Najvyššia ponuka

• Česko Nejvyšší nabídka (viac)
Dráma / Romantický / Mysteriózny / Krimi
Taliansko, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiálny text distribútora)

Coleator

Místy až vertigovská atmosféra, skvělý Geoffrey Rush, nádherná umělecká díla, perfektní hudba... Nebudu se rozepisovat dál - zkrátka tenhle film musíte vidět! ()

Kimon

Dux femina facti, tedy v překladu "Žena je původcem činu". Francouzi tomu říkají tak roztomile: "Za vším hledej ženu". Prostě ženě mužské plémě nemá šanci odolat, a někdy je to pak doslova životní pohroma. G. Tornatore správně zvolil představitele hlavní role a opět dokázal, že je výjimečný filmový tvůrce. ()

Morholt

Dokud se jednalo navazování vztahu skrze zavřené dveře mezi obesdantním neurotikem připomínajícím Melvina Udalla a dívkou, trpící agorafobií, bylo všechno OK. Navíc nablýskaný svět starožitností plný uměleckých děl všech dekád se mi přesně trefil do noty. Jenže jakmile se začaly ledy lámat, šla dolů i kvalita filmu. Nemyslím tím, že by to pak bylo špatné, ale počáteční nadšení jako mávnutím kouzelného protuku zmizelo a nebýt Geoffreyho Rushe, který druhou polovinu držel zcela sám, padla by Nejvyšší nabídka na průměrnou cenu. Vše vynahradil až konec, který druhou hodinu ospravedlnil, ačkoliv nelze říct, že zcela vynahradil. Jako pravověrný Pražák jsem ocenil i závěrečnou roli matičky měst a docela by mě zajímalo, kolik turistů se nechalo nachytat a přišlo do bohužel dnes už zavřené pivnice U Milosrdných hledat onen skvostný interiér. Možná by nebylo od věci tam restauraci v tomto stylu otevřít.75% ()

seale

Vzhledem k tomu, že mě tento film moc nepřesvědčil a má podle mě nejedno hluché místo, bych udělila nějakou tu hvězdu aspoň za řemeslné provedení, kameru, kulisy a prostředí, ve kterém se film odehrával- tj. hodnocení průměrné. ()

aniiicka

Film s velmi zvláštní atmosférou, který jsem se rozhodla shlédnout zejména díky nádherné hudbě Ennia Morriconeho, který melodií z tohoto filmu zahájil koncert, který jsem nedávno navštívila. Těšila jsem se i na tradičně vynikajícího G. Rushe a tématiku umění. Nemohu říci, že by film úplně splnil mé nadšené očekávání...děj se mi chvílemi zdál velmi nepravděpodobný a trošku přitažený. Přesto jsem jej upřeně sledovala a vysoké hodnocení si zaslouží určitě právě díky své zvláštnosti a originalitě, výbornému hlavnímu představiteli a tajemné - velmi zvláštní ale pohlcujícící atmosféře. Film se také dotýká tématu samoty a je v tomto skutečně působivý. Pro mě jej pozvedla již zmíněna prostě geniální hudba maestra. Doporučuji zavřít oči a poslechnout si skladbu volti e fantasmi. Je mi líto dát jen objektivní čtyři...po shlédnutí se cítíte tak zvláštně, že na tom prostě něco muselo být :) !!! https://www.youtube.com/watch?v=bYCslLRu6As !!! ()

Khalesi

Naozaj krásne, príbeh duchaplný a pútavý, interiéry prekrásne a hudba tiež ušla.SPOILER Starý muž, ktorý sa zamiluje do mladej ženy doplatí na svoj chtíč a potom, čo klamal celému svetu, oklame niekto konečne jeho. Ako diváčka však z tohoto očakávateľného konca vôbec nemám pocit zadosťučinenia, lebo je podaný neskutočne smutným a ľudským spôsobom. Vlastne celkove je film natočený tak, že nie je vôbec jednoduché nevžívať sa do pocitov hlavného hrdinu, ktorému na koniec zostane len bezcenný falzifikát robota a pocit stratenej lásky.SPOILER Celkove veľmi kvalitný a okúzľujúci filmový zážitok. ()

Lacike

Zaujímavý film, ktorý funguje hlavne v prvej polovici, keď sa dvaja exoti pomaličky začnú zbližovať. V druhej ale postupne začínajú vychádzať na svetlo trhliny a celá tá romanca začína byť nevierohodná, takže finále neprekvapí a ani emocionálne nezasiahne. Herci síce hrajú špičkovo, ale film je dosť chladný. Nakoniec mi najviac na filme nevadí tá finálna zmena žánru, ale skôr to ako s hlavný hrdina so všetkým vyrovnal. Namiesto toho, aby ho to oslobodilo z jeho vlastného väzenia, tak ho to zničilo. Dosť depresívny záver. 6/10. ()

BoPo

Smutný film. Človek z neho má pocit zbytočnosti, osamelosti. Úvod naznačil veľmi zaujímavú zápletku. Pekne vtiahol do sveta umenia a jeho hodnoty. Potom to plynulo prešlo do romantickej polohy, ktorá bola netradičná, no mala z môjho pohľadu očakávané rozuzlenie. Nejvyšší nabídka sa zamýšľa nad pravdivosťou myšlienky, že je lepšie mať a stratiť, než nikdy nemať. Sám neviem, na ktorú stranu sa prikloniť. ()

maseer2

dojemné, romantické a celkovým vyzněním vlastně hodně smutné drama s výborným Geoffrey Rushem v hlavní roli.. víc psát nebudu, protože bacha na spoilery! ()

bouncer

Na pomezí mezí 4 a 5. Opravdu povedený film, jehož děj sice v průběhu snad každý prokoukne, ale to vůbec nevadí - podívaná je to skvělá a podobné dílo si vychutnám v letníích měsících mnohem více než kdejakého SuperBatMana od Michaela Baye. A Pivnice u Milosrdných, další plus! ()

Johny_fork

Nejvěšší nabídka je po všech stránkách precizní dílo. Od výběru lokací, přes chytrou zápletku až po mimořádný a uvěřitelný herecký výkon Geoffreyho Rushe. Největší dojem na mě zanechala úvodní půlhodina snímku, která je věnována seznámení se s prostředím obchodu se starožitnostmi a s chladným, odměřeným a přesto obrovsky charismatickým hlavním hrdinou (podobný pocit z úvodu snímku jsem měl naposledy v Kapitánovi Phillipsovi). ()

JohnCZ

Audiovizuální pecka, která si ráda pohrává s divákem, zaujme promakaným scénářem a ještě více nadchne uměleckou atmosférou, kterou dotváří perfektní Morriconeho hudba. La Migliore Offerta je jeden z těch, po jejichž zhlédnutí mám takový ten fakt dobrý pocit, který značí unikátní filmový zážitek. A tím bezesporu tenhle snímek je. Čím méně o filmu divák ví, tím více si ho užije. ()

Marek1991

Už nejakú dobu som si išiel jedno skvelé dielo za druhým, skvelé podľa hodnotení ľudí, videl som ich podľa mňa na môj vek mnoho, no už dávno mi obrazne povedané, ale vlastne myslím ani nie obrazne, ale doslova spadla sánka priam niekoľkokrát. Nejakú tú chvíľu mi to bude prebiehať myslou. Tie zvraty boli geniálne. Všetko do seba roboticky zapadlo. Bolo to miestami priam obsedantne kompulzívno dokonalé a pritom všetkom to má nielen poučné momenty k životu, k láske, k biznisu, k podvodom, ale aj k chladu a zlu tohto sveta, kde je možné snáď všetko, či kde vám kľudne zo súcitu podhodia aj odrobinky. Keď si spätne veci premietnem, tak to všetko dáva zmysel aj to s tým Donaldom prečo to spravil a pritom je to také jednoduché a ide o tak triviálnu vec, že sa divím, že ma dokázali ešte prekvapiť. Tam, kde som si myslel, že len dopĺňajú zvláštnosti, tak tam to zapracovali, čiže žiadny balast, ale na to sa myslím skôr teraz hodí fráza, že všetko spolu hrá. Žasnem, je to jedno z najlepších diel minulého roka, ktoré vás priam vychová, no nie je to zas pre deti, aby ste si nemysleli. Poučné, no tento možno aj žánrový podvod priam chce, aby ste sa ním nechali oklamať a chcete to aj vy, no je to umenie a myslím, že až také, že sa o žiaden podvod nejedná, lebo to je profesionálna práca, ktorá je možno až osudovo správna. Ak chcete pochopiť moje metafory, pozrite si tento film. ()

Padme_Anakin

Ač v obrazech se vyzná na jedničku s hvězdičkou, v obraze staroušek není. A není se čemu divit, žije si svůj poklidný, osamělý život v luxusu, odtržen od reality, resp. bez jakýchkoli bližších mezilidských vztahů, pohlcen uměním, sběratelskou vášní a licitováním. V okamžiku, kdy by mohl oprávněně sepisovat žádost o důchod, mu protne bytí mladá žena. Prosebný telefonát vnese do jeho života vzruch, napětí, tajemství a vzápětí i nepopsatelnou touhu. A právě touha - poznat nepoznané - mu obrátí vše, co dosud znal, vzhůru nohama. ()

Hoyt

Poslední dobou ze mě opadala taková ta filmová vášeň a nadšenost. Zkrátka jsme filmům nevěnoval tolik času jako dříve. Naštěstí jsem narazil na tento skvost, který mi tu lásku k filmům hodně připomněl a v budoucí době se určitě polepším. Příběh byl geniální i když konec už méně pravděpodobný i tak jsem byl ale velmi spokojen. Dále pak charakter postavy Virgila Oldmana a jeho způsob života prostě to všechno mě neskutečně přitahovalo. Zklamán jsem byl jen s obsazením hlavní ženské role jinak vše bylo v naprostém pořádku. ()

Ajinka126

Naše krásná Praha! :) A ještě krásnější je snad ta představa o tom, jak perfektně umíme anglicky. Začátek filmu je pro mě hodně pomalý, dlouho mi trvalo než jsem se do příběhu zadívala, pak se to ale povedlo a já jsem jim to normálně uvěřila! :) Uvěřila jsem té pohádce a nenapadlo mě pochybovat. Geoffrey Rush mi byl vynikajícím průvodcem po plátně a možná i díky němu jsem neměla pochyby. ()

Marsik

Kino Světozor (malý sál) - Po hodně dlouhé době film, který se vymyká. Skvělé herecké obsazení, kde exceluje a z davu vybočuje Geoffrey Rush, dále bezchybná hudba od toho nejlepšího skladatele, kameraman profík každým coulem a v neposlední řadě netuctový námět, kdy celou dobu něco kujete, ale nejste si jisti, co to ve finále bude. Závěr... tak ten vás posadí na zadek. Nebudu prozrazovat více. Nejvyšší nabídku bych shrnul bych dvěma slovy: Poctivá filmařina! Nemám v podstatě co bych vytkl, protože tohle italské (trochu české :)) dílo mělo vše, co má mít film, který diváka od první minuty až do konce upoutá a neskutečně baví. Komorní, avšak do posledního místa obsazené kino v malém sále Světozoru, můj nejlepší požitek ještě více umocnilo. Nevím, a ani nechci vědět, jak by mi film vyzněl v multikině. 84% (with J.) ()

PauloZ

Velké překvapení a ještě větší, emočně silný závěr. Smekám za scénář, protože ten je téměř neprůstřelný a velmi důmyslný! ()

PF 2014

PF 2014