Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

Páně

Anderson je estét non plus ultra, ale vypravěč je to prachbídný, jen co je pravda. Člověk si takovýto skvostný vizuál notně užije to zas ano, ale nějaké emoce abych v sobě pohledal. V závěrečné třetině se to naštěstí alespoň rozjelo velmi pěkně a ty předchozí dvě spolehlivě podržel svým oduševněle něžným stylem Ralph Fiennes. Dosti jsem si vychutnal i nemálo opravdu povedených gagů, které mě rozesmály jako dlouho nic. Přesto jsem se ale na konci cítil značně rozporuplně a i tak trochu podvedeně. To zamrzí. ()

kukys

Dlouho mě nic tak mile nepřekvapilo, jako tento černočerný příběh s plejádou skvělých herců. K tomu skvělý, netradiční střih s kamerou a je z toho (zatím) jeden z vrcholů roku. ()

derek007

Chvíli jsem si říkal, jestli úplně nepropadnu, ale nakonec jen hodně silné čtyři. Všechny ty postavičky jsou boží. Doporučil bych i husokachně, ale to je moc velkej umachrovanec Andersonskej. ()

Iwiiik

Wes má svůj styl, který každý zná a který nikoho nijak zvlášť nepřekvapí... Někomu tento pohádkový, poněkud prvoplánový avšak obrazově puntíčkářský způsob komediálních dramat sedí, někomu ne. Je to jako s Timem Burtonem (tím myslím, že má svůj specifický styl, ze kterého neuhne). Toho teda osobně moc nemusím, ale Wes Anderson mi ze záhadných důvodů přirostl k srdci. Grandhotel Budapešť je výtečně natočená, barevná podívaná, plná zvučných jmen, vhodná pro odpočinkové nedělní odpoledne. Je fakt, že scénář je trochu plochý a nepůvodní, navíc kamerové záběry klasicky těžce klišoidní, ale ambice tohoto snímku nejsou být velkým kinematografickým klenotem stříbrného plátna, ale báječně pobavit všechny věkové i žánrové kategorie svou režisérskou hravostí. Já se pobavil... ()

ropufo

Vizuální stránka filmu mě uchvátila od první minuty. Vlastní děj u tohoto filmu až tak důležitý není; pro mě obrovský filmový zážižek a Grandhotel Budapešť se zařadil mezi mé oblíbené filmy. ()

Ombak▼Penari

Wes Anderson je pro mě pole neorané a možná proto je tento film pro mě tak originální a fascinující, protože na něco podobného může být člověk těžko připraven. Každopádně hravost, nadhled, nostalgie, elegance a fantasie si tu podávají ruce v geniálně namíchaném příběhu, který nikomu nedokážete slovy vypodobnit, v podání skvělých herců a v takovém duchu, který jako by do našeho světa vůbec nepatřil. Snímek je po všech stránkách originál, názory na něj se budou lišit a vyvracet se vzájemně, ale nic to nezmění na faktu, že je to snímek pozoruhodný. ()

hEROic

spousta kvalitnich hercu a jeste vetsi spousta nudy a nepochopeni z me strany... je to bizarni podivana, plna originalnich prvku, ale to podani se me zkratka nedotklo... 55% ()

figliar

Art film je tak trochu špeciálna kategória, na ktorú nieje všedný divák zvyknutý. No Grandhotel Budapešť dokázal svojou ľahkosťou, vtipom (nepotrebujem sa rehotať aby som sa bavil) a zaujímavým príbehom okúzliť a vybojovať si štyroch Oskarov. Nabitý slávnymi hercami a nevšedným spracovaním si ma dokázal na celých 100 získať. Vážne výborný film z rúk svetoznámeho Wesa Andersona. ()

rekkky

The complexity of shots, which are characteristical for director and script writer Wes Anderson is where all begins and ends, because you can see the diversity and richness on the first look. The Grand Budapest hotel compose easy story line, which is simple to follow and yet there is a combination of time periods, so you can be amazed of how everything fits together. Neat way of acting brings original mark and also animations are made with a sense for concept. The Grand Budapest hotel is simply established in good shape to look at and every aspect is working well. ()

Heroine

Trošku nevím, co si myslet. Chystám se podívat se na to ještě jednou, a ujasnit si názor. Protože první dojem z toho mám takový, že je to velmi málo vtipná komedie, která se ztrácí ve vynuceně zajímavém vizuálu jak situačně, tak dějově, že to má ale příjemnou atmosféru, a je tam vynikající Ralph Fiennes. ()

BOURQUE

Šikovne sfilmovaný príbeh, pekné kostýmy a veľmi pestrý herecký kavalkád. Jednoznačná dominantnosť herca s menom R. Fiennes. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

loki5

Mám rád "divné" filmy, které se odehrávají v imaginárním světě. Problém tohoto filmu ale je že i když je divný není zase tolik zábavný. Je to způsobeno především tím že film víceméně postrádá nějakou dějovou linku. Jde jen o směsici podivných scén se spoustou cameí slavných herců. Ale i tak je to občas výborné. 65% ()

Pradlík

Pohádkový příběh se skvělou plejádou herců (Fiennes, Law,Brody, Dafoe, Norton, Keitel, Murray, Goldblum, Wilkinson, Wilson...byť spousta má pouze krátké cameo, rád jsem je poznával). A co mne nadchlo, ať to u filmů často nehodnotím, jsou kosýmy a barvité prostředí. A clou tuhle filmovou bonboniéru od Mendla podkresluje skvělá atmosférická hudba. ()

Ben Nevis

Vytkla bych akorát zbytečně moc vyprávěčů. Spisovatel vypráví, jak potkal maníka a ten mu vyprávěl o jiném maníkovi. Nejenom v tom mi to připomíná Cimrmana, protože opakování je pointa hodně scén. Hlubší smysl bych v tomto dílku nehledala, protože Anderson není první tvůrce, který hledá humor v době nacistického temna. Pan Gustave je sympatický svými slabůstkami, figurka, která pobaví i přes pevný morální základ. Mám ráda britský humor, takže film pobavil. ()

Lyžař

Zatraceně dobrej film..ale kdo se ksakru má pořád soustředit na to kdo je kdo??? Těch jmen je tady tolik, že jsem se ztrácel. Jinak příběh zajímavej, zapletenej, fajn. Ale ty jména. Obecně mi dělají v životě problémy. A tady mě to dokonce jednou unavilo tak, že jsem si dáchnul, pak musel film zastavit a přetočit zpátky. Hrůza. Na druhé straně hudba je skvostem. A kostýmy a aranže. Jejku, kdo by tohle neocenil. Kamera a režie taky dobrá, herci excelentní. No vcelku už není jinak co pohanět :-) ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz