Najvyššia ponuka

• Česko Nejvyšší nabídka (viac)
Dráma / Romantický / Mysteriózny / Krimi
Taliansko, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiálny text distribútora)

Mo.

Dost mozna nejlepsi film na tema "po cem zeny touzi". [SPOILER ALERT] Luxusnejsi pointu uz to asi mit nemohlo - takhle proste dopadnete, kdyz budete tvrdosijne lpet na tom, ze to s tou holkou chcete mit 'hezky' a 'cisty' a kdyz budete chtit princeznu co vas ma z neceho vykoupit. Dostanete po drzce pokud odmitnete videt skutecnost, ze to, co ta devka... pardon zenska chce je proste 'best of' z dostupnyho vyberu chlapu a zivotnich moznosti a tot vse - a o tom je nakonec ta jakoze 'laska'. Proste zenska potrebuje pozlatko, potrebuje nablejskanej shit a pokud ji ho nejste schopni poskytnout (prestoze vite jaka je to blbost), odejde vam za nekym kdo ji ho da - a je uplne putna ze ten chlap bude idiot ktery nema nejmensi poneti o tom, jakou sracku to vlastne nabizi. Holka tomu rada uveri, protoze s vama by dostala tak maximalne pravdu a s ni jen vic prazdnoty a vhledu a na to holt zensky nemaji koule. [--] Sice mi uz zhruba v polovine filmu doslo jak to vlastne je a ze cela ta sarada Slecny Dokonale nakonec bude jen kardinalni vyjeb na hlavniho hrdinu, nicmene 'uzil' jsem si to az do konce. Film mohl mit mnoho ruznych standartne hollywoodskych mene ci vice tragickych zaveru, diky bohu vsak producent nebyl az takovej debil aby si nejakou standartni sracku vydupal a clovek misto toho dostane poradnej narez. Takhle drsne podany jsem to asi jeste nikde nevidel. Hlavni zasluhu na tom ma samozrejme skutecnost ze hrdina neni mladej naivni floutek, ale starej (nemene naivni) oldschool trouba, co je sice spicka ve svym oboru, ale o lidech (a zenskejch specielne) vi holt i ve svym pokrocilym veku prilis malo, nez aby s nim zivot nevytrel zadek. Trouba co proste odmitl vyrust i dusevne a tu jednu dost zasadni informaci o vztazich se proste chlapec naucil az v sedmdesati. Dobre mu tak. ()

Mitin

Příběh bezchybně poskládaný do sebe od první do poslední minuty, výborný Geoffrey Rush ve své hlavní roli a Ennio Morricone nás provází skvělou hudbou, která se perfektně hodí ke všemu umění, které ve filmu vidíme. Zpočátku je film uhlazený a mohl by působit nudně, později se film také emocionálně rozrůstá a je zakončený výborným koncem, který vykompenzuje spoustu nudných scén v průběhu! ()

angloumene

Přiznávám, moje očekávání byla stejně velká, jako následné zklamání. Film na mě působí dojmem snahy o takové to odhalení velké pointy, kterou jste vlastně měli celou dobu na očích (třeba něco jako v Šestém smyslu). Bohužel ona velká pointa je dost jasná už od chvíle, kdy jsou představeni všichni protagonisté a všechny okolnosti... Háv "kultury" do kterého se Nejvyšší nabídka snaží schovat mi navíc přišel dosti prvoplánový, po umění se zde spíš jen tak pokukuje, než aby se skutečně prožívalo (jako třeba ve srovnatelné Velké nádheře). Celkově mi tohle dílko přišlo až moc vykonstruované... 62 %. ()

Terezinka198

Začalo to zajímavě, ta "romantika" to zkazila... posléze to bylo předvídatelné. Tento film byl pro mě zpočátku zajímavým, posléze jenom zklamáním. Ke konci jsem se alespoň zasmála, když si Virgil Oldman uvědomil svou chybu. ()

.baris.

Čím déle se mi v hlavě tenhle skvost rozkládá, tím víc se mi líbí. Po skončení filmu jsem byla absolutně ohromená a uchvácená, ale teď - týdny poté, co jsem film poprvé viděla - jsem z něho "mimo" ještě víc a dost často si na něj vzpomenu. The Best Offer je hodně zvláštní, specifický, vyčnívající a zapamatovatelný film. Druhý takový neznám. A navíc, hraje mi tam Jim, takže je i na co se koukat... :) ()

orkadimenza

"Jaké to je žít se ženou?" "Je to jako aukce. Nikdy nevíš, kdo přijde s nejvyšší nabídkou." Bylo parádní sledovat příběh může, který se celý život zabýval padělkami obrazů a nakonec se stal obětí životního padělku. Příběh mě vtáhnul od začátku svou nabitou mystery atmosférou, nehybnou mimikou skvělého Geoffreyho Rushe a také perfektní hudbou Ennia Morriconeho, a v momentě kdy jsem si začal říkat, že mě příběh už ničím nepřekvapí, mě překvapil nejvíce. "Jde padělat skoro všechno. Ale lásku?" ()

mclenin

Dlho ma tento film nechával chladným a zámerne som ho obchádzal a otáľal s jeho zhliadnutím, aj napriek hodnoteniam ma jednoducho nelákal, no musím konštatovať, že moje predsudky boli zbytočné a som rád, že som sa k nemu dostal, pretože je to kus zaujímavej filmárčiny balansujúci na pomedzí romantiky, drámy a istej mysterióznosti, ktorá nenápadne buble pod povrchom a necháva diváka na pochybách či to čo sleduje je skutočné. Ako už je naznačené v mnohých komentároch, záver posúva tento film o kúsok vyššie a preto hodnotím plnou. ()

janesX

Veľmi decentne a precízne natočený film s prenádhernými interiérmi aj exteriérmi (hneď dve najkrajšie mestá Európy). Taktiež kamera - veľmi pedantná, priam punktičkárska (všetko dôležité úplne presne nastred atď.). Toto všetko by bolo za päť. Ale je tu ešte príbeh a ten, okrem toho, že mal ešte väčší potenciál, sa dal ľahko prekuknúť a čakal som (alebo chcel som) viac romantiky. Nejaká tu možno "naoko" bola, ale bola chladná, jednostranná a neuveriteľná v tom presnom zmysle slova. Chcelo to diváka trochu viac obalamutiť. No a postava toho mladého mechanika, tá sa mi od začiatku protivila. A bola tam stále. Dávam tomu zatial tri, aj keď milujem starožitnosti. ()

chessbeer

Stejný problém jako u Gatsbyho - prvních 90 minut je zdlouhavých a pomalých, kdy se důchodce pomalu sbližuje s tajemnou dementní dívkou, která se bojí jít mezi lidi. V závěrečné půlhodině se odehraje v podstatě celý film. Stařec je podveden a okraden (Jak si taky mohl myslet, že je s ním holka kvůli lásce?). Ze samého smutku na závěr zajede do pražské hospody (ve které jediné se dívka nebála lidí), kde se usadí, dívka nepřijde, nic se nestane a film tak šťastně končí. Něco tomu filmu chybělo... ()

laepus

Až překvapivě decentní Ennio Morricone, který tak nechal plně zazářit famózního Geoffreyho Rushe - jeho angličtina mě prostě dostává. Ano, někteří říkají, že "stoprocentně už od půlky filmu" věděli, jak to dopadne, ale to je podle mě blbost! Počátek je záměrně pomalejší, aby o to víc pak vynikl strhující závěr. Jako milovníka Vídně mě zaujaly některé vídeňské exteriéry a i Praha si zde zahrála svou docela dost zásadní roli. Závěrem - prostě Tornatore - máte-li ho rádi, tenhle film zblajznete jako malinu, pokud ho zatím neznáte, tak si vás tímto filmem získá. Jo a ještě něco - jsem moc moc moc rád, že jsem to viděl v kině na velkém plátně s parádním zvukem a ne v nějakém avíčku doma - barevné ladění celého filmu a celkový vizuál je úchvatný! ()

sweeta666

Film na mě celkově působil neosobně a formálně. Překvapil mě občasnými zvraty, které se ale s opakováním stávaly nepřekvapivými. Největší slabinu filmu vidím ve scénáři, který má příliš jednoduchou skladbu. První třetina filmu mě bavila a byla jsem zvědavá, co se bude dít (zejména při narážce na to, že sestrojí robota z 18. století ;-)). V druhé třetině film vykresluje, jak do té doby chladný a nesnášenlivý člověk se zamiluje a s upřímností první lásky se z něj stává člověk s jiným pohledem na svět. Závěr filmu pak vše explicitně dovysvětluje, což je možná trošku škoda, diváka by to aspoň přinutilo poskládat si vše sám... Navíc ta trpaslice, která ví všechno, je jen umělou přízdobou a působí na mě její postava uměle a jednoúčelově. Na filmu se mi však líbilo nahlédnutí do světa starožitností a aukcí, které mi jen potvrzuje mé dosavadní domněnky o někdy dost povrchním přístupu lidí k uměleckým dílům, a také jakési skryté zamyšlení nad informační společností a jejím dopadem na fungování vztahů mezi lidmi. Kromě toho i citát hlavní postavy: "V každém podvrhu se vždy skrývá něco nefalšovaného," přinejmenším stojí k zamyšlení. Ennio Morricone doplnil film dramatickou hudbou a přidal filmu na efektivitě. Celkově tedy filmu dávám tři hvězdičky z pěti. ()

Mikino00

Po úvodním navnazení, kdy jsem čekal atmosférickou záležitost s prvky tajemna, se film přesunul do poněkud romantičtějších vod a začal být příšerně natahovaný. Nevyhnutelně začal směrovat k velkému dějovému zvratu, který je bohužel extrémně předvídatelný, během filmu je tolik jasných signálů, že divák si dá vše dohromady a již před polovinou filmu si zkazí celkový dojem. ()

sona123

Nádherný film. S poměrně hloupým názvem, který mě dlouho nelákal...skvost, který není na první pohled znát. Geoffrey Rush byl vynikající a Donald Sutherland, byť jeho role byla docela malá, také - jejich dvojka se mi moc líbia. Jak to celé dopadne bylo znát záhy, ale o tom to až tak nebylo...protože sílu mělo vše kolem. Dobrou třetinu na kvalitě přidává famózní hudba, je náherná do posledního tónu. Celé je to vizuálně nádherné, pomalé, laskavé. A Čechům samozřejmě plesá srdce v závěru. Nevím, jak dlouho si film budu pamatovat, ale dívat se na něj byla lahůdka. Ty dvě hodiny utekly neskutečně rychle. ()

peto580

3,5*. 4 sú podľa mna veľa a 3málo. Ozaj je ten 5* systém nedostačujúci v tomto prípade :) Beztak za Rusha a ten pekný vizuál tomu dávam o jednu hviezdu naviac. ()

Dman

Po filmu "The Legend of 1900" jsem byl mile prekvapen a rozhodnut, ze se musim na Tornatoreho veci vic soustredit.. Bohuzel jsem po case nejak zapomnel a Giuseppeho jmeno snadno prehlizel. "Nejvyssi nabidka" mi ale opet pripomnela skutecnost, ze tady nekdo toci filmy, ktere navenek sice pusobi tak trochu znudene, avsak v samotnem jadru a dusi pribehu je neco,co dokaze podat divakovi opravdu silny zazitek. ()

Marys

Veľmi zaujímavý a hodnotný film s trpkým koncom. Na môj vkus až veľmi trpkým. Holt, nie je to Hollywood. Snímok mal ale skvelú atmosféru, napätie, určitú mysterióznosť, podnecoval k zvedavosti a nenudil. Česká krčma síce nemusela byť taká "british" a možno k dokonalosti a tomu, aby som si film pozrel znovu ešte niečo chýbalo, napriek tomu som si ho veľmi rád pozrel. ()

Nethar

Vynikající Geoffrey Rush, to je nutno říct hned na začátku. Film s dobře vystavěnou atmosférou, zajímavým dějem točícím se kolem aukcí starožitností, kdy pokud už si snad říkáte, že je to nějaké trochu divné, přijde dobrý závěr. Ennia Morricone jsem přiznám se výjimečně v celkovém plynutí filmu ani nezaznamenal. Jestli je tohle klasický Giuseppe Tornatore (a jeho Malèna se mi kdysi taky líbila), musím se určitě podívat ještě na něco dalšího. ()

PF 2014

PF 2014