Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

radeckator

Vizuální obžerství barvité a hravé a k tomu nádherně zpracovaný příběh. Škoda, že kdysi v přetahované o zpracování Obsluhoval jsem anglického krále nebyl i Wes, úplně jsem si dnes dokázal to jeho pojetí představit, ale asi se zalekl, že by ho Menzel taky mohl zmrskat proutkem. ()

Oonika

Já mám prostě hrozně ráda tenhle styl humoru. Absurdní, ale ne zase moc, aby to nemohlo být aspoň trochu pravdivé. Zajímavá zápletka, neokoukaní herci a dokonalé vtipy, spíš slovní humor. Za mě fakt poklad! ()

netWoor

Je mojí chybou, že jsem si před zhlédnutím filmu nevšiml, že jde nejen o drama, ale i komedii. Na tu jsem nebyl připraven a tedy jsem s sebou smích neměl. Tedy ne že bych ho i tak použil. V překladu: čekal jsem něco jiného, ale i kdybych čekal todle, nebavilo by mě to. Absurdní komedie z hypotetických státečků mě obecně moc neba ... tři ze soucitu ()

Acrobat

A predsa ma dokázal bakelit preniesť do iných sfér. Dá sa brať Hotel ako surreálne dielo? Ak je slasť v podobe smiechu, či nahlas zopakovaného názvu áno. Wes si vytvoril fiktívny svet, vytvára si prostredie, dej, hercov bez možnosti stotožniť sa s dogmami prostredia uprostred. A predsa je tu výlev srdca, lebo aj ten najbizarnejší duch, obraz, pohyb, maľba, prezentácia vychádza z vyrovnaného alebo narušeného vnútra. Pri Grandhoteli som chcel všetko. Hladkať gramofón, objať veľké Tesly, sadnúť do 12 valca s dreveným volantom.... chcel som veľa vecí, lebo Lobby boy, lebo herci, lebo hudba, lebo humor, lebo všetko. „Zabookuj mi prosím ťa jeden lístok na osobu a noc v Grandhotely Budapešť!“ Dúfam, že o zážitky nebude núdza. (videné 23.11.2014, BD) ()

s1r1us

Super pikoška, kterou oceni zejména lidé, kteří maji nakoukáno dostatečný počet těch správných filmů. Nemám objektivní komentář. ()

ppospisil

Přestože jsem si nechal čas na hodnocení, tak i s odstupem jsem stále okouzlen.Barvité prostředí absurdní komedie založené na myšlenkách rakouského spisovatele-filozofa mě svou jedinečností ohromilo.Přiznávám,že nejsem znalcem tvorby Wese Andersona,takže u mého hodnocení zůstává pár otazníků,avšak s jistotou velmi brzy nějaké jeho další dílko shlédnu.Kostýmy,kulisy,prostředí ale i netradiční kamera mě utvrzují v mém hodnocení ač si v pár aspektech nejsem jistý(např.ratio efekty), jelikož jsem zmaten tou výjimečností a ztělesněnou absurditou...Těžké k srovnávání,ale dávám 90%. ()

balcazar

Priznám sa, na začiatku som si povedal, že ide iba o ďalší zbytočne nadhodnotený film, navyše s úplne obyčajnou, ničím nezaujímavou témou. Ako však ubiehali minúty, nestačil som sa diviť. Nevydýchol som si ani na chvíľu, šlapalo to ako hodinky, priamočiare, anglicky humorné, pripomínajúce v istých smeroch a prvkoch Ružového pantera, no nie úplne popletené, ale svojsky, výbornými postavami, dialógmi a celkovým príbehom komické. ()

AloisNeuman

TAK DO TED NECHÁPU. SKVĚLÝ HERCKÝ ANSÁMBL, BOŽSKÁ KAMERA, LUXUSNÍ STŘICH, POCIT JAKO BYCH VIDĚL UMĚLECKÉ DÍLO, ZAJÍMAVÝ PŘÍBĚH, KTERÝ TED NECHÁPU. OBSAH KTERÝ JE TAM SKRYT PŘITOM JE TO CELÉ O NIČEM ()

bono22vox

Film krásný, nadýchaný, nazdobený a pečlivě připravený jako luxusní dort od prvotřídního cukráře, v němž výprava, kostýmy, kamera i vzhled celkově a množství přítomných hvězd odvádějí pozornost od příběhu. Možná nejlepší film Wese Andersena zabalený do jeho tradiční melancholie hýřící barvami... ()

markotter

S Wesem Andersonem asi nebudeme nikdy kamarádi. Ani Grandhotel Budapešť k našemu budoucímu kamarádství nepřispěje, i když musím uznat, že je to jeho asi nejlepší počin, co jsem viděl. Anderson je hračička a fantasta a to, jaký svět lidí, věcí a situací postavil okolo Grandhotelu, je opravdu výjimečné. Člověk na to kouká se zatajeným dechem a tak mu ani nevadí, že to nemá pořádný příběh, že některé epizody jsou úplně zbytečné (například ta s útěkem z vězení) a, že tam spousta dalších věcí je dost samoúčelných. No a po nějaké době se člověk začne nudit, protože ten vizuál už nestačí a říká si, že to třeba spraví konec. Ale nespraví, protože film skončí hrozně obyčejně, jako kdyby Andersonovi došla fantazie a nevěděl, kam dál. Můj návrh by byl nechat někoho napsat pořádný scénář a nechat to natočit Andersona, to by mohlo být dobré a jsem zvědav, jestli k tomu někdy dojde. Ale po celosvětovém úspěchu Grandhotelu nevím, jestli Andersonovi můj skvělý nápad připadne tak skvělý jako mě :-) ()

eMatt

Milovníci Kubrickových symetrií povstaňte! Tento zajímavý vizuální koncept Vás bude provázet celým filmem, zabaleným do velmi pěkných interiérů, kostýmů a všemožných udělátek - a to je přeci také to, zač tento film dostal několik cen Akademie. Bohužel tady vaše návštěva 1. třídy končí, pokračujeme dále přes neobvyklý hudební doprovod a každopádně poutavé výkony k hercům až nakonec skokem do třídy turistické, kde už čeká příběh. A co komediální linka? Popravdě takto specifické pojetí tohoto žánru jsem ještě neviděl - ač mě místy obraz dokázal pěkně rozesmát většinou se dočkáváme pouze náznaků a musí zapracovat divákova fantazie. Až tedy někdy budete naladěni na tento typ podívané tak Vás v Grandhotelu Budapešť zajisté uvítají. ()

Dave Lister

Úžasně originální a vtipné! Podobných filmů opravdu moc není. Zábavný styl vyprávění a skvělé obsazení. Wes Anderson je mistr svého druhu. ()

neo93

Vynikající úsměvný a zábavný snimek, který jsem si více užil až na druhé zhlédnutí, v němž není nouze o překvapení. Parádní příběh, jenž je vyprávěn spisovatelem a kterému jej popisuje ústřední postava, Zero. Samotné vyprávění by nebylo zajímavé, kdyby se v něm nevyskytovalo tolik, tak dobře napsaných a zahraných hlavních či vedlejších postav. Šéf celého hotelu elegantní a rozhodný, trochu naivní a výstřední Gustave a jeho věrný a oddaný poslíček, zmiňovaný Zero. Madam D kolem, které se točí celá zápletka filmu, její pošahaný syn Dmitri a jeho zabijácký sluha Jopling či důležitý inspektor Henckels. V každé této menší či větší roli uvidíme samé herecké hvězdy první velikosti a to jsem zdaleka nevyjmenoval všechny. Líbila se mi také hudební složka, která se skvěle hodí k celému pojetí filmu a prostředí státu Zubrowka. Všechno je to zobrazeno výbornou kamerou, která zachycuje každý záběr, tím nejlepším možným způsobem, tohoto díla. ()

bearmeedek

Tak za mě tedy ne. Klidně si buďte z tohoto filmu odvaření, mě to vůbec nebralo. Samozřejmě se mi příbuzností vybavil český Tajemný hrad v Karpatech, ale ten je jiná třída. Budapešť tu je, ale kdyby se nenatočil, vůbec nic by se nestalo. A není to o nepochopení tvůrce. Andersonův film Až vyjde měsíc mě tenkrát dost oslovil a měl jsem z něj dobrý pocit. ()

danny_21

Narcistická podivnost, která mě zaujala jen rozkličováváním camoa rolí několika z mých hereckých favoritů, sem tam umně prohozeného fucku či shitu a pádem Willema - Sorráč, Andersonovy světy a bizarní postavy jsou mimo můj šálek čaje - 30 % ()

Inozuka

Vizuálně hezké, nápadité a milé, ale jinak dost unylé. Grandhotel Budapešť mě bohužel nepřesvědčil. Koukalo se na něj hezky, jednotlivé figurky byli směšné a pěkně vystylizované, odkazy na starý svět legrační a promyšleně zamaskované, ale dějově nebo způsobem vyprávění měl tenhle film daleko k dokonalosti. Chápu, že pro autora asi příběh nebylo to hlavní, ale bohužel tuhle stránku filmu podcenil přímo fatálně a shodil tím i celý film. Veliká škoda. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz