Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

Martrix

Bohužel dosud neexistuje regulérní označení pro typicky hollywoodskou "tvorbu", která: 1. zpravidla se vyznačuje vcelku přímočarým scénářem, který krom nemála logických chyb(bez ohledu na žánr) obsahuje zvratečné(od slova zvracet) dialogy, plné patetických výlevů, jenž jsou minimálně většině evropanů cizí. 2. je zahalena v áčkovém kabátku, tzn. rozumný rozpočet, takže min. jeden aktuálně A-liga herec + filmařský tým, který nemá na triku vysloveně průserový kousek. Pokud by takové označení existovalo, nemusel bych se tady vypisovat a jen bych dodal, že Halle Berry musela chodit ke stejnému profesorovi herectví, jako Nicolas Cage. Což je pro mě dost velký důvod, abych byl v rozdávání hvězdiček úsporný. A to nemluvím o konci, který je hooodně přitažený za vlasy. Ostatní se možná nechali zmást tím kabátkem, já vidím jen velkou hollywoodskou bublinu. PS: pracovně mám název aspoň pro scénáře, podle kterých se tyto kousky vyrábí. ASS - americká scénáristická sračka. ()

Juto

Je to veľmi vzrušujúci film. Počas filmu sa naučíme nielen neuveriteľné techniky, ktoré sa dajú použiť v nebezpečenstve, ale tiež sa dozvieme, ako operátor 911 pracuje a za akých podmienok. Hoci sa mi tento film páčil, koniec sa odchyľuje od realizmu, ktorý bol nastavený predtým. Koniec je ako vystrihnutý z iného filmu. Snaží sa prejsť na slasher. 7/10 ()

c.tucker

Čistokrevný thriller, který nebyl úplně hloupý, ale podobné už bylo viděno lépe. Hlavní postavy hrají výborně a to jsem si během celého sledování značně chválil. Je tam značné množství chyb, ale všechno se odehrává značně svižně, tak si toho člověk, když se na to nezaměří ani nevšimne. Až na ten debilní konec (nebudu spoilerovat) docela ucházející a bylo by to pro mě i za 4. Ten konec mi to prostě zhatil. ()

BoXBe

Super thriller, jehož obrovské kvality dané skvělým nápadem, roztrhali scénáristi béčkovými a logickými nesmysly. Dostat to do ruky Tony Scott, tak řvu blahem. Jenže Tony už není mezi náma a na správný áčkový trhiller si ještě budeme muset počkat. ()

dr.fish

Halle Berry sedí na tísňové lince, bere telefony a dělá každý den Ameriku lepší a krásnější. Ale přijde lstivý blondýnkovrah zakopávající budoucí modelky a herečky z předních stránek časopisů na odlehlá místa. To ale naší hrdince způsobí nejednu bezesnou noc a nakonec přese všechna spolknutá sedativa znovu zasedne za pultík, nasadí sluchátko a rozjede záchrannou akci. Přes všechnu otřepanost tématu masových vrahounů je story době natočené. Má těžké díry v logice, ale jinak by holt příběh nemohl probíhat "na telefonu". A na mně to fungovalo dobře, i když se konec dal předpokládat. Příjemná oddychovka s lehkým mrazením v zádech a svrběním skalpu...70% ()

V_erus_h

Dobrej film.. Chvilkama jsem se dokonce přestala soustředit na Halleyny óbr vlasy a jako přikovaná to sledovala.. Jistě, i tady se nevyhnuli pár klasickým klišoidním věcem, ale nakonec ty malé nedokonalosti to dělají tím, čím to je. Až na ně tomu ale nemám v zásadě moc co vytknout a navíc, únosy dětí jsou dost vděčný téma, se kterým většinou uspějete .. Akční, napínavý jak blázen, soucítila jsem s Abi a fakt jí přála, aby to zvládla a navíc neotřelý nápad tísňové linky.. Good job.. :) ()

A.Fish

Máme tu podivné náhody, klišé i pár nelogických situací (dvacet policajtů prohledá barák ale neprohledají blízké okolí domu kde se válí mobil - jako vážně?). Ale v kterym filmu tohle neni, že jo. Dávka napětí je ale více než slušná. První hodina je za 5* ale druhá trochu ztrácí tempo a konec je naprostý klišé. ()

klida

Girl power. Dynamický thriller s velmi příjemnou stopáží, který je zejména v prvních čtyřiceti minutách hrozně zábavný. Po slabším úseku pak přijde docela fajn finále, i když trošku přes čáru. Příjemná zábava a zasloužená čtyřka podpořená filmovou mizerií posledních týdnů. ()

eisha3

Halle Berry, ostřílená operátorka tísňové linky 911, si jeden telefonát vzala až moc k srdci. To je první zásadní moment, který jsem moc nepochopila. Další přišel na konci, který bohužel nepřinesl žádné objevné či překvapivé rozuzlení. Ba naopak. Celkově je film koukatelný, místy příjemně napínavý. ()

Immortal17

Halle Berry opět dokázala, že je výborná herečka. :) Jsem ráda, že jsem si tento snímek nenechala ujít. Dějová linie hodně slušná a herecké výkony Abigail Breslin neměly chybu, nikdy nezklame. :) Ráda si to někdy zopakuji. ()

panMartin

Rozhodně napínavý snímek, kde jsem se ani chvilku nestačil nudit. První půlka je přímo fantastická, později se to ale přelomí a ztratí to veškerou atmosféru. Halle byla očekávaně skvělá, hlavně psychopatický Michael Eklund, se jim rozhodně povedl. Jen ten slabší závěr mi to cely zkazil, jsem čekal že se na něm alespoň vyřáděj, bohužel ne. Nejde sice o nějaké mega psycho, ale svoji atmosféru to má. ()

URBAN

Akční , originální , autentický a proto hnusný . Měl jsem pocit že se to opravdu děje a to ve mě vyvolávalo takové zvláštni pocity až to nebylo milé a to se mi kurevsky líbilo !!! Děj byl nic vím než uvěřitelný a reálný takové věci se hold občas stávají naštěstí ne v naší zemi a jestli se to stává i tady jsem rád že žiju v nemědomosti protože bych se stakovou bál vyjít ven , ale abych přešel k filmu byla to prostě bomba která nepustila možná se to ze začátku může zdát jako film z průměrnákova , ale ono se to rozjede to mi věřte . Jediné co mi tak trochu vadilo byl konec . Nebyl špatný , ale něco bych tam přidal . ( 5.10.13/MAC ) ()

Nivenx

Nic převratného se nekoná. Celý film jede podle dané šablony, kterou už má nakoukaný na csfd snad každý. Ale režijní práce je celkem slušná a herci také nenudí. Přesně typ filmu na jedno skouknutí, který není ničím vyjímečný. 55% ()

Radiq

Ze začátku to ještě nevypadá nejhůř, ale jak plyne čas, tak se zvyšuje demence postav a scénáristy vlastně taky. Halle Berry s mega velkou kudrnatou hlavou už pro mě neni taková hvězda jak dřív a nemá šanci film utáhnout na svoje kukadla a pěknej ksichtík. Z unesené Abigail Breslin unešenej nejsu, protože ta malá roztomilá holčička z Koření života je tady zmalovaná jak coura a je mi jedno, jestli přežije. Což celou dobu vím, že přežije. Záporák je sice vykreslenej jako zlo, ale to zlo mi k němu vubec nesedi... a navic je blbej jak troky, takže ty chyby, kvuli kterejm ho dostanou, snad dělá schválně, kvůli divákovi a dobrymu koncu. Prostě suchá zápletka, suchej film... ()

sator

Dal bych přednost kdyby film zmapoval opravdu jejich práci, takhle se jen svezli na vlně "911" a vytvořil průměrný thriler..či spíše horor... ()

sir-dave

Svižný thriller, který mi připomínal tempem Cellular nebo Telefonní budku. Obyčejná zápletka zabývající se 3/4 jen mezi operátorkou, unesenou a únoscem kompenzovala výborná atmosféra. Připomínalo mi to staré nabité devadesátky. Ten závěr si mohli podat trochu líp. ()

kocik1

Největším překvápkem pro mě bylo to, že v USA nemají nic jako katastr nemovitostí. Nebo proč někoho nenapadlo nahlédnout jaké stavby a pozemky padouch vlastní a vlastnil, když už teda měli jeho jméno a namísto toho dělali poldové velké bubu na jeho zmatenou ženu, která nevěděla, kde a co bije? Nebo na té benzině, fakt by z toho nebyl jeden velký megapožár? O tom, že unesená vřískala v kufru jako na lesy a pachatel zřejmě trpící hluchotou nic nezaregistroval, dokonce ani to, že jí mírumilovně nechal mobil, snad ani nemá smysl psát. Přece kdyby šeptala, mohl by divák něco důležitého přeslechnout a neježily by se mu chlupy strachem. Co k tomu dodat? Hlavně že Jordan věděla, kam jít pachatele hledat, hrdinka. Bodejť by se o tuto informaci taky podělila s policisty, ještě by jí všechnu tu slávu mohli vyfouknout. Thriller má napětí, to ano, ale trpí obvyklým neduhem podobných snímků. Scénář dělá z policistů a následně i z diváků blbce. A ten rádoby fajnový konec to jen potvrzuje. ()

Sabrewulf

Film, který je docela napínavý a i přes pár nesmyslů (vážně by záporák po všech těch problémech stále nechal svoji oběť nespoutanou?) jsem se chystal na slabé 4 hvězdy. Posledních 20 minut jde ale s logikou a chováním lidí nekompromisně do prdele. P.S: To jsou ty dvě opravdu takové krávy, aby plýtvaly drahocenným časem policie a nechaly je svým posledním počínáním zbytečně v pohotovosti (což by mohlo trvat i měsíce)? ()