Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiálny text distribútora)

Paxxx.cz

Bratrstvo vlků na mě zpočátku zapůsobilo dobrou atmosférou, ale ke konci se z filmu stala jedna velká plácanina. Tvůrci chtěli udělat jakýsi všemix a do filmu dostat všechny lákadla pro diváky (kupu rvaček, erotiku,...), ale jak říkám dost to přeplácali. Takže pro mě mírné zklamání 50%. ()

Tayen

Celkem dobrý pokus, jakým se francouzi snažili ukázat, že i oni měli v historii svou tajemnou bestii, ale přílišná rozvleklost filmu a zbytečné dialogy mu ubírají na kráse. Samotnou legendu si tvůrci taky poupravili ( a taky pěkně zamotali) a navíc museli přidat i love story, které jsem prostě nemohla věřit (zvláště když si hlavní protagonista užíval s Monicou Bellucci). Pěkná příroda a vlčí bestie jsou plus, ale příliš nafouknutá a falešná dramatičnost snímek zase posouvají dolů. ()

UncleG

Když nevíte co natočit, vezměte nejlépe jakousi temnou kapitolu národní historie (Gévaudanská bestie), přidejte jedno veliké spiknutí, jehož nitky vedou až bůhví kam (Pes Baskervilský, Jack Rozparovač), zahalte do mysteriózní ponuré atmosféry (Sleepy Hollow) a přidejte maximum exotiky (severoamerický Indián používající kung-fu, konečně něco zcela originálního). To všechno se zamíchá, nalije do formy, upeče a nechá se to vychladnout na okně. Z parapetu to sežere velký černý pes a zemře o sto metrů dál na žaludeční koliku. Bon apetit, mes amis. ()

Vojcl

Zvláštní film, u kterého jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout zda chtěli natočit historickou kriminálku, horor, nebo snad akční kung-fu? Pomineme-li historické nesmysly (neslyšel jsem o tom,že by indiáni byli trénováni v asijských bojových uměních nebo,že se ve Francii v 18. století používaly zbraně jako rozkládací meč), je to pořád trochu přitažené za vlasy a ve scénáři se najde řada mezer. Herci jsou spíše průměrní (až na sexy Monicu Belluci) a zklamala mě i hlavní příšera, jenž je viditelně digitální. Na druhou stranu nějaké té děsivé atmosféry se přeci dočkáme, Mark Dacascos nám předvede několik úchvatných kopacích soubojů a snímek přes dlouhou stopáž nenudí a nepůsobí trapně jako třeba Van Helsing. Ve výsledku je to tedy průměrná akčně-hororová podívaná z historické Francie, jež rozhodně měla na víc. ()

blackrain

Filmu vévodí zvláštní atmosféra, která je neopakovatelná. Kraj sužovaný velmi nebezpečenou bestií, kterou všichni považují za vlka. Vše přichází vyřešit přírodovědec Grégoir de Fronsac, který se snaží zbavit děsivého nebezpečí. ()

Bat55

Vo svojom žánre rozhodne nadpriemer a takto ako dobrodružný film bol celkom slušný. Je síce pravda, že tento štýl réžie a celkovej štylizácie nie je pre každého. Ale mne sa to nadmieru páčilo. Jedna z prvých vecí, ktorá ma na filme trocha obťažovala, bola príliš dlhá minutáž. Aspoň mne sa to tak občas javilo, jasné,ako správný veľkofilm je dlhý, ale mňa to občas nudilo. Ale fakt minimálne. Čo film pozdvihuje je herecké obsadenie. Hlavné duo Samuel Le Bihan a Mark Dacascos mi ako ústredná dvojka vôbec neprekážala a aj nádherná Émilie Dequenne mi do filmu krásne pasovala. Efekty a samotná príšera sú obstojne spracované, ale to ma skorej sklamalo. Potešili ma výborné akčné scény, tým myslím mlátičky všelijakých tých bojových umení a aj nádherná krajina nakrúcania. Celkovo ma tento film milo prekvapil, iste, niečo mu chýba, mne niečo v tomto filme chýba, ale aj cez všetky tieto výhrady je to žánrový nadpriemer a ma milo potešil./ 75%/ ()

gogos

Po hodinovém prologu, kdy sledujeme převážně postavení jednotlivých hrdinů a sbíráme střípky ohledně bestie a kdy film vypadá jako rytířský epos se nám během chvíle dílo zvrátí v krvavá jatka a temně laděný snímek. Námět, ačkoliv rozhodně zajímavý, po scénáristické stránce poměrně neukočírovaný. Digitální příšera laciná a nudná, střih a kamera místy zběsilá a divná... Na druhou stranu máme poměrně zajímavé herecké obsazení, hodně zdařilou choreografii akčních scén a solidně zpracovanou výpravnou a hudební stránku. Bratrstvo vlků avizovaný horor v ničem nepřipomíná, avšak není to zlý film. Na Gansovi je vidět vzestupující kvalita - Silent Hill bylo o třídu výš. A jestli jsem včera Princi z Persie udělil lepší 3*, tak dneska musím možná až zbytečně protahovanému bratrstvu dát slabší 3*... ()

topi

Kdyby nebyla ta příšera udělaná tak příšerně digitálně a kdyby film neobsahoval jiné digitální efekty, který kazily vcelku obstojnou podívanou, šel bych s hodnocením výše. I když je to plné Holywoodských klišé, jako souboje v dešti, zpomalené záběry, stříkající kapky deště, utíkající vlci, symboly spojené s vlky a hodně dalších, i přesto to bylo koukatelné, nebýt poslední půl hodiny, kdy se vše vysvětlí a jinak vcelku zajímavý film totálně pohřbí. Škoda, některé dlouhoplošné záběry připomínaly Barry Lindona od Kubricka. Jinak pro mě nepovedený pokus natočit Holywoodský trhák v rodné zemi Francii. Hudba - Joseph Lo Duca, známý především z trilogie Evil dead. ()

Budweiser

Zajímavě natočený film o tom jak lidé věří v něco co není, později zjistí že je, ale že je to výtvor člověka. Zajímavé zpomalování a zastavování kamery při bojových scénách není asi moc štastně zvoleno. Hudba je opravdu povedená a dohromady s dějem dokáže i nahnat strach. ()

Damiel

Překvapilo mě to, zejména po vizuální stránce. Ale ani příběh nebyl úplně špatný, dokud se neobjevila příšera. Jak dobře víme, divák se nejvíc bojí tehdy, když moc nevidí, a jeho fantazie může pracovat jako divá... A taky bych to trochu zkrátil, dvě hodinky by byly únosnější. ()

vanadium

Divnost tohleto. Někdy zajímavá kamera, jindy ale až příliš překombinovaná. Někdy krásné a působivé exteriéry, jindy neskutečně kýčovité a působící takovým nedodělaným dojmem. Některé scény je možné si příjemně vychutnat, ale jiné jsou hrozně... divné. Obludka moc pěkná, líbilo se mi postupné odhalování její podoby. Nicméně, celé to působí hrozně slátaně. A ta přemrštěná stopáž... Divnost tohleto. ()

JohnMiller

Je to nápadité, zo začiatku vážne a temné, vizuálne to malo tiež niečo do seba. Celkovo to malo nečakané zvraty, takže to nebolo ani úplne nedomyslené, ale na čo tam pre boha pchali KUNG FU? Po polovici filmu sa snímka uberala do komerčných a tupých vôd. Prečo sa na konci z prírodovedca a filozofa stal Rambo? A z indiána Bruce Lee? Nepochopil som to. Snímka by sa v pomalšom tempe utiahla sama a keby jej zostala ešte k tomu aj vážna tvár, bolo by to super. Takto ide o ďalší paškvil na ktorý rýchlo zabudnem. ()

DonPedro

Obrazové orgie celkem úspěšně maskují, že autoři přestřelili v délce o pár desítek minut a v příběhu o pár světelných let. ()

Martin741

Kvalitny film s kvalitnym scenarom, ktory sa zaobera skutocnymi udalostami vo francuzskej oblasti Auvergne /presnejsie Gevaudan/, kde medzi rokmi 1764 - 67 zmizlo okolo 100 ludi a doteraz sa nevie preco. Spokojny som najma s reziou Christophe Gansa, ktory tu vytvoril skutocnu hororovu strasidelnu atmosferu. Plus sa k tomu pridala francuzska priroda, prisera a kvalitni herci, kde suverenne vedie najma Cassell a Bellucci. Opat kvalitny prirastok z francuzskej kinematografie : 86 % ()

Rodriguez odpad!

Mělo to krásně našlápnuto na Hollywoodský chodník slávy, ale ejhle. Blb který šlápne do ho*na se najde všude, i ve Francii. A tak vznikla nemilosrdná slátanina o boji církevní šelmy proti francouzskému králi. Výprava, kostýmy, vše na výbornou, ale přerostlá šelma a kung-fu?! ()

Attta

U vážných hororů dávám zřídka kdy 4 hvězdy, ale zde ho dávám už jenom proto, že to má hlavu a patu a vynikající atmosféru! ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Christophe Gans mění plány

Christophe Gans mění plány

30.03.2008

Onimusha se odkládá. Adaptace videoherní samurajské fantasy se už rýsovala ve velmi konkrétních konturách (Takeši Kaneširo v hlavní roli, stanovený rozpočet, lokace i termíny natáčení), ale několik… (viac)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)