekávejte akční balast aka superhrdinské filmy poslední dekády. To co pan Reeves vytvořil je ódou na blaženost. Pattinson je nejuvěřitelnější a nejlepší Batman (promiň Kryšpíne mám tě fakt rád), Zoe je nejvíce sexy Catwoman a pan Riddle má sakra koule. Celý tento epický film si zaslouží veškerou chválu a absolutně nechápu jak někdo může tento film nějakým způsobem dehonestovat, ale to je každého názor ( serete mě!). Už se těším až zítra si tento úžasný počin zopakuji znovu. Smekám a tleskám! ()

Fanda.Boukal

Neskutečný vizuální orgie to nejde popsat jinak. Tady se povedlo snad skoro všechno od castingu až po hudbu. Pattinson je naprosto výborná volba pro tuhle roli ale to musel vědět každý už od začátku. ()

BadExHuman22

Ač miluji Michaela Keatona či Christiana Bale (ne, Clooney nebo Kilmer nejsou hodni k pamatování, Affleck možná jenom pro pár scén) tak Robert Pattinson je prostě TEN Batman kterého jsem vždycky chtěl vidět na plátně. Inspirace Dlouhým Halloweenem je všudypřítomná a atmosféra mi připomínala Batman Zatracení nebo předešlý DC masterpiece Joker. Je to temné, brutální, vůbec nijak happy a to je moc dobře! Oproti poslednímu Batmanovi je hodně realistický, jako např. Nolanuv Dark Knight a asi nejbrutálnější Batman na plátně. Paul Dano jako Hádankář byl naprosto skvělý a místy z něj šel i strach. Colin Farrell jako Tučňák byl k nepoznání též skvělý. Zoë Kravitz jako Catwoman a Jeffreyho Wrighta jako Gordona jsem se bál, ale nakonec jim role neskutečně padli. No prostě jsem byl odpálený až na měsíc. Skvělý film a 3 hodiny délka mi sedla též (možná bych zvládl i delší). Teď jen doufám že druhý díl bude co nevidět. Za mě 100%. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023