Nepřítel

Adam Bell (Jake Gyllenhaal) je učiteľ dejepisu, ktorý nemá veľa voľného času. Cez deň pracuje so študentmi a po práci sám doma. Nemá čas na filmy ani knihy, no po kamarátovom odporúčaní si pustí kazetu s filmom. Po chvíli sledovania si všimne, že herec vo filme je mu na vlas podobný. Adamovi to nedá, a tak sa snaží dvojníka vypátrať. To však môže mať pre neho fatálne následky. (TomX2)

Tereza11

Složitý film? nevím co se tady řeší...tvl kdo tomu dal tři hvězdy a míň tak je buď schizofrenik a nestíhá...a nebo to nepochopil a měl by si to dát ještě jednou před tím než to tady začne kritizovat.... Nedoceněný nejvic.... Ten konec mě odrovnal... ()

Sof Raven

Ako sa vraví „sto ľudí, sto chutí". Ja osobne mám rada psychologické filmy, no Enemy bol pre mňa veľkým sklamaním. Zbytočne strávený čas nad filmom s nezmyselným rozuzlením a ešte nezmyselnejším koncom. Jedná sa o náhľad do režisérovej mysle, plnej absurdných prirovnaní a fantazmagórií, ktoré mňa nijako nenadchli. Dovoľujem si tvrdiť, že priemerný divák dokonca ani nepochopí pointu pri prvom zhliadnutí a takisto už nemá chuť si tento film pustiť viac krát, pre prípadné pochopenie. Mne sa tento film jednoducho nepozdával a jednu hviezdičku si odo mňa zaslúži snáď len preto, že zakotvil v mojej hlave a donútil ma hľadať jeho význam na internete. ()

Maratonec

Celý film je ponurý,což je záměr.Psychózní hudba je také záměr.Pomalu se odvíjející děj,přesný dvojitý Jake Gyllenhaal.Ale na mě to po hodině přeneslo nudu a po závěrečné půlhodince a pauze mám pocit,že už to nechci znovu opakovat. ()

JanMarek

Strašně utahaný film (vážně to mělo jen 90 minut?!), který je zajímavý jen ve chvílí, kdy se tváří záhadně. To miluju - pokud to má nějaké závěrečné rozuzlení. Tenhle film ho nemá. Prostě přinutí diváka klást si otázky, přemýšlet, lámat si hlavu nad tím, co to všechno znamená a pak mu plivne do ksichtu nicneříkajícím koncem, nezodpoví vůbec nic a kolik diváků ho vidělo, tolik teorií možného významu nejspíš bude mít. A nebo jsem prostě idiot a nepochopil jsem ho, v takovém případě bych u filmů uvítal nějaké doporučené IQ. ()

baronGrga

Druhé setkání s Villeneuvem je poněkud rozpačité. Zatímco Prisoners byli dějem napínaví, v Enemy se toho příliš nestane. Zatímco Prisoners byli nejednoduší, Enemy je zašmodrchané jako Jake Gyllenhaal v síti svého podvědomí. A zatímco Prisoners stačilo vidět jednou, abyste dostali chuť vidět je znova, Enemy si zoufale pustíte několikrát, abyste nakonec zjistili, že tohle už prostě víckrát vidět nechcete. Přesto Enemy doporučuji zhlédnout, už jen pro ten pocit, kdy se upínáte k závěru filmu v očekávání, že přinese nějaké šokující rozuzlení (když už je ten děj květnatý jak život průměrného učitele historie), a místo toho vás čeká /miniSPOILER/ dívka, která si dlouho neholila nohy. 60 % ()

space weaver

Ať přemýšlíte silněji než vůbec můžete, stejně je pochopení pořád za rohem za dveřmi a má osum nohou.... Lahůdka v žánru Mystery - dárek všem co stále hledají odpovědi a nevadí, když žádné nepřijdou. Zůstává mnoho otázek. Závěrečné titulky se skvělým songem dodaly punc výjimečnosti o hereckém obsazení nemluvě. ()

Šíma2

Tento film vypráví příběh, který by se hodil tak leda na kraťas. Je to naprostý nesmysl. Atmosféra je alem té pitomosti vybudovaná tak nádherně, že to vlastně nakonec nebylo vůbec špatné. ()

AlexPol

Tak pod tímhle filmem si představuji film, který padá do žánru Psychologický. Opravdu mistrovské dílo, a myslím, že film by si zasloužil mnohem větší pozornost, než doposud měl. A pocit (nazval bych až trans), už jsem dlouho nezažil. Příběh patří mezi ty složitější film, které si člověk musí pustit vícekrát, ale opravdu to stojí za to. ()

GOTFAN

Dost matoucí film. Nebo spíše těžce vstřebatelný a pochopitelný. Tak nějak částečně chápu roli pavouka i rozdvojené osobnosti a přesto mi tak nějak chybí přesné vyznění myšlenky. Kolem a kolem mi příjde, že co se týče vztahů mělo to takové chaotické pojetí, že nakonec vůbec nedokážu pochopit proč se tedy nakonec pavouk objevil v konečné scéně. ()

teekanee

Těžko se mi tento film hodnotí. Předem jsem byl připravenej, že film nejspíš nepochopím, což se taky stalo. Samotnej konec pro mě byl velkej WTF moment. Musel jsem se podívat na 24 minutový video na youtube, abych se dobral vysvětlení. Samozřejmě to filmu nevytýkám, že nejsem dostatečné schopný ho pochopit, spíš to vidím jako plus, který přidává filmu na osobitosti. Herecké výkony jsou na dobré úrovni, jen by vytkl občasnou nudu. Celkově je to, ale zatím nejslabší film, co jsem od Pana Vileneuve viděl. 70% ()

alesandro2

Mám rád filmy, které mě donutí nad nimi přemýšlet. A zde to platí stoprocentně. Se závěrečnou myšlenkou: "Co jsem to vlastně viděl?" a za dva dny strávených na internetu ověřováním vlastních domněnek, děkuji. Velmi zajímavé. ()

tetka betka

Ej veru dlho som odolávala pozrieť si to kvôli takému kontroverznému hodnoteniu. Aj už tomu hodnoteniu chápem. Pokiaľ si človek nenájde na nete teórie a analýzy toho, čo za tým asi bolo, tak ten film nemá šancu oceniť. Dávam až 4*, ale aj tak si myslím, že ten, kto stál za týmto filmom by mal navštíviť psychiatra :-) ()

R...

Kvalitný mindfuck, ktorý mi po dopozeraní filmu nechal menší bordel v hlave. Mrazivé, chladné, tajomné presne takto som si to predstavoval! Jake Gyllenhaal ako vždy skvelý. 80%. ()

opatstviolov

Zajímavý koncept, nicméně ne až tak dobré zpracování. Příběh se mi i celkem líbil, ale málem jsem se unudil k smrti. Doufal jsem, že si po Blade Runnerovi 2049 u mě Villeneuve spraví reputaci, ale opět jsem u jeho filmu málem usnul... Tak snad příště. 5/10 ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014