Severní vody

• Veľká Británia The North Water (viac)

Seriál Severní vody se odehrává ve Velké Británii a v arktické pustině koncem 50. let 19. století. Vypráví příběh bývalého vojenského chirurga Patricka Sumnera (Jack O'Connell), který se přihlásí jako lodní lékař na velrybářskou výpravu do Arktidy. Na palubě potkává harpunáře Henryho Draxe (Colin Farrell), brutálního zabijáka, jehož nemorální a zrůdné chování má původ v krutém světě, kde vyrůstal. Summer se pokouší uniknout vlastní ponuré minulosti. Na strastiplné cestě s psychopatickým vrahem se ocitá v drsném mužském světě. Snaží se najít vykoupení a bojuje o přežití v arktické pustině. (HBO Europe)

Sharleen76

Vynikající minisérie z dílny BBC o mladém vojenském lékaři (Jack O'Connell), který se nechá najmout na velrybářskou loď s posádkou, která má všechno jen ne klášterní výchovu. Jedním ze členů posádky je drsný a živočišný harpunář (Colin Farrel) s autentickou chůzí a přízvukem, který se pro seriál změnil k nepoznání. Většina scén velrybářského příběhu se natáčela severně od Špicberků, v Severním ledovém oceánu. ()

Shakers

Bavilo ma to. Hlavne príbeh mi prišiel celkom zaujímavý a pútavý, ktorý sa odohráva koncom 50 rokov 19 storočia, a ktorý pojednáva o veľrybárskej výprave na Antarktídu. Veľa takých príbehov som nevidel a toto drsné a mrazivé dobrodružstva ma bavilo takmer od začiatku až do konca. Veľké plus sú herci (Colina Farella tu uvidíte v roli v akej ste ho ešte nevideli!), výborná atmosféra, napätie, výprava, kostýmy, lokácie mrazivej Antarktídy, akcie (drsný lov tuleňov alebo veľrýb) a prvé štyri diely sú super. Bavil ma takmer celý seriál, ale ta finálna epizóda je sklamanie. Pomalá, nudná, malo zaujímavá a takmer úplne iná ako celý seriál. Škoda mohlo to byť ešte lepšie. 75% - 3* ()

Chrustyn

Baví mě "velkolepost" kdy je vše točeno s minimem digitálních triků a působí to jako velké filmy, které vznikaly před 50-60 lety. Na oko krásné až bezchybné, bohužel příběh je příšerně utahaný a souboj mezi hlavními hrdiny, mě nechával chladným. A vzhledem k tomu, že na tom stojí celých 5 dílů, příšerně jsem se nudil. ()

petikacka

No, měla jsem asi příliš velká očekávání. Colin je tu sice téměř k nepoznání a hraje co to dá, ale...Je to prostě nějak příliš tlačící na pilu psychologického dramatu, který se ovšem nějak nedostavil. Určité scény jsou výborné, ale zbylý skutek utek. Celé se to nějak kamsi propadlo do hlubin severního moře i s dějem. Aaa konec? Ten jsem absolutně nepochopila! Škoda jako už tolikrát, bohužel sqělé filmy nebo seroše holt nerostou na stromech ani na velrybářských lodích...Za mě 2,5 * což je přepočteno na % 50%. ()

Rockerman

Trefa do černého! Tohle mi maximálně vyhovovalo! Vynikající příběh, jakých se mnoho netočí. Drsný, špinavý, nekompromisní. Ale nečekejte nějakou zběsilou jízdu nebo akční scény. Naopak, tempo je pomalé zcela adekvátní tomu o čem to je. Nevím, jestli Colin Farrell hrál někdy takovou svini, ale myslím že to bude jedna z jeho životních rolí. Ve scéně, kdy Patrick Sumner jde v šíleném mrazu a vánici za svým medvědem jsem cítil tu zimu, tak skvěle je to natočeno. Tady není co řešit. ()

• Aby sa Colin Farrell pripravil na úlohu Henryho Draxa, jedol denne až 8 jedál a pravidelne cvičil. Tento režim nekonzultoval so žiadnym lekárom, ani trénerom a vytvoril ho na základe historických fotografií boxerov a námorníkov z viktoriánskej doby. (einar)
  • Točilo se v Maďarsku a v Norsku na Špicberkách. (Rattus Rattus)
  • Kvôli extrémnemu počasiu a podmienkam nemohli herci a štáb pravidelne skúšať. (einar)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD