Metallica: St. Anger Rehearsals

(koncert)
všetky plagáty

Toto DVD je ukážkou práce na albume a ako skupina Metallica predstavuje svoj nový album St. Anger. Taktiež obsahuje vyberanie a prijatie nového basgitaristu Roberta Trujilla, bývalého člena skupiny Ozzyho Osbourna. DVD je dostať zadarmo pri zakúpení originálneho CD albumu Metallicy – St. Anger. (genetique)

MM_Ramone

Som veľkým priaznivcom rockovej muziky a californskú skupinu Metallica považujem za jednu z nespochybniteľných legiend tohto žánru. V oblasti metalu vždy boli progesívnou kapelou, ktorá posúvala tento hudobný štýl ďalej dopredu. Na každej svojej platni priniesli niečo nové. Prestne tak tomu je i pri ich dlho očakávanom titule z roku 2003 - "St.Anger". Mettalica po rokoch znova zmenila basgitaristu a natočila neuveriteľne surový, rýchly album. DVD, ktoré je prílohou špeciálneho vydania tohto albumu zachytáva pánov - Jamesa Hetfielda, Larsa Ulricha, Kirka Hammetta a Roberta Trujilloa, priamo v akcii. V ich nadštandartne vybavenej skúšobni odohrajú všetkých jedenásť songov z CD "St.Anger". V rovnakom poradí, ale s ešte väčšou energiou ako na štúdiovej nahrávke. Bonusové DVD "St.Anger Rehearsals" určite poteší všetkých ortodoxných fanúšikov tejto skvelej kapely. **** ()

jojinecko

Hoci St. Anger ma veľmi nechytil za srdce, naživo znejú skladby úplne skvele a je vidieť že Metallica má po príchode Trujilla opäť elán a pozitívnu energiu. Snáď sa to prejaví na novom albume:) ()

roorybacky

Kontroverzní album, na které se hned po jeho vydání strhla vlna nenávisti pro jeho absenci sól, ubíjející repetivnost, kompoziční jednoduchost a garážový zvuk. Já jej měl vždy vlastně ze stejných důvodů rád. Vidět jej naživo zahrané s takovým nadšením a mladistvým elánem dává do značné míry zapomenout na jeho, ať už právem či neprávem, mu vytýkané nedostatky. I přestože jsou všechny skladby nepřiměřeně dlouhé, zůstávají chytlavé a dynamické, což je vzhledem k míře recyklace jednotlivých riffů přinejmenším pozoruhodné. Lars mě příjemné překvapil - s jeho výkonem z Big 4 v Sofii je to, co zde předvádí, naprosto nesrovnatelné. Souhlasím s tím, že podobné projekty, by měly být realizovány častěji, třeba v rámci bonusového materiálu. ()

Wally

Nejsem žádný velký fanoušek Metallicy, i když její metalové balady a hlavně koncert se symfonickým orchestrem je baladou na duši každého hudby milovného fanouška. Proto jsem s napětím čekal, co se mnou udělá ten nářez, který jsem si od toho dokumentu/filmu/klipu sliboval. Pro mne se jednalo o zcela neznámé písně, ale ta úžasná syrovost, nasazení a skvělá hudba mne dostaly. Myslím, že jsem i té 'pravé' Metallice přišel na chuť! ()

Paity

Jako fanda Metallicy jsem si to nemohl nechat ujít a chybu jsem rozhodně neudělal. Mám tak trochu pocit, že ty "dokumentární" výtvory kolem Metallicy se neustále v čase zlepšují. ()

Demonic189

Bonusove dvd k albumu St.Anger a opat genialny tah METALLIKY! Azda poznate inu kapelu, ktora skusila niečo podobne? Ja určite nie. Skladby v tomto podaní su o niečo lepšie než na študiovke a najmä bicie netahajú tak velmi za uši. Super praca! ()