Metallica: Through the Never

• Česko Metallica: Through the Never (viac)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiálny text distribútora)

Flego

Spojenie skladieb Nothing Else Matter a Enter Sandman a vyvrcholenie prapodivného príbehu poskoka Tripa bolo to najlepšie, čo tento snímok ponúkol. Hoci sa o príbehu ani nedá hovoriť, bola to zvláštna bizarná jazda bez pointy a zmyslu. Ale hudba fajn. ()

eraserhead666

Koncertní část je prostě bezchybná. Trošku mě překvapil výběr skladeb, ale prostě nářez. Hraná část, no, líbilo se mi to hračičkovství, s níž byla pojata a ztvárněna. Jako celek, jo, líbilo se mi to. ()

mm13

Hodinu a pol trvajúci kŕč, v závere obohatený o ukážku vrcholného nevkusu (Orion). Metallica od vydania St. Anger albumu netuší kde je sever a to jej tápanie už začína liezť na nervy. Smutné, ale viac autenticity sa dalo nájsť v období Load a Reload, než v ich súčasnom hraní sa na thrasherov, ktorí chytili druhý dych. Nechytili, majú v pľúcach prach a po dychu ledva lapajú. A podobné pozérske divadielka, aké predviedli tu, sú možno skvelým marketingovým ťahom, len to už vážne prestáva byť o hudbe či dokonca prežitku. Je to o hovne, ktoré sa pod vrstvou laku môže tváriť drsne ako chce, no ešte len to z neho robí skutočné HOVNO! (...a idem si rovno do uší vypeckovať spomínaný St. Anger, posledný to kus, ktorému sa dalo uveriť) ()

Coleator

Koncert Metallicy, který stále přerušuje podivný příběh Tripa z dodávky, který při cestě pro tajemnou tašku mimo jiné uniká před jezdcem na koni, vyzbrojeného plynovou maskou a obrovskou palicí. Nakonec jezdce vyřídí tak, že párkrát jezdcovou palicí párkrát bouchne do země, čímž ale poničí Metallice rekvizity. Naštěstí to ale není tak vážné, takže Metallica svůj koncert v pohodě dohraje ("We don't need the fancy staff, right?"). Asi si Metallica řekla, že dávat do kina pouze záznam koncertu, by nebylo to pravé. Jenže kdyby zůstalo jen u koncertu, byl bych mnohem spokojenější... ()

maseer2

čekal jsem více filmu a méně koncertování a dostal jsem pravý opak.. hold nejsem fandou Metallicy a příběhová linka byla navíc naprosto o ničem a bez pointy, takže hodně slabé 3*.. ()

Terva

CITÁT - Najdi to auto, a přivez tu věc................. Příběh sice v některých momentech kolísá, ale hudba ta je nesmrtelná. ()

Ajinka126

Tento nápad ve stylu celovečerního klipu na motiv po sobě jdoucích písniček, které tvoří ucelený příběh, mě nadchl! Koncert byl skvělý a vývoj děje na pozadí perfektně ladil do textu. Navíc se mi Dane Dehaan moc líbil. Není to film sám o sobě, je to koncert s prvky filmu. A já jsem si to náramně užila! Když přišla na řadu písniška "nothing else matters" byla jsem v tu chvíli dokonale spokojená. ()

liquido26

Metallica je moje oblíbená kapela. Jeden čas jsem její alba, živáky a videoklipy sjížděl každý den. Na film jsem se těšil, ale moc jsem si od toho nesliboval a taky jsem moc nedostal. Standardní koncert Metallicy (viděl jsem plno lepších) a k tomu zcela zbytečný příběh, který vlastně ani tak moc nedává smysl a je tam úplně navíc. Nejvíc se mi asi líbila scéna, kde v aréně začnou prskat světla a začne hořet, protože to do děje nějakým způsobem zapojilo i dění v aréně a kapelu. Jo a za zmínku stojí taky Kirkova kytara, která odkazuje na film White Zombie s Belou Lugosim. ()

salisbury

Metallica je sama o sobě kapelou, kterou není nutno nijak zvlášť představovat, takže už jen samotné působení kapely je natolik uchvacující, že zpracování tohoto muzikantského počinu s lehkou dějovou vsuvkou dělá z koncertního záznamu hudební dílo na velmi vysoké úrovni. Rád se na to podívám znova a zas. ()

EastWicka

Výtečné propojení záznamu skvělého live koncertu Metallicy a napínavého, až hororově laděného akčního dobrodružství skejťáka Danea DeHaana. ()

kaylin

Metallicu už jsem pěkně dlouho neslyšel, a tak jsem rád, že jsem si ty jejich parádní songy zase mohl oživit. "Metallica: Through the Never" je v podstatě záznam koncertu, ale s tím, že je doplněn o docela jednoduchý příběh, který má ale ten správný náboj. Strhne vás ale hlavně hudba, která dokazuje, že ani okolo padesátky nejsou tihle pánové nudní a pořád v sobě mají pořádnou sílu. ()

Makky

Nápad to nebol zlý, narozdiel od výsledku. Neočakávane veľká porcia koncertovania prerušovaná podivnou predcházkou po meste prekvapí, je už len na samotnom divákovi či pozitívne. Metallicu si počúvnem rád (kopa mega piesní mi tu chýbala), no toto bolo nezmyselné a bez pointy. Multifunkčné pódium udrží pozornosť každého a hodnotenie najviac závisí od toho, ako Metallicu žeriete. ()

Derek

koncert metallicy obohateny o dejovy prvok. koncert je slusny (i vdaka faktu ze metallica tazi hudobne zo svojho zlateho obdobia prvych trashovych albumov) a spracovany neskutocne profesionalne (mozno az prilis a prichadza tak trocha o autenticitu), dejova linka nastastie nezabera prilis vela miesta a hlavne vyzera skvelo (par zaberov mi vyrazilo dych). ak ste nahodou nad metallicou zlomily tu povestnu "palicu" tak po tomto koncertnom filme mozno zmenite nazor... ()

marleyy

95% Kino. Našlapaný koncert s výbušným klipem - prodlouženým do celovečerního snímku. Metallicu mám hodně rád a tak blízko všem instrumentalistům jsem byl poprvé. Krásné 3D. ()

d-fens

čistá energia!... Hlavne od toho nečakajte film! Je to úžasný, megalomansky poňatý, záznam gigantického koncertu. Skvelá kamera, skvelý strih, neopakovateľná hudba a atmosféra koncertu. Antal a Metallica boli proste skvelý nápad! ()

ilemas

Lidi neblbněte, ten film si zasloží víc než 100%, kdo dává méně, tak není pravej fanda Metalliky. Škoda, že v Brně nenáme Imax, zážitek by byl ještě větší. Víděl jsem to v Pardubících v sále s menším plátnem což nechápu, přesto od první sekundy do posledního závěrečného titulku jsem nadšením poskakoval na židli. 3D mě vtáhlo doslova do děje, parádní set list, i ta filmová vsuvka v ulicích nočního města se mi dost líbíla. Rozhodně jdu na to ještě několikrát, nebudu čekat než to vyjde na Blu Ray. Musím to vidět znovu a znovu, měl jsem pocit, jako bych se vrátil z koncertu. To se Metallice moc povedlo, obrovský zážitek ve 3D. Velkolepý koncert, rád bych se tam viděl. Nejlepší kapela všech dob. Co bylo v tašce? Snad se to dozvíme v bonusu na Blu Ray. ()

Martin741

Priemer a to len za to, ze Metallica je legenda, ako bol Legendou Lemmyho Motorhead- ten vsak zanikol jeho smrtou. Od albumu St. Anger z roku 2003 sa uz len trapia. Podla mna ziju len zo slavnej minulosti a v depresivnej pritomnosti. A to som ateista a funda metalu. Ten tiez patri do vseobecneho rozhledu. 50 % ()

raptorrr

Výborný zážitek. Když už kapela nemůže objevovat nové cesty na poli hudebním (alespoň teda ne tak, aby se to dalo poslouchat), hledá je na poli koncertních filmů. Jednu hvězdičku ubírám, protože koncert je trochu obroušený, předpokládám, že z důvodu přístupnosti. Je legrační, že tvůrci mají strach, aby děti neslyšeli Jamese Hetfielda pořvávat "Die motherfucker, die!", ale pohled na hrdinu procházející polem oběšenců není problém. Ale to jenom tak na okraj ()