Terrifier

Krátkometrážny / Horor / Thriller
USA, 2011, 20 min

Mladá žena zastaví na malej čerpacej stanici aby natankovala svoje auto. Na benzínke natrafí na klauna z cirkusu, ktorého spôsob zábavy je však značne odlišný od toho, na aký sú ľudia zvyknutí. (*CARNIFEX*)

Rainey13

Famózní krátkometrážní horror, kterej si zaslouží potlesk. Dvacet minut husté atmosféry, která by se dala krájet, až po finále, které vám vyrazí dech. Spolu s Treevenge (Kanada - 2008), se jedná o nejlepší horror kraťas co znám! ()

Trevor

Jeden z lepších krátkometrážnych filmov, ktorý tvorili All Hallow s Eve a ktorý sa neskôr dočkal aj celovečernej podoby. Miestami trochu nudné ale klaun je proste úchvatný. ()

ilemas

Krátký horůrek mě připadl jako večerníček pro dospělé, vhodný před spaním. Spíše trapárna než aby naháněl hrůzu. Když se u hororu ani trochu nebojím tak je něco velmi špatně, potoky krve nejsou všechno. ()

dubinak

Já jsem přísná uživatelka, a tak dávám pouze dvě. Jednu za vizuál, jak celkový tak klaunův (ten je opravdu povedený) a druhou za snahu. Tak trochu nechápu zdejší hodnocení. Na mě to působilo děsně lacině. Těšila jsem se aspoň na nějakou pořádnou konečnou řezničinu a dostala jsem jen ubohý počítačově vyhlížející rádoby šokující škvár. No ne vždy je každý kraťas posvícení. ()

Deyw

me tu proste nesedi ten art jak je jinej...kratas fajn, ale ten art je tu divnej proste, videl jsem prvne kdy ho hral thorton a zvykl si na nej na hajzla jednoho :D ()

Mr.Ripley

Pennywise, Twisty a teď se k nim přidává zlomyslný klaun "Terrifier". Má drahá fóbie z klaunů konečně dosáhla ďábelského čísla "3", které mě nadále bude děsit ve spánku. ()

BROKEN_

Moje první seznámení s klaunem Artem. Na poli 20 minut to zabaví dost. Art je nepříjemný záporák, který nepotřebuje mluvit a svými gesty a výrazy to prodá. Terrifier je znám svojí brutalitou a gore je zde zkrátka velmi explicitní. Baví mě vizuál a atmosféra. Po tomto se rozhodně chci podívat na celovečerní filmečky. Jsem zvědav, jak ty dokáží zabavit při delší stopáži, když jde hlavně u Terrifiera o tu brutalitu. Dvojka má totiž 2 hodiny a 15 minut.... trošku ranec. :-)  7/10 ()

Duoscop

Tento kraťas je součástí filmu all hallows eve, tedy jednou ze 3 povídek které obsahuje. Ale rozhodně nejlepší. Klaun vypadá dost strašidelně, stopáž je tak akorát a konec...to už posuďte samy. ()

Forsberg11

Pekne šťavnatá ochutnávka niečoho, čo by zrejme každý hororový fanúšik rád videl v celovečernom formáte. Psychopatický vraždiaci klaun sadista so strašidelnou maskou a poriadne rýchlym šprintom. 70 %!! ()

borec999

Art the Clown. Asi najdesivejší klaun, akého som vo filmoch videl (áno videl som aj It s Pennywiseom a za názorom si stojím). Spracovanie je štylizované ako béčkové, skoro až trashové, pričom krvou, gore a logickými dierami v scenári a správaní hlavnej hrdinky sa nešetrí. S dĺžkou 20 minút to však v takomto pomere fungovalo fajn. Pri celovečeráku už menej fajn, ale to je na inú reč. Celkom slušné. 65% ()

TERRORDROME

Pozoruhodný kraťas v ktorom dáka deva stretne šialeného klauna ktorý sa baví rozrezávaním ľudí. Nie je to nijako geniálne dielko, ale slušne štýlová gore zábavka s pár podarene nechutnými efektami ( hlavne ten záver ). Na tých 20 min sa tam toho ale, okrem naháňania, zas tak moc neudeje. ()

smetyl

Zezačátku jsem měl sto chutí zařadit tenhle krátkometrážní počin do svojí TOP 10. Pak nadšení upadlo ale stejně si nemůžu pomoct. Mam z tohohle fakt bezvadnej pocit. Grindhousovej gore snímeček mě sejmul svojí atmosférou hned zezačátku. Pro mě úplně skvěle situvaný ozvučení (jakoby zdálky, divná hudba a občas hluchá místa) a obraz, který je trošku nazelenalý a vypadá starší než vskutku je, skvěle to plní svůj hororový účel. Žena v hlavní roli není nijak výraznou herečkou ale je zvláštním způsobem zajímavá a přitažlivá. Pronásleduje ji klaun s jehož maskou si dal práci, člověk co chápe podstatu děsivosti. Stejně tak herec, který zahrál tu šílenost naprosto opravdově. Svojí úchylnou zábavu provádí precizně a jeho "styl" je zajímavý. Hororu bych se nebál i v celovečerním formátu, kde by se ještě vygradovala ironie a postava "klauna" by se mohla zapsat do historie nejhrozivějších vraždících bestií. http://nosvideo.com/?v=15040x1bei8c ()

Renfield

Road trip s klaunem spojený se závěrečnou exkurzí do jeho dílny. Tento klaun je vždy o krok napřed, je doslova všudypřítomný. Také jsem si původně myslel, že jich musí být víc, ale vlastně k čemu, když to všechno stíhá sám. Těch dvacet minut je na jednoduchý slasher tak akorát. Gore je v rámci rozpočtu hodně fajn, kostým klauna (včetně jeho nástrojů... obzvlášť řetěz s noži) ještě lepší. Grindhouse vizuál mi k tomu teda nesedl vůbec, o atmosféře nemůže být i díky němu řeč. Hudba připomene klasiku žánru z největších. 60% ()

HonzyR

Po špatné zkušenosti s filmovým "TO" od mého milovaného Kinga jsem byl k tomuto kraťasu velmi skeptický. Přece jenom, klaun se dá pokazit velmi jednoduše a ve výsledku, kdy má působit opravdu strašidelně, působí neuvěřitelně komicky. Tohle byl právě jeden z největších neduhů "TO". V tomto menším filmečku se ovšem tvůrcům podařilo něco neuvěřitelného - udělat po dlouhé době opravdu děsívého a nepříjemného klauna s odporným výrazem v obličeji. Beru to na tomto snímku jako největší pozitivum. Hlavní hrdinka hraje vcelku uvěřitelně, každopádně já bych začal panikařit o nějakou chvilku před ní :) Atmosféra taktéž na velmi kvalitní úrovni. Konec bohužel předvídatelný a na mě už trošku přes únosnost. Té krve bych trošku ubral, ale pro hororové gore fandy je to jednoznačná volba. Jako celek nicméně velmi působivé a těch 20 minut mi překvapivě velice rychle uteklo. __70%__ ()

Hapretor

Hrozivě trapné. To jsem se měl jako bát? Já se spíš smál. A to ještě málo. Dávám dvě * jen za to, že to někdo natočil na vlastní triko, takže mu filmová zručnost a představivost nechybí. Ale dějově blaf. A konec? - no, ten je přímo šo(u)kézní. - sice trapný, ale trikově dobře zvládnutý. ()

Mini_X

Původní film s Artem, který úplně nestojí za prd. Krátkometrážní snímek, který ukazuje Artovy začátky. No a nato, že se jedná o krátkometráž, tak snímek dokázal poutat atmosféru, kterou zlepšuje náš starý známý klaun Art. Ale jinak krátkometráž Terrifier nenabízí něco unikátního do světa krátkometrážní filmů. Snímek jde v klasických stopách krátkometrážních filmů. To znamená, že neočekávejte nějak prokreslené postavy, který se chovají jako lidi, který mají v hlavě napsaný skript co mají dělat. Snímek má jedu brutální smrt, která nesmí chybět ve filmu s Artem. Kolem a kolem musím říct, že tenhle krátkometrážní snímek je lepší než Terrifier z roku 2017 a splňuje základní rysy krátkometrážních hororů. 5/10 ()

Ewík

Pěkný stylový horor. Ta holka mi sice občas ve tváři připadala, že se směje místo toho že by křičela jako o život, jak to prezentoval zvuk, a její hlas mi byl nepříjemný, ale ve tváři byla pěkná a dobře koulela očima. A klaun byl naprostá jednička - nejlepší záporňácký klaun, kterého jsem kdy viděla. (Dík ricci.s, že jsi mě inspiroval svým komentářem ;-) ). ()

Scraffy

Najdesivejší klaun vo filme? Presne tak, ten tu je! A spoločne s ním parádne gore scény a aj skvelá atmosféra. Normálne dávam plný počet, ale za tie výkony postáv (okrem klauna) musím bohužiaľ tú jednu dať dole. ()