Úspešná šéfkuchárka Kate Armstrong (Catherine Zeta-Jones) žije svoj život rovnako ako riadi svoju kuchyňu v prestížnej manhattanskej reštaurácii - so serióznou náruživosťou, ktorá fascinuje, ale i zastrašuje všetkých okolo nej. Jej perfekcionistická povaha prejde zaťažkávacou skúškou, keď po rodinnej tragédii "zdedí" svoju 9-ročnú neter Zoe (Abigail Breslin). Akoby to nestačilo, musí si navyše v práci poradiť s drzým zástupcom šéfkuchára, ktorý práve pribudol medzi jej zamestnancov. Energický a bezstarostný Nick Palmer (Aaron Eckhart) je úplne odlišný od Kate, no napriek tomu je ich vzájomná príťažlivosť nepopierateľná. Rivalita medzi nimi sa postupne mení na romancu a ak sa bude chcieť Kate zblížiť so Zoe a nájsť šťastie s Nickom, bude sa musieť naučiť vyjadriť svoje city aj mimo sveta svojej kuchyne... (oficiálny text distribútora)

InJo

Kvůli stále pěkné Catherine (byť její dřívejší "sexbombovitost" už je zřejmě nenávratně pryč), šarmantnímu Aaronovi, roztomilé Abigail a mé lásce k dobrému jídlu a stále se zvětšujícímu zájmu o gastronomii (ano, může za to především Zdeněk Pohlreich) tomu odpustím i tu spoustu sentimentu a ubrečenosti... Jinak typický film na jedno zhlédnutí - ničím výjimečný, lehce zapomenutelný, ale aspoň neurážející, relativně milý (na tom má největší zásluhu Eckhart, jehož je pro tuhle esenciální průměrnost skoro škoda) a ne k smrti nudný. 60 % ()

peiton

Je ťažko k tomuto dielku čosi vyjadriť,hádam niet ani čo,no napriek tomu.Príbeh o mladom dievčatku,ktoré má veľkú moc spojiť dvoch ľudí vdaka smrti svojej matky.Príbehovo to v samotnej podstate a v spodnom pláne ujde,ak by som však potrebovala dostať do tela riadnu dávku romantiky viem,čo si pustiť nemám.Toto!Vlažné veľmi vlažné bez akýchkoľvek zaujímavých scénok.Jediným plus alebo spestrením bolo ako tak to prostredie gastronomie.Snímka na jedno vzhliadnutie a u mňa navyše na dve etapy s neoriginálnou zápletkou plávajúcou do zdarného konca.A žili šťastne,až kým... ()

sulimo

Hollywoodská neschopnost natočit něco originálního je až fascinující.Byla bych překvapena, kdyby to bylo alespoň nepředvídatelné, ale tady asi po deseti minutách dokonce i tušíte, co budou postavy říkat, kdy a proč budou brečet a samozřejmě, jak to celé dopadne. A Eckhart je oživlé dřevo s mimořádně trapáckym účesem. Nekoukejte na to, život se dá prožít užitečněji i na záchodě. ()

viperblade

Tenhle film mohl být skvělý. Začátek měl slušný, herecky na tom taky nebyl špatně, ale když někdo neví, co chce vařit (točit), tak je to vždy pohroma. Hranice mezi dramatem a komedií zde není určena a jednotlivé linky do sebe nezapadají a tím film dost nudí. Přitom, jak jsem napsal už na začátku, herecky na tom film není vůbec špatně. Catherine Zeta-Jones je skvělá herečka, Aaron Eckhart je zase "mr. sympaťák" a Abigail Breslin je jedna z nejtalentovanějších mladých hereček, které znám. A i když ti tři spolu vytvořili skvělou (a uvěřitelnou) trojici, k čemu to je, když příběh je totálně nudný, respektive smrdí nalinkováním a strachem uhnout z dávno vyšlapaných cestiček? Koření života je film zcela bez chuti. Po jeho zhlédnutí mi zůstala akorát hořká příchuť na jazyku s tím, že tohle šlo uvařit (natočit) mnohem lépe, zvláště s takovými ingrediencemi (herci). 50 %. ()

Shit

Hicks tady docela solidně balancuje mezi romatickou a dramatickou linií a působí to na diváka docela věrně a taky se mu hodně daří plyně proměňovat depresivní atmosféru na pohodovou a naopak, ale přece jenom celýmu příběhu tak nějak schází trochu jiskra a nápad Co se týká dvou hlavní postav, tak Catherine Zeta-Jones je tady výborná, u Eckharta mi přišlo, že se tam moc nehodí, ale nakonec do příběhu sed skvěle a doplnil tam přesně to co film potřeboval. Pro mě docela osvěžení po romantických komediích s prvky dramatu, kdy je příběh většinou totožnej jako u ostatních podobných exemplářů ()

• Píseň, která hraje ve chvíli, kdy Kate mluví se Zoe u hrobu její matky, je ze soundtracku k filmu Okrsek 49 (2004). (becki_tu)
  • Podle časopisu USA Weekend pracovala Catherine Zeta-Jones jeden večer jako servírka ve Fiamma Osteria v New Yorku v rámci příprav na svou filmovou roli. Pokaždé, když jí hosté restaurace tvrdili, že jim připomíná Catherine Zetu-Jones, říkala: „Tohle slýchávám pořád..“ (becki_tu)
  • Ke konci filmu si můžete všimnout hudebního skladatele Philipa Glasse, jak sedí u stolu venku před Bistrem. (becki_tu)