Metallica: Cliff 'Em All!

(koncert)

Dnes již téměř kultovní dokument skládající se z amatérských i profesionálních záběrů zachycujících působení Cliffa Burtona v kapele Metallica (1982-1986). Fanoušci zde mají možnost vidět několik rozhovorů a živých vystoupení skupiny s tímto legendárním baskytaristou, včetně Cliffova posledního turné před jeho tragickou smrtí.

Seznam skladeb:  01: Creeping Death
02: Am I Evil
03: Damage Inc.
04: Master Of Puppets
05: Whiplash
06: The Four Horsemen
07: Fade To Black
08: Seek & Destroy
09: Welcome Home (Sanitarium)
10: For Whom The Bell Tolls
11: No Remorse
12: Metal Miltia (blitzer)

Cappuccino

Nekvalitný zvuk, vravíte? Ale kdeže, po Burzum-e si už jeden zvykne hádam na všetko. __ Ciff Burton Metallice dal i vzal poriadny kus duše. Svojou basou rozrazil vráta thrash metalu a nebezpečným vlnením strún roztrhal akúkoľvek konkurenciu na dobrých pár desaťročí. So Cliff 'Em fucking All! ()

liquido26

Kdykoliv se dívám na písničku For Whom the Bell Tolls z týhle kompilace, tak mě vždycky zamrazí z toho, jak byl Cliff skvělej basák. Tahle verze For Whom ... je snad tou nejsilnější live skladbou od Metallicy, jakou jsem viděl. Taky má z celý kompilace nejlepší a nejkvalitnější obraz a zvuk. ()

ilemas

Ač jsem velkej fanda Metalliky, tohle video viděno před léty ještě na VHS se mi vůbec nelíbilo, ikdyž má jistou hodnotu, jako pocta Cliffovi, ale je to dost amatérsky točené a po zvukové stránce taky nic moc. Dívat se třeba jen z pohledu diváka na celou skladbu jako ze stativu je na mě moc. ()

Jino

Kdysi jsem to viděl na videokazetě, a pamatuji si tu syrovost obrazu a amatérskou roztřepanost záběrů z koncertu. Pocta Cliffu Bartonovi jako zesnulému baskytaristovi - v roce 1986 při turné umírá na následky zranění při autonehodě, kdy autobus dostal smyk, Cliff vypadl a autobus se na něj převrátil. ()

FrankSusta

Čekal jsem to co od každého audiovizuálního výtvoru Metallicy: prostě Metallicu. A tu jsem dostal. Moc se mi líbí a jakožto kytaristovi začátečníkovi to dodává do žil novou plnou naděje krev, protože fakt miluju na tomhle dokumento-kompilaci vidět partičku asi jen o osm let starších borců hrát plni nadšení muziku kterou milují a umí. To je jedna z těch věcí, co na Metallice miluji. Jenom občas ta kompilace byla trochu jen dlouhá, ke všemu jak to je natočený... což je taky škoda, protože Cliffu Burtonovi, které to je věnováno, se tu moc prostoru nedá. Bohužel. Ale chápu, basáci lidi moc neberou, jakože si jich moc nevšimnou. Škoda. Je to totiž jeden z mých velkých vzorů, pospolu s Kirkem Hammettem, Larsem Ulrichem a Jamesem Hetfieldem (plus Jasonem Newstedem a Robertem Trujillem). ()

Paity

Pro mě trochu starší Metallica, kterou si nepamatuju, ale minimálně jako zajímavá záležitost a možnost vrátit se tak trochu zpátky do minulosti. ()

CliffLee

Clifford Lee (- od toho CliffLee) Burton je pro mě jeden z nejlepších metalovích basáků, dodával Metallice ten úžasný sound svými nezapomenutelnými riffy, bez něj už to za moc nestálo(teda až na vyjímky). Tenhle koncert/dokument není určitě pro všechny, ale pro fans ‚‚starý‘‘ Metalliky určitě nepostradatelné... ()

ClapTrap

Cliff Burton byl PAN baskytarista! On se nahradit opravdu nedá, bohužel co se stalo, stalo se, a život jde dál, Metallica se sebrala a pokračovala a ačkoliv to dnes není co bývalo, stále je poslouchám a poslouchat budu! ()

Mire

Fajn pozeranie, skvelá muzika, len škoda že sa zachovalo málo profi záznamov... každopádne tu bola METALLICA na vrchole! ()

Danulinda

Když pominu hrozný zvuk, o kterém na tomto dvd ale nešlo, tak je to jasně na plný počet bodů tehdy ještě výborně hrající a hlavně skládající skupiny. ()

Adlers

Metallica = Cliff Burton. On naucil James-a hudobnu teoriu, jemu patria vsetky napady "starej dobrej" Metallicy...nevystupoval ako leader kapely, zato v pozadi urcoval trendy. Tento dokument by bol daleko lepsi keby Cliff este zil. Klobuk dolu. RIP ()

Dandilion

Po smrti Cliffa sa Metallica zmenila. Aj keď komerčný vrchol ich ešte len čakal, pre mňa najlepšie albumy zostanú prvé tri. A práve týmto obdobím sa dokument zaoberá. Od začiatku ešte s Mustainom až po rok 1986 a turné k Master Of Puppets. Ak si dobre pamätám, Metallica robila predskokana Ozzymu. Krásne časy. 10/10 ()

DarthArt

No jo, takhle se před třiceti lety dělal metal. Metallica byla ještě kapela plná nadšenců, striktně se držela "metalových pravidel", hrála metal, měla dlouhý vlasy, odmítala "nagelovaný" videoklipy a nesoudila se s fanoušky. Dokument je reakcí na smrt jejich legendární baskytaristy Cliffa Burtona, když kapela požádala fanoušky co mají v jakékoli kvalitě nahrané nějaké vystoupení právě s Cliffem, dala to dohromady a vypustila jako snad vůbec první home-video v heavy metalových dějinách. A i když se to místy zvukově skoro nedá poslouchat, má Cliff ´em All tisíckrát víc duši než dnešní strojová, odlidštěná DVD-čka, kde na pódiu stojí čtyři manažeři (pardon, Roba Trujilla bych z toho možná vynechal), kterým v uších zní víc cinkání mincí než starý dobrý heavy metal. ()