Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

Skylwalker42

Po prvním shlédnutí jsem si to naprosto zamiloval. Anderson ve své skvělé formě. Naposled takovou nadšenou bázi jsem měl u "Života pod vodou". A musím ocenit výborný casting. Dafoe je prostě k sežrání :-) a nebo Brody - hláška roku: "to je ten zasranej teplouš" (v parádním dabingu pana Vydry :-) ()

pds

Tento film som dlho ignoroval. Po zhliadnutí Psieho ostrova a zistení, že rovnaký režisér má na "svedomí" aj tento film, som sa odhodlal a pustil si ho. Neľutujem, humor, vizuál (pripomínajúci "naše" staré Zemanovské filmy) a herecké obsadenie ma dostal. 80% ()

PeteBuck

OK, takže začalo to animáciou ako z filmov Karla Zemana a pokračovalo to absurdným humorom a dejovými zvratmi, aké som videl vo filmoch Oldřicha Lipského (či už Adela, Tajomný hrad v Karpatoch, Limonádový Joe, ...). Občas nejaký ten čierny humor, ako tá vyhodená mačka (to mi zasa pripomenulo Buldokov a třešně). Síce sem-tam trochu rozcítené, ale bola to tak príjemná a netradičná kravina, že nemôžem inak, iba dať za 5. ()

Scaevola

Divné, ale elegantní, střelené, a přitom uměřené... čili komedie, u níž jsem se po dlouhé době dobře a bez otázek pobavil. A navíc ještě působivým pohledem pojednává o nepříliš povedeném 20. století v Evropě. ()

Franki69

Kde byl Wes Anderson celý můj život? Takhle kompaktní filmový svět (příběh/humor/obraz/zvuk/herci) jinde není a do Andersonovy hlavy bych rád jel na dovolenou, odpočinout si od té naší české současnosti. Ty jeho filmy, to je nechat se tajně zavřít na noc do lahůdkářství a pak už jen poslepu sahat a mlsat. Nikdy nevíte, co ve tmě natápete, ale můžete si bejt jistí, že to bude nečekaná dobrota. V Grandhotel Budapešť bylo jediné slabé místo, a to jen díky mojí nepozornosti při shánění. Řekl jsem si, český dabing snad jednou přežiju. A leknutím jsem až naskočil, když ústy Adriana Brodyho promluvil Vydra…To bylo až bolestivé.. Takže, zkoukněte trailer a pak hned celý film. Všechno je v něm v pořádku, recepce Grandhotelu má jeden klíček i pro vás. Je tam rovných 100%, za Vydru tvůrci nemohou… ()

jjjerry

Velmi atypický film a překvapivý. Začátek mě nadchnul a bavil. Užíval jsem si hlavně doprovodnou hudbu. Některé kapitoly byly lepší než jiné. Hravé barevné až pohádkové. Druhou půku a závěř jsem se začínal trochu nudit a v ději ztrácet. Celkově rozporuplné hodnocení. ()

Fuksinka

Za mě nejnudnější film od Andersona. Skoro vůbec mě nezajímaly postavy, bylo mi jedno, jak to dopadne. Po 2 měsících už si vlastně ani moc nevybavuju o co vlastně šlo. Jenom to, že tam bylo par dobrých nápadů. A to mám Andersona hodně ráda. ()

Saxos

Sucho-černý humor není pro každého, ale kdo může třeba “Tajemství hradu v Karpatech” nebo “Adélu co ještě nevečeřela”, tak si svoje najde. Grandhotel je potřeba nakoukat. Zápory: Vydra není zrovna zvlášť dobrý dabér. Klady: určitě se podívám ještě jednou k podrobnějšímu hodnocení. Závěr: doporučuji. ()

pucino

Tento film určite nie je pre každého pretože je „zvláštny.“ Či už žánrovo alebo príbehovo, no ja som sa bavila od začiatku do konca. Tento kriminálny film s akčnými prvkami, no milo romantický, poetický ale aj temný odporúčam každému, kto ocení nevšedný humor, akým je ten Andersonov. Taktiež Desplatova hudba oživila celý film a dala mu rozprávkový nádych. ()

RichB972

Výborně zpracovaný film, který mě ovšem nenadchl. Na mě příliš staromódní a upjaté. 50%   Disney+, HD, původní znění s titulky ()

DexMASTER094

Hravé, nafouknuté a přihlouplé nic. Dostal jsem tolik kladných doporučení, že jsem byl na tento počin zvědav. Doukoukal jsem ho, ale znovu si ho nepustím. Ani Ralph Fiennes nepomohl... ()

Tercikkk

Vizualne naprosto dokonaly film, pastva pro oci…vetsina scen by se dala zastavit a pouzit jako obraz…Dej je ovsem dost povrchni a nesaha vizualu ani po kotniky. ()

Lilith03 odpad!

Anderson mi vždy přišel přeceňovaný, ale tohle? Označení odpadu je jako stvořeno pro tohle. Absolutně nerozumím označení žánrů... Komedie kde? Ani jednou jsem se nezasmála, pokud mělo být vtipných těch pár vulgarit co zde bylo, tak pardón, nejsem Lojza z horní dolní, můj vkus humoru je trochu víš! Drama kde? A dobrodružný, to už si děláte prdel ne? Ralph mě naprosto zklamal, viděla jsem ho zatím jen v menu, už tam se mi nezdál, ale tohle bylo už úplně hrozné. Ten člověk je tak nesympatický, nepříjemný a vypadá jako magor. On ani hrát neumí, jen vždycky blbě čumí... Jediné co tak mohu pochválit je hezký český dabing, který snad nikdy nezklame, my Češi to umíme. No ale tenhle film, já nevím co na tom lidé vidí. Tolik lidí mi to doporučovalo, jaká je to prý sranda a drama. Né, není to ani jedno! Kdyby to bylo alespoň nějaké napínavé, příběh měl nějakou logiku a nebyl tak roztahaný jako sopel... Nerozumím oceněním, které tento film získal, ale dobře, někdo v tom asi vidí něco co já ne. Tak good for you, super že si tak někdo najde svoje, já bohužel nenašla. ()

F2003F

Mňa to dostalo celkom horibilne v rámci mojich skromných očakávaní odetých v žánrovej neistote. Veľmi milé prekvapenie, úchvatná originalita naprosto vo všetkom od prvej sekundy po poslednú. Dej absolútne ničím nenudí ani nachvíľu, odsypáva rapídne rýchlym tempom v príjemnej stopáži. Po hereckej stránke fantázia či obsadením či výkonmi, každý z nich skvelo zapadá do pútavého prostredia. Prostredia, ktoré je krásne a vytvára nezameniteľné čaro výrazne sa podpisujúce na výslednom dojme. Môj konečný dojem je pozitívne hrejivo výživný zo sledovaného pôžitku. Toto filmové dielo je jednoznačne samostatne stojacim umením osobitého rukopisu režiséra výnimočne vynikajúceho pre oči sýtosťou farieb uhladených kostýmov, šarmantne čistých budov, štýlových masiek a výzorov postáv v precíznych záberoch na celok. ()

carnacv

U tohoto filmu jsem dost na rozpacích. Vše překrásně natočeno. Luxusně to ubíhá, dobrá hudba a ve většině případů nádherně stylizované scény i smysl pro detail. Jenže podání příběhu dost pokulhává a místy je díky kvapnému tempu i značně nepřehledné. Zvolený vypravěčský styl není špatný, jenže najednou se do něj začínají mísit i děje vedlejší a najednou film ztrácí na glancu. O co, že tu vlastně pořádně jde? Do toho lze zmínit, že některé scény i interiéry jsou tentrokráte moc přehnané až přeplácané. Vyzdvihnout lze naopak kvalitu mluveného slova. Kam na to ten Wes chodí? Jenže v ústech hlavní postavy, která je s téměř kamenou tváří pronáší zní velice nevěrohodně. Z počátku mě film dost nudil, neboť první půl hodina je v podstatě o ničem. Následně nabral snímek relativně na atraktivitě, jenže jí po cca dalších 40 minutách velmi rychle ztratil, neboť se děj začal kouskovat a přibíral stále další a další postavy. V jednu chvíli jsem si nebyl jist, zda je předmětem filmu stále hlavní hrdina, či zda náhodou neupadl v nemilost, a tudíž dostaly prostror ostatní postavy. Chjo místy by si Wes zasloužil pět hvězd, místy zas maximálně dvě. U mě za tři, škoda. Zajímavý komentář: Brigmy ()

Motyuek

Jako malý kluk jsem koukal na stupidní československé filmy typu Adéla ještě nevečeřela a Tajemný hrad v Karpatech a nadával, že díky politické situaci u nás nedávají trháky jako Komando, nebo Rambo. Dnes koukám na stupidní české filmy, které v mnoha ohledech překonávají hollywoodské nesmysly typu Komando, nebo Rambo a nadávám, že už se netočí tak krásné vyhračičkované příběhy s podmanivou poetikou a nevšedním inteligentním humorem jako bývaly Adéla ještě nevečeřela a Tajemný hrad v Karpatech. O to víc oceňuji to, že právě takový film přišel z Hollywoodu. Film, kde se taky kašle na realičnost triků, protože daleko důležitější je obsah. Film, kde se smějete a přitom se kolikrát sami divíte proč se smějete. Film, který se běžnému rámci vymyká tak dokonale, že Vás pomalu každou minutou něco překvapí. Film, ve kterém autoři přesně vědí jak používat barvy a jak celý příběh nevtíravě podložit a přitom podstatně zvýraznit hudbou. Film, kde se i ve štěcích točí hvězdní herci. A film, na který se rozhodně za čas kouknu znova, tak, jako se občas pro radost dívám na Adélu, nebo Hrad v Karpatech. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz