Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Hammond

Ulice Gotham City jsou temnější, než kdy před tím. Pod rouškou dobra se odehrává špinavá hra, která se svým způsobem dotýká i Batmana samotného. Celkové velmi temné atmosféře dopomohla i skvělá hudba. Povedená akce, v kině skutečný zážitek - tři hodinky utekly, jako nic. ()

muti

Nesmrteľný superhrdina ktorého neohrozí ani výstrel z brokovnice z blízka, ani elektrický prúd, ani nič. To nie je vôbec zlá super schopnosť ()

Skrivan

Než jsem šel do kina, dělal jsem si srandu, že Batmana v podání Edwarda ze Stmívání rozhodně musím vidět, protože co je víc cool, než upíří Netopýří muž... Robert Pattinson však opět prokázal, že tuhle roli už dávno překonal a že hrát opravdu umí. Celý film se na postavu Batmana hodně soustředí (asi nejvíc ze všech Batmanů, co jsem viděl) - na to, co je Batman vlastně zač, kým je a jakým je coby Batman (tedy opravdu Batman, s Brucem Waynem se zde setkáváme jen ve velice omezené míře). Kolem Batmana jakožto postavy panuje zvláštní, mysteriózní až mystická atmosféra - a to se výborně odráží v ladění celého filmu. Je skutečně nastolena taková atmosféra, že nesledujeme jen "film o Batmanovi", ale sledujeme skutečně Batmana. Tuto atmosféru skvěle budují promyšlené záběry a perfektně podtrhuje geniální hudba. Délka může být pro někoho odstrašující, ale za celou dobu jsem se ani jednou nenudil. Postavy jsou uvěřitelné a fungují výborně, vztah Batmana a Catwoman v sobě nese řádnou dávku napětí, záporáci jsou famózní. Jen jsem si říkal, že by si tam spolu mohli všichni založit nějaký klub sirotků. ()

swinevenca

Pamatuju si, že před produkcí jsem byl lehce zklamán, protože jsem cestou ze Zahrádek očekával záhon křenu, ale musel jsem se spokojit jen s jedním zakrslým křeníkem. Pamatuju si svižný dějový nástup bez zbytečných inter, okouzlení z Batmanova samozřejmého pohybu mezi gothamským četnictvem (podobně bezstarostně si mezi lidma kráčel v kostýmu leda Kick-Ass), warriorský flashback při pohledu na Robertovy trapézy, vůbec si nepamatuju Colina (a to jsem ho chvíli předtím viděl i bez šatů) a jen matně si pamatuju, jak se detektiv zvrtnul v heroického plavčíka se světlicí. Srovnání s Phoénixovým Jokerem je na místě, co do civilnosti komiksových hrdinů a za mě i co do opětovné koukatelnosti (Batman je možná o 0,3* horší, ale Joker je hnusnější). A protože jsem si od konce filmu prošel Peklem i 60-ti kilometrovým hřebenem, což je nejdelší trasa jakou jsem kdy ušel mezi kinem a komentářem, hloub se nedostanu. ()

Cringy_Tommy

Když jsem poprvé viděl trailer na tento film byl jsem natěšený že dostanu dalšího Batmana ale zároveň jsem měl malý pocit strachu že mě tenhle film naprosto zklame. I přesto jsem se odvážil jít do kina. Od první minuty jsem na plátno čučel a bylo mi jasné že tohle zklamání nebude. Pan Reeves nám naservíroval spíše detektivního Batmana s temnou až hororovou atmosférou. Atmosféra je tu fakt úžasně udělaná a do světa Batmana mi hrozně sedí. Zpracování Gothamu je tu taky úžasné. Pattison jako Batman překvapil. Jak už jsem říkal film je spíš detektivní a vsází na děj a atmosférou ale když se do filmu dostane nějaká ta akce tak je skvělá, krásně nasvícená a do toho ta hudba kterou taky musím pochválit. Osobně si myslím že konec filmu je trochu zdlouhavý a Bruce Wayne tu nedostal moc prostoru (přeci je to jenom film o Batmanovi ale trochu víc Bruce by se hodilo) ale tohle vnímám jako jediná negativa. Skvělá podívaná 9/10 ()

KajlQ

No ty kráso... Na tento film jsem se těšil už od prvního traileru. Upřímně jsem v Pattinsona nevkládal příliš velké očekávání a jsem rád že jsem se mýlil, protože Pattinson to zahrál perfektně. Atmosféra a grafické zpracování filmu je prostě noirový orgasmus. Temný a zaflusaný Gotham ve kterém neustále chčije prostě dělá z atmosférou hodně. Nečekejte však nějakou extrémní akci, nový Batman je spíš taková detektivka a myslím, že trochu detektivky Batmanovi vždycky chybělo. Rozhodně žádného fanouška Nolanovi trilogie neurazí. Trošku mi vadil natahovaný konec u kterého jsem skoro usnul a trochu emo Bruce Wayne :D Úspěšně můžu říct že se skoro vyrovnal Temnému Rytířovi, ale toho už prostě nikdo nepřekoná. Prostě a jednoduše po zhlédnutí filmu budete chtít pokračování za každou cenu a celý den si budete prozpěvovat something in the way hmmmmmmm 90% (PS: Nedoporučuji film sledovat ve velké hlasitosti protože hrozí že se můžete posrat:D) ()

Vito_LePour

Jednoznačně jedno z nejlepších zpracování, méně akce, více temnoty, složitější děj, velké množství scén, které budují atmosféru. Pattison zahrál Wayna jinak, překvapivě velmi dobře. Serkis jako Alfred je dobrý, ale není to Caine. Soundtrack je absolutní fantazie. ()

DonBraso

Na novýho Batmana jsem čekal a můžu být spokojen. To co se o něm psalo, byla jednoduše pravda. Na Pattinsona jsem byl hodně zvědavej, jelikož už ho viděl v trochu jiné roli ve filmu Dobrý časy z roku 2017.Tučňáka jsem nepoznal a to je dobře. Colin prostě zahájil role,aby nebyl jednoduše poznat. Hodina a půl je lahůdka. Naprostý přesný střihy a od hádanky k hádance putujete neustále dál za vrahem. Pak to trochu zasmrdí rutinou, kdy se nesmí zapomenout i na Waynovic rodinu a jeho tragádii a kdo vším za to byl. Je to sice menší přestávka, ale budiž. Jasně, záleží z jaký strany vlastně tohohle Batmana berete a z jaký doby. Popravdě ty střípky akce bohužel nejsou nic moc. Vyloženě honička co trvá snad nejdéle, mě vůbec nebavila. Ještě k tomu zakončená CGI efektem. Tenhle Batman mohl být doopravdy komornější se vším všudy a je to právě občas vidět,že Reeves snad ani nechtěl točit nějaký akční bomby, protože to už máte v jiných fimech o Batmanovi.Je hrozně fajn,že Bats dostává taky rány a není prostě nesmrtelný, ale moc příležitostí není a když ano,tak prostě akce či choreo je fakt strašně průměrný. To najednou vyšetřovací část jsou úplně jiný hody. Je tu dost postav a tak se to pěkně promíchává. Už před uvedením filmu bylo všem zvláštní proč hraje James Gordona černoch, ale znáte to. Herecky fajn, sountrack asi kromě dvouch tracků nebude legendou, ale to je jen můj pocit. Občas se najde i malinko divný detail v příběhu nebo stále prvoplánovost scény, která se vždy týká jakmile musíte v TV něco pustit,tak to vždy pustíte když herec dorazí akorát v ten moment do místnosti. Chyby si tam najde určitě každý, tak vypiplaný to není, ale to prostě jde na vrub, když dvě hodiny a čtyřicet minut sledujete rozsáhlejší příběh. Hádánkář opět ukázal v podání Paul Dana, že to jde i bez Jokera. Je jasný, kam to opět bude následovat, ale už my to malinko přijde jako přežitek. Co malinko nepotěší jsou i ofiko český titulky, kdy snad nedostanu z hlavy když Batman říká" Já jsem přítmí" :D Je tam malinko hokej, ale vlastně máte i dabing na HBO, ale ten je fakt dobrej, tak leda u vaření či žehlení, protože mu chybí hloubka hlavních herců. Když to člověk přežene, tak si říkáte, že sledujete něco od Finchera, že je to vlastně takový SEDM a kromě Gordona se Vám přichomejtne i pár postaviček a Catwomen. Ta zde má až nezvykle hodně prostoru a příběh se jí týká pomalu víc, než samotného Batmana v nadsázce. Status Batmana delá hodně, příběh na pár zrovna akčních pozic, který sice rozdmýchají kormidla jsou paradoxně tím nejhorším. Jako temnější kriminální drama to určitě hlavně dobrou hodinu a půl funguje znamenitě, pak se to malinko zastaví a už to nenahodí.85% ()

cerdax2

Pohadka o tom, jak patizon gatky si namocil a tim vsechny zachranil. Zbytecne dlouhe a zbytecne se pokousejici Gotham modernizovat. 60% ()

zerk0

Čím dlhší, tým lepší...vraj...no pri niektorých filmoch to zjavne neplatí. Po prvej polhodine s úžasnou temnou atmosférou a náznakom skvelého filmu prišlo rýchle vytriezvenie vo forme opatrného "PEGI 13" spracovania. Kam dopekla zmizla krv pri mlátení všetkých zloduchov, ako môže niekto zomrieť po strele do ramena a naopak vstať s úsmevom po dvadsiatich ranách do ksichtu od mutagénového Batmana? Prečo Pattinson bez obleku vyzerá ako "emo-upír" tesne pred samovraždou cesnakom? Mám z toho všetkého zmiešané pocity a preto mi nevychádza nič iné ako obyčajný priemer. 50% ()

Cannonball

Ma to pár chybičiek ale všetky sa dajú prepáčiť lebo Reeves, veľmi múdro, natočil iného Bamana než Nolen. Reevesov Batman je naozaj temným ritierom prehnitého Gothamu, kde sa zdá že slnko nikdy nesvieti. Pripomína mi to tie naozaj dobre komiksy o Batmanovi. Dúfam že peniaze na pokračovanie sa nájdu. ()

Mamutol

Tak tohle se nepovedlo. Je to nudná, černá a strašně dlouhá zbytečnost. Na Nolana to nemá ani náhodou. A taky tam je moc a moc bubáků s afro účesama. Kupodivu chyběla hezká bílá žena s pěknýma prsama a hezkou prdelkou, které se dejme tomu líbí drsní bílí muži ... Fuj film. ()

jim_clark65

Pred týmto filmom som si schválne pozrel všetky notoricky známe „Batmanovky“ (resp. aj filmy, v ktorých figuroval Batman, ako jedna z hlavných postáv ergo Justice League vrátane) a musím sa priznať, že som mal latku asi nastavenú privysoko. Na moje prekvapenie,  neustále spomínaná dĺžka filmu (temer tri hodiny) mne osobne vôbec nevadila. Ponurá a tmavá atmosféra sa skôr snažila byť až príliš vygradovaným „noir-filtrom“, ktorý na mňa bohužiaľ nezapôsobil, ako na niektorých iných. Prirovnanie ku Sedem a Vrane je určite možné nájsť ale dané filmy mali ešte o niečo viac v talóne, čo ma dokázalo naozaj vtiahnuť do deja daných svetov. Práca s kamerou a réžia sú stále určite plusom (2/5), i keď zase sa dostávam ku fenoménu „forma nad obsah“. Gotham samotný mal byť v tomto filme vlastnou postavou – temný, upršaný, neodpúšťajúci a plný kriminálnikov na každom rohu, lenže skôr to pôsobilo tak nemastno/neslano, forma bola dobre navrhnutá a zamýšľaná ale výsledok mi prišiel málo presvedčivý. Síce som chválil prácu s kamerou ale nedá mi to nespomenúť na asi štyri prípady, kedy z nejakého nejasného dôvodu bola scéna stavaná takým štýlom, že vám chcela urobiť úpravu sietnice :D tj. pár krát som dostal „flashe“, keď som to pozeral na TV v tmavšom prostredí, v kine by mi to liezlo na nervy asi oveľa viac.    Detektívna zápletka je až príliš priemerná, miestami možno skôr podpriemerná alebo tváriaca sa na niečo viac, čo naozaj je – pri filme s Hádankárom som čakal niečo lepšie. Páčilo sa mi, že nám zase nenaservírovali už sto krát obohranú scénu s brucovými rodičmi. Dejová linka s Catwoman bola svojím spôsobom skôr „do počtu“, pretože to do deja nejak zásadne nezapadalo (film by sa s veľkou pravdepodobnosťou obišiel aj bez nej). S odstupom času mám pocit, že ak by sa Hádankár nedal chytiť, Batman by ho pravdepodobne neodhalil. Najväčší a asi jediný zásadne prekvapivý moment bol pre mňa celý záver s priehradou, ktorá bola ukázaná asi tak dokopy v dvoch záberoch a vôbec nebolo vysvetlené, prečo sa to tam tak celé nachádza, čo Gotham naprojektovali Holanďania? Taktiež nechápem, čo chcel Hádankár svojím plánom docieliť? zaplaviť Gotham? Pôvodne chcel zastreliť kandidátku na starostku, čo dávalo asi viac zmysel, ale tej záplave som fakt nepochopil. Batmanov „prerod“ bol zvládnutý celkom priemerne a skôr uňho neprichádza k žiadnemu posunu, keď sa na to pozrieme s nadhľadom – najprv chcel byť symbolom odplaty, bojoval proti zlobe Gothamu a tváril sa akoby bol stelesnenou spravodlivosťou – neskôr si uvedomí, že chce skôr pomáhať ľuďom, a čo robil dovtedy? však im pomáhal celý čas: muž, ktorého na začiatku napadli, Catwoman a výpomoc Gordonovi pri vyšetrovaní - to sú asi zanedbateľné elementy. Miestami mi vadilo to neustále púšťanie variácií Ave Marie, a vrcholom bolo, keď ju začal spievať samotný Hádankár – to bolo skôr trápne a groteskné. Samotný batmanov soundtrack bol podľa mňa viac „cool“, ako samotný Batman ale ku koncu som mal pocit, akoby to presýtili a niekedy to bolo také „nezaslúžené“ a nevygradované. „Kobra 11“ naháňačka Batmana s Penguinom bola celkom pekným spestrením, len samotný Batmobil mi prišiel, ako vystrihnutý z Mad Maxa a nie Batmana, ako také frankensteinovo monštrum. Všetko by bolo v pohode len mi prišlo divné dané vyústenie tejto naháňačky – Batman ten predostretý chaos „epicky preskočí“ a v ďalšom zábere narazí do Penguina takým štýlom, že on začne lietať, akoby jeho auto bolo vymrštené do vzduchu, pri danej scéne šla fyzika asi na dovolenku :D. Jedna replika, ktorú spomínajú asi všetci, bola pripomenutím, že stále sledujeme film z dielne Hollywoodu, čiže to bolo skôr na smiech, ako na nejaké pobúrenie. Obsadenie bolo pre mňa asi jeden z najväčších problémov celého filmu. Celé to pôsobilo tak mlado, menej uveriteľne, jednoducho priemerne. Akoby som sa pozeral na nejakú variáciu „Teenage Batman“. Začnem Pattinsonom: nesedel mi do danej role už pri prvom trailery, čiže som viac-menej dúfal, že ma film a jeho výkon presvedčí o opaku. Zdalo sa mi to miestami až príliš emo, spojenie skladby od skupiny Nirvana – tento poznatok len podčiarkuje. Myslím si, že ten správny emočný balans nebol zrovna ideálne trafený a Bruce/Batman pôsobí, ako pubertiak, ktorý si myslí, že skladby od Nirvany sú soundtrackom jeho života :D . Bohužiaľ, Pattinson v obleku pôsobil málo odstrašujúco (nakoľko Batman by mal vyvolávať určitú mieru neistoty a strachu). Jeho divná obuv, ktorá ho niekedy prezrádzala na sto honov a niekedy sa vyparil, ako gáfor, vyznela trocha komicky. Ale chápem zámeru, niekedy chcel vybudovať atmosféru - vyvolať strach z jeho príchodu a inokedy zase nepozorovane zmiznúť, akurát, že podľa mňa ten divný nástup bol skôr mimo toho typického zakrádania sa (na štýl ninju), ako to mával Batman vo zvyku. Tento nástup mi vividne pripomínal scénu z tarantinovho Inglorious Basterds, kde prichádzal na scénu Eli Roth aka „Bear Júde“ s baseballkou – naopak táto scéna bola oveľa lepšie vygradovaná, ako tá v Batmanovi, kde napätie bolo v úzadí alebo kompletne absentovalo, nechcem priamo napísať, že to bolo kompletne zle, skôr to bolo celkom priemerné. Jeho maska mi prišla trocha divná, pretože čelová časť mi nesedela proporčne oproti hlave ergo veľká čelová časť, akoby ukrývala pattinsonovu patentovanú emo ofinu :D, ktorou sa pýšil jeho Bruce po celý čas mimo masky. Celkovo ma „Battinson“ veľmi nepresvedčil, hrá to plocho a málo zaujímavo, skôr by som to nazval takým „default“ výkonom, kedy môžem dosadiť do obleku niekoho s podobnou čeľusťou a stavbou tela, a dostanem podobný, ak nie aj ten istý výsledok. Zaradil by som ho určite niekde ku Kilmerovi, možno aj zaňho, na chrapľavého Balea a charizmatického Keatona, to ani zďaleka nemá. Kilmerovi som to, ako tak veril a Affleck aspoň vyzeral, ako predloha ale Pattinson je dosť priemerný a veľmi nevýrazný. Kravitz bola výzorom (tvárou) asi najviac podobná komiksovému spracovaniu Seliny Kyle, z ktorého Reeves čerpal. Ale, to je bohužiaľ asi tak všetko pozitívne, čo môžem k jej výkonu napísať. Na mňa nepôsobila absolútne zvodne ale hlavne nemala žiadnu poriadnu charizmu a prezenciu v danej role. Kravitz vyzerá príliš krehko, útlo a nevyzreto – tak „tínedžersky“. Medzi ňou a Pattinsonom bola podľa mňa nulová chémia, prekvapivo mi to pripomínalo Seydoux a Craiga z posledných dvoch Bondoviek. Dokonca aj taká Hathaway mi prišla viac zvodná a uveriteľnejšia, ako Selina (a to mi Hathaway nepríde až tak oku lahodiaca). Pfeiffer nastavila latku vysoko a Kravitz bohužiaľ na to nemá. Páčilo sa mi, že ju zo začiatku zasadili do reality a Batman ju dokázal pár blokmi dostať do úzkych ale prečo potom na konci ho bola schopná vytiahnuť, keď vyzerá, že váži možno tak polovicu z neho? Obsadenie Kravitz bolo viac-menej podľa komiksovej predlohy ale potom nastáva otázka, prečo mali potrebu „race-swappnuť“ Gordona, keď pri Catwoman šli podľa komiksu? J. Wright si už môže odškrtnúť, že hral dva „race-swappnuté“ charaktery :D – jednak teraz a jednak v craigových Bondovkách hral Leitera (ktorý je v knihách typický biely Texasan). Herecky to nebolo nič zlé, určite viac uveriteľné, ako Pattinson a Kravitz, Wright má osobnosť a je do istej miery taký typ na postavy detektívov a policajtov ale na Oldmana to určite nemá, snyderov Gordon (Simmons) sa aspoň podobal na komiksovú predlohu. Tento Gordon je ďaleko za nimi, pretože je to obyčajný „race-swappnutý“ charakter, ktorý nepôsobí celkovo, ako Gordon na ktorého osobnostné črty som bol zvyknutý. Wright je skôr len taká „race-swappnutá“ karikatúra Gordona, nič prevratné ale zase to nebolo úplne zlé. Hádankár sa mi zdal, ako celkom priemerný pokus napodobniť John Doa (Sedem) a Zodiaca, s tým, že výkon Paula Dana bol, akoby nejaký pokus o variáciu Jokera. Jeho chrapčanie a dýchanie mi miestami liezlo na nervy a pri jeho maniackých „záchvatoch“, kedy sa pokúšal byť trocha „edgy“, som sa miestami začal smiať, pretože mi to pripomínalo skôr paródiu a nie vážny film. Kostým bol až príliš inšpirovaný Zodiacom a s Hádankárom to nemalo temer nič spoločné. Aj pri tejto postave by som povedal, že to nebolo také zlé, ale zase ani ničím nevyčnieval z radu, skôr taký nevýrazný priemer. Serkis (Alfred) bol podľa mňa zle obsadený. Chápem, že Reeves mal konkrétnu víziu, na ktorej staval aj obsadenie ale toto bol podľa mňa razantný krok vedľa. Zo serkisovho Alfreda som mal pocit, akoby zobrali prvého Angličana, ktorého poznali - aby spĺňal v podstate len to, že má anglický prízvuk. Predošlí Alfredovia najmä Gough (Burton) a Caine (Nolan) boli do role, ako uliati. Irons určite nebol zlý, skôr taký priemer, ale Serkis je hlboko pod všetkými, bohužiaľ, do danej role sa absolútne nehodí. Penguin v podaní Colina Farrella, ktorého asi nikto nespoznal, bol zahraný celkom dobre ale tiež to nebolo bohviečo, v tomto filme – skôr taký menší nadpriemer. Zamaskovaný úplne k nepoznaniu, zosobnil takú šablónovitú postavu talianskeho mafiána, čo nebolo niečo svetoborné. Torturro, ako Falcone, bola asi jediná postava, ktorá sa mi najviac pozdávala. Jednoducho mu to sedelo a bol skvostne presvedčivý. Spomeniem aj scénu so „156. iteráciou Jokera“ :D (fakt nemá Batman asi x-milión iných záporakov? ale chápem, Joker je marketingová značka, ktorá, asi musí byť), ktorú „na nešťastie“ vymazali asi kvôli narastajúcej dĺžke (temer troch hodín) alebo kvôli tomu, že je to možno celkom slušná „fan-kópia“ scén z Mlčania jahniat a Červeného draka (v Mlčaní jahniat príde Clarice za Lecterom kvôli profilu Buffalo Billa / v Červenom drakovi príde Will Graham za Lecterom kvôli profilu „Zúbkovej víly“). Samotného Jokera je ťažké hodnotiť, keďže vo filme ho je možné len počuť a vystrihnutá scéna je podľa mňa nedostačujúca. Napriek tomu by som povedal, že vo vystrihnutej scéne zatiaľ ničím neprekvapil ale určite ani nesklamal, zatiaľ taký šedý priemer – Nicholson a Ledger nastavili latku a každé porovnávanie s nimi bude pre každého nového herca veľmi náročné. Aspoň sa javí lepšie, ako „pa-Joker“ Jareda Leta, ktorý robí skôr zlý „cosplay“, ako nejaký herecký výkon. Výzorom je tento nový Joker presne to, čo by mal byť – a to človek, ktorý vyzerá, akoby sa hral s chemikáliami. V neposlednom rade spomeniem aj starostku (Lawson), ktorá mi prišla, ako najmenej presvedčivá osoba, taktiež pôsobila až príliš mlado a to je práve jedna zo zásadných vecí, ktoré mi na tomto filme vadili. Pattinson, Kravitz, Dano, Lawson (starostka) a Keoghan (Joker) sú takými mladšími a nevýraznými verziami daných postáv, fakt som z toho na konci mal pocit, ako nejaký „Teenage Batman“, nie zle zahraný ale málo presvedčivý, skôr, také veľké „meh“. Viem, že to má byť Batman vo svojom druhom roku pôsobenia ale toto mi príde, akoby začal byť Batmanom asi v 16tich. Všetky „mladšie výkony“ mi pripomínali tú známu hlášku z Top Gunu: „Your Ego is writing checks, your body can’t cash.” – nebolo to zlé ale pre mňa málo presvedčivé a uveriteľné. Pokračovanie si asi pozriem len zo zvedavosti, či sa dokáže Pattinson niekam posunúť alebo to bude stále ten istý emo pubertiak s dvoma výrazmi. () (menej) (viac)

johnsnow

Priznávam, že najprv som bol vystrašený a mal som maličkú dušičku aby to nebola taká sračka jak Duna. Chvalabohu to bolo naozaj cool. Batman pôsobiaci iba dva roky a ešte v podstate celkom neistý bol skvelý a Pattinson to dal bravúrne, Kravitz ako Catwoman fajn ale viac sexi bola v tej červenej parochni ako krátkovlasá, Pinguin parádny a Farrell zamaskovaný na nepoznanie, aj Turturro ako mafiánsky šéf nebol zlý, no a Riddler, Gordon a Alfréd boli tiež super(i keď Alfréd má menej priestoru ale tie scény sú dobré) Akčné pasáže sú super a sú dobre nakúskované po celej dlžke filmu. za mňa najviac cool bola autonaháňačka (kde príchod batmobilu bol až magický) a záverečná rubačka na štadióne. Hudba od Nirvany perfektne sadla, pochmúrnosť bola trafená parádne. A tým čo sa nepáči, že Batman tu detektívuje tak DC=detective comics takže to, že to predtým réžovia vypustili neznamená, že to v komiksoch nie je. ()

HanzoBureshi

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Sice se to nemůže rovnat s trilogií od Nolana, ale hned jsem si tento typ Batmana oblíbil více, než v roli Bena Afflecka, ale každý Batman má něco do sebe. Tento typ batmana po detektivní stránce na mě v podstatě působí opravdu dobře. Robert Pattinson zahrál Batmana i Bruce Wayna opravdu skvěle, samozřejmě i celý casting byl skvělý. Nejvíce se mi líbil namaskovaný Colin Farrell. Velkou zásluhu má také stránka kameramanská, protože některé záběry byly opravdu neskutečné, viz. třeba automobilová honička, jen v nějakých sekvencí se bude na film ve dne hůře sledovat díky tmavému jasu. Hudební motiv byl taky dobrý, ale když jsem ho tam pak slyšel asi 20X.... no soundtrack asi hledat už nepotřebuji. Na to, že měl film skoro tři hodiny, tak mi to ani nepřišlo, protože ani chvíli jsem se nezanudil. Měl jsem tu pár menších zádrhelů, ale přesto jsem spokojen a docela se těším na pokračování. Mé hodnocení: 70% ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023