Pan Guillaume je nesmlouvavý muž, geniální podnikatel a tvrdohlavý manžel. Paní Bernadette je energická žena, neméně tvrdohlavá manželka a náruživá zahradnice. Jejich manželství je věčný souboj technického talentu a podnikatelských schopností a lásky k přírodě. Stačí jedna výhodná zakázka od Japonců a život paní Bernadette se obrátí naruby. První to "odnese" její zimní zahrada - co se dá dělat, přece svého muže miluje, ale když se obráběcí stroje dostanou i do její ložnice a ona má spánek vyměřený na minutu přesně, vyrazí do protiútoku. A pomsta zklamané manželky stojí rozhodně za to. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

pravo

Skvelá komédia čerpajúca inšpiráciu v rozdielnosti pohľadu na svet partnerov v manželstve, kde pán Guillaume (Loius de Funés) je energický muž túžiaci sa s celého srdca presadiť v podnikaní bez ohľadu na životné prostredie a pani Bernadette (Annie Girardot) je žena nadovšetko milujúca svoju záhradku a skleník. Film je hereckým koncertom oboch zmienených hercov, obsahuje potrebnú dávku humoru a aj pohľad (hoci nadnesený) ako to môže vypadať ak sa budeme pachtiť za materiálnom a nebudeme si chrániť prírodné a duševné bohatstvo. Na záver si neodpustím spomenúť „ Môj program v troch bodoch, po prvé plná zamestnanosť, po druhé plná zamestnanosť a po tretie plná zamestnanosť.“ A pred spánkom si počítajte robotníkov. ()

Torgal

Uff, prvý Funésov film, ktorý považujem za vyložene nepodarený, a to i napriek všeobecne vysokým hodnoteniam okolo mňa. Ten humor tu jednoducho nefunguje, zápletka je divná a nebyť typického Funésovho hereckého prejavu, tak by sa na tých trápnych vtipov vôbec nedalo smiať. Veľká slabota. 4/10 ()

tranquill

"Ano..ne..ano..ne..ano..ne..ano..ne..ano..ne..ano..ne..ano..ne..." Já říkám Ano! Povedená taškařice s naprosto klasickým groteskním Funesem je doplněna o šarmantní Girardotovou. ()

rublik05

Typická francouzská komedie, opřená o výkony dvou hlavních postav, a sice pana Funèse a jeho filmovou manželku paní Girardot. Nutno podotknout, že oba dva hrají perfektně a jejich role jim dokonale sedly. Dokonalý herecký koncert. Jejich scény zde jsou naprosto odzbrojující. Sice zde Funès hraje podnikatele a pěkného parchanta, ovšem v jeho podání je tahle podnikatelská role přímo úchvatná. Velmi povedená, extrémně bláznivá komedie, která nikdy neomrzí a patří k tomu nejlepšímu, kde se Funès objevil. 10/10. ()

Trixi

Miluju květiny a i skleník mám - sice né tak velký, ale i tak - tohle mi udělat, tak ho zabiju. Skvělá komedie, přesně podle mého gusta. ()

Armin82

Jsou tací,kteří tohoto nevrlého a ve skutečnosti protivného chlápka milují a jsou tací,kteří ho nenávidí,ale tak to máme každej z nás...jsou lidi,kteří nás milují a jsou lidi co nás nemusí,normální koloběh života, nicméně já a celá moje rodina se přikláníme k první variantě...Nikdy nebyl,není a nebude lepší komik než byl pan Louis de Funes :)Jeho grimasy,bláznovství,mimika jsou opravdu originální a jeho filmy se mi hodnotí asi nejjednodušeji ze všech filmových herců vůbec:)To že o něm Jean Marais prohlásil,že kariéru vybudoval na špatné náladě nebo že ho kolegové a lidé v blízkém okolí moc nemuseli,protože byl neustále protivnej je mi upřímně jedno...mě zajímá výsledek a ten je stoprocentní...nemusim řešit scénář,režii,děj a ani herecké výkony,prostě nic a v tomto filmu to není vyjímkou...sranda,sranda a ještě jednou sranda...stačí jen pan Funes, vynikající dabing pana Filpovského a je o zábavu postaráno a já konkrétně u jeho filmů nic jinýho nepotřebuju,takže jak jinak 100% ()

markotter

Další z mnoha francouzských komedií, které se sem v za komunismu valily z Francie a u kterých měl člověk skoro jistotu, že neprohloupí, když na ně půjde. Funes dělal pořád stejné grimy, ale stejně to s ním byla zábava. ()

neo93

Skvělá francouzská komedie, typicky funesovská. Znovu Louis de Funes předvádí své mistrovské komické herectví tentokráte společně s Annie Girardot. Na jedné straně paličatý manžel a rázný podnikatel, který je ochotný pro svůj rozvoj své továrny, využít veškerý prostor, který má a to např. svůj dům nebo dokonce i svoji ložnici. A na straně druhé tolerantní manželka a zanícená zahradnice, která je ochotná ustoupit svému manželovi, pokud je to možné, zároveň ale i ona má své meze. A ta je velmi brzy překročena. Mnoho podařených vtipů a humorných scének, které obstarávají především tito dva představitelé jsou k nezaplacení, a proto dávám plné hodnocení. ()

Honziczech

Tohle je asi moje nejoblíbenější Funesovka, v roli továrníka Guillaumeho nadělal snad nejvíce grimas, gest a pohybů tak charakteristických pro Funese. ()

ostravak30

Vzhledem k tomu, že Funesových komedií jsem viděl plno, a od Zidiho už jsem taky leccos shlédl, zůstanu u tří hvězd. L. de F. natočil poslední opravdu dobrou komedii Křidýlky nebo stehýnko a pak už následovaly slabší filmy. Ty nejlepší měl prostě už za sebou. Při tomto natáčení mu bylo už přes šedesát a malinko to znát bylo. A Claude Zidi měl za sebou rok před tím Zvíře nebo již zmiňované Křidýlko. Funes zase hraje továrníka, tentokrát mu ale lítají dělníci po domě a časem se tytéž opakující motivy vtipů s využitím zaměstnanců v domě začnou opakovat. Určitě se najdou dobré hlášky a vtipy, a Annie Girardot byla rozená komediální herečka, s Louisem de F. jí to navíc ohromně slušelo, i když mezi nimi byl věkový rozdíl, ale se slavným komikem mám oblíbené jiné filmy. ()

Havala

Není to špatný film, ale na můj vkus trochu komorní. trochu podobný oscarovi a nepodobný třeba Tetovanému. Na druhou stranu je zdehodně dobrých nápadů někdy až krutých - zmrazení zahrady atd...Hodně sem se smál u zasmogovatění města jakožto demonstraci síly sací čističky. Funes byl skvělý v roli starosty kterému jde hlavněo tu tržní ekonomiku ne o blaho občanů:-) 72% ()

Časové pásmo bolo zmenené